Bolesti v podbrušku v 5tom mesiaci. Nemáte skúsenosť?

terkaa
8. okt 2007

ahoj tehulky. som v 19tt, mam strach, petoze dnes v noci som zazila prve bolesti v podbrusku od zaciatku tehotenstva. V noci chodim casto na wc, asi 3-4krat. po vymoceni ma zacalo v podbrusku pichlavo boliet(neboli to krce),a bolest sa tahala az akoby do konca konecniku a vaginy. hocjako som sa otocila vzdy to bolelo. po hodine bolest postupne prestala.nemate niektora s tym nejaku skusenost?

denousek
8. okt 2007

terkaa tak presne s akovou bolesti ne me taky v noci jednou zbudila bolest...ale pry je to roztahovani delohy....kdy jdes k dr rekla bych mu to ale jestli to bylo jednou a nic tak bych to neresila...zkus si napsat do poradny porodni babicky tady na konikovi teda nevim jestli je i na vasich slovenskych strankach...

terkaa
autor
8. okt 2007

denousek

ani nevies ako ma tvoja odpoved upokojila. dik

denousek
8. okt 2007

fakt???vzdyt sem ti nic neporadila... 🙂 tak to jsem rada.....ale je to pravda ...jestli ti to nebude delat castejc tak projednou bych to neresila jeste ze to nebyly nejaky extra krece...jinak si myslim ze je to normalni..miminko si dela mistecko no 🙂 tak paa a hodne stesti at mas bezproblemove tehotenstvi

cert..ova
8. okt 2007

ahojky, zrovna dneska jsem byla na ult. ve 20tt a shodou okolností mně taky už tak třetí den bolest jako na ms a radši mi dal magnezium a zítra jdu dát moč do laborky právě proto, aby se vyloučil zánět močáku, tak si radši dojdi, ale neboj, na to jsou léky a mimčo to neohrozí, jen pro tvůj klid 😉

catrin1
8. okt 2007

terkaa..ja som mala tiez bolesti v podbrusku asi 2 tyzdne dozadu.Nieco take ako ty a kazdu chvilu som behala na wc..Moj gynekolog ma poslal na urologiu a mala som mensi zapal..Dal mi antibiotika a uz som v pohode... 😉 ..tak si radsej behni k doktorovi ako pise cert..ova.V tehotenstve su tie zapaly dost bezne...

radka4
9. okt 2007

Ahojte aj ja zacinam 5 mesiac a tiez som bola vcera u lekara s tym ze mam uz dlhsie bolesti v podbrusku. Aj to som bola u ineho a nie svojho, lebo ked som sa stazovala svojmu ten mi povedal ze to je normalne. Mne sa nezdalo, tak som sla k inemu a on mi zistil ze mam zapal a dokonca maly vredik, ktory mi zial budu moct odstranit az po porode. Tak sa bojim, ale verim ze vsetko bude ok. Ja by som radsej za lekarom zasla.

cucuska
9. okt 2007

ja to mam teray tak ma pichne a včera som bola na poradni a doktorka povedala že sa roz)tahuje maternica. pokial sú to neni menštručné kŕče je že vraj dobre 😕

tribitka
9. okt 2007

baby, ja som mala bolesti v podbrušku, ležala som viac ako týžden v nemocnici, boli to predčasné kontrakcie.....

deina
9. okt 2007

Fiha, tribitka, dufam, ze si uz vporiadku. 😖

Terkaa, mna zvykol boliet mechur, ale riadne, lebo v noci som akosi vzdy spala a do rana bol strasne plny. Ked som sla na wc, bola to ulava, ale chvilku ma to potom pobolievalo. Teraz som uz disciplinovanejsia a chodim castejsie na wc, odvtedy to neboli.

zabka1003
9. okt 2007

Radka a to máš aký vred kde? 😕

radka4
9. okt 2007

zabka1003 - ja som sa stale stazovala ze mam vytoky a ze ma pobolieva podbrusko a zapal tam bol uz dlhsie a ziadna masticka ani cipky mi ho poriadne nevyliecili a tak sa tam spravi maly vredik, ktory sa musi vraj vypalit. Ale teraz kvoli babatku sa to neda, az po porode.

Tribitka - ja som tiez vedela ze to nie je normalne s tymi bolestami az som vcera bola u ineho lekara a nie u svojho a ten zistil, ze tie bolesti su od toho zapalu. 😖

elis.1
9. okt 2007

🙂 ahojky holky a baby 😉 teri - přesně to jsem měla poprvé minulý čtvrtek, vůbec jsem nespala, bolest ukrutná, nas kosti, pánvi i v podbřišku, jná tedy na rozdíl od tebe mám docela bolesti od začátku těhu, vlastně od odběru vajíček (ivf) ale tentokrát to bylo jiné a horší, poslali mě dpo špitálu, zkontrolovali a prý se zvětšuje rychleji děloha, navíc já čekám dvojčátka, a vůbec se nemáme znepokojovat mi nřekl doktor, dal mi Magne B6, nech si to napsat, trochu uleví od svalového napětí a růstu dělohy, je mi po něm trochu líp neboj

ljd
9. okt 2007

Ahoj holky mě takové bolesti přepadávají každou chvíli během dne, mám z toho celkem strach, minulý týden jsem byla v nemocnici a tam to ustalo, ale vrátila jsem se domů a bolesti začali na novo..je to normální? tam jsem dostala magnesi kapačku a vše je prý ok, ale mám opravdu strach 😢

plostica2502
9. okt 2007

ahojte..ja som uz v 6 mesiaci,pomaly taham do siedmeho a tiez mam bolesti,vcera ma celu noc bolelo brusko,minule,ked som sla peso dlhsie,alebo ked som riadila...ale zda sa mi,ze malicke mi pomenej aj kope...radsej pojdem zajtra k doktorovi

radka4
9. okt 2007

No ved to keby sme vedeli kedy je to normalne a kedy nie. Ale ja verim a myslim pozitivne. CItit ho konecne citim.

daluri
10. okt 2007

Ahoj holky, určitě to bude roztahováním dělohy, taky se mi to stává. Ale doporučuji to zkonzultovat s dr a víte z jakého důvodu? Protože na koníkovi v jiné diskuzi je maminka, která ve 23 týdnu měla bolesti, šla spát, že to zaspí. Ráno v pohodě. Ale pak odpoledne znovu bolesti,trochu začla špinit, tak jela do nemocnice, praskla ji plodová voda a potratila. Nechci nikoho strašit, já byla taky v šoku, protože člověk si myslí, že má tři kritické měsíce za sebou a myslí si, že je v pohodě a pak taková jobovka. Tak se všechny držme 😉

zuzik03
11. okt 2007

Ahoj holky, vy mě děsíte, jsem v 19tt a do včerejška jsem neměla nejmenší komplikaci (kromě střevních), od včerejška mě začlo bolet břicho na pravé straně jako při slepáku (tak si to teda představuju). Pořád doufám, že to je od střev a že to poleví, není to zas nějak ukrutná bolest, tak jsem se zatím k doktorce nevydala, ale kam jít, když to nepřestane ani o víkendu - rovnou na gynekologii do porodnice ? Rodím v březnu v Podolí.

katusha
11. okt 2007

ahoj zuzik, ja ked som bola v 24tt, tak ma tiez pichalo na mieste ako udavas aj ty. bola som u gynekologa, tak som mu to povedala, kazal mi uzivat magnezium 4krat denne 😉 a ze ak sa to nezlepsi, mam prist na druhy den.
nezlepsilo sa, tak ma poslal lezat do nemocnice 😠 dali mi infuziu s magneziom a na druhy den som ani nevedela ze ma nieco pichalo 😉

plostica2502
12. okt 2007

ahoj dievcata...tak aj som bola u doktora a tiez mi dal magnezium,ale kazal mi leat kym ho beriem a bolesti mi presli,vdaka bohu🙂...

radka4
12. okt 2007

zuzik - mne to tak tiez zacalo ako keby od slepaku....a ankoniec mi nasiel nie moj ale druhy lekar zapal, ktory sa neliecil, pretoze moj doktor mi vravel ze bolest v podbrusku je normalna. Som zvedava, co mi povie v utorok v poradni a aj tak menim doktora...pre istotu.

zuzik03
14. okt 2007

Díky, mě to naštěstí za dva dny přešlo, tak to asi nebudu řešit, jinak se cítím dobře, tak snad to bude OK. Třeba to byla předzvěst pohybů 😉

terkaa
autor
14. okt 2007

zuzik03
mna zabolelo asi po troch dnoch znovu, ale len trosku. hned to preslo.
no a asi o dva dni som pocitila prvy kopancek. dole na lavej strane, akurat, ked som cakala v cakarni u zubara. nebola som si ista, ale na druhy den znovu taky isty pohyb 🙂 takze to asi malinke robi sarapaty 🙂

radka4
18. okt 2007

No ja som bola u lekara, lebo tie bolesti uz boli stale castejsie a castejsie....beriem magnezium a take lieky na vytoky....a musim poklopat ze uz ma to brusko druhy den neboli, sem - tam pichne ale uz intenzivnejsie citim pohyby babatka 🙂 Ja som mala v moci zvysenu bielkovinu a teraz ma doktor sleduje a po tyzdni mam prist na kontrolu. Takze radsej ist k lekarovi, ale byt si na istom.

sonicka25
25. okt 2007

Potrebujem poradit
od zaciatku tehotenstva som mala zapchu,ktora po dvoch mesiacoch presla,neskor som v12-15tyzdni mala bolesti v podbrusku,na co mi dal lekar magnezium a povedal,ze rastie maternica.
Tento tyzden mam zrazu znova zapchu,citim bolest a tlaky hlavne na pravej strane,aj to len pri urcitych pohyboch,(nie intenzivnu!)
V pondelok som mala termin u lekara a vsetko je v poriadku,malicke cely cas vyvadza,citim ako kopka 🙂 ale zapchu a bolesti na pravej strane mam aj nadalej.
Nemali ste niektora ties nieco podobne?Dik vopred za radu 😉

dadka212
25. okt 2007

Ahoj Sonička, ja som tiež mala presne to isté ako ty a moja doktorka ma nechala pre istotu doma na rizikovom vraj sa mi trochu skracoval krčok ale iný lekár ma nazval schyzofreničkou vraj mi nič nie je, ale pre istotu som doma poctivo 5 mesiacov ležala 😒 a vyplatilo sa rodila som dokonca 4 dni po termíne 🙂

Na tú zápchu mi zaberalo piť slivkový alebo jablkový džús, alebo jesť denne aktiviu alebo proste veľa veľa vlákniny 😉

frufrunka
26. okt 2007

Hjeee, holky, vy mi tady mluvíte z duše! 🙂 Dva dny cítím přesně tu bolest, co tu popisujete, vpravo jakoby od slepáku a hlavně po čůrání - jako by se tam močák nějak stahoval či co... 🙂 Děkuju vám všem za uklidnění, je to asi normální. Běžím si hned rozpustit tabletku magnezia a teprve, když to po něm nepřejde, tak pomažu k doktorovi... 🙂

deina
30. nov 2007

Aj ja citim dva dni take pichanie v podbrusku (som v 26tt) alebo potom na boku. Vacsinou to prejde, ked si lahnem a naopak, objavi sa to najma vtedy, ked sedim. Spomeniem to v buducej poradni dokimu alebo kebyze sa to nezlepsi, tak k nemu zajdem uz v pondelok, ale co by to mohlo byt? Snad nie daky zapal mocoveho mechura, ako to tu niekto pisal. 😖

deina
30. nov 2007

A nie su to take bolesti ako pri menzese, je to ine...

mkr
30. nov 2007

holky když vás začíná bolet po stranách a jde to do podbříšku tak se začínají natahovat vazy

deina
30. nov 2007

Vazy? Teda to sa roztahuje maternica?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre