Bolesti bedrového kĺbu - rozostúpenie lonovej kosti. Máte skúsenosti?

taella
4. jan 2009

chcela by som sa poradiť , že sa daný problém dá v tehotenstve nejak riešiť . Už dva týždne ma bolí pravý bedrový kĺb s tým , že bolesť prechádza do slabín a znemožňuje mi to akýkoľvek pohyb . Doma som schopná tak nanajvýš prejsť na záchod a to je asi tak všetko . V noci si neviem nájsť polohu na spanie , čo ma tak až štípe bedrový kĺb .
Zastupujúca gynekologička ( nakoľko môj ma dovolenku ) mi povedala , že to musím vydržať do konca a na ortopédii mi dala iba mastičku ( ktorá sa mimochodom nesmie v tehotenstve ) a mám si to natierať .
Na internete som si našla , že sa jedná pravdepodobne o rozostúpenie lonovej kosti a to tlačí na bedrový kĺb , ale nenašla som nič , či sa dajú nejak zmierniť tie bolesti a aspoň trochu uľahčiť pohyb .
Máte s tým niektorá skúsenosť ?

taella
autor
10. jan 2009

ja už teda normálne nechodím , pomáham si barlou pri chôdzi , lebo na pravú nohu už nevládzem dostúpiť .

chulieta
10. jan 2009

taella, skus si lahnut na stranu kde ta noha neboli a premasiruj si ten bok.. chuda ani nevies ako s tebou sucitim, ak ti pomoze chod po styroch, viem je to blbe ale tiez som si to zazila.ty budes mat presne to iste ako ja sla som zblaznit ked som mala na lavu nohu dostupit.. nemala si aj niekedy v minulosti uraz?

krasulka
10. jan 2009

Ahojte, tak tento problem mam aj ja hlavne v noci ale aj cez den. Mne osobne v noci velmi pomaha, ked mam medzi nohami ten kojenecky vankus, medzi kolena a stehna si ho dam ked lezim na boku, a este od chrbta si podlozim nejaky vynkusik a ono ten klb tak odlahiy Tiez mi pomaha fit lopta, ked na nu sadnem tak sa vsetky tie klby uvolnia a vtedy nastane ulava.

Co sa da robit musime to nejako vydrzat ☹ ☹ ale bolesti su to riadne. Mne sa k tomu este pridruzila aj bolest panvy uplne v nutri nikede v posve, tie kosti, juuuj, ale ze to preto ze uz mi malicka strasne tlaci dole.

taella
autor
10. jan 2009

keď budem chodiť po štyroch , tak kto ma bude potom dvíhať ? 😀
úraz som síce mala , ale na druhej nohe a to presne pred rokom som chodila so sadrou na nohe. Pri chôdzi ma bolí iba pravá noha , ale v noci bolia obidva kĺby . A keď to začne bolieť , tak sa to snažím rozmasírovať .

chulieta
10. jan 2009

ja ked som musela zachod a nemohla som sa na tu nohu postavit a nikto doma nebol, tak som sa na ten zachod musela aj z tych styroch vyteperit, kedze som sa na nohe neudrzala co ma to tam tak bolelo ze az som zamdlievala od bolesti.... co uz musime to vytrpiet, pan boh vedel preco nedava rodit muzom 😀

aaluska
10. jan 2009

Ahojte!!
Taella, chudiatko naše! Mňa ten kĺb tiež bolí už dosť dlho, ale je to stále také iste a nezhoršuje sa to. Mala som to spojené s kŕčami v lýtkach. Ešte podotýkam, že koncom roka 2007 som mala operované koleno na ten boľavej strane.
Doki mi dala na 10 piť šumivé magnézium a potom (až do dnes) šumivé kalcium. Kŕče prešli, ten kĺb stále cítim, najmä v ľahu, keď sa otáčam na druhý bok alebo ležím na chrbte.
Kamoška toto mala pri prvom tehu a teraz pri druhom opäť. Jej to po pôrode prešlo a mne doki povedala, že to tiež prejde.
Mňa ešte bolí aj zadok, nemám hemoroidy ani zápchu a podobné veci, ale keď sedím, tak cítim tlak. Neviem, či to má spojitosť s tým kĺbom. Vy to nemáte?

babulka123
15. apr 2009

ahojte baby... mam na vas otazku .. som na zaciatku 24tt a s lonovou kostou mam problem od zaciatku tehu. stale ma to boli... dnes som bola u lekara robil mi sono a zistil ze povolena normla je 30mm na rozostupenie a ja som mam uz cez 40mm.. poslal ma k ortopedovi a hrozi mi nemocka do konca tehu.. zatial kludovy rezim, ziadne zatazovanie... ale boli to ako slak..

chcela som vediet ci to mala aj niektora z vas a co vam pomohlo, respektive ci sa vam to dalo po porode doporiadku.. dkaujem veeeelmi pekne

mamutka
15. apr 2009

babulka, ja som nevedela ako sa tento problem vola a vzdy sa mi povedalo, ze to je v tehu normalne. Po porode sa vsetko zhorsovalo, pekne postupne, 5 mes.po porode som sa konecne dostala k ortopedovi a hadam sa poriesim. Len posluchaj a oddychuj, my nemame vytah, to ma zda sa dorazilo, mozno to budes mat lepsie. Ja som o tom trochu pisala v teme zdrav.problemy po porode. Takze pekne trvaj na rieseni, ziadne odbijanie, ze po porode prejde samo...ortopedicka mi povedala, ze to sa neda len tak povedat kedy to prejde, niektore zeny to mali aj rok, dva ☹ mozno mam trochu iny problem, este nemam vsetky vysetr.za sebou...pomaha mi bedrovy pas, co ma stahuje ked ho nosim, ale neviem ci to mozes v tehu.....Tak sa drz!

taella
autor
15. apr 2009

tak ja som po pôrode a bedrové kosti ma prestali bolieť asi 7 týždňov po 🙂 Sem-tam ešte ich zacítim keď vstávam z postele , ale je to už v pohode .
Aj mne všetci tvrdili , že je to normálne v tehu , ale neviem , či aj tá bolesť mi náhodou nespustila predčasný pôrod . 😖

babulka123
15. apr 2009

baby strasite ma.. hehhe

no ja som rada ze moj dr. sa s tymto stretol.. vravel ze to je velmi ojedinele.. mne nejde ani tak o bedrove kosti ale o tu lonovu co mate v strede..nooo onej.. ta nedrzi mrcha jedna..

vraj sa to stava ale az po porode nie prednim..
ale som rada ze je sanca ze sa to da do poriadku.. ale aj tak bojim bojim

mamutka
15. apr 2009

babulka 😀 no aj mna niekedy boli, ale neviem ako to riesit, ani ako to opisat dr., ktoremu sa mi aj tak nechce trepat, takze co uz.....

suknicka
15. apr 2009

babulka123..
tiez ma lonova spona zacala v tomto mojom druhom tehu pobolievat nejako skoro.. ale chvalabohu to nejak samo od seba ustupilo a boli ma iba ked sa v noci otacam na posteli..

moja gyn mi to rozostupenie nemerala ale ked som jej to spomenula pred mesiacom v poradni tak povedala ze v poriadku to nie je a ze je na to velmi dobre homeopatikum..tusim som ho vtedy aj hladala na nete, ale bolo to len na lekarsky predpis... uz neviem ako sa to homeopatikum vola, ja som to nakoniec nechala tak a nejak to preslo samo..

gabulka26
16. apr 2009

ahojte tehulky.ja som len v 20tt a uz asi 3 tyzdne je pre mna kazda noc hotovym utrpenim 😢 .bolia ma klby,krize a neviem co vsetko este sa v tych miestach nachadza,ale budim sa kvoli bolestiam,potom sa musim s bolestami otocit a chvilocku spat,kym zasa nepridu neznesitelne bolesti.no a aby nebolo malo,niekedy ani nemozem tak hodku-dve zaspat..takze som stastna,ked rano vyzeram aspon trochu k svetu...ale ked potom malinke zakopka,vsetko je zabudnute a cely den je kraaasny 😎

babulka123
16. apr 2009

gaulka... tiez sa na to kazde rano tesim ..

suknicka.... nooo skusim pozriet na nete...modlim sa lebo nechce sa mi byt do konca tehu vyviazana v nemocke.. a dr. ma tak dobre postrasil.. naozaj to nieje sranda.. rada by som ten kocik pred sebou tlacila v zpriamenom stave a nie na voziku..

lanada
3. máj 2009

Ahojte babenky

No ja vás moc nepoteším...pred pôrodom ako mi kleslo brucho pritlačilo mi zrejme nejaký nerv..tak isto som ledva chodila na lavu nohu keďže mi bolesť vystreľovala do kolena. Myslela som že po pôrode to bude ok...bolo, asi týždeň. Som mesiac po pôrode a od neurologičky som šla so slzami v očiach-ako kojacej mi nič nemôžu dať a liečiť ma môže začať až keď dokojím.. ☹ Takže krívam dodnes čo je des keďže mám krpca o ktorého sa treba starať.
Na nete som vyčítala že veľmi pomáha na pricviknuté a zapálené nervy rybí olej a B12..začala som ich užívať, kríže si natieram Diclobenom gelom,to vraj kojace môžu..bolo mi doporučené suché teplo - a ešte hrejivé náplaste-mimochodom po nich mi bolo naozaj lepšie.. Tak hádam to nejak rozchodíme.. 🙂

kessiee
3. máj 2009

baby tiez mam neznesitelne bolesti oboch klbov, raz boli viac jeden, raz druhy... najhorsie je to rano, to sa ani z postele takmer postavit neviem. uz si pripadam ako storocna.
chcela som sa vas spytat - teda tych, co maju uz porod za sebou, ci rodili prirodzene a ci tieto bolesti neboli pri tom problem. citala som, ze pri tychto tazkostiach sa casto priklanaju k cisarskemu, aby nedoslo k roztrhnutiu stydkej kosti pre pretlacani hlavicky 😖

terezka044
3. máj 2009

kessie, ja ich mavam tiez asi tak od 28tt ako ty.. a je to len horsie 😖 nastastie ma to neznesitelne boli len vecer ked sa snazim zaspat, cez den nie.
a dufam ze na cisarsky ma teda neposlu, tiez som to citala, ale lekar povedal, ze je to normalne a nemam sa bat

aponchie
3. máj 2009

a boli vas i ten sedaci nerv ci jak se to jmenuje?proste uprostred kazde pulky?me silene nekdy kdyz lezim se nemuzu ani zvednout jak to strili a boli ,ale prej se to jen roztahuje ci co no u prvni sem to fakt nemela

kessiee
3. máj 2009

terezka mna to boli asi tyzden tak velmi, ale citim to uz aspon mesiac. u teba je to mozno ten lepsi pripad, ked ta to boli len pri zaspavani. ja sa na to budim v noci pri kazdom otoceni a rano uz ani nehovorim... predtym mi to cez den trosku preslo a necitila som to tak, len ked som dlhsie lezala na jednom boku. horsie je, ze som PN a lezat by som mala takmer stale a preto je aj ta bolest cim dalej, tym viac neznesitelna 😒
inak chvalim vyber mena 😉 aj my cakame alexika 🙂

aponchie ja to citim najviac tak v strede boku, niekedy aj z vnutornej strany stehna, ale tam sa to prezit da, horsie su tie bedra...

terezka044
3. máj 2009

boze kazdy caka alexov, alebo ich ma... fakt kazde druhe dieta sa vola alex 😲 to je jak kedysi matkovia. preboha. 😀
kessie tak snad sa to zlepsi, niekomu sa to roztiahne naraz a niekomu postupne. mozno budes ten lepsi pripad ked to prejde..drzim palce! 😉

jamaat
3. máj 2009

Ahojte.
Tiež mám problémy s bolesťami panvy. Začalo mi to už okolo 20tt, najskôr ma bolela lonová kosť a slabiny. Doktorka mi povedala, že je to bežné a že sa to môže ešte zhoršovať a odporučila mi jesť tehotenské vitamíny. Začala mi tŕpnuť aj lopatka a ruka, tak na to mi dala magnézium. Po pár dňoch sa mi všetko zlepšilo.
Teraz ku koncu tehu ma čoraz viac bolia bedrové kĺby, niekedy mám pocit, že mi hlavne pravý ide z jamky až vyskočiť. A bolia ma aj sedacie nervy, ale s tým som mala problém aj predtým, pretože mám vysunutú platničku. Dúfam, že sa to po pôrode upraví.

lanada - keď už nie si tehotná, môžem ti odporučiť masáž sedacieho nervu. Mne to masérka urobila raz a okamžite sa mi uľavilo. Ležala som na bruchu, nohu som musela vytočiť doboku a pokrčiť a tak mi to premasírovala. Takže skús.

lanada
4. máj 2009

jamaat, masáž je super vec, ale mám tam aj zápal. A vtedy sa masírovať ešte nemôže. Bola som u svojej masérky-fyzioterapeutky, naučila ma nejaké cviky-ale tie spolu s masážou až po vyliečení zápalu. Takže najprv liečim zápal...

arwenka
4. máj 2009

Ahoj holky. Jsem ve 21.tt a cekam dvojvatka. Chodim do prace a z jedne prace jeste do druhe. To, co taady popisujete, moc dobre znam, strasne me boli stydka kost a k ni jeste na leve strane mezizeberni sval nebo nerv. Bolest kosti se zhorsuje delsim sezenim - pak vstanu a nemuzu poradne jit, boli to pri kazdem kroku. Ten sval nebo nerv nebo co z toho to je, zacina bolet odpoledne a stupnuje se to do vecera cim dal vic. Neni na to nic, sotva lezu, ale nevim si rady. Ted mi jedna maserka poslala spec. namichany bylinkovy olej na masaze a existuji kapky Myorel, ktere jsou na bolest a mohou je tehulky. Vyzkousim oboji, protoze bych za chvili vazne zustala lezet ☹

arwenka
6. máj 2009

A vcera jsme vyzkousela poprve.....na krabicce je naapsano, ze se ze zacatku mohou obtize zhorsit a pak se zacou ztracet a zmizi....je to asi vazne tak - dneska se nehybu skoro vubec. Budu to pravidelne brat dal. Jestli tohle neprejde, tak nevim ☹

icejane
7. máj 2009

ahojte..ja sa tiež budím každú noc...bolí ma celá pravá noha od krížov až po patu...stále len ked ležím na pravej strane...preľahnem na ľavú a potom to prejde...možno to bude niečo s chrbticou najskôr 😅

miabla
7. máj 2009

ahojte babulky, ja mám tieto bolesti už asi 3 mesiace... Začalo to krížami, panvovými klbami a teraz už bolí celá panva i vnútorné stehenné kosti 🙄 ... Aj ja len silno dúfam, že po pôrode to prestane... Jednoducho sa nedá v noci otočiť - tak akurát na tri bolestné doby.. Na kríže najskôr pomohli "paprikové náplaste" - z lekárne, ale neskôr už ani to.. Skúšam horúci kúpel, dočasne to pomáha ale len na uvolnenie... A v noci si dávam medzi nohy synovu plyšovú raketu 😀, a to mi pomáha zaspať 😀. Skúste tvrdší vankúš, (alebo plyšovú raketu 😀 😀 😀 ) medzi stehná, možno to trošku pomôže 🙄 .. A dám vedieť,či to prešlo po pôrode 😎 .. Tak sa držte, to horšie ešte len príde 😀 ...

ivet1989
7. máj 2009

mna tento podobný alebo mozno nazvat aj rovnaký problem zacal trapit asi tak 2 týzdne dozadu 😖
ja to mam akoby to bola reuma, take lomenie nohy, viete v klboch.a nie len tam, dakedy akoby som mala zaseknutý daky nerv od kolena az po bedrovy klb..ach..a hlavne v noci, v noci sa casto budim na tu bolest , je jedno na akej strane lezim, ci prava, ci lavá, ci aj chvilku na chrbte, vzdy to je len lavá noha, je to neznesitelne, dufala som ze na kontrole mi daco doktorka na to poradi, ale ako tu vsimam a citam, tak vecsina vravi ze to je "normálne" a vela pomoci ste sa nedockali 😢 😢 je to mizerne, hlvne teraz, ked casto som aj unavená cez den a potrebujem si pospat, nie to este v noci, ale ako ked sa budim na neznesitelu bolest?obcas pomohlo ked som sa dala tak do polosedu a od unavy som zaspala ale to trpela chrbtica a obcas pomoze ked sa idem prejst, ale je to zvlástne ked sa v noci o troch prechádzam len tak po dome a strasim priatela 😀 😀

lanada
15. máj 2009

ahojte. nedávno som písala o podobných problémoch a o tom ako po pôrode to neprešlo ako som dúfala...ale..už je to na dobrej ceste. Dokážem chodiť bez sĺz v očiach, dokonca už niekedy žiadnu bolesť necítim a krívam už len asi zo zvyku🙂 Neviem čo z toho čo som písala zabralo..v každom prípade je asi dôležité udržiavať tieto veci v suchom teple a B12 spolu s rybím olejom zdá sa môžte užívať aj v tehotenstve keď nevadia ani pri kojení...Dokonca už kočíkujem malého doobeda aj poobede a kočík sama nesiem po našich schodoch dolu z bytu 🙂

julianka99
18. máj 2009

Ahojte dievčatá....
neviem či sa sem zaradiť ale zrejme áno.... 😒
Mám problém s lonovou kosťou, bolieva ma hlavne na lavej strane a zdá sa že to mám aj trochu opuchnuté.. ☹ mám strach.... dúfam že to neni nič vážne... nikde som o tom nečítala... čím to je viete?
Na kontrolu idem až budúci týžden je to ok? Teraz som v 23tt.
Prosím dajte mi nejaké info .... 😒
Ďakujemm.....

tason
9. jún 2009

Ahojte. Bedrove klby a chodenie no katastrofa zazila som to uz raz v predoslom tehotenstve , nastastie to hned po porode zmizlo. Teraz ma to trapi opat, chodim tioez ako starena v noci nie a nie si najst miesto a zdvihnut sa z gauca je utrpenie, " stara hokejka "je nic!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre