Bolesti v podbrušku počas tehotenstva?

lea821
6. júl 2009

Dobry den mamicky a buduce mamicky.....chcela by som poradit..... Som tehotna a pocas tych par tyzdnov mam stale caste bolesti v podbrusku...Chcem sa iba opytat ci je to normalna vec alebo mam o tom konzultovat s mojim lekarom? a este ako dlho asi tie bolesti budu???? Dakukjem

norikk
20. mar 2010

ahojte,chcela by som sa spytat, ci je normalne,ze ma v mojom tt dnes zacalo boliet v podbrusku na pravej strane...su to take slabe akoby menstruacne bolesti..zapcha to asi nie je...moze to byt tym ze rastie maternica?

blondinka42
20. mar 2010

norikk ak mas akekolvek bolesti v podbrusku ktore sa ti navyse stupnuju chod radsej k doktorovi...ja som si tiez myslela ze je to zapcha a boli to uz nenapadne kontrakcie no a potratila som....len pekne chod do doktora a on ti povie ci je to v poriadku alebo nie,ja som v trinastom tyzdni a podbrusku ma neboli,maternica ma bolela v zaciatkoch teraz uz nie,tak neviem ja pre istotu idem na tvojom mieste k doktorovi ak ti to neprejde.

norikk
20. mar 2010

no je to len prvy den, uvidim ako zajtra a v pondelok..nemam ziadne krvacanie,alebo farebne vytoky

hilaris
21. mar 2010

Ahoj,
ja som tento tyzden tiez citila bolest v podbrusku a ked to trvalo druhy den, vsetko som pustila z ruky a lezala kolko sa dalo. Preslo to. Pri nejakej namahe to obcas citim este. Mam doma 10kg zivu cinku ktora obcas potrebuje nejaku tu starostlivost... Tiez som velmi intenzivne uvazovala o navsteve lekara ale kedze to preslo tak som nesla ale viem ze si musim davat pozor.

blondinka42
21. mar 2010

norikk nemusis mat ziadne krvacanie,ani ja som nemala,bolelo ma v podbrusku a myslela som ze je to len zapcha ale nebola.takze sa sleduj a ked to neprejde chod radsej k dr.

liv1
21. mar 2010

blondinka ak vam do toho mozem skocit a v ktorom tyzdni to prosim ta bolo? mna totiz obcas bolieva a to uz som v 17tt a dr povedala ze je to normalne.. dokonca pri kaslani a kychnuti som zazila extremnu bolest, akoby nozom a tiez povedala ze v poho, jednoducho vsetko sa nam tam meni tak musime davat pozor...

blondinka42
23. mar 2010

liv1 no ja som v osemnastom tyzdni potratila,chytili ma predcasne kontrakcie a mala som aj tvrde brucho,clovek nema istotu nikdy,preto si treba davat pozor....aj mna hlava obcas zaboli ale len obcas,a pri kychnuti ma tiez zopar raz pichlo.teraz cakam druhe a som v strnastom tyzdni,taky pozor si davam ze konec,kazdy den si brusko kontrolujem....najhorsie co moze byt je stres,ten tiez moze vyvolat predcasny porod,preto je dobre byt pozitivne naladeny,nestresovat,nehadat sa a tak.ja mam aj problem s vyssim tlakom,aspon u dokt.mi nameraju vyssi,to tiez nie je ziadna vyhra. ☹

ninka900
29. mar 2010

Dobrý deň...Chcela by som sa spýtať...Menštruácia mi skončila asi pred 2 tyždňami a mala meškanie...No mala som ju v poriadku...Od vtedy ako mi skončila asi 5 dní bolo všetko v poriadku a potom ma začalo pichať v podbrušku. 😒 Asi na dni ma berie na vracanie.Nemôžem nič zjesť lebo mi z toho ostane zle ale ked si oddychnem je to v poriadku.a tiež sa mi točí hlava.Môžem byť tehotná? Ci má iné následky? Už som raz bola tehotná ale musela som ísť na potreta. Pre moju smolu. Som mladá ale nikdy by som to druhýkrát nespravila.Bola to najväčšia chyba.teraz sa bojím, že to môžu byť následky potratu. Potrat som mala 29. 7.Prosím čo mám robiť?Niekedy sú tie bolesti hrozné.

blondinka42
29. mar 2010

caute baby,som skoro v patnastom tyzdni a dnes som pocitla nejaky krc,nieco ako minikontrakcia,trvalo to len par sekund a potom znova,potom to preslo....je to normalne?dost som sa dnes nachodila,moze to stym suvisiet?hned som si lahla a vsetko bolo ok ale zlakla som sa.ma niekto s niecim takym skusenost?myslite ze je to v pohode?brusko mi zatial netvrdne,skumam si ho kazdy den...urcite to neboli pocity ako pri menzese,to poznam a viem ze je to preto ze sa roztahuje maternica.dufam ze to bude ok asi budem radsej viac lezat a menej chodit,aj ked to bude premna tazke,ked vonku tak pekne svieti slniecko.

janica81
1. apr 2010

cavino, ja sa tiež chcem s Vami podeliť o problemy... som dost nachladnuta...strasne som kychala pred dvoma nami, neviem ci som si mohla ponatahovta brusne svaly, ale od vtedy ma tak sklbka v lavo v podbrusku, bola som aj u lekarky, na sone podla nej vsetko ok... som trosku vyplasena...nie je to neznesitelna bolest ale taka pulzujuca...raz menej raz viac...ale v intervaloch pravidelnych... na sone vsetko ok...tak sa asi zbytocne stresujem a moze to byt natahovaným maternice??? co si myslite??? 😢

zuzanockamt
2. apr 2010

konecne som nasla takuto temu ... ja mavam bolesti v podbrusku pravidelne ... su podobne tym pri MS, ale slabsie a bolievaju ma pri nich aj krize ... a mavam potom taky ruzovy vytok ... ale v malom mnozstve ... moja dokina o tom vie, ale neposlala ma ani na sono a ani ma nekukla, ci sa neotvara krcok alebo nieco, tak neviem 😖

m.p.
2. apr 2010

Ahoj Zuzka ja som tieto bolesti mavala az okolo siesteho mesiaca a to som stymi bolestami skoncila na pohotovosti a dali mi infúziu a bol klud

zuzanockamt
2. apr 2010

m.p. ... mne predpisala prothazin, povedala mi, ze to sice nie su lieky vhodne pre tehotne, ale lekari ich pri tychto tazkostiach predpisuju bezne ... no zatial som si nevzala
a bola si aj PN, ci si to mala len jednorazove a viac sa to neopakovala, lebo u mna je to dost pravidelne ... hlavne pocas pracovneho tyzdna 😝 ... no moja dokina sa tvarila normalne

m.p.
2. apr 2010

no nebolo to nejake caste ale po tej infuzke to bolo ok.A zrovna bol vykend a sviatok a tak som lezala a ziaden pohyb a bolo fajn no len musela som fakt lezat.A ty nemas doma zatial ziadne babetko toto je tvoje prve?

zuzanockamt
2. apr 2010

ja zatial dieta nemam ... konecne sa nam po 17 mesiacoch zadarilo ... ja mavam tie bolesti skoro kazdy den a ten vytok tak raz-dva-krat do tyzdna uz asi mesiac

m.p.
2. apr 2010

Zvlastne,ze stoho lekarka nerobi hlavu lebo mne stacil slaby vytok a ten moj lekar ma hnal uz na PN.A to som potrebovala chodit zrovna do prace len co sa tykalo toho vytoku.No my sme skusali od augusta a zadarilo sa az na novy rok

zuzanockamt
2. apr 2010

aj mne to pride divne, asi ju pojdem zase otravovat 😝

m.p.
2. apr 2010

no ja by som ju aspon kvoli nejakemu steru iste otravovala

sonidlov
4. apr 2010

Ahojte, som tu nová a chcela by som sa s vami poradiť. Som tehotná a už asi tretí den mávam večer také mierne bolesti na lavej strane. Sú to také bolesti ako pri ovu asi tak by som ich popísala. Mávam ich na večer, neviete môže to byť niečo vážne? Na lavej strane nemám vajíčkovod pred rokom a pol mi ho vybrali mala som mimomaternicové tehu. Prosím poradte mi. Ďakujem. 😒

mata0312
4. apr 2010

zuzi no mne sa to tiez zda divne bolesti v podprusku som na začiatku tehu mavala aj ja ale nie pravidelne, ale ten farebny vytok asi nie je dobry ja som v 18 TT zacala krvacať bol to tmavo hnedy vytok a hned ma nechali v nemocnici na infuziach a odvtedy som bola na PN az do materskej

sonidlov ja som mavala krce na pravej strane asi tak do 15 TT a moj lekar povedal ze je to v poho ze sa roztahuje maternica

janica81
5. apr 2010

Mati a potom tie bolesti pominuli??? mna stale sprevadzaju... nie je to dramaticke...ale predsa...raz v lavo raz v pravo v podbrusku...da sa to vydrzat...ale ja si myslim ze to asi aj svaly sa roztahuju... lebo som mala svalnate brucho...

tonicka
5. apr 2010

mna stale nieco pichalo a bolelo cele prve tehu, predsa len maternica rastie a teda vraj aj ked je zena chuda, tak to akoby viac citi, lebo tam nie je tuk a aj sa to viac tam musi roztiahnut 🙂 ci ako to napisat 😎 teraz ma obcas pichne, obcas nie, takze pokial to nie je neznesitelna bolest , a uplne pravidelna tak je to ok. A este k tomu vytoku, zvyseny vytok je ok v tehotenstve, len by nemal byt velmi hrudkovy a urcite nie zapachajuci.... i ked mne bral pravidelne stery lebo ja som mala strasny vytok a teda aj hrudkovity a nikdy tam nic nebolo 😉, ale pokial nesvrbi je to vraj ok, ale kontrola nezaskodi 🙂

zuzanockamt
6. apr 2010

a moze byt vytok aj farebny? ... ruzovy, hnedy alebo zlty? ... lebo to, ze je v tehu zvysene mnozstvo vytoku mi je jasne, ale ta farba sa mi nezda 😕

janica81
6. apr 2010

Zuzi a čo s tým nejdeš pre istotu k doktorovi??? by si uz bola kludnejsia

zuzanockamt
6. apr 2010

vsak som bola pred velkou nocou ... dala mi tabletky a mam si ich davat podla potreby 😝

janica81
6. apr 2010

tak potoms a neboj..dobre bude... 🙂)) mna zase trapi to pobolievanie v podbrusku vraj to je bezne...ale ked clovek caka prve mimco sa asi strasne sleduje... mozno len rastieme... 🙂

zuzanockamt
6. apr 2010

hej to pobolievanie je bezne, pokial to nie su extremne bolesti alebo nejako pravidelne sa opakujuce a pokial sa nepridaju k tomu aj bolesti v krizoch

peneloppa
7. apr 2010

Ahojte, hltam tu vasu komunikaciu, vase problemy i radosti. Tiez mam zopar nezodpovedanych otazok. Prvy den poslednej mrchy som mala 22.3., pred 2 dnami sme mali s manzelom nechraneny styk (chceli by sme babo). Dnes citim v podbrusku neidentifikovalny pocit, ani nie bolest, ani nie krc, nieco zvlastne. Je mozne ze by som bola tehotna a uz 2 dni po styku citila nieco take? Nie je to skoro? dakujem za odpovede.

sivema
7. apr 2010

ahojte baby......chcem sa opýtať,či nemá niektorá z vás skúsenosti s voľným panvovým dnom

zuzanockamt
7. apr 2010

peneloppa ... nie je mozne, aby si po 2 dnoch od styku nieco citila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre