Bolesti bedrového kĺbu - rozostúpenie lonovej kosti. Máte skúsenosti?

taella
4. jan 2009

chcela by som sa poradiť , že sa daný problém dá v tehotenstve nejak riešiť . Už dva týždne ma bolí pravý bedrový kĺb s tým , že bolesť prechádza do slabín a znemožňuje mi to akýkoľvek pohyb . Doma som schopná tak nanajvýš prejsť na záchod a to je asi tak všetko . V noci si neviem nájsť polohu na spanie , čo ma tak až štípe bedrový kĺb .
Zastupujúca gynekologička ( nakoľko môj ma dovolenku ) mi povedala , že to musím vydržať do konca a na ortopédii mi dala iba mastičku ( ktorá sa mimochodom nesmie v tehotenstve ) a mám si to natierať .
Na internete som si našla , že sa jedná pravdepodobne o rozostúpenie lonovej kosti a to tlačí na bedrový kĺb , ale nenašla som nič , či sa dajú nejak zmierniť tie bolesti a aspoň trochu uľahčiť pohyb .
Máte s tým niektorá skúsenosť ?

katarina.banska
26. apr 2010

ahojte.
nikde som sa to tu nedocita, to co ma zaujima 🙂
par dni, mam dost caste krcne vo vnutornej strane stehien. nohy mi neopuchaju, nenosim ani vysoke topanky, ani inde nemam tie krce. len posledne dni ich mavam dost casto na zaciatku stehien vo vnutri. co to moze byt? asi je to uz normalne v 37 tt vsak?
no doteraz som sa s tym nestretla tak neviem....
dakujem

atemi
16. nov 2010

Ahojte, ak sem este niekto zabludite, poradte prosim. Asi tyzden mam bolesti v pravom bedrovom klbe, v klude nie, iba pri chodzy mi to robi problemy. Este ked kracam, viem si najst taky styl chodze, ze to boli menej, ale najhorsie su take rychle pohyby - otocenie sa, prekracovanie niecoho, prvy krok, atd... Rano, ked je to oddychnute, je to menej bolestive ako vecer. Myslite, ze je to roztahovanim, mam to uz vydrzat, alebo to moze byt nejaky iny problem - napr. neurologicky (pricviknuty nerv, zapal...) a mam radsej utekat k dr? Som s tym uplne nemozna a musim behat okolo maleho a boliiiiii ☹ Vdaka za radu.

mamutka
16. dec 2010

@atemi urcite chod k dr., nech ta posle k ortopedovi, na neurologiu a tak. ja som dlho take veci trpela, zacalo to este v tehu a po porode pokracovalo, stale som myslela, ze to rpejde, az som bola v stadiu, ze som sa ledva dotiahla k dr. ( 6 mes po porode), od bolesti sa mi slzy kotulali pri kazdom kroku a to vydrzim hodne, aj porod bez EPI...
problemy mam dodnes, ale neda sa to porovnat s tym co bolo....nenechavaj to tak. keby ma pocuvali pred porodom a nepovedali na vsetko - to je normalne, ste tehotna..... tak by mi urobili cisarsky a nemusela by som sa tak zhumplovat, kedze porodom sa ta panva rozidena uz nadobro donicila a tie bolesti potom boli priserne...a to sa clovek musi starat o dieta, ked nevladze z postele vstat!
ak ti to medzitym preslo, kedze to bolo daco ine, ako myslim, tak to som rada, pozeram, ze si pisala dost davno..

atemi
17. dec 2010

@mamutka , dakujem moc, preslo 🙂 Prisla mamina postarat sa o maleho na tyzden, ja som vegetila a celkom to preslo. Diky

lucytao
10. aug 2011

ahoj všetky ja som v 21tt + 5dní a poviem vám najprv ma boleli kríže že som až plakala od bolesti potom mi gynekológ urobil sono lonovej kosti a toto mám od 16tt povedal úzka pánva bolesti krížov ustúpili keď ma manžel vymasíroval dnes už nemám tieto bolesti len raz za čas ale pre istotu od 19tt ma bolia strašne bedrové kĺby tiež sa budím v noci od bolesti a preto že musím ležať až do konca tehotenstva tak tieto bolesti mám aj cez deň je to neznesiteľné budúci týždeň mám poradňu u gynekológa tak mu to poviem som zvedavá či ma tiež niekam pošle alebo aspoň mi niečo poradí čo mi pomôže. ten vankúš kojenecký medzi stehna trošku pomáha 😒

jasminjane
27. sep 2011

Tason!
Akurát som si Vás vyguglila. Hladala som niečo o tomto probleme! Veľmi ma to tiež trápi! Mám dve deti a teraz tie neskutočne bolesti . Už sa aj hanbím pred mužom niečo povedať.Pred pol rokom som bola na akupunkture a pomohlo mi to.No vrátilo sa mi to naspäť. No momentálne som neni nastavená na ihli. Bola som aj u masera a ten mi poveda,l že som prechladená a mám v kostiach zimu!Asi niečo na tom bude! Len keby to tak nebolelo.V podstate aj na akupunkture ohrieval tie časti.Dám Vám vedieť len musím spracovať v sebe to pichanie ihiel.

zuzka17
28. sep 2011

Ahojte mna zase boli lavy bedrovy klb uz asi 2 mesiace - niekedy menej niekedy tak ze rano krivam kym sa rozchodim, tiez nemozem spat na tej strane. Ja som to hovorila aj doktorovi a ten mi na to povedal ze to je normalne. tak dufam ze to po porode prejde. co myslite?

duratlicka
11. nov 2011

@eliem Ahoj Eliem a ako si nakoniec rodila? Zopakovalo sa to aj v dalsom tehotenstve? Lebo mne ortoped odporucil cisarsky a v druhej teme tu na konikovi som citala, ze po klasickom porode by to bolo peklo, ze by sa to rozostupilo este viac a nemohla by som ani chodit.

cola1982
12. nov 2011

Nakolko mam problem s lonovou kostou, precitala som si nejake prispevky tu.Aj mna to boli, boli, boli...hlavne ked vela chodim.gynekolog ma posielal na ortopediu.Zatial som tam nebola,ale vyzera to tak , ze nakoniec aj tak pojdem,nakolko sa bojim, ze pri pororde by som si mohla panvu zrumplovat este viac a to by som nerada.Zaujali ma prispevky od mayky.Preto by som rada vedela, ako to nakoniec dopadlo po porode, lebo mala presne ten isty problem , ako momentalne ja.Takze mila mayka, ak sem niekedy este kuknes, tak sa prosim ozvi, dakujeem.

duratlicka
13. nov 2011

@munu, @meusicka, @dara2583, @tygrous Ahojte dievcata, vidim, ze ste opat tehotne a zaujimalo by ma, ci sa vam tento problem opakuje. Ako ste rodili prve? Ak prirodzene, mali ste potom problemy s tymi klbami? Ak cisarskym, tak v ktorom tyzdni tehotenstva?
Ja som totiz gynekologicke spomenula, ze ma boli ta lonova kost a pravy klb a ona sa ma hned spytala, ci ma to boli na tej spone v strede. Nevedela som to s istotou povedat, tak ma poslala k ortopedovi a on hned, ze sa mi to rozchadza a ze rodit budem cisarskym. Ked som vahala. Prehmatal mi to a povedal, ze tam mam rozostup tak na malicek a ze cisarsky nie je taky hrozny. Takze tak🙂 Urcite sa neodporuca rodit normalne a ked vas odbijaju, ze to sa vam len roztahuje, nedajte sa. Ja uz v ten den som ledva chodila a teraz musim viac - menej len lezat.

duratlicka
13. nov 2011

@cola1982 Pozri tu: https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/symfyzeolyza-mate-skusenosti-s-touto-diagnozou/ A urcite zajdi k tomu ortopedovi, i ked aj ti su rozni, jeden povie, ze to nic nie je, nastastie ten moj hned navrhol cisarsky. A po porode mam prist na RTG, v akom je to stave, lebo teraz to RTG nemozu. Ale inac da sa to aj rucne nahmatat tam uplne dolu, ci tam mas medzeru medzi tymi kostami.

duratlicka
13. nov 2011

@lucytao Ako to dopadlo?

duratlicka
13. nov 2011

@zuzka17 Ak budes rodit normalne, tak to urcite neprejde, bude to este horsie. Pozri temu symfyzeolyza.

cola1982
13. nov 2011

@duratlicka Takze to vyzera tak , ze aj ty budes mat cisarsky?

tygrous
13. nov 2011

@duratlicka Tak ja jsem poprve rodila prirozene a vse uplne v pohode😉 A jak to bylo pak hned po porodu, to si uz moc nepamatuju, uz jsem to pak nejak nevnimala...ale kazdopadne uz to nebylo tak neprijemne, jak ty posledni dva mesice pred porodem a urcite to brzy zmizelo uplne, jinak bych si to asi pamatovala😅 Fakt to uz nevim. kazdopadne pak jsem uz zadne problemy nemela. A ted jsem v 5.mesici a bolesti panve se obcas objevi, ale jen kdyz lezim na zemi u hrani se synem, tak se mi pak hur vstava.
A ten ortoped ti to zjistil jen pohmatem?

duratlicka
13. nov 2011

@tygrous Hej, vies si to nahmatat aj sama tam dole🙂 Mam tam rozostup tak na malicek. Ale ak by to bolo to rozostupenie lonovych kosti, myslim, ze by si si to pamatala😉 Je to priserna bolest pred a urcite este vacsia po porode.

duratlicka
13. nov 2011

@cola1982 Hej, uvidime, co mi povie gynekologicka, ale ortoped ani inu moznost nezvazoval.

meusicka
13. nov 2011

@duratlicka ahoj ano ja som to mala aj pri prvom tehotenstve a po porode mi to celkom preslo. teraz to mam zase, ale cez den s tym nemam problem , mna to trapi hlavne v noci ked musim spat na boku a sa budem na bolest klbov. vtedy sa pretocim na druhu stranu a spim kym sa mi nehlasi aj druhy klb 😀 teraz ma bolia oba a pri prvom tehotenstve ma bolel len pravy klb.. ale vtedy pre zmenu som nevedela na lavom boku spat, lebo ma tam zase bolela krcova zila na .... 😅 😅 😅
a rodila som prirodzene, teraz s dvojickami este neviem ako budem rodit. ukaze sa casom 🙂

tygrous
13. nov 2011

@duratlicka Aha, tak to jsem asi fakt takovy rozestup nemela, bolest to byla neprijemna, ale jak jsem psala, hlavne v noci pri otaceni a vstavani... Ale tak ted to budu pri jistotu ohmatavat😉

dara2583
14. nov 2011

@duratlicka ja som rodila prirodzene a po pôrode mi to prešlo ani neviem ako. Teraz mám tiež bolesti ale už ma nebolia kĺby, ale celé lono, tie kosti, mám problém s každým postavením zo zeme a tiež mám bolesti pri dlhšej chôdzi, tej sa však nevyhnem, lebo 2krát za deň chodím s malou von. Teraz mám však problém aj s krčovými žilami, veľmi mi povyskakovali a porobili sa mi také fialové flaky, ešte som to gynekológovi nehovorila, do poradne idem 25.11. tak sa chystám sťažovať, dúfam, že ma neodbije, že však to je tehotenstvom, lebo potom pôjdem asi za svojou obvodnou. A ja mávam také pocity ako keby mi brucho tlačilo dole, neviem či je to normálne, zvlášť keď nie je ešte také veľké, to neviem aké budem mať bolesti potom v 9. mesiaci keď ho už budem mať ozaj veľké a ťažké.

kikuta
17. nov 2011

Ja trpím bolesťami lonových kostí zhruba od 25 týždňa, ale myslela som si že je to normálne až do 31 týždňa kedy sa to vystupňovalo bolesťou bedrového kĺbu a o niekoľko dní ma začali lonové kosti alebo presnejšie symfa bolieť až tak že sa dotrepem max. na záchod a dneska som šla na menšiu nútenú prechádzku cca 5min. ale kačacou chôdzou ktorý mi spôsobovala neskutočnú bolesť. Nossím aj bedrový pás a zrejme sa budem pýtať aj na ortopédiu lebo ako čítam tak ja už mám extrém keďže niektoré môžu počas dňa ešte aj chodiť, ja len ležím. Len ešte zohnať ortopéda, ktorý to neodflákne a naozaj určí tu správnu diagnózu. Bojím čím ďalej viacej normálneho pôrodu pri takýchto bolestiach keďže mám značne obmedzenú pohyblivosť nôh. au - au

zdenka1984
18. nov 2011

@taella jajaj aj ja mam take iste bolesti klbou aj podbrusi a beriem magne B6tablety to si ich kupite v lekarni za 7e a bariem ich tri krat denne a pomahaju mi som snimi spokojna

duratlicka
22. nov 2011

@cola1982 Takze cisarsky sa nekona. Na to, aby mi mohli spravit cisarsky z negynekologickych dovodov, musia mat vyjadrenie primara daneho oddelenia a kedze porod je na spadnutie a este aj jediny ortoped, ktory by sa k tomu v meste mohol vyjadrit, ma cely tyzden dovolenku, tak porodim normalne. Ale pomaha lezanie a sumive kalcium. Snad ten porod prezijem😀

kikuta
22. nov 2011

@duratlicka Ojojoj, mne sa to trošku zlepšilo - t. z. že chodím aj keď s bolesťami, ale ja som len v 33 týždni. Skús si od gynekológa predpísať pás Ortel P myslím - je to panvový pás na stiahnutie a nedopláca sa nič, ja fungujem počas dňa s ním a po porode sa tiež môže využívať na stiahnutie panvy. Daj vedieť ako pôrod dopadol som zvedavá hlavne to, čo sa bude diať po pôrode - či ťažkosti postupne ustúpia (čo dúfam že áno). Mňa deprimuje ešte aj celková situácia v zdravotníctve. ☹

cola1982
22. nov 2011

@duratlicka Ked som si zacala hladat nejakeho schopneho doktora ortopedie, tak mi bolo povedane, ze roztahovanie lonovych kosti je uulne normaalna vec v tehotenstve a ortopedicke vysetrenie sa robi hlavne vtedy, ked som bola liecena pred tehotenstvom na klby a mála by som to mat v zdravotnej karte.Nakolko som nikdy predtym problemy nemala, tak som usudila, ze to asi necham tak.Dnes som si dokonca vsimla, ze ma prestali boliet..Ani sa necudujem, ked som pohyb obmedzila na minimum.Uvidim, co to spravi, ked pojdem na kontrolu a budem musite nieco prejst 🙂
Tebe v kazdom pripade drzim palce , treba len duufat, ze po porode sa to vrati do starych kolaji 🙂

duratlicka
23. nov 2011

@cola1982 Asi len dufat mi zostava, lebo v noci som mala kontrakcie a take bolesti tych kosti, ze neviem, ci pri porode vobec dam nohy od seba☹ Len aby mi nakoniec ten cisarsky nemuseli robit akutne a to by bol dvakrat taky stres.

zzzz128
23. nov 2011

Ahojte,aj ja mám bolesti,mala som aj pred tehu,len teraz sa to zosililo,nemôžem dlho chodiť,sedenie v tureckom sede neexistuje,ak trochu dám nabok nohu tak hneď ma chytá hrozný krč na tom mieste..Máte niektorá niečo podobné? Ďakujem

nena13
4. jan 2012

@duratlicka Tak ako si nakoniec dopadla-si ok?

duratlicka
5. jan 2012

@nena13 Ahoj, hej, nic mi nie je🙂 Takze to asi nebol rozostup lonovej kosti, ten blby ortoped si ani nedal tu namahu mi to skontrolovat sonom. Niektori lekari su trafeni.

dasab
11. máj 2012

Bolesti klbov sa u mna zacali cca v 26.tyzdni. V noci som sa nemohla nijako ulozit, prespala som max. hodinu a uz som sa tocila na opacnu stranu. Rano som vstavala s obrovskymi bolestami chrbta. Normalne som sa nemohla otocit. Chodila som horsie ako moja 85-rocna babka. Rano po 2-3 hodinach som to vsak vzdy rozchodila. Moja gynekologicka (zijem v Nemecku) mi povedala, ze je to roztahovanie panvovych kosti a je to normalne, poradila mi "zabalit/stiahnut" si bedra na noc. Tak si ich stahujem sirokym salom. Moj manzel sa sice nad tym vzdy smeje, ale od vtedy prespim noc bez bolesti bedrovych klbov a rano nemam ziadne bolesti chrbta. Tak mi to za to stoji. Mam pred sebou este par tyzdnov do porodu, tak snad som sa tych bolesti zbavila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre