Bolesti slabín. Je to svalovica?

jasom
21. feb 2009

Ahojte pred 3 dnami ma zacalo boliet v oblasti slabin, dost som chodila a neviem ci som dostala svalovicu, ci je to roztahovanie lonovej kosti, 😕 nikde v knihach o tom vela nepisu alebo co to je. Mali ste to i vy? Bola som u Dr. pred 5 dnami a vsetko bolo ok, ale v ten den po kontrole som dost chodila tak neviem teraz lebo ma to stale boli. Dokonca mam taky pocit akoby my aj babo tlacilo uz dolu, strasne sa bojim predcasneho porodu 😒 Ked chodim tam ma babo asi 😒 tlaci dolu, normalne chvilkami musim zastat. Nemali ste to aj vy?

jabera
21. feb 2009

ahoj jasom mala som nieco, co opisujes. samozrejme, moze to byt ine, to tazko posudit len podla slov, ale posobi to na man rovnako. ja som to mala z velmi dlhej cesty autom, dokonca som malinko krvacala, bolo to asi v 26 tyzdni. mudr povedal, ze je to reakcia na tu cestu, ze sa babo tlacilo o mna. chodila som tak, ze som az obcas ztuhla od bolesti a aj sproste slovo obcas vypustila.... ale lepsilo sa mi to citelne kazdym dnom. pokial necitis zlepsovanie, asi by bolo rozumnejsie skocit k mudr aj mimo terminu poradne. on ti nevynada, pravdepodobne ti povie, ze je to v pohode. ale ty sa budes moct ukludnit a "len" si pockas, kym sa ti ulavi.

jasom
autor
21. feb 2009

ahoj jabera, diky, ono ked lezim alebo sedim tak to nie je take hrozne, ale ked dlhsie chodim tak sa bojim 😖

jabera
21. feb 2009

tak skus sledovat, ci sa ti ulavuje ako idu dni. a hlavne sa snaz nechodit. ja som sa snazila hlavne lezat, ale pravda je, ze otocenie na posteli bolo sialene aj tak. pomahalo mi hlavne zmenit polohu. to mam vlastne doteraz, ze nemozem ani dlho sediet, ani stat... len lezat sa da, ale musim sa tocit.

sstefi
27. feb 2009

ja som to mala tiež. ked som napr. dlho bola v jednej polohe, napr. sed tak ked som sa postavila, tak somvšetkych svatych videla, neskor pri každom napnuti brusnych svalov, alebo aj "podbrusnych". Napr. ked som sa chcela v noci na posteli otočit, alebo rano vstat, to bolo utrpenie. 😖

Lonova spona sa roztahuje a pripravuje na porod.

Posledne dni tehu to celkom ušlo, no ale po porode? asi to bolo ešte horšie. Tá spona sa zrejme stahovala na do povodneho stavu, ale trvalo to dlllho, kym to uplne prestalo. Dokonca, ešte aj teraz rok a 8 mes. po porode) ked spravim nejaky rychly pohyb(napr. sa smyknem a hned sa napnem, aby som sa udrzala-snad sa da pochopit com chcem povedat) sa mi stane, že zacitim trosku tu bolest. 😝

Dr. mi vtedy vravela, že to je normalne a viac žien to má. Ale musim dodat, že mojej dr. je všetko "normalne" 😅 😀

dicinka1
27. feb 2009

ajojte...no ja som este len 27 tt,ale mna uz dlhsiu dobu "boli" nad pisulkou...teda nad nou....a podbruskom...tam kde rastu chlpky...ako keby sa mi to tam dole roztahovalo...ked niekedy chodim..akoby mi babo tlacilo na pisulku 😀 akoby som mala svalovku doslova..ale ubezpecili ma,ze je to v poriadku,ze to sa roztahuju tie slachy a vsetko..ze sa to pripravuje na porod,aby babo tamadial preslo...

tak som kludna uz aj ja..ale niekedy je sranda,pretoze nemozem vstat ani s postele koli tomu.. 😠 ☹

kvietocekx
28. feb 2009

Ahojte dievcata... vidim, ze nie som sama, koho toto trapi🙂 nieze by som sa z toho tesila, to urcite nie, ale uz som si pripadala ako nejaky hypochonder a ze si to vymyslam... ja som zacala mat tie bolesti asi v cca 22tt a trvaju doteraz... len uz nie take strasne ako doteraz... ako som sizacala davat vapnik, tak sa to nejako zmiernilo... zo zaciatku to bolo strasne zle, ze som bola rada, ze chodim s malou vonku aj s kocikom, aspon som sa mala o co opriet... obcas som rano musela zo spalne vyjst po kolenacky... a to prevracanie v noci... joj... no jedna basen...☹ lekarka mi povedala, ze to je proste zataz a ze to len musim vydrzat, ale ze je vsetko v poriadku... tak sa snazim vydrzat a viac oddychovat, ale ja nie som typ na oddychovanie a obzvlast pri mojej malej certici🙂 moj manzel tvrdi, ze ja vobec neviem oddychovat... tak dievcata drzkajte sa... a vsetkym prajem super porod a potom uzasu ulavu od bolesti🙂

petra1985
28. feb 2009

su to lonove kosti vsetko sa pripravuje na porod.. mna to boli ukrutne tiez 😠

zucha
28. feb 2009

ano, je to roztahovanie kosti a ukladanie dietatka. Ja to mam dokonca teraz v druhom tehu ovela bolestivejsie, ako v prvom. ☹

myrusiatko
28. feb 2009

Tak to ste ma vôbec nepotešili, mňa bolia slabiny hlavne veečer, keď si ľahnem do postele. Je to strašné

mima3
28. feb 2009

ahojte, tak ja som len 14tt a už citim tieto bolesti, čo opisujete, ani som to nevedela doktorovi opísať. no ale doktor ma prehliadok a povedal, že je všetko v poriadku, ani krčok sa mi neskracuje, tak už som spokojna, keď viem, že s malinkym je všetko ok, tak tu bolesť nejako vydrzim. ja to mam najhoršie, keď sa chcem obratiť na posteli a potom, keď chodim, hlavne, keď chcem ist rýchlejšie, musím chodiť pianko. doktor povedal, že to môže byť aj od chrbtice - ja som mala totiž pred tromi rokmi aj uraz, tak tomu verim.. no a k tomu to roztahovanie kostí, čo píšete.. 😒

zuzkaprofant
28. feb 2009

ja to mam a poriadne ja som dnes nevedela domov dojst az mdloba od bolesti mna boli cely spodok, klby zadok chrbat, chodidla no vsetko aj vlasy na hlave 😀 😀 vsetko to sa mi asi tak roztahuje aj ked ja mam dost velku panvu ale mam problem aj po byte chodit tak to boli to je horsie ako svalovica po posilovni 😀 😀 ale o uz dako to vydrzim do porodu ale vam poviem neprajem to nikomu ked sa clovek ani na posteli nevie pohnut 😀

jasom
autor
28. feb 2009

baby tak som rada ze nas je tolko, ja som si myslela ze som uz nejaka ina 😒 ked to nikto nema ale zistujem ze je to normalne aj ked neprijemne. Mne to trvalo tak 3 dni brutal, nevedela som zliest z postele ☹ a na druhy den ma bolelo ako dicinka napisala : " "boli" nad pisulkou...teda nad nou....a podbruskom...tam kde rastu chlpky...ako keby sa mi to tam dole roztahovalo...ked niekedy chodim..akoby mi babo tlacilo na pisulku akoby som mala svalovku doslova.."... ale aj to mas uz preslo a sem tam pobolieva ale uz nie tak brutalne. Ale ste ma nepotesili ze pri druhom tehotenstve sa to zase bude roztahovat, ja som myslela ze ked sa to roztiahne uz sa to nebude vracat spat 🙂 😀 teda tak my bolo povedane.. 😒

sstefi
28. feb 2009

jooj, "jasom" mna to po porode bolelo ešte viac, ako počas tehu 😖 😝 a poriadne dlho to trvalo, kym to prešlo.

aj mne to začalo cca v 22-24tt a prvykrat som sa brutalne zlakla. inak ked som oddychovala, proste sa moc nenamahala, viac som ležala, tak to bolo trošku lepšie. Tak ak možte, tak sa snažte čo najviac si poležať aj cez den. 🙂

zuzkaprofant
1. mar 2009

no som zvedava ako to bude bolet po porode ja som tuto noc zase tak 3-4hodky pospala a uz som hore 😀 😀 😀 ale dako zvladneme

dicinka1
1. mar 2009

niektore dni ma to vobec neboli..a inokedy fakt brutal...ako dnes 😠 😠 😠

sstefi
2. mar 2009

trpezlivosť dámy, cca o rok to už bude ok 😅 😀

snu
3. mar 2009

ahojte,,ak sa smiem pridat,tak vam poviem,ze mam podobne tiez,,len mna to boli akoby na pyskoch..tak na vrchu,,ale len ked lezim a chcem sa otocit,alebo ked sa chcem postavit,tak ja radsej cely den sedim,akboy som si mala lahnut a potom to zazivat 🙂)) takze nocmam tiez vselijaku 🙂 a aj tu rychlu chodzu musim obmedzivat,chodim akoby som mala v gatach nalozene 😀 .. ja som to sice mojmu dr ani nehovorila,aj ekd mi to trva teda hodne dlho,, mojho dr nic nezaujima,,ked sam vidi,ze je na sone vsetko ok, a ze je vsetko na phlad ako ma byt,tak ho nic nezaujima,,mozmem mu ja hovorit 🙂 tak sa drzte,vela zdravia a sil do porodu 🙂

ramana
3. mar 2009

Trpím niečím podobným a som len v 17tt. Dokina vravela, že to závisí hlavne od konštrukcie, že som dosť útla takže je ten tlak a pohyb panvových kostí výraznejší. Najhoršie je že zatial som pribrala len nejaké tri kilá a bolesť teda nevídaná a to nemám ani nejaké extra bruško. Neviem si predstaviť ked bábo bude mať tri kilá a brucho budem mať meter pred sebou...tak si to radšej nepripúšťam a snažím sa tváriť že sa nič nedeje 😀

petra1985
3. mar 2009

snu tak to by ti s tym doki ani nic nespravil... povedal by ti, ze je to normalne a hotovo 😉 mne tvrdlo brusko vraj to nie je dobre a mne povedal, ze je to v poriadku.. a tvrdne mi doteraz len uz menej len teraz to uz je v mojom tyzdni si myslim, ze ozaj v poriadku.. ja mam pocit, ze v tehotenstve uz je vsetko normalne

ramana utla som aj ja ..vzdy som bola sucha ako pes ver tomu, ze brusko nebudes mat velke.. mam take akurat sa mi nezda nejake velke a to mam pred porodom pochybujem, ze za ten mesiac sa nejako este zvacsi ..bude to zataz na krize aj ked bude male kedze si utlucka ale zvladnes to.. 😉

ramana
3. mar 2009

petra1985 no si ma potešila pribrala som len 2,5 kg zatial. Tak dufam že nejaký extrém sa mi neprihodí. Tam sa potom skôr bojím toho aby mi nepopraskalo bruško. Tiež som si želala priberať nejako rovnomerne, aby to stíhali kosti aj koža, ale vyzerá to tak, že proste príroda si robí ako uzná za vhodné. Aj tak si myslím, že tie dve kilá som do prs nabrala 😀

petra1985
3. mar 2009

hehe ramana ja som pocas tehu doteraz pribrala asi 9 kil... a neviem kde su.. mam pocit, ze len na brusku a na zadku ale nic nevidno.. kazdy mesiac som pribrala kilo.. a na brusku tiez nebadam zatial ziadne strie ale to sa moze po porode vyhodit raz dva tak to uz neverim, ze ma len tak obijde.. netreba sa prezierat vraj nie je pravda ze mas jest za dvoch ked si tehotna.. ma sa jest normalne a aj vaha bude v pohode.. no len teraz ked ma zena chute tak je to horsie.. ja som zo zaciatku jedla aj to co som pred tehu nedala do ust nikdy lebo mi to nechutilo.. no aj tak sa to na mne nejak neprejavilo.. je to v cloveku.. ked pribera pred tehu a nema problem pribrat priberie vela aj pocas tehu.. ale ty si zatial na tom velmi dobre ako tak pozeram 2,5 kila🙂

ramana
3. mar 2009

ano ano zatial je dosť dôležité slovo 😀 nie no bola som pripravená na horšie keďže mamina pribrala počas tehotenstva viac než 20kg tak som myslela že podedím - aj ona je taký pihík ako ja čiže postavou sme podobné. Vraj ju musel ocino na konci tehu prevracať na posteli bo sa nevládala 😀 Ja jem skôr tak ako pred tehu...nemávam ani chute možno občas trošku viac na sladké, ale snažím sa jesť ovocie a jogurty vtedy ked to príde no samozrejme, že sa to nedá vždy 🙂 s ovocím som s jediným mala problém na začiatku. Nedokázala som ani jablko do seba vtlačiť - jednoducho mi to nešlo dole krkom. Teraz som sa polepšila 😅

jamaat
3. mar 2009

Ahojte. Tak aj ja sa pripájam, mám tie bolesti tiež. Je to už moje druhé tehotenstvo. Pri prvom som žiadne takéto bolesti nemala, vôbec. Je pravda, že to som bola "trošku" mladšia - bolo to pred 13 rokmi 🙂
Možno to súvisí aj s tým, že mám trochu vysunutú platničku, ale napodiv bolí ma chrbát teraz vo vyššom štádiu tehotenstva oveľa menej, ako pred otehotnením alebo na začiatku - vtedy mi bolesť vystreľovala až do nervov v zadku a nohách. A to som sa bála, či si posledné mesiace kvôli platničke viac-menej neodležím. Asi mi to tlačí na chrbticu teraz "správnym smerom" 🙂
No a čo sa týka panvy - začalo mi to bolesťami lonovej kosti a postupne prešlo aj na slabiny. Tak ako aj vy - problém obrátiť sa v posteli alebo vstať. Okrem toho mi začala tŕpnuť aj lopatka. Spomenula som to lekárke, tak mi odporučila MagneB6 a tehotenské vitamíny. Dovtedy som žiadne vitamíny nebrala, nechcela som umelé. Ale vraj ak mám problémy, tak radšej nech ich beriem. Poslúchla som a je mi fakt lepšie. Či je to skutočne vitamínmi alebo sa to len časom nejak uložilo, neviem. Hlavne že bolí menej. 🙂

lussy666
17. feb 2010

☹ ale aspon viem, ze je to ok....dik...

lindarty
2. dec 2010

Ahojte, som v 17 tt a aj ja mám tento problém už asi týždeň. Neviem či ma bolia slabiny, alebo šľachy a teraz sa pridala aj bolesť v podbrušku. Je to presne taká bolesť, ako keby som mala svalovicu, ale viem, že ju nemám mať z čoho... Bolí ma to hlavne keď sa chcem postaviť, alebo keď potrebujem dvihnúť nohu, napr. keď sa obúvam. Volala som svojmu lekárovi a povedal, že mám pre istotu prísť, že ma vyšetrí. Tak som zvedavá a dúfam, že budeme ok...

belusa
2. aug 2011

Ahojte som v 35 týždni tehotenstva a teraz ma začalo bolieť brucho pod rebrami ako ked mám svalovicu nie je to stále napr.ked zakašľem, ked ležím na boku atd mali ste to niekto?Neviem či mám utekať k lekárovi alebo je to normálne ☹ ☹

belusa
2. aug 2011

@belusa to fakt, že som jediná????Už začínam mať strach 😠 😠

miskap
3. aug 2011

@belusa radšej sa opýtaj lekára. Bolesť v nadbrušku neradno podceňovať. Nemáš aj opuchy a vysoký tlak????

belusa
3. aug 2011

@miskap no opuchy zatiaľ nie a vysoký tlak som tiež nepostrehla práveže mávam nízky...ale to nebolí stále len ked chodím alebo kašľem, alebo sa smejem....čo to môže byť?

belusa
3. aug 2011

@belusa bože si ma vystrašila tak čo to môže byť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre