Bolesti v podbrušku počas tehotenstva?

lea821
6. júl 2009

Dobry den mamicky a buduce mamicky.....chcela by som poradit..... Som tehotna a pocas tych par tyzdnov mam stale caste bolesti v podbrusku...Chcem sa iba opytat ci je to normalna vec alebo mam o tom konzultovat s mojim lekarom? a este ako dlho asi tie bolesti budu???? Dakukjem

moniciak
21. jún 2010

@mika165 ja som mala presne tie priznaky az na pravy vajecnik 🙂 no test bol pozitivny tak nwm...

mika165
21. jún 2010

koncom týždňa si urobím ďalší(ak vydržím)veľmi by sme už chceli bábo,možno si už namýšľam príznaky,ale tie bolesti ma najviac trápia.Asi pred 3rokmi som bola na laparoskópii s ľavým vaječníkom

jankasramka
22. jún 2010

@ejusaaa
jeeeeeeeeeeej, zavidim, ja som strasne chcela aby sa nas syn volal Tobias (to som chccela uz pred par rokmi ked som ani netusila este ani ci sa vydam, ci budem mat deti🙂))
lenze osud ma zavial mimo slovenska a teraz ked cakame syna a ja som vravela ze sa bude volat tobias tak ma vsetci vysmiali ze tak sa tu volaju len stare psy....:(
najprv som povedala ze mi je to fuk lenze ked tu nahodou zostaneme dlhsie byvat tak sa mu budu v skolke vsetci smiat:(
tak nebudem sebecka...
no ale sa mi to meno velmi veeeeelmi paci🙂

ejusaaa
22. jún 2010

@jankasramka Ahooooj a sranda,my sme rozmyslali aj nad Danielom a vidim ze vas drobec bude mat druhe meno daniel 😀

jankasramka
22. jún 2010

no hej, ja som chcela aby bol Tobias Daniel (aj s interpunkcnymi znamienkami-len nemam slov. klavesnicu) a to by mali mexicania asi problem vyslovovat tak ten Mateo bude asi lepsi-ved som to skusala komplikovat so slovenskym "Matus" ale im to S s mekkcenom robi vazne problemy s vyslovnostou (mam to pismeno v priezvisku:D)

no nic ajtak je to sranda ze bude mat dve mena- ako je to tu zvykom🙂

mika165
24. jún 2010

@moniciak ahojky!!!!dnes som si robils test a bol negatívny. ☹ som taká sklamaná,tak velmi túžime po dietatku.Ešte uvidim či dostanem menzes a potom dám tomu volný priebeh.

moniciak
25. jún 2010

@mika165 a kedy mas dostat???

mika165
26. jún 2010

@moniciak menzes mám dostat 8.7.uvidíme ako to bude.

nathy1209
6. nov 2010

Ahojte neviem či tu ešte niekto chodi , ale mam taky problem beriem antikoncepciu ale ako sa mi zachce! Neviem čo sa deje ale mam hrozne bolesti v pravom podbrušku neviete čo to može byt? Dakujem

feb13
6. nov 2010

@nathy1209 A kolko tie bolesti trvaju? Zvysena teplota, hnacka, zvracanie? Kolko ti meska menzes?

nathy1209
6. nov 2010

cca 3 dni... hnačku ani horučku nemám ,zvracanie ani nie len sa mi toči často hlava. Menzes mi zatial nemeškal.

feb13
7. nov 2010

@nathy1209 Ja len preto, aby to nebol slepak alebo zapal vajickovodov alebo mimomaternicove tehotenstvo ci nieco ine... ak nemas ziadne ine priznaky tak ti neporadim ale urcite to nie je znak normalneho tehotenstva. Ak to neprestane, radsej chod k lekarovi.

nathy1209
7. nov 2010

@feb13 dakujem za radu, pojdem najskvor k tomu lekárovi ....

tinusiatko
25. apr 2011

ahojte ja som v 9tt a mavam fakt dost strasidelne bolesti v podbrusku ,nekrvacam ale opcas ma to fakt vydesi ... 😖

gab
26. apr 2011

@tinusiatko to som mavala aj ja, a hrozne bolesti, vobec som sa nevedela postavit niekedy zo stolicky, ale vraj je to normalne, pokial nekrvacas, to sa len babatko usadza a roztahuje sa maternica..... teraz sa to ukludnilo, moja neter to mala pri oboch tehu, hovorila, ze dokonca horsie to bolo pri druhom babatku

ketrinka29
31. máj 2011

...ja som mávala bolesti v podbrušku prvé 3 mesiace, až ma to niekedy vrátilo späť na stoličku, také bodnutie nožom a zo strachu som radšej letela k doktorovi. Už tam na mňa pozerali, že chodím ako na hodiny kalvíru, no ja som prvorodička a radšej prídem kvôli ničomu aj 15krát, ako raz a neskoro. Teraz sa mi to stáva len občas, ale už som si zvykla, že sa mám pomaly postaviť a nie vyletieť a držím si pri tom aj brucho a pomáha to. 🙂 Pre zmenu mi začali zas také bolesti okolo pupuka, také vydúvanie a na dotyk bolestivé, no nie moc. Vraj záleží od stravy, môže to byť nafukovaním a maternica sa vytláča smerom hore. Už som si zvykla, že keď na jedno prídem, objaví sa niečo nové, čo ma vystrašíííí. 🙂 To moje milovené dieťatko ma riadne cvičí. 😀

escape09
9. júl 2011

ahojte som v 6 tyzdni a cakam uz druhe babo takze mam s cim porovnavat ale take bolesti ako som zazila tuto noc a to nielen v bruchu ale aj v podbrusku proste neskutocne krce na pravom vajecniku uz som si myslela ,ze potratim ale nekrvacala som takto to trvalo asi hodku a aby som nezabudla brucho som mala tvrde a nafuknute tak neviem chcem sa opytat ci je to v norme ci aj niektora z vas ma taketo stavy alebo ist okamzite k lekarovi.Ja som sa tak trocha utesila tym ze som mozno nieco zjedla ale mam obavy viete mi niekto poradit? ☹

jojuss
18. sep 2011

No čaute baby prosím poradte ja dakedy pri nie velkom upratovaní alebo zohinaní citím velmi babo ako keby v podbrušku že sa tlačí dole ,inač bežne nie ,prvé tehotenstvo som to nemala vôbec aj pri sedení ma bolí až križoch a tkz.trtač ked stanem ☹

zewa11
19. sep 2011

@escape09 Určite to nepodcenuj,ja som si to prežila,každý mi vravel,že to sa maternica pripravuje.......bla,bla dr.povedal,že na sone je všetko OK.Tak som to neriešila a trpela s tým že to tak má byť a že čo sa má stať sa stane,až som začala v 11tt v práci krvácať a skončila som na infúzkach v nemocke.Odvtedy som bola na PN s diagnózou hroziaci potrat,teraz som už na MD a s prvým tehu nič neporovnávam,pretože mne tiež pri prvom nič nebolo,fičala som ako raketa a teraz mi je hrozne a to len ležím stále včera som myslela,že odbila moja posledná hodina ☹ mala som CS prvé a jazva ma bolí to i dr.povedal,nech len ležím lebo sa mi pretrhne a kôli tomu mi asi budú robiť plánovaný CS skôr 😒 Mne to vtedy v tých začiatkoch prišlo nie že im to bolo jedno lekárom,ale že v takom skorom štádiu tehotnosti to až tak neriešia,každý mi vtedy hovoril,že do 20tt treba vydržať.Radšej bež k lekárovi,ale som zvedavá ako to budú u teba riešiť a či vôbec,dúfam že áno,potom daj vedieť,moc držím palce,som rada že to mám za sebou 🙂

kostka211
19. sep 2011

@zewa11 :ja som 4 krat tehotna a bolesti som mala od druheho tehotenstva tiez stale potom uz pri kazdom dalsom tehotenstve. Prvykrat asi je maternica este silna zdrava, myslim, ze cim viackrat je zena tehotna, tym sa aj maternica oslabuje a potom je to uz len horsie, toto posledne teho prezivam najtazsie. Akoze bolesti mavam dost silne az teraz posledne dva mesiace, dvakrat sa mi uz stalo, ze som nevedela, ci mam volat zachranku, take krce som mala asi tri hodiny v dost pravidelnych intervaloch, ale nakoniec to preslo, lekar povedal,ze je to normalne, kedze sa neotvaram. Ja mam zas problemy, ako napriklad, ze mi je od 5 mesiaca stale na odpadnutie, neviem, ci mi male tlaci na dutu zilu, alebo v com je problem.

escape09
19. sep 2011

@zewa11 nakoniec mi zistili,ze mam zapal mocovych ciest dali mi antibiotika v 8tt. nebrala som ich zacala som pit brusnicovy dzus a urinal beriem je to uz lepsie ale obcas mavam bolesti v brusku mala by som ist teraz na konci septembra k lekarovi tak som zvedava ci tam ten zapal este je.....tak ale dufam,ze nie 😉

janulkaaaa
4. jan 2012

ahojte ja by som sa chcela spytat som v 5 tyzdni a mam bolesti v podbrusku a ide mi to do krizov ci je to normalne? dakujem

papucz
5. jan 2012

@janulkaaaa ahoj, ja som na tom tak ako ty 5tt, citim ci podbrusko a som nafuknuta, vsimla som si ze ma brucho zacne boliet napr. po dlhej chodzi alebo ked sa viac namaham a to ide do krizov, ked si lahnem po case to prejde, malo by to byt v pohode, dufam teda. bola si uz u lekara?

melinduska
5. jan 2012

@kostka211 presne ako hovoríš, čím viac tehotenstiev tým je telo asi boľavejšie. Ja som tiež 4 x tehotná a niekedy by som bola najradšej už na konci tehotenstva. Bolí ma chrbát kríže nemôžem dlho chodiť lebo cítim spodok bruška a tak. Dúfam, že to dotiahnem do úspešného konca a myslím, že keď nie je z lekárskeho hľadiska nijaký problém tak to tak má byť a musíme vydržať. Tak v kútiku duše závidím aj babám čo si tehotenstvo užívajú a nič im nie je 😉

mia16
5. jan 2012

Ahojte,ja som v 5tt. a mám tiež bolesti :( len ked si kýchnem,sandem alebo trošku stiahnem bruško..
veľmi ma to bolí.neviete dokedy? a či to je normálne? :(

natalian
5. jan 2012

Ahojte chcela by som sa spytat ked som v 2 mesiaci tehotenstva.. teraz som az zistila ze som tehotna a picha a boli ma v podbrusku pod pupkom to cele..Co to znamena? Je to moje prve tehotenstvo

zzzz128
5. jan 2012

@mia16
@natalian baby je to normálne,maternica sa rozťahuje 🙂 DO toho 3.-4.mesiaca to prejde,ja som si neuvedomila ani že kedy to prestalo 🙂

mia16
5. jan 2012

@zzzz128 ďakujem 🙂

janulkaaaa
5. jan 2012

@papucz ahoj ano bola som u lekara a o 3 tyzdne mam ist znovu.ja som sa pytala aj bratovej zeny ona tiez hovorila ze mavala bolesti a potom to preslo len si treba davat pozor

sandy3911
6. jan 2012

@mia16
@papucz ahojte babky, aj ja som 5tt 🙂 už ste boli u doktora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre