Bolesti v podbrušku počas tehotenstva?

lea821
6. júl 2009

Dobry den mamicky a buduce mamicky.....chcela by som poradit..... Som tehotna a pocas tych par tyzdnov mam stale caste bolesti v podbrusku...Chcem sa iba opytat ci je to normalna vec alebo mam o tom konzultovat s mojim lekarom? a este ako dlho asi tie bolesti budu???? Dakukjem

andrejusa
14. júl 2009

lulu4... my keď sme sa snažili a nedarilo sa nám, tak ja som si už privolávala všetky tie stavy a pritom som ešte nebola tehu. Tak hrozne sme si to priali, že som sa bála chodiť na wecko, či som nedostala mrchu. Všetci mi radili, aby som sa na to toľko nesústredila a vtedy to príde. 😉

cetera
14. júl 2009

ale budu budu a mozno este horsie...ja ich mam teraz a v noci vobec nespim lebo ma boli podbrusko ked lezim a sediet uz nevladzem a momentalne mi je hrozne na odpadnutie som nejaka slaba a nevladzem ani stat.....babo stale len vystraja ja vobec neviem kedy spi lebo sa stale hybe a tak ze ma to neskutocne boli a mam pocit ze mi roztrhne brucho....

cetera
14. júl 2009

zajtra ti este napsiem ale musim teraz po muzicka do roboty aj ked vobec nevladzem tam ist autom teraz

lulu4
14. júl 2009

cetera: dobre napis, budem len rada 🙂 to ti verim, ze sa ti ponho nechce ist ale musis to zvladnut, drzim palce

lulu4
14. júl 2009

andrejusa: my sme sa praveze nesnazili ani sa na to nesustredim, ako chceli by sme babo ale vzdy sme si davali pozor aj ked bez ochrany ale teraz v pondelok sme si povedali ze nech sa stane co sa ma stat a spravil sa len tak bez reci, bez okolkov, 2x v ten isty den a dokonca aj vcera, uz nam to bolo jedno... keby sa postastilo tak budeme stastni, ked nie budeme skusat dalej 🙂 bol to nas prvy pokus tak uvidime, preto som v tom taky novacik, nic o tychto temach neviem, radsej sem pisem lebo mnohe z vas su skusenejsie a vedia poradit 🙂
dakujem aj tebe moc

andrejusa
14. júl 2009

cetera,,, nebojíš sa šoférovať, keď máš bolesti, alebo keď už si vo vyššom štádiu?
lulu4,,, snáď sa na mňa nehneváš, že som ti zle poradila, ale asi som ťa zle pochopila, alebo si si to mohla zle napísať do tej kalkulačky 😝

alexandrah
14. júl 2009

lulu4, urcite chod k lekarovi, neviem, kolko mas rokov, ale otehotniet sa väcsine ludom nepodari tak na prvy sup, mozes mat nejaky zuapal, alebo cystu na vajecniku, nech ti to vyvrati, tehotenstvo ti vie najlepsie zistit aj z krvi uz po 2 tyzdnoch, tie bolesti nie su normalne ... nechcem malovat certa, ale predsa len, ak by to cosi bolo, co treba preliecit..

andrejusa
14. júl 2009

alexandrah... ani nestraš! ale vraj malo by sa chodiť na poradu s dr. keď chceš otehotnieť, ale tie bolesti môže byť čokoľvek. Možno keď čím skôr pôjdeš k dr., tým skôr sa podarí bábo.

lulu4... ja som to myslela tak, že to my sme sa tak veľmi snažili, každý má jasné iný pribeh.
Berieš aj nejaké vitamíny? lebo sú calibrum baby plan, ten beriem teraz aj ja a je to na plánovanie tehotenstva a prvý trimester. Skús to začať brať a možno pôjde všetko ľahšie. 😉

lulu4
14. júl 2009

andrejusa: a vy teda cakate babo ak spravne chapem a v kolkom ste tyzdni?
nehnevam sa na teba co si 🙂 asi som len ja zblbla a zle som to tam napisala ved od 30.6. co som mala poslednu mrchu to nie je tak ci tak 5 tyzdnov 🙂 takze uvidime co sa z toho vykluje, test si spravim az koncom buduceho tyzdna dovtedy budem musiet vydrzat... napr. kamoska otehotnela tak a to na prvy sup, ze po sexe sa jej priatel neumyl a neutrel si zaschnute spermie a ked do nej vnikol aj ked sa nespravil tak ostala tehotna a to nie su male deti ani pubertiaci 🙂
ja mam 25 rokov... vy ste sa kolko snazili o babo? a ten calibrum baby plan mozem zacat brat uz aj teraz a nepribera sa z toho z tej kyseliny listovej?

andrejusa
14. júl 2009

ja som z toho nepribrala a je tam napísané, že je to na plánovanie tehotenstva a prvý trimester a už to obsahuje kyselinu listovú. Ja mám 30 rokov a som v 9tt. Sranda, že niekto otehotnie na prvý šup a niektorí nechcene a iní sa musia snažiť roky a nič. Ja ti budem držať päste. Na tých testoch je napísané, že ukazujú už po 5 dňoch oplodnenia, ale mne to ukázalo až o dosť neskoršie a to som si kúpila ten najlacnejší, najobyčajneší test 😉

lulu4
14. júl 2009

andrejusa: dakujem chcela by som uz babo aj ked viem ze by sa mi komplet zmenil zivot a neviem ci ho nechcem skoro lebo teraz maju vsetci okolo 30tky ale to je asi jedno... skusim si kupit ten calibrum ale minule som tu citala nejaku diskusiu ze aj nieco na F nejaky fenobion ci co je dobre ze este lepsie ako calibrum lebo ma koncentrovanu tu kyselinu listovu ci co a dobre sa vylucuje do tela ale asi je to jedno ze?
tak aj tebe drzim palceky nech je vsetko ok, inak ta kamoska co takto otehotnela na prvy sup je teraz v piatok a asi bude na rizikovom lebo jej doslo v praci zle zobrali ju na rozne vysetrenia do nemocnice a ma teraz nastoleny oddych a je PN, pojdem ju pozriet neviem podrobnosti ale hlavne ze malicke sa drzi a nepotratila to by bol horor... brrrr...
a ako prezivas tehu ty? aj bolesti mavas teda v tom podbrusku ak ano ako casto? a okrem toho nic ine?

andrejusa
14. júl 2009

Bolesti už nemávam, skôr mi býva zle, začínam mať zvláštne chute, bývam trošku unavená a tak. To čo píšeš je Femibion, skús si to napísať do googla a prečítať si o tom viac. Neviem či je aj pre plánovanie tehotenstva, alebo len už keď si tehulka. To fakt néviem, ale v lekárni ti najlepšie poradia. Tie neviem, či nepôjdem na rizikové, lebo mi operovali maternicu, ale už dosť dávno, tak možno nebude treba.

alexandrah
14. júl 2009

ahoj lulu, z kys. listovej sa nepribera, je dobre ju brat pred otehotnenim, pomaha to, aj potom na udrzanie plodu. my sme sa snazili dlho, som teraz v 20 tt, cakame prve dieta. hlavne treba byt v klude, ked chce clovek otehotniet, daj si tu kyselinu l., a uvidis, ci sa podari, drzim palce!!

grelu
15. júl 2009

lulu ta bolest vo vajecniku mohl abyt aj ovulacia...urcite pokracujte v snazeni 🙂)....na uhniezdovanie je este skoro 🙂

lulu4
15. júl 2009

dakujem babenky zlate za rady 🙂 Skusim si kupit ten Femibion 800 a uvidime co a ako....
ale mohlo by sa podarit, ved sme to skusali v jeden den 2x a este aj na druhy den 🙂 je to tak niekomu sa podari na prvy sup a niekomu ani za svet....
ale vcera ta bolest bola otrasna asi dve hodky ma bolel ten lavy vajecnik alebo aspon v tych miestach, nie som lekar takze neviem 😒
No kazdopadne dam vam vediet ako to dopadlo, uz aby bol buduci vikend alebo aspon koniec tyzdna, chcem si potom spravit testik ci budu uz // alebo nie

andrejusa
15. júl 2009

Nám sa podarilo otehotnieť po nejakých dvoch mesiacoch a to sme sa pokúšali skoro každý deň... hrozne veľa záleží na tom, či sa na to moc nesústredíš, alebo tak. Ja som robila už aj stojky a také somarinky. Ale to pichanie vo váječníkoch veľmi dobre poznám. A aj teraz ma sem tam ešte pichne, ale nie nejak často a tak bolestivo ako vtedy.

grelu
15. júl 2009

andrejusa 🙂))...ja som citala do trojky (miesto stojky🙂)) )
my sme mali asi stastie...nam to 2x vyslo na prvy krat, bohuzial to prve tehotenstvo nedopadlo dobre...tak verim, ze tentokrat to bude lepsie 🙂

andrejusa
15. júl 2009

tak to ti držím siiilno palce, čo sa stalo ten prvý krát?

grelu
15. júl 2009

nejaky zapal ☹...proste blba nahoda...ani som netusila, ze nejaky mam a ked som to zistila, tak uz bolo neskoro ☹

andrejusa
15. júl 2009

to je škoda, ale teraz si už pekne dávaj pozor a budem držať palce, aby sa všetko dobre vyvíjalo. My máme tiež vnútri psíka a tiež sa bojím si niekedy sadnúť na gauč lebo je plný chlpov a ani nevieš ako sa ti dostane infekcia. Nevieš z čoho si ju dostala?

grelu
15. júl 2009

to vobe netusim...predtym som s tym nikdy nemala problemy...ale myslim, ze to bola kombinacia oslabena imunita+stres
no dufam, ze to uz bude ok a dotiahneme to do zdarneho konca 🙂

andrejusa
15. júl 2009

prepáč, že som zasiahla do živého ☹

grelu
15. júl 2009

ale nie...uz je to v pohode...ja som sa s tym nejak zvlastne vyrovnala...sa mi zda, ze sa mi to ani nestalo...proste pozeram dopredu a verim, ze to bude dobre 🙂

nycanka
15. júl 2009

ahojte ja som asi v 6tt a teiz mam take divne stavy v podbrusku, moj doktor ma teraz dva tyzdne dovcu, tak som u neho nebola, to, ze som tehotna mi potvrdil len tehotensky test, ktory vysiel pozitivne..... dufam, ze tlaky v brusku, pichanie po stranach je vse normalne, a mam pocit ze mam brucho ako kamen .....

grelu
15. júl 2009

no zavisi...pokial to nie su velke bolesti a nie su neustale, tak je to normalne...roztahuje sa maternica
...ja som sla k lekarke az v 10tt

ikula2
15. júl 2009

grelu ahoj ja som teraz tak 6tt a nebola som u lekara Nepovedal ti tvoj lekar ked si prisla v 10tt ze je to neskoro. Myslim ze okolo 8tt robia nejake vysetrenia. Nebol s tym problem?

grelu
15. júl 2009

nie...nebol problem...ved ak len o to ide, mohla si byt na dovolenke 🙂

...jedine, coho som sa bala bolo, ci to nie je mimomaternicove...to by mohol byt celkom problem...preto je dobr ist skor k lekarovi....inak staci uplne v tom 10tt...dovtedy aj tak poriadne nic nevidi

jajatel
15. júl 2009

babenky ja som sa akurat vratila z prehliadky a som tehu 🙂 🙂 🙂 v 5 tt malicke je v poriadku. A k teme - stale mam aj ja tie bolesti, akoby na menstruaciu. Dr. mi povedala ze je to len zvacsovanie maternice, ale keby som mala akykolvek vytok , ze to by bolo nebezpecne.

Tak sa tešííííííííííím ako blcha :D :D :D krasne sny

alexandrah
16. júl 2009

ahojte, ja som bola tiez dneska u lekara, a povedal mi, ze mozno to co ma boli su zrasty (take tenke blanky) od maternice k crevu, ale ze to vobec neskodi ani nema vplyv na tehotenstvo, takze sa nebojim. len to boli, ale kedze sme ja aj malicky uplne v poriadku, som kludna. inak ma to boli stale, kazdy den, niekedy silno, a to beriem aj magne. ale ze to sa neda potvrdit, lebo na ultrazvuku to nevidiet, ale citala som v knihach, ze to moze byt aj to, jak sa roztahuje maternica.

ikula2
16. júl 2009

jajatel gratulujem ti k malickemu to je prve tehu? Prosim ta napises mi ked si v 5tt kedy si mala poslednu mrchu. A bolo uz vidno nieco na UZV? A k tym bolestiam ja mam tiez a dala som si magnezko raz za cas a zda sa mi ze to dost pomaha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre