Bolesti na pravom boku v tehotenstve. Čo to znamená?

mata987
28. jún 2008

ahoj kocky, mozno mate s tym niektora skusenosti. Uz asi tyzden ma trapia bolesti na pravej strane brucha. Co som vycitala na nete, tak teoreticky by to mohli byt zlcnikove bolesti (ktore som nikdy predtym nemala). som v 28tt, nastastie pohyby citim. Nemate niektora skusenosti s takymito bolestami? Dik.

kazdovci
16. mar 2010

kocky aj mna niekedy pichava v pravom a lavom boku. ale vzdy to prejde zmenou polohy, takze ja to pripisujem pohybom babatka. zatlaci na nejaky organ. ale pri istotu ked pojdem na kontrolu tak to spomeniem.

momoyka
17. mar 2010

ahojte, ja tiez som zacala mat bolesti, priserne, ale neviem presne ci na pravom boku, to zacne presne v trojuholniku ako koncia rebra a potom to boli vsade tam naokolo, pred dvoma tyzdnami prvy zachvat, a potom o tyzden uz tri dni za sebou, som myslela, ze sa zblaznim...

a neviem co mozem jest, pre istotu uz nejem nic, lebo sa mi zda, ze stale po niecom inom mi bolo zle...
ako to riesite, co si davate? co si mozeme davat?

janicka
8. jan 2011

ahojte, pridavam moju skusenost k tejto teme...
Som v 18. tyzdni a zhruba 3 dni dozadu som zacala mat dost intenzivne bolesti na pravej strane dolu...presne ako je slepe crevo... Tie bolesti pretrvavaju neustale uz treti den, niekedy su slabsie, niekedy intenzivnejsie... Tak som bola presvedcena, ze je to slepe crevo... Takze som dnes doobeda zasla na pohotovost, kde ma prezrel chirurg a zapal slepeho creva vylucil... tak dufam, ze to bude ok, a ze to uz coskoro prejde... Mate niektora podobne skusenosti?

lenuskao
26. jan 2011

ahojte, pridavam moju skusenost..
Som v 29. tyzdni, a vcera som mala neznesitelne bolesti na pravej strane dolu. Vecer sme stravili na pohotovosti. Spravili komplet vysetrenie, babatko je v poriadku. Brali mi aj krv, ci sa neobjavil zapal slepeho creva. Vsetko negat. Tak dnesny den som stravila v posteli, a snad to prejde.. Lekarkin zaver taky, ze mi nema co byt. Verim, ze to bude ok. 🙂

janicka
27. jan 2011

lenuskao , tak to je presne to, co bolo mne... som si myslela, ze na 100% je to slepak...take bolesti to boli... obcas sa to este ohlasi...ale uz to ignorujem 🙂

adka.m
27. jan 2011

@janicka a ako často ťa tam ešte pichá každý deň, alebo iba sem tam.

janicka
27. jan 2011

adka.m ahoj. No ked som s tym bola na pohotovosti, vtedy to bolo vkuse asi tyzden... fakt to bolelo... No a potom bol 2 tyzdne pokoj, resp. ma tam pichlo len jednorazovo obcas 🙂

adka.m
27. jan 2011

@janicka a nechali si ťa v nemocnici, alebo si mohla ísť domov ?

janicka
27. jan 2011

adka.m poslali ma domov. Nic to nebolo, ale ked ti poviem, ze som bola presvedcena, ze to bude slepak... Ked ma prezreli, tak konstatovali, ze to zrejme budu upony, ktore takto mozu boliet, ked sa maternica roztahuje... Potom som uz bola kludnejsia 🙂

anjelik3
9. feb 2011

@lenuskao Ahoj Lenka, no ja som v 39 tt a uz asi druhy tyzden ma sem - tam v noci, ked sa obratim na pravu stranu, tak strasne zaboli v podbrusku...mozno je to ozaj tym, ze sa maternica roztahuje, ja mam tesne pred porodom...zajtra ideme na Kramare na vysetrenia, tak sa ich na to rovno spytam...dufam, ze to bude ok... 🙂

tanja61
9. feb 2011

@anjelik3 no aj ja mam bolesti v podbrusku ale co je zaujimave ze tiez ked sa obratim na pravu stranu 😒

alexandrah
9. feb 2011

kocky, ja uz mam bolesti uplne vsade ... krize neskutocne, podbrusko ani nehovorim, a pravy a lavy bok ked spim ... je to peklo ... cez den sa neda oddychovat, lebo mam rocneho syna ... tak len vydrzat uz necele 2 mesiace ... ale tiez to pripisujem iba maternici, a tak ...

mimit
28. máj 2011

ahojte mamicky, zas raz otravujem s otazkami..tentoraz mam otazku ohladom zlcnika. Poslednych par dni mam stale castejsie bolesti na pravej strane, akoby som hned pod rebrami tak na vrchu brucha napravo dostavala krce do svalu. Su to silne krce a celu tu oblast mam uz taku ubolenu. Ale nevraciam ani nic take...Svokra mi povedala, ze by to mohol byt zlcnik, mate s tym niekto skusenost?Vopred dakujem za pomoc

miskap
31. máj 2011

@mimit určite sa spýtaj doktora, ak nemáš v blízkej dobe poradňu, radšej aj telefonicky. V tehotenstve by som sa radšej pýtala zbytočne, ako niečo zanedbať. Ak je to ten žlčník, tak by to bolo treba nejako preliečiť, no uvidíš, čo ti povie dr. Držím palce.

sandrittta
11. júl 2011

Ahojte, mna poslednych par noci neskutocne trapia bolesti na pravom boku prechadzajuce do chrbta v noci je to neznesitelne, ked lezim na chrbte. Ked si sadnem bolest sa uvolnuje. A uplne prejde az rano a cez den je klud. Som v 14tt a velmi sa bojim aby to nejako neuskodilo drobcovi. Moj lekar sa tvari, ze to je tehotenstvo a mam si zvyknut ale v druhom trimestri mali vraj vsetky bolesti a nevolnost ustupit. Tak co je toto? ☹ uz som zufala...

babula108
15. júl 2011

Ahojte tak ja som na tom podobne uz 2 den ma dosť silno pichá pravom podbrušku ale až niekde dole. Moč mi brali v minulý piatok a bol v poriadku. Keď sedím tak to bolí menej ale preráža mi to až do krížov. No niekedy sa neviem ani vystrieť ako keby mi tam ťahal kŕč no proste nepríjemné. Zaujímavé však je, že včera ma to na obec z ničoho nič prešlo a večer ma to znova chytili ja som v 14 týždni a neviem, čo mám robiť. Inak ja som mala už aj slepák viackrát podráždený ale toto na slepák nevyzerá dúfam, že cez víkend vydržím a v podnelok keď to neprejde pôjdem k lekárke.

nicol143
4. aug 2011

ahojte ja zatial tehotna niesom,ale mala som posledne dni ovulaciu a partnerovi sa posmyklo vcera vecer ma nesmierne pichalo v pravom podbrusku moze to byt príznak tehotenstva?vdaka 🙂

belusa
4. aug 2011

@nicol143 ahoj to by bolo priskoro ale môže byť mňa tak bolelo a bolo mi povedané, že ked sú tam zrasty tak tie bolia ked sa embryo prediera 🙂 🙂 ale samozrejme sleduj to môže to byť aj čokoľvek iné 😒 😒

nicol143
5. aug 2011

no uz ma zacali aj nejako silnejsie prsia boliet :(

dena
5. aug 2011

@sandrittta @babula108 myslim, ze to tu niekto pisal, moze to byt slepe crevo...aj mna to dost bolievalo, ale dr. mi dala magnezium a chirurg povedal, ze vo vnutri sa to vsetko roztahuje a to roztahovanie moze sposobovat bolesti, ktore vo vyssom stadiu tehotenstva prejdu 😉

babula108
6. aug 2011

No včera ma to po dlhšej dobe chytilo znova ale už asi viem z čoho možno som si aj ten slepák trochu podráždila ja sama ja mám totiž teraz hroznú chuť na štiplavé a polievky bez štiplavého momentálne ani nezjem ale už sa krotím ja viem, že počas tehu štiplavé nemôžeš a ja som ani nezvykla ale ako keby si to moje dieťa vyslovene pýtalo. Inak tiež si myslím, že to môže byť aj tým, že sa mi to v nútri všetko rozťahuje a možno mi to tam aj nejak tlačí dúfam len, že to čoskoro prejde. Nie je to taká výrazná bolesť a nebolí to v kuse tak sa to dá vydržať.

nicol143
8. aug 2011

je tu niekto?

lucinka1104
8. aug 2011

baby kľud tie bolesti su normálne aspon viete že mimi rastie

zuzka17
9. aug 2011

ahojte baby a je normalne ked ma zvykne este teraz bolievat v podbrusku ako pri kramoch? tie bolesti mavam od zaciatku tehu, doktor mi povedal ze mam jest len magneziove tabletky. vcera rano som mala tie bolesti vacsie ale dala 2 tabletky a OK, chcela som zajst aj k doktorovi, ale ma cely tyzden dovolenku. dnes mi je zatial v poho. dufam ze to nie je nic vazne.
a este ma strasne boli bedrovy klb na pravej strane ze neviem na tej strane ani lezat. tuto bolest mam uz asi tak 2 mesiace ale su dni ked musim krivat od bolesti. neviete poradit???

kitty1984
9. okt 2011

tak ja som v 30tt a uz musim byt na materskej pretoze mam strasne bolesti na pravom boku hore a prechadza to pod hrudnik.A velmi tazko sa mi sedi a ak dlhsie stojim lekar mi povedal ze to mi babo tlaci takze ani ziadne lieky nemozem brat

zuzulka213
27. mar 2015

Ahojte mna od vcera vecera picha na pravej strane boku. Ale ked si lahnem do urcitej polohy tak ma to nepicha. Viete mi niekto poradit co by to mohlo byt? Som 21 tyzden tehotenstva a mam fobiu s nemocnice. Pohyby citim babatka. Co mam robit?

fantaghiro21
8. sep 2015

Tak ja som dalsi adept...Od vcera vecera ma zacalo pichat v pravom boku akoby mi niekto s nozikom vrtal.Po case mi to preslo a v noci opat zacalo a stale neprestalo.Sem tam mi prava strana tvrdla.Lezim a som rada ze sa nehybem.Male mi pekne zacalo kopat presne do pravej strany a myslela som ze sa od bolesti poskladam😒Poradnu mam o 11dni😞....

mamsvojciel
12. okt 2015

Ahojte som v 6tt a picha ma fole vpravo a este aj krize fakt ma to boli😢 viete mi povedat co to je😢lebo sa zblaznim

kosimo
5. jan 2016

Ahoj já som dnes cely den v posteli ta bolest dole v pravom boku je fakt neprijemna aj mam taky hrbcek v bruchu akoby sa babo tlacilo na tu stranu baby dufam ze to nieje nebezpecne inak testy som mala ok

araik
5. jan 2016

@kosimo tak ja dnes rovnako, zobudila som sa rano na prisernu bolest brucha, isla som wcko stale bolelo, cely den ma boli prava strana v ppdbrusku..
Bojim sa ze je to slepak...ine priznaky nemam iba ta bolest :( uvidim ako to zvladnem do rana a pri najhorsom pojdem na pohotovost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre