Bolesti slabín. Je to svalovica?

jasom
21. feb 2009

Ahojte pred 3 dnami ma zacalo boliet v oblasti slabin, dost som chodila a neviem ci som dostala svalovicu, ci je to roztahovanie lonovej kosti, 😕 nikde v knihach o tom vela nepisu alebo co to je. Mali ste to i vy? Bola som u Dr. pred 5 dnami a vsetko bolo ok, ale v ten den po kontrole som dost chodila tak neviem teraz lebo ma to stale boli. Dokonca mam taky pocit akoby my aj babo tlacilo uz dolu, strasne sa bojim predcasneho porodu 😒 Ked chodim tam ma babo asi 😒 tlaci dolu, normalne chvilkami musim zastat. Nemali ste to aj vy?

miskap
3. aug 2011

@belusa prepáč, nechcela som ťa vystrašiť. Ak sa k opuchom a vysokému tlaku pridruží bolesť nad bruchom, môže to byť syndróm HELP. Vtedy sa väčšinou rýchlo musí ukončiť tehotenstvo, lebo ohrozuje mamičku. Ale u teba by to nemalo byť nič vážne, predpokladám, že to bude len bábätko tlačiť na bránicu. Ale povedz to doktorovi na poradni, pre istotu.

zuzanamv
4. aug 2011

Ahojte,
tiez som mala v prvom tehotenstve sialene bolesti lonovej spony, ku koncu som ledva chodila, a otocit sa na posteli bolo skoro nemozne, trvalo to este aj dlho po porode, hlavne rano, ked som mala vstat a rozhybat sa. Pri druhom tehotenstve sa to zacinalo este skor, ale vypatrala som ze pomaha taky tehotensky pas, bolo to s nim ovela lepsie. Po porode uplna pohoda, nic ma nebolelo. Teraz v tretom tehotenstve hned ako som zacala tu sponu citit, som si dala ten pas na jeden den a prestalo to, vzdy ked to zacitim, dam si ho hoci len na par hodin doma a pomaha mi to.
Asi sa sem nemozu davat reklamne linky, tak ak chcete, poslite mi spravu, napisem vam co to presne je.

belusa
4. aug 2011

@miskap no nie lôepšie ked vystrašíš a niečomu predídeme.Bola som dnes na monitoringu a všetko ok aj som sa im posťažovala a vraj to preto, že bábo je veľké 🙂 🙂 tak dúfam, že vedia čo vravia...ozaj je, že opuchy nemám tak dúfam, že je to tak ako vravia.Dakujem veľmi pekne...

gab
4. aug 2011

@zuzanamv prosim, mozes mi napisat do IP, co to je, ja ja mam hrozne bolesti, ledva chodim niekedy, vdaka

zuzanamv
4. aug 2011

@gab Ahoj, poslala som IP.

libka1
4. aug 2011

@belusa tak ja som tie bolesti mala aj pri prvom a mam ich aj teraz... u mna to ale s velkym babom urcite nesuviselo, kedze dcerka sa narodila s 2810 g... netusim preco to mam, ale niekedy je to hrozne 😔 este musim nejak tych 12 tyzdnov docvakat a bude pokoj 😀 ty to mas za par 😉

zuzanamv
4. aug 2011

Ja som sa docitala, ze to suvisi s hormonom "relaxinom", ktory sposobuje uvolnovanie tej lonovej spony. A niektorym zenam sa ho jednoducho uvolnuje viac ako inym, urcite to nesuvisi s velkostou dietata.

belusa
4. aug 2011

no baby sme nositeľmi života tak trpme ešteže čakám syna bude to mať ľahšie 🙂 🙂 😉 😉 😉

skvele
23. okt 2011

podla tychto prispevkov som konecne prisla na to, co ma to dole otravuje. Mna to tiez dost odspodu boli, brucho vobec nie, len odspodu. Ide o take pichanie, hlavne ked idem do kopca, ked sa chcem postavit, alebo sa chcem otocit. Z tychto prispevkov som pochopila, ze si to este dlho uzijem, hura hura...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre