Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

shela
22. sep 2008

poorka ..nikto ti nepovie presne co to moze byt...iba lekar..obcasne pichanie v podbrusku je normalne- rast maternice ale nie ako to ty opisujes...mozes mat nejaky zapal( mocovy mechur, vajeciky) ...skoc radsej k lekarovi

sandrika
23. sep 2008

poorka určite je bábo v poriadku, nemusíš mať strach ,pichanie je normálne a aj tam zo spodu, aj keď je to nepríjemné,niektoré sme citlivéviac , iné menej ,pokiaľ nemáš silný zapáchajúci výtok, čo zvýšenú teplotu, nemyslím, že ide o zápal ako píše shela ,a j keď človek nikdy nevie ak si si nie istá zájdi radčšej k dr, ale bolesti budeš mať celé tehu ako bude miminko rásť 😉

evkastipka
23. sep 2008

poorka...aj ja mavam obcas bolesti, ale nie takej intenzity ako ty popisujes, byt tebou nevaham a radsej skocim k lekarovi (ten ta prezrie, UTZ, pravdepodobne urobi vyter prostredia v posve a do tyzdna aj skor mas vysledky...), alebo aj na pohotovost v noci...moze to byt plany poplach, ale vsetkemu treba predchadzat. A radsej sa dat vysetrit, aj ked ti povedia, ze si v poriadku, lebo takyto strach dost ovplyvnuje tvoju psychiku a radsej nech si v klude ze vsetko je fajn, ako sa strachovat co ak...
Drzim palceky, nech je vsetko o.k. 😉

sons
23. sep 2008

ahojki kocky tie bolesti v podbrusku mavam aj ja a skoro cele tehotenstvo teraz som v 30 tyzdni vcera som ci predvcerom som prezivala strasne muka bolelo ma v podbrusku a chrbat v dvoch castiach pod lopatkami a nad krizami bolo to strasne trvalo to celu noc a cely den az vecer ked som si dala teplu sprchu a si to uz vyplakala ma to akosi preslo. Svagrina mi vravela ktora je lekarkou ze telo sa pripravuje na porod a ze sa s tym nic neda robit ked som uz myslela ze siahnem po nejakych liekoch, ale vydrzala som ale fakt velmi tazko a moja gynekologicka tiez tomu nedavala velku vahu, povedala ze je to vsetko o.k, tak asi len vydrzat

kvixa
25. sep 2008

ahojte tehulky, ja možem byt v 4 týždni a tiež mávam veľké bolesti na pravej strane, občas aj ako na mrchu. včera som dokonca nemohla ani poriadne chodiť bo som mala popri tom aj bolesti v krížoch a tie mi vyrážali do pravej nohy 😀 cítim sa ako 100-ročná 😀 na prvú prehliadku idem až za dva týždne bo je vraj ešte skoro, tak dúfam, že bude všetko v poriadku.

muska1102
25. sep 2008

ahojtemaminkz.chcem sa opytat na bolesti tam dole.nemozem ani chodit.mampocit ye mam v siske aspon 4 kilove zavazie.hrozne to boli uz od rana hlavne ked chodim.hm?stretli ste sa s tym?

skorvankova
25. sep 2008

kvixa ja som mala a aj mam take bolesti, bola som s tym i u mojej lekarky a vsetko bolo o.k., aj v tej nohe ma to pichalo ako hovoris, vraj je to normalne roztahuju sa vazy maternice. Tak s aneboj a oddychuj, drzim ti palceky.

kvixa
25. sep 2008

no tak to je super úplne si ma uľludnila 😀 už som sa začínala báť všetkého možného- mimomaternicového tehotenstva hlavne 😀 😀 ale už som kľudnejšia 😝
mimochodom keď mi je takto super v prvých týždňoch, som zvedavá aký kriplík bude zo mňa v 8. mesiaci 😀

skorvankova
25. sep 2008

ja sa tiez citim ako keby som mala ist uz rodit, neviem ako to bude dalej, som ani nevedela ze som taka slaba zena. 🙂 to smme len asi take fajnovky, ja uz sa tiez neviem dockat druhej poradne, co mi povie, clovek sa stale boji, ale to uz sa budeme bat do konca zivota.

kvixa
25. sep 2008

🙂 asi ano

sandrika
25. sep 2008

poorak tak ako bola si u dr???
kvixa tie boelsti sú fakt normálne, gratulujem k tehu

kvixa
25. sep 2008

Ďakujem 😀 Ja sa taaaaaaaaaak veľmi tešííííííííííííííííííííííím 🙂

dinna
25. sep 2008

Ahojte tehuľky!

Už pár dní ma trápi tlak pod pravými rebrami. Sem-tam je to len tlak,ale často nepríjemná bolesť. Doktorka mi povedala, že to patrí k tehotenstvu. Ale ja som v 33. týžni tehotenstva a neviem si predstaviť, že by som túto bolesť mala znášať ešte 7 týždňov. A tiež sa bojím, že tá bolesť nie je celkom normálna. Nepoznám žiadnu inú tehotnú babu, ktorá by sa na toto sťažovala.. Poraďte mi prosím. ďakujem!

sandrika
25. sep 2008

dinna to ti tám bábo tlačí prejde tolen ak zmenípolohu skus robiť " mačací chrbátik" iank ti nič na toto neporadím

ditka1
25. sep 2008

baby mna dnes hrozne boli na pravom boku a ide to do podbruska som v 18tyzdni ani chodit sa mi neda taha ma to akoby

majandra
26. sep 2008

Ahojte tehulky, musime byt silne a vydrzat to.... 😉

sandrika
26. sep 2008

celé tehu vás bude dačobolieť a tlačiť no tie zázraky za to stoja a aj tak toneni ani štvrtina z pôrodných bolestí ,tým akože nechcem strašiť , ale no však uvidíte. 😉

quetka
26. sep 2008

Ahojte, tie bolesti v podbrusku su naromalka, vraj trvaju tak prve dva mesiace tehu, kym si telo odvykne od cyklu. Ale ja mam iny problem, mna strasne bolia krize. Asi tak dva tyzdne do zadu ma riadne seklo pri rannej nevolnosti, ze som dva tri dni nevedela chodit. Manzel zabehol kupit nejake masticky, no dosiel naprazdno ani Fastungel, ani Voltaren, nic sa v tehu nesmie. Tak som to pretrpela len s teplym obkladom a nejakou bylinnou mastou. Nastastie to preslo, ale aj tak stale citim tie krize, no pri prvom tehu si nespominam, zeby ma postihli krize. Stretli ste sa s tym niektora ? dik

petka_s
27. sep 2008

quetka -
to myslis vazne,ze nemozes na bolest krizov fastum ani ten voltaren????
to je riadne teda,
pochopim ze nemozes nejake lieky,ale aj masticky?
to si musim teda davat velky pozor co budem pouzivat...
nejak som tomu nedavala velku pozornost..todo by ma teda nenapadlo..

macadi
28. sep 2008

Ahojte kočky, práve dnes ma začalo bolieť v krížoch a v podbrušku ako pri menzese...mám trocha obavy, má niektorá z vás s takýmito bolesťami sksenosti? Ďakujem...

funy
30. sep 2008

quetka,

ja mam od zaciatku tehu bolesti. ked zaciatkom 6. mesiaca zacalo ustupovat vracanie uz davno ma sprevadzali bolesti chrbta. stale viac a viac. a podbrusko aj mna bolelo na zaciatku, ale teraz v 7. mes. boli ovela viac.
okrem toho som uz aj zakrvacala. spinim, mam krv v moci, musim lezat. ja idem akurat nakupit. ja som ani na tie povolene prechadzky nechodila koli tomu ako mi bolo na figu.
tie gely by som si urcite dala. ved to nekonzumujes. co ine ked nie lieky?
mna kazdy den masiruje manzel pred spanim, niekedy ked este o piatej rano neviem lezat, tak ho aj vtedy zobudim. vtedy on uz pomaly vstava. takze mam trosku skorsi budicek.

adrioska
1. okt 2008

Ja som mala minuly stvrtok bolesti v brusku, take krce-akoby kontrakcie, bolo to pravidelne a skoncila som v nemocnici. Davali mi magneziove inkjekcie. Uz ma prepustili, lebo sa to chvalabohu zlepsilo, ale mam brat Magne B6 3x denne. Skuste si davat aspon to preventivne, ked mate bolesti.

adrioska
1. okt 2008

Este tolko ze to Magne B6 ukludnuje maternicu...

lenkaaa
1. okt 2008

ahojte baby, ja mam tiez bolesti krizov - ako pri menzese. Hlavne vtedy ak som dlho v jednej polohe ☹ bola som mesiac na pn, dnes som sla do prace, ale asi zas pojdem na pn, ja to tam proste nevydrzim - cely den sedim u pc a je mi az do placu ako ma bolia krize plus mi do toho tvrdne brusko ☹

ohladom masticiek - lekarka mi nedoporucila nic ine okrem 'konskej masti'

funy
1. okt 2008

adrioska,

tak to sa mi teda nezda. ale mozno to len necitim
hehe

rebi
2. okt 2008

ahojte kocky ja sa pripajam uz si pripadam ako hypochonder ale boli ma cly clovek . toto je moje druhe tehotenstvo . pri dcere som ani nevedela ze som tehotna a teraz ? ☹
brucho mi tvrdne od 4 mesiaca beriem uz pomaly 6 magne B6 denne . minuly tyzden mi odtieklo trochu plodovej vody no nastasti jej je tam este dost a krcok mam zmenseny na 2 cm.
tak uz som na Pn a to som chcela robit co najdlhsie...
dietatko mi musi tlacit na nejeky nerv alebo ja uz neviem strasne tazko sa mi dycha a boli ma cely spodok.
neviem spat a uz vobec si najst polohu na spanie.
no cista katastrofa, a to nie som ten typ zeny co sa stazuje prave naopak snazim sa zvladat vela veci na raz ale asi sa to uz neda 😉

funy
2. okt 2008

rebi,

tak ja som dnes spala hodinu. do tretej rana som si ani lahnut nevedela. tiez si pripadam ako hypochoder.
pod lavym prsnikom , asi je to zaludok mi neskutocne trpne kazdy den a boli to uz asi tri mesiace a stale viac a viac, no a koli tomu neviem vobec lezat na lavom boku. na pravom dlho nevydrzim uz, a na chrbte to je najhorsie z toho dovodu ze sa potom dusim, neviem sa nadychnut. inak jedine na chrbte ked lezim ma neboli az tak velmi chrbat, ani boky. ale vtedy zas najviac boli brucho.
v kutiko zavidim tym, kt. nemaju v tehu bolesti. necakala som to az taketo. a to ma este cakaju 3 mesiace.
a to magne beries az 6? ja zatial 3-4. ale brucho je tvrde aj tak. teraz som bola u zubarky, isla som ako slimak, tak ma zacalo boliet brucho. unavena som velmi, ale lezat sa mi neda a pritom to mam prikazane. lezat co najviac. asi sme na tom dost podobne.
ty cakas babo asi o tyzden, dva skor. drz sa. viem co prezivas. ja som inak doma od 4. mesiaca

funy
2. okt 2008

rebi,
a mala si v tehu aj krvacanie a spinenie? spinenie mavam. a krvacanie som mala min. tyzden.

cil
2. okt 2008

Ahojte, no mna pre zmenu sialene boli bedrovy klb, uz dlho, ledva chodim. A tiez sa s tym nic neda. Kupila som si nejaky kostihojovu mast, tak som sa rozhodla, ze jej budem verit 🙂

pensadorcallisto
2. okt 2008

Rebi, uplne ta chapem... Ja mam takisto ten isty problem, aky opisujes... Az na to, ze neviem, ci sa mi skracuje alebo neskracuje krcok... mne len lekarka stale povie, ze vsetko je zzatvorene, nikdy ma nevysetruje zdola... Len ultrazvuk...
Brucho mi tvrdne od 5. mesiaca, ale ja som stale doma, takze oddychujem co najviac... A ked dlhsie chodim alebo stojim, tak ma zacne vsetko boliet zospodu... Tento tyzden je pre mna dost hekticky, pretoze stale niekam ideme, na navstevu k rodine alebo oni k nam a ja sa fakt uz citim ako hypochonder alebo klamar, ked mojmu manzelovi vravim, ze mi nie je prave najlepsie... Uz ked sa ma opyta ako mi je, tak fakt mu radsej poviem, ze OK ako keby som sa mala znova stazovat... Ale pravda je, ze mam stale nejake bolesti, najcastejsie ten tlak dole a potom sa mi aj tazko chodi aj sedi aj stoji....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre