Bolesti bedrového kĺbu - rozostúpenie lonovej kosti. Máte skúsenosti?

taella
4. jan 2009

chcela by som sa poradiť , že sa daný problém dá v tehotenstve nejak riešiť . Už dva týždne ma bolí pravý bedrový kĺb s tým , že bolesť prechádza do slabín a znemožňuje mi to akýkoľvek pohyb . Doma som schopná tak nanajvýš prejsť na záchod a to je asi tak všetko . V noci si neviem nájsť polohu na spanie , čo ma tak až štípe bedrový kĺb .
Zastupujúca gynekologička ( nakoľko môj ma dovolenku ) mi povedala , že to musím vydržať do konca a na ortopédii mi dala iba mastičku ( ktorá sa mimochodom nesmie v tehotenstve ) a mám si to natierať .
Na internete som si našla , že sa jedná pravdepodobne o rozostúpenie lonovej kosti a to tlačí na bedrový kĺb , ale nenašla som nič , či sa dajú nejak zmierniť tie bolesti a aspoň trochu uľahčiť pohyb .
Máte s tým niektorá skúsenosť ?

majusa
4. jan 2009

taella, ja to mám už asi 2 mesiace. A lekárka mi na to povedala tiež, že si na to musím jednoducho len zvyknúť, že sa s tým nedá nič robiť. Najhoršie je to u mňa v noci, keď spím na jednom boku a zrazu zacítim takú až neznesiteľnú bolesť toho bedrového kĺbu, na ktorom ležím. Akoby mi išiel vyskočiť. No a pohybujem sa ako niekedy horšie ako moja 80-ročná babka. Boli by sme skvelá dvojka, keby sme bývali spolu ... 😀 . Teraz v poslednom mesiaci ma začalo ešte pichať aj zo spodu tak intenzívnejšie, tak asi si už maličká robí cestičku, ako utiecť preč. 😀 Držím palce, nech to vydržíš 😉

taella
autor
4. jan 2009

Tak sa mám na čo tešiť 😠 😖
majusa držím palce , nech máš už čoskoro svoje dievčatko pri sebe a bolesť ustúpi .

alias313
4. jan 2009

no tak mna bolia nenormalne krize na lavej strane a trpne mi z toho uz aj ruka a noha..trva to uz vyse 2 tyzdnov, a v piatok mam ist na kontrolu tak dufam,ze mi tam nieco na to poradia...najhorsie je to pri chodzi, vstavani a v noci ked sa mam prevratit na druhy bok je to horor.manzel aj skusil pomasirovat, ale este horsie to bolo ☹ takze tiez neviem co s tym. Maly ze vraj tlaci, ale ja neviem, takto intenzivne a stale???

munu
4. jan 2009

aj ja mavam problemy, ale len ak lezim, teda spim v noci na lavom boku, tak ma boli od klbu az dole cela lava noha a ak sa otocim na pravy bok, tak potom ma po chvili zacne boliet prava noha tak isto a tak sa otacam hore dole a nespim.... oci ma uz stipu, co som uz dlhsie poriadne nespala... pojdem si ja pospat aspon na hodku, dva o chvilku... trosku dospat tu noc... niesom si celkom ista, ale ta bolest je vyzera na to roztahovanie lonovoej kosti, no neviem, kedze je to moje prve tehu, tak to neviem s istotou posudit....

eliem
4. jan 2009

aj ja sa pridavam,taktiezmam stym problem,uz aj kvoli tomu sa tesim na porod.ja nemam kazdy den bolesti,ale niekedy su fakt strasne,hlavne ked lezim a pozeram telku tak ked mam vstat tak vstavam a chodim ako storocna!!!neda sa to sice ani zazvat chodza,skor take cupkanie,vazne uz mi dat len bakulku lebo sa nemozem poriadne narovnat a musim sa niekedy aj podopierat kym to nerozchodim.lekarka mi nato povedala ze to prejde samo,ze stym sa trapia viacere tehulky.

munu
4. jan 2009

eliem, ty uz to mas riadne brutalne teda, ale to hlavne preto, ze uz mas cas na porod... ja mam do porodu este cas...ak to takto pojde dalej alebo este aj horsie, tak to dovidenia moj zlaty dobry spanok 😉

eliem
4. jan 2009

munu ja uz asi mesiac dozadu si nespominam aby ma to bolelo.a aj vtedy ked to prislo tak nie stale niekedy som mala aj mesiac pokoj a niekedy ma to drzalo aj 3 dni ale to tiez len ked som dlhsie lezala v polosede a pozerala telku.ja ked som sa postavila a tackala som sa tak som to musela rozchodit a preslo to.lekarka mi povedala aj ze to mam este dobre!!!ze niektore tehulky to maju vkuse cele tehotenstvo.tak vdaka bohu ze to je/bolo len take.horsie to je schrbtom a hlavne teraz ked uz mam kontrakcie tak to uz je ina kava!!!!!!! 😝

munu
4. jan 2009

eliem, rada by som sa ta teda opytala ci nevies ako to je so stresom v tehu... ja som to tam napisala do temy stresy v tehotenstve, ale nikto mi neodpisuje... vplyva to nejako silno na babatko ak sa rozculis a poplaces si, alebo tresknes s dvermi napriklad alebo nieco take.. nemozes tymi nervami nejako poskodit babatko?
Ja niesom nervak, ale proste sa aj mne niekedy stane, ze sa vytocim na niecom a potom sa hoci rychlo ukludnim, ale uz ked sa vytocim tak mam vycitky, ze som bola bezohladna k babu a kricim a tak...

katkaslivka
5. jan 2009

Ahoj holky, tak to jsem tedy zvědavá co mě ještě čeká 🙂 Jsem v 27.týdnu a bolesti v kříži mám už tak 3 týdny. Jde to do pravé nohy a zatím co mi pomáhalo tak bylo chození takže procházka, Akorát když teď nasněžilo tak zase hrozí pád tak taky fakt nevím. Gynekoložka mi řekla s úsměvem a v dobré vůli, že to teď už bude jen horší a že to taky pamatuje - má totiž 5-měsíční dceru. Holt to musíme nějak přečkat, ten poklad v bříšku za to stojí 😉

luciauk
5. jan 2009

ahojte, ja som pri prvých dvoch ani nevedela, kedy sa mi panva roztiahla a pri treťom som preplakala celé noci, ráno som sa ani pohnúť nevedela. myslím, že pohyb je najlepší, ale v tom štádiu tehotenstva je to dosť ťažké. skúste fit loptu a bazén. mne to pomáhalo. a ked som nevedela tú bolesť vydržať, tak pomohol paracetamol 😒 ten sa môže.

ditka1
5. jan 2009

ahojte mna lonova kost boli od 26t a chodim ako stara zena ledva prejdem na wcko 😅 k tomu este aj poslickovia uz chodia v noci,no neviem tiez som prvorodicka a niekedy si myslim,ze to nezvladnem,tieto tyzdne su najhorsie az do konca lebo to uz fakt vsetko boli,niekedy uz aj pohyby maleho poriadne zabolia a munu to lezanie v noci uplne suhlasim,uz neviem ako mam lezat,prehadzujem sa celu noc a potom som vycerpana,vzdycham,jajkam,muz si uz zvykol uz sa ma ani nepyta ze co mi je 🙂 ale uz to hadam nejako vydrzime aspon do 38t.

meusicka
5. jan 2009

ahoj baby.... skuste si podkladat pod nohu vakus. ked spite na lavom boku tak si vedla seba polozte vankus a na ten si vylozte pravu nohu, ako ked sa v romantickych filmoch zena nasackuje na chlapa. mne to celkom pomaha, kedze tak si trocha odlahcim bedra. samozrejme ked sa otacam, tak spolu s vankusom, ale namiesto neustaleho prehadzovania sa ccelu noc, sa otacam asi 4-5x a som schopna prespat niekedy aj 3 hodiny v kuse. 🙂

modrica
5. jan 2009

pridavam sa do klubu, je to hrozne hlavne ked sa potrebujem v noci otocit, tak sa budim na bolest...

neviem ci sa to smie, ale ked to bolo na nevydrzanie a nemohla som sa na nohe ani udrzat tak som si to potierala veral gelom - ale nemam pribalovy letak tak neviem ci sa to v tehotenstve smie ci nie...teraz uz to tak neboli, zabral, takze ho uz dlhsie radsej nepouzivam

taella
autor
6. jan 2009

modrica , veral gel by sa nemal užívať v tehotenstve práve som si to prečítala v príbalovom letáku . Ale aj mne dala na ortopedii almiral gel , nech si to s tým natieram a ten sa tiež nesmie v tehotenstve . Tak si vyber 😖
ja by som už potrebovala nejakú úľavu , lebo tie bolesti sú fakt neznesiteľné , najlepšie mi je keď si sadnem a nemusím nikam vstávať . Lenže záchod mi nikto nepresťahuje 😀

kacena00
6. jan 2009

ahoj taky patřím do klubu, začalo to asi tak od 20 tt, ale to bylo zlatý oporti tomu, co je někdy teď, na sezení mi pomáhá vypodložit se polštářkama - 2 měkký, jinak sem měla pocit, že se mi rozklíží záda a zadek a bolest to byla příšerná, s tímhle se to dá snést, na spaní mám na matraci larysu a ještě jednu peřinu, mezi nohama kojící polštář, jenže mám problém, malej se po 14 dnech rozhodl, že dole hlavu už mít nebude, je hlavičkou nahoře, když to připodobním k hodinám na poloze 1-2 hodiny a tak když lehnu na levej bok, začne se vztekat, a já musím opět na pravej bok..jenže bohužle mě to bolí hlavně vpravo, ale malýmu se nedivím, khoo by bavilo kdyby mu slonice ležela na hlavě že 😀

no smůla pro mě, ale snad už to nějak doklepeme

včera mě od toho chytla neskutečná bolest do třísla, nemohla sem nic, naštěstí mám základy orient. tanců a podařilo se mi rozhýbat po 20 minutách lehkejch pohybů s pánví

plavčo to mi vyšlo jen jednou a vzhledem k tomu, že v těhu sem začla trpět na mykozy, jednou hezkou mykozou sem to odnesla.. 😖 ve středu jdu zase plavat, tak se mám od víkendu opět myslím na co těšit

no ale jak už tu někdo psal, ten poklad mi za to stojí, zatím sem schopná mu odpustit všechno 😀 😉

tak přeju mnoho sil a pohody a a't je Vaše setkání s dorbečkama co nejvíc radostné 😉

zuzula25
6. jan 2009

ahojte,ja som to tiez mala,ani som nemohla poriadne chodit co to tak bolelo,nic som si na to nedavala a po porode to uplne preslo 😉

taella
autor
7. jan 2009

to ste ma veľmi nepotešili , že sa s tým vlastne nič nedá robiť . Som myslela , že teraz keď už ostatnem na MD , tak si začnem konečne užívať tehotenstvo , ale vidím , že ma čaká asi iba ležanie 😖 😖 😝 😝

modrica
7. jan 2009

super taella si ma "potesila" 😖 , ale pouzivala som to len kratko v malom mnozstve a fakt mi to neuveritelne pomohlo, teraz mozem aspon chodit, predtym som ledva na tej nohe stala, mala som problem aj z vane vyliezt ci zist dolu bez pomoci z postele...teraz to sice boli, ale nie tak intenzivne...a dnes som po poradni a mala vyzera byt v poriadku,takze hadam jej to neublizilo

taella
autor
7. jan 2009

nič si z toho nerob modrica , ja som už tiež toľko liekov užila teraz v tehu čo sa nesmú a zatiaľ tiež je všetko v poriadku . Asi budem musieť aj ja niečim takým pomasírovať , lebo ja už ani na záchod nevládzem dôjsť a ako to poznáme , tak mi treba každú chvíľu 😠
Zajtra idem ku svojmu gynekológovi , tak sa opýtam , že či niečo môžem na to dať .

aponchie
8. jan 2009

ja mam silene bolesti kycli patere stydke kosti atd to nema cenu ani popisovat..jen jsem ted nekde cetla na netu,ze lze od gyndare dostat bederni pas hrazeny pojistivnou a ten udajne ma pomoct..znate nekdo?

sestricka5
8. jan 2009

ahojte maminy 🙂 ja tymto trpim uz peknych par tyzdnov - vraj preto, ze som otehotnela relativne skoro po prvom porode. moj dr. mi na to predpisal Calcium (vapnik) a uz len pekne vydrzat 🙂 mala som to aj pri prvej dcerke, ale az ovela neskor. po porode to vsak uplne zmizlo, tak ozaj neostava ine, len zatat zuby 🙂 drzim prsty 🙂

bobinka22
8. jan 2009

Ahoj holky,
potrebovala bych poradit.Vim ze mate skoro porod pred sebou.Ale ja jsem na zacatku.A starsne me boli zada.Jen jedna strana.Neboli me to dole na zadech, ale nahore na leve strane u lopatky?Mate s tim nekdo zkusenosti?Doktor na ultrazvuku videl jen tecku.Ale v utery jdu na kontrolu,tak uvidime.
Nemuze to byt mimodelozni tehotenstvi?
Prosim,kde vas ty zada presne boli nebo boleli.
Moc dekuji za odpoved.

chulieta
8. jan 2009

ahojte,
no ja som tento problem mala tiez. bolesti sa mi objavili asi v dvatsiatom tyzdni, som rehabilitacna sestra, takze som sla za doktorkou s tym ze mam tieto problemy a spolu sme sa zhodli na tom ze pricin moze byt viacej...
1 - entezopatia - co znamena ochorenie sliach vplyvom urciteho zatazenia danej casti
2- mineraly a teda hlavne calcium - kedze v tehotenstve je najvacsi napor na mineralne latky a teda calcium ak nie je dostatok v potrave tak telo matky zacne odoberat vapnik z kosti aby ukladal do plodu, a teda aj vtedy mozu byt tieto bolesti v klboch pretoze ked kost osteoporotizuje tak boli to velmi
3- pri rozostupenych panvovych kostiach moze byt drazdenie sedacieho nervu...

no a ja som to rieslia takto - kedze som ani chodit nemohla, len po styroch a uznajte ze to sa neda takto,nemohla som ani do prace ist, tak som si kupila mineralne doplnky so zvysenym obsahom vapnika najma, a krem proti bolesti ktory som si natierala na toto problemove miesto a mozem vam povedat ze som sa citila o moc lepsie.. chodila som po dvoch, a na styry som uz do konca tehotenstva vobec nemusela ist, a dokonca v den porodu som bola este nakupovat po trnave 🙂 🙂

zuzkaprofant
8. jan 2009

mna dako uz 3 den hlavne v noci ked spim boli lavy klb ale zatial sa da chodit kedze ja som doma tak len po bytiku ale dnes som bola na prechadze a ledva som domov dosla az krize ma boleli ale mne asi chyba vapnik lebo aj zubky som mala pred 2 tt take citlive ze az

taella
autor
8. jan 2009

ahoj chulieta ,
aké minerálne doplnky si si to kúpila a aký krém proti bolesti si používala ? Ja užívam denné 1 tabletu šumivého kalcia a natieram Almiral gelom , ale nezaberá .
Aj ja si chcem ešte užiť koniec tehotentstva , kedže sa vytešujem , že som konečne doma na MD a chcela by som ešte dokúpiť výbavičku a čaká nás aj sťahovanie do väčšieho bytu .

mikalove
8. jan 2009

ahojte baby,mna ešte 8 mes. po porode niekedy tak strašne bolí pravy klb ,že mam pocit že ma neudrží noha....,ale len prava strana,2 mes po porode ma boleli klby obidva..je to nepríjemné,asi skusim nejaké vitamíny aj ja.

vieruna
8. jan 2009

Ahojte
Taella kedze cakas dvojicky, tak ta asi "potesim" znova. Ja som mala pri dvojickach tie iste bolesti. Dokonca ked sa mi podarilo ku koncu sa rozchodit, tak som pocula aj citila ako mi v oblasti panvi pukaju kosti a tru sa o seba. A rozhodne to po porode hned nezmizlo. Trvalo to niekolko tyzdnov kym sa to poupratovalo 😠 😀

taella
autor
8. jan 2009

vieruna nestraš ma ešte viac 😅 😲

munu
10. jan 2009

fuuuha, ale to nejako zacina boliet viac a viac... ☹

chulieta
10. jan 2009

mne velmi pomohli basico a krem z justu. neviem ako by som to zvladala, ked som niekedy az chodit nemohla tak ma to bolelo a pri mineraloch a osetrovani, to bolo o 100% lepsie, no ale je pravda ze som aj menej chodila. ale dalo sa to zvladnut uz potom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre