Bolesti podbruška v 28 týždni. Máte s tým skúsenosti?

adka12
16. apr 2009

Ahojte maminy, mali alebo máte niektorá takéto bolesti? Sú slabšie, také ako menštruačné a pobolieva ma to v spodnej časti bruška.
Čitala som, že je to kvoli rozťahovaniu maternice, ale aj tak mám trošku strach, či to nemôže spôsobiť predčasný pôrod alebo nejaké kompliácie 😒

pajinka23
16. apr 2009

adka ak mas taketo bolesti povec o tom svojmu dokimu ja som to iste mala tiez na zaciatku tehu,pravdepodobne ti napise mg a nospu od bolesti 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale pre pokoj v dusi chod s tym cim skor 😉

mandula
16. apr 2009

adka, ja som sice len v 16tt, ale asi tyzden ma tiez bolelo v podbrusku, ako keby ma malo prehnat, alebo presne akoby som mala dostat ms. dokonca som sa az bala, ci mi netvrdne brusko. Ale teraz vyzera, ze je vsetko zase ok. Neboj, to bude asi naozaj tou maternicou. Pokial si ale myslis, ze je to nezvycajne, necakaj a zabehni za dr. za to nic nedas a budes pokojna. Ja sama na sebe som zistila, ze ked som nevedela, co to je, stresovala som, hladala som rozne clanky, kde by sa o tom pisalo, dokonca som si precitala aj rozne negativne ohlasy a to ma este viac zneistovalo a ten stres sposoboval este väcsiu bolest. Ale nebolo sa coho bat. Vsetko je ok, aj u Teba bude, neboj. 🙂

petkaerdal
16. apr 2009

adka,taka tema sa tusim teraz zalozila medzi tehulkami a v tomto tt je to zevraj normalne,ja to mavam uz tiez par tt,neviem,co to presne znamena,ale maju to baby,su to akoby take menstruacne bolesti..citis to tak?

a na zaciatku tehu to znamena roztahovanie maternice

pokial to nieje tvrdnutie bruska,nemalo by to byt nic vazne

petkaerdal
16. apr 2009

som blba,ved sme medzi tehulkami 😀

adka12
autor
16. apr 2009

Baby ďakujem, poradnu mám budúci pondelok tak dovtedy hádam vydržím. Ak by sa to zhoršilo, tak pojdem skor.
Magnezium už beriem od 17tt, lebo mi začalo tvrdnúť bruško a tvrdne doteraz. A beriem aj salbutamol na uvolnenie svalstva.

petkaerdal
16. apr 2009

adka,tak to ber poctivo,aj ja to beriem cele tehu az mi je uz z toho zle 😀 ,ale treba to..

adka12
autor
16. apr 2009

Veď ja beriem liečiky poctivo asi nikto 😵
Mne aj tvrdne bruško, ale ako píšem, už od 17tt a doki mi povedal, že to je už normál teraz v takom vyššom štádiu, len nie veľmi často. Mne stvdne tak cca 8x za deň, tak to je asi v poho...
A tá bolesť je taká slabá, ale predsa a je ako píšeš taká ako menštruačná...
Ja sa len bojím, aby som neporodila predčasne, aj keď teraz by už malo bábo dobré výhliadky.

petkaerdal
16. apr 2009

adka,toho predcasneho porodu sa bojime asi kazda,ja momentalne ratam den za dnom ,velmi sa bojim,lebo sa mi skratil krcok..ale ta bolest je urcite v poho,ma to skoro kazda v tomto tt

nieje ti zle z toho magne? mne to uz nechuti vobec,ja beriem aj zelezo,nieco na uvolnenie maternice ,nejake vitaminy..no 7 tabliet denne 😖

adka12
autor
16. apr 2009

Petka vieš čo, ja zatiaľ v pohode, aspon som maximálne kludná, ked beriam to magnezko.
Možu aj fúriky padať a mna nič nevytočí 😀
Ja už tiež rátam každý deň, aby sme to vydržali s malou čo najdlhšie, lebo ja som na rizikovom a od začiatku mi hrozil potrat no a teraz predčasný pôrod. Našťastie ja mám s krčkom zatiaľ pokoj - klop, klop, klop.

petkaerdal
16. apr 2009

tak nech ti ten krcok vydrzi nadalej,ja som ho mala perfektny cele tehu a zrazu toto,to som ani necakala... 😖

tak si doma adka co? nudis sa,ako ja?

ja som vytocena,aj ked beriem magnezko 😀 😀 😀

a preco ti horzi predcasny porod?

adka12
autor
16. apr 2009

Petka z toho tvrdnutia bruška mi mi hrozí predčasný, tak som na rizikovom od začiatku roka.
Doma v pohode, ale zvykala som si 2 mesiace, lebo ja som taký dosť aktívny človek a teraz len ležím.
Ale idem trochu von teraz, kým svieti slniečko. Zatiaľ sa maj pekne, pa pa 😉

petkaerdal
16. apr 2009

aha tak z toho
mne brusko ani netvrdne...
mas sa,ze mozes ist aspon von,ja tam na balkon max. 😅 ja sa bojim behat
tak papa zatial

aankaa
27. nov 2012

@adka12 chcem sa opytat co sa mysli pod tym tvrdnutim bruska. Ja totiz uz 2 den mam take akoby tie menstruacne bolesti a ked si podla menst.kalendara vyratam svoj cyklus, ktory som mala pravidelny tak ak by som nebola tehu tak prave teraz by som mala mat menstruaciu, tak neviem ci sa tie bolesti objavili preto, alebo ci je to to roztahovanie maternice, neviem vsak posudit ci mi tvrdne aj brusko, lebo je take na niektorých miestach hlavne dole v podbrusku tvrde ale inde nie. A doktorka mi vravela ze to spoznam ze mi stvrdne ako na kamen ale teraz neviem ci sa pod tym pojmom tvrdnutie bruska mysli cele alebo aj iba niekde. Ja mam totiz tiez rizik.teh. placenta praevia centralis - a preto som nervozna z akejkolvek bolesi. Bola som uz aj hospitalizovana, ale to kvoli spineniu a teraz nemam vobec nic iba tie bolesti alebo akoby krce.

lila77
27. nov 2012

@aankaa utekaj lekarovi vraj vtedy ked ma byt menzes je to nebezpecne

aankaa
27. nov 2012

@lila77 bolesti ustupili tak som este nesla k doktorke ale dakujem za upozornenie, to som nevedela ze to je v tomto obdobi nebezpecne.

zuzik311
27. nov 2012

kočky a ste niektorá kvôli bolesti podbruška na PN?

lila77
28. nov 2012

@zuzik311 ano ja som a musim lezat beriem magnezium a zelezo

lila77
28. nov 2012

@aankaa radsej chod ked sa bude opakovat tiez a som myslela ze to prejde a nakoniec mi dali pesarych r a chceli aby som ostala v nemocnici precitaj si ako to u niektorych dopadlo aj v nemocnici mi hovorili ze treba tam utekat

aankaa
28. nov 2012

@lila77 ja uz ani dnes nemam vobec ziadne bolesti. Zatial je to OK tak ale ked sa to bude opakovat urcite pojdem.

lila77
28. nov 2012

drzime ti palce pekne lez a drz sa daj vediet ako sa mas

meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz emoticon
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre