Bolesti v podbrušku počas tehotenstva?

lea821
6. júl 2009

Dobry den mamicky a buduce mamicky.....chcela by som poradit..... Som tehotna a pocas tych par tyzdnov mam stale caste bolesti v podbrusku...Chcem sa iba opytat ci je to normalna vec alebo mam o tom konzultovat s mojim lekarom? a este ako dlho asi tie bolesti budu???? Dakukjem

mata0312
7. apr 2010

no baby ja som tie krce mala skoro stale potom sa to trocha ukludnilo a teraz zasa pocitujem jemne krce v podbrusku ale moze to mat aj niečo spoločne s plynatotou je to normalne

no vytok je normalny v tehu ja ho mam bohuzial od zaciatku az do teraz ale nesmie byt farebny 😒 ale ked si bola u lekarky a ona ti na to niečo dala tak sa neboj bude to ok uvidis ja som sa na zaciatku po tom mojom krvacani hrozne bala ale teraz som uz troska kludnejsia ked viem z keby sa maly narodil tak je to uz ok

peneloppa ja som citila ze som tehu tak po dvoch tyzdnoch hrozne ma boleli vajecniky

peneloppa
8. apr 2010

Baby aj dnes mam tie tlaky alebo co to je. Citim to aj pri chodzi. Nemoze to byt tym, ze mam za sebou cisarsky rez a pri terajsom mozno tehotenstve sa mi roztahuje maternica a viac to citim v oblasti rezu. Fakt si nevymyslam. Predchadzajuce tehotenstvo som mala pred 6 rokmi. Pred vyse tyzdnom som bola na gynde a vsetko bolo ok, tak ine problemy by som nemala mat. Ja uz neviem. Ci cakat, ci zavolat lekarovi ..

tara
8. apr 2010

Pripajam aj ja svoju skusenost. Tiez ma pobolievalo podbrusko a aj pobolieva. Je to presne taka bolest, ako pri menstruacii. Radsej som s tym isla k lekarovi. Povedal, ze je vsetko OK, ale pre istotu mi nasadil na cely I.trimester tablety UTROGESTAN -resp. čípky. Vraj to predpisuje uz automaticky 3/4 zenam v prvych troch mesiacoch. Je to cisty progesteron - zensky hormon, ktory zodpoveda za udrzanie gravidity prave v kritickych prvych troch mesiacoch. Odvtedy uz podbrusko pobolieva len obcas a ovela menej. Urcite treba ist hned k lekarovi, clovek je kludnejsi a vie viac aj o tom, co je este normalnym priznakom a co uz treba rychlo riesit. Ako povedal moj lekar: radsej byt viac zodpovedny a prist, ako nieco zanedbat 😉

zuzanockamt
8. apr 2010

peneloppa ... ved po dvoch dnoch ho este nemozes mat ani uhniezdene ... takze sa ti este maternica nemoze roztahovat ... vsetko je o psychike ... asi sa na to moc sustredujes

mata0312
8. apr 2010

tara más pravdu radsej vzdy všetko konzultovat s lekarom a po čase žena uz dokaže rozoznať čo je v norme a čo nie aspon u mna to je tak 😀

peneloppe ja si tiez myslim ze tak skoro to nemozes citit tak zachvílu si budes moct urobit test a uvidis na čom si aj ked mne ukazal ze som tehu az po dvoch týždnoch 😉

peneloppa
9. apr 2010

dievcata, dnes uz tie tlaky necitim, je mi ok, akurat sa mi toci hlava. Pockam este 2 tyzdne a potom si urobim test ... teda ak dovtedy nedostanem M.
Prajem vam krasne tehulkovanie 🙂

bublinka11
9. apr 2010

Ahojte kocky, mna tiez minulty tyzden pobolievalo podbrusko, akoby aj creva...neviem. Vraj je to O.K. preslo to.
Len vcera vecer ma zacali krize. Podbrusko je uplne kludne, v pohode, len tie krize ma trapia. Nie je to bolest ako pred MS, tato je nizsie. Nemate skusenost?

fenkalili
9. apr 2010

Ahoj bublinka, tak sa stretávame aj tu 😀 aj mňa bolia dosť kríže a ako si písala s tými črevami, tak ja som mala také stavy, že som dostala také riadne kŕče v podbrušku, ako keď ti už ide MS a potom ma prehnalo... Tak to bolo asi 2 týždne skoro každý deň...teraz už našťastie nič, už len tie kŕče a bolesti občas, ale ako píšu všetky babenky, netrvá to dlho... 😅

bublinka11
12. apr 2010

Fenkalili...krize ma bolia raz ano, raz nie...takze by to vlastne malo byt O.K. Naprklad v praci dlhsie sedim, tak ma bolia, vcera som viac chodila, tiez ma zacali boliet. Potrebujem asi menit polohy...

seginiatko
17. apr 2010

Ahojte baby, ja som v 5tt a posledny tyzdne tiez zacinam pocitovat bolesti v podbrusku akoby som mala dostat MS.. Vcera to bolo tak neprijemne, az som si musela lahnut... trochu k tomu som aj zacala spinit, tak mi doky dal duphaston... spinenie uplne prestalo zatial... tehotenstvo mi vsak este oficialne nepotrvdil... mam prist o dva tyzdne na sono, krv aj moc...

brisilda
18. apr 2010

seginiatko bolest v podbrusku je normalne ja som to mala dokonca aj v 6-7 mesiaci tehotenstva takze toho sa neobavaj horsie je to spinenie cize je dobre ze si navstivila svojho doktora 😉

imarikai
27. apr 2010

no ja som treti krat tehtna ale tie bolesti v podbrušku ma znervoznuju nakolko som to pri prvych tehotenstvach nemala hoci nie su silne ako začiatočne meštrulačne ale su každy den našťastie nešpinim

miculienka
27. apr 2010

seginiatko - také niečo som mala aj ja, riadne som sa zľakla, že čo sa deje, na zač. tehu sú bolesti ako na mrchu normálne, to sa pripravuje maternica, špinila som aj ja, tiež mi dali duphaston + PN , bola som v kľude, inak všetko bolo ok, ale mňa hneď poslali aj na sono, tiež som ešte ani knižku nemala, potom som čítala, že na zač. keď sa tvorí hlienová zátka zvykne dôjsť k špineniu a krvácaniu, ale môže to byť aj následok nejakej námahy alebo aj sexe sa zvykne v tehu krvácať 😉

usiko
8. máj 2010

ahojte,

tiez to pozorujem, som 15tt, a mam take slabe tlaky v podbrusku...som sa aj nalakala, lebo minuly tyzden sme sa s priatelom strasne pohadali ,no proste strasne som sa citila, plakala som aj hodiny, a potom som si uvedomila, ze ak sa tomu malionkemu nieco stane, tak neviem ako sa stym vyrovnam.....dokimu som povedala, pozrel na sone a no a ze je tam nejaka mala 2 cm cysta, ale ze by nemala robit problemy a ze tie bolesti su normalne...tak uvidime...

kwetinka1
11. jún 2010

Ahojte,
som tehotna asi tak 4tt a pocitujem intenzivne bolesti v podbrusku (v pravo). Je to prirodzene? U lekara som objednana, cize zatial som nebola...len dufam, ze vsetko je v poriadku.

zuzanka.j
11. jún 2010

aj mna dost pichavalo v oblasti vajecnikov a babo je uz na svete, tak sa neboj 😉

kwetinka1
11. jún 2010

dost ma prekvapuju tieto bolesti akokeby vajecnikov, je to dost silne a neprijemne....zacinam mat v celku aj strach

majloo
12. jún 2010

Ked som bola tehotna, tak som mavala bolesti v podbrusku asi od 4.tyzdna, bud ma bolel lavy vajecnik alebo cele podbrusko akokeby som cakala menzes, bolo to dost neprijemne, aj vecer, ked som si lofla pred telku som si stale musela drzat brucho. Myslela som, ze take bolesti su ok, kedze skoro kazda nastavajuca mamicka ich citi. Bohuzial som v 6.tyzdni potratila. ☹ A v ten den prestali aj bolesti. teraz je to 19.den po potrate. Tak som rozhodnuta, ze ked sa mi podari najblizsie otehotniet, tak budem behat k doktorovi pre istotu kvoli kazdej bolesti, nech nemam potom pocit, ze som mozno nieco zanedbala.
Inak ked si tam spatne premietnem, asi od 2 az 3.tyzdna som mala zapchaty nos a den po potrate bol nos volny, vraj byva cez tehu zapchaty nos som pocula. 🙂

Baby, strasne moc Vam to zelam, nech to dobojujete do zdarneho konca, najlepsie bez bolesti.🙂 🙂 😝

petzi
12. jún 2010

Ahoj kwetinka, no ja som mala bolesti od asi prveho dna do 5mesiaca tehulkovania ale s lekarom som to neriesila, aj som trosku krvacala a na to mi povedal,ze to mozem mat po pohlavnom styku, ktory som ale nemala, tak som sa ho viac nepytala.presne na Valentina mi bolesti presli, aj nevolnosti.Chodila som na extra vysetrenia, ci moze byt dieta chore, ci postihnute, vsetko v najlepsom poriadku. 😉
Ale lekarovi chod, aby si to nahodou nemala vazne a nech moze zakrocit, keby volaco a hlavne sa setri.
Prajem vsetko dobre.... 🙂

kwetinka1
14. jún 2010

Naplasili ste ma. Volala som lekarke este pred tyzdnom, ale to ma chcela objednat az o mesiac, ze mam cas a bla bla...tak som trosku pritlacila, ze citim bolesti a musia ma vysetrit. tak idem k lekarke v srtedu, dufam, ze ma aj vysetri. velmi sa bojim. Nie je mi ani zle, len hlava sa mi kruti a bolia ma prsia, len to brucho ma znervoznuje.

barbyes
14. jún 2010

@kwetinka1 neboj sa, tie bolesti sú úplne normálne, pokiaľ nekrvácaš alebo nemáš kŕče v brušku tak je to v poriadku. Vnútri sa Ti všetko mení a prispôsobuje sa bábätku 🙂 , maternica Ti rastie, a to je bohužiaľ sprevádzané aj takýmito nepríjemnými vecami. Naozaj sa kvôli tomu neznepokojuj, iba ak by si mala kŕče alebo by si začala krvácať tak utekaj na pohotovosť, toto by som neodkladala a určite nečakala niekoľko dní na poradňu. 😉

kwetinka1
14. jún 2010

dakujem za podporu, krce zatial nemam a ani nekrvacam. obcas si clovek precita neprijemne veci a potom sa obava. velmi sa tesime na to male, tak sa bojim, aby som o to neprisla....

barbyes
14. jún 2010

@kwetinka1 hlavne mysli pozitívne, to je pre to bábätko veľmi dôležité 🙂 inak ak by si mala aj bolesti ako pri menzese tak to je tiež v norme, ja len pre istotu aby si sa nezľakla. a obáva sa každý, je to úplne prirodzená reakcia, hlavne ak čakáš prvé nevieš čo máš čakať, stále sa pozoruješ, všetko analizuješ a bojíš sa či je to normálne...ešte si to živo pamätám 😀 neboj, všetko bude OK 😉 držím Ti palce aby si to dotiahla do úspešného konca 🙂

kwetinka1
14. jún 2010

@barbyes dakujem. presne si to vystihla, pozorujem kazde pichnutie v bruchu, ktore volakedy ma vobed nezaujimalo a teraz som hned vystresovana. tie bolesti ako pri menzese som mala tiez, ale teraz ma skor akokeby picha. uz sa neviem dockat kedy pojdem k lekarke, nech ma vysetri a popripade mi da nejake vitaminy...

aspinka
18. jún 2010

Ahojte nasla som tuto temu. Vcera som bola u Dr a vraj sa mi skratil krcok som v 16tt druhy tyzden mam svrbenie a skaredy vytok hovorila som to mojmu lekarovi a ten ma odbil ze si mam kupit canesten. Zabudla som mu vsak povedat ze uz par dni mam bolesti v podbrusku mam strach ci to nie je z tej infekcie ☹ myslite ze ten canesten staci dnes som si radsej kupila aj magnezium.

roo
19. jún 2010

@aspinka - pristup Tvojho lekara sa mi nepaci, zvlast, ak mas skrateny krcok. SKrateny krcok + vytok a svrbenie - to Ti mal spravit urcite kultivaciu. BOlesti v podbrusku s tym ale suvisiet nemusia. Vsak poznas, ci su to take ako stahy maternice alebo ine...(?)
Normalne chod este raz ku nemu, zdorazni mu, ze s tym vytokom mas problemy a nech Ti vezme kultivaciu. Do dvoch tyzdnov mas vysledky, dovtedy skusaj aspon ten Canesten. Ten ale pomoze len na kvasinku. Ak by vytok sposobovala nejaka bakteria (streptokokus), v pripade preukazanych zmien na krcku ju treba preliecit.
Tot moja skusenost.

aspinka
19. jún 2010

@roo dakujem za radu aj mne sa to nepaci ja som to brala tak ze urcite mi spravi vyter a on len canesten. I ked musim si zaklopat ze si ho natieram treti den a svrbenie preslo aj vytok zoslabol a je cirejsi. Urcite za nim pojdem ked sa mi nebude nieco pozdavat. Stahy maternice su to neni len take bolenie pod podbruskom ked som isla v aute citila som kazdy kamen na ceste. Davam si magnezium a tiez mam pocit ze zabralo. Tak sa budem radsej sledovat. Neviete niekto kde ma byt umiestneny krcok ked je ok ci nizko alebo vysoko ze si nan ledva dociahnete?

grelu
19. jún 2010

@aspinka ...pokial mas nejaky vytok, tak si krcok neosahavaj...a v podstate ani keby si nemala ziadny...si tym mozes len ublizit....ak sa ti nieco nezda, tak skoc na pohotovost a skus zmenit lekara...viem ake to je, ked mas pocit, ze si len dalsia v poradi, ale je to tvoje babo a tvoje zdravie, tak rob pre to nieco, aby si si to potom nevycitala...urcite je potrebne, aby ti lekar spravil kultivaciu a nasadil spravnu liecbu

mika165
21. jún 2010

ahojte babenky!Ja som mala posledný krát mrchu 13.6 bolo to len špinenie a jej trvanie bolo kratsie,Už týždeň mám bolesti v podbrušku,hlavne na ľavom vaječníku.Mám citlivejšie prsníky a som nenormalne nervozna.Robila som test ale bol negatívny,mám si urobiť ešte raz o týždeň?Myslíte,že môžem byť tehotná?

moniciak
21. jún 2010

myslite si ze je normalne pichanie v pravom vajecniku??? nie je to caste asi tak raz-dva x za den a trva asi tak minutku niekedy pripomina menstruacne bolesti... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre