Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

miss
3. aug 2006

tonicka aj mna tam boli a mam pocit,že ma dost nafukuje a može to byt aj od criev, pridali sa mi k tomu aj bolesti akokeby od vajecnika v slabinach a som z toho dost nervozna, tiež to citim ako svalovku, do poradne idem vsak až 17.8. už som chcela ist vcera k Dr.alevravim si, co ked to bude len banalita 😝 no neviem tiež ma to trapi 😒

svetluska.p
3. aug 2006

Miss, si tehu? V kt. tyzdni si?

miss
3. aug 2006

svetluška- v 18/3 tt dnes 😉

mag
4. aug 2006

Ahojte, chcela by som sa spytat skusenejsich. Ja som tehotna cca 4 tyzden a mavam strasnu migrenu. Je to normalne?

miss
4. aug 2006

Mag - ja myslím, že hej, pred tehotenstvom ma hlava doslova nikdy nebolela, možno raz do roka na par sekund 😀 a teraz sa stažujem skoro každý den že ma pobolieva, bude to hormonalne 😖

cucoriedka
4. aug 2006

ahoj mag,

k tej migrene... ja som migrenovy typ, mavala som ju aj pred tehotenstvom. V prvom trimestri to bolo hrozne, hlava mi isla puknut, migrena sa mi objavovala zhruba kazde 2-3 tyzdne. Samozrejme, ze som nechcela brat ziadne lieky, tak som si to pekne odtrpela, len rychlo domov a lezat v tichu a tme. casto som aj vracala. Po 4. mesiaci to preslo, odvtedy som ju nedostala. Teraz som v 26 tt. Aj na nete som citala, ze migrena sa zvykne objavovat hlavne v prvom trimestri, potom naopak ustupi. Hlavne nepapaj ibuprofeny a tak, snaz sa to pretrpiet, radsej odist domov z prace do ticha a kludu a dat tomu volny priechod kym sama migrena neodide. Ja som tak lezala vzdy min. pol dna + noc, niekedy aj cely den... vedro pri posteli, nic som nemohla jest, ani pit vodu.... snazila som sa vzdy zaspat.
Drzim palce, zvladnes to 😉

mag
4. aug 2006

Miss dakujem za ukludnenie. Aj ked ked to pojde takto dalej tak to bez liekov nevydrzim. Napadlo mi ze by to mohlo suvisiet s hormonami, lebo sa mi to uz raz stalo, ked mi predpisali hormonalnu antikoncepciu.

mag
4. aug 2006

ahoj cucoriedka, ta migrena je vazne vynalez! u mna nastastie odpada zvracanie, lebo to neviem (zatial...) 🙂 Teraz mam navyse poriadnu psychicku zaberacku, lebo ma cakaju skusky, takze sa popri praci musim este aj ucit. Do toho sa nam necakane zadarilo, takze ma ma z coho boliet hlava. Tak len dufam ze to vsetci v zdravi prezijeme.

danciacik
4. aug 2006

babenky ak vás často bolieva hlava skúste zobrať obyčajnú vreckovku, naliať na ňu trochu alpy priložiť si ju na čelo a kľudne ležať. mne to vždy pomáhalo. a navyše vás to aj uspí. 😉

tonicka
4. aug 2006

Ahojte slniečka. Podávam správu o svojom brušku. Mám pupočnú herniu, po slovensky pruh alebo kylu. ☹ Keďže som tehotná tak to nikto riešiť nebude, pokiaľ to nebude akútne, a aj keby bolo tak vlasne nevedia, či by to operovali a tak ☹ Takže ďalší dôvod na kľudový režim 🙂 Zákaz upratovať, nosiť akékoľvek tašky, nechodiť po schodoch(ešte že bývam na treťom bez výťahu 😀 ) A ešte sa pán doktor chcel uistiť či naozaj ma to bolí, tak mi zaryl trištvrte prsta do pupku a divil sa, že som mi vynadala 😲 a kvôli bolestiam som v noci nespala... ☹
Ale inak to neohrozuje mimi a pokial to nebudeme preháňať tak sme ok. 😉 Ďakujem za podporu.
Svetluska, ja som mala výsledky do týždňa. ale zrejme boli aj skôr.

Pridám sa krečiam o migréne. Ja som nemala v 1.trimestri žiadnu, ale za to za posledné 2 týždne asi 3 alebo 4 ze vším všudy. Jediné čo mi pomáha je keď mi Kamko masíruje krčnú chrbticu až po lopatky. a Spať,spať a vracanie a spať.... ☹

evickaleh
4. aug 2006

Ahojte maminky, no tak citkam co tu pisete, no ja vam poviem rozoznat ktora bolest je z toho ze sa mi roztahuje brusko a ktora z nafukovania a ktora by mohla znamenat nieco ine je pre mna velky problem. Minule som urobila plany poplach lebo ma bolelo v pravom boku akoby ladvina, ale strasna bolest. Lekar ma poslal na urologiu, cievkovali ma, robili sono laldvin a vsetko v najlepsom poriadku. Nakoniec mi lekar povedal, ze to môze byt z toho ze malicky rastie a roztahuje sa 🙂 , tiez mate v tych pobolievaniach taky chaoz ? 🙂

miss
4. aug 2006

Tonicka a kde ta presne bolelo?ja už som tiež na to myslela, ci to nie je pruh z toho snaženia na wc pri zapche-pardon 🤐

Evicka-žialani ja sa v tom nevyznam ale tie bolesti ma obtažuju a idu mi pekne na nervy 🙄

evickaleh
4. aug 2006

No ved prijemne to veru nieje. U mna to skor niekedy vyvola strach ci je vsetko oki.

adetka
4. aug 2006

viem, ze je to iny druh bolesti... ale ja som mala teraz nikolko dni straaasne bolesti zubu... a kedze mam neuveritelny, pomaly az panicky strach zo zubarov...

po velmi zlom zazitku, ked mi lekar trhal dva zuby pri zapalenej okostnici, a cudoval sa, ze ma to tak straaasne boli - revala som, mala som pocit akoby ma rezal za ziva - strasne som sa citila ponizena...

velmi som sa bala, ze by som pripadnym stresom u zubara ublizila dietatku... a tak som to chcela nechat na obdobie po porode... zial kaz velmi rychlo postupoval... a tak som dnes nabrala odvahu... a kedze som sa medzitym prestahovala... tak som isla k inemu zubarovi... a zvladla som to... s mensim placom... chvilkovym zavahanim... ale... zvladla som to...

tonicka
4. aug 2006

miss, mna ten pruh bolí presne ako mám pupok a od neho idú kŕče tesne pod povrchom a obcas nejaký až k mechúru.Jediné čo mi pomôže je prikrčiť sa a zostať nehybne.
Čo sa týka ostatných bolestí tie rozoznávam asi takto: Pokiaľ je to občasné (pri zmene počasia častejšie)pichanie, tlačenie, trhanie tak je to maternica alebo mimi. 🙂 Ak je to neznesiteľné treba to pre každý prípad skontrolovať i keď to môže byť len nejaké tlačenie od miminka. Napr. moja sestra mala strašné neznesitelné bolesti v mechúriku, až skríkla keď ju to zabolelo a wc bol trest. moč mala ok, tak ju poslali na ultrazvuk a zistili, že miminko ju hladká po mechúriku a občas si doň buchne 😀

lovacka
4. aug 2006

adetka myslim ze zubarov sa tu bojime viacere.Ja ich priam neznasam 😅 Sice chodim len raz rocne ale vtedy si to odtrpim za cely rok.iez mam zle skusenosti mala som zapal a trebalo mi vycistit kanalik a lekar nejako nedbal na upozornenie ze to mam citlive a aj tak zacal prerazat kanalik co viedlo k tomu ze som mu v kresle odpadla a nie hocijako dostala som krce tak malem museli zachraovat aj jeho 😀 a to bola moja posledna navsteva u toho zubara.ale ja tak mam stale strach ztoho vrtania brrrr a neznasam odtrsnovanie zubneho kamena 😢 je to hnusne a boli to 😠

evickaleh
4. aug 2006

tonicka, tak to moje malinke sa mi asi tiez tlacilo na mechúrik a preto to tak bolelo. Niekedy zbytocne stresujem aj ja, ale uz sa sanzim nevyvolavat plane poplachy. 🙂.
adetka - ja som pred 2 tyzdnami absolvovala zubarku asi tak po 4 rokoch. Sa mi pokazili 3 zubky a tak som si povedala cim skôr tym lepsie. A dobre som urobila, bolo to bezbolestne lebo som prisla vcas, ale jeden zubok mi musi liecit tiez lebo ten bol dlhsie uz. Lepsie je teraz si dat zubky doporiadku, lebo pride babenko a nech sa nam v pusinke nemnozia bacilky.

tonicka
4. aug 2006

Baby zubár je asi jediné z čoho strach nemám 🙂 Od 16 asi do 18 som tam bola každý deň, 3 mesiace som chodila 2x denne, potom ma naučili ako si mám čistiť kanáliky sama a vyplachovať inekciou s peroxidom, asi 11 zubov už nemám a živých mám asi 7. ☹ Zápaly okostice a trhanie zubov si už veľmi nevšímam... 😖 A aby bola sranda na ľavej strane som alergická na amalgán ,na pravej na biele blomby 😀 Takže nejaké kazy ma nevzrušujú 🙂 Ale s tými ostatnými vecami trpím s vami 😉

lovacka
4. aug 2006

tonicka tak tebe vobec nezaaaavidim 😀

tonicka
4. aug 2006

lovacka, to by som sa divila, keby si mi závidela 😀

dea
4. aug 2006

baby k temu zubar sa aj ja pridam, potrebujem dat vytiahnut jeden zub ale ked ja nemam vobec odvahu, ☹ stale si hovorim, ze ked porodim tak pojdem, ale neviem ci by som nemala ist este pred tym porodom 😒

miss
4. aug 2006

tonicka- aspon vies z coho ta to boli 😅 inak s pruhom sa da žit, len si musis dat pozor co zjes aby si nemala krce, moj dedko žije s pruhom už asi 10 rokov, ale po porode si to daj urcite zoperovat lebo je to neprijemnsot na každý den 😖

tonicka
5. aug 2006

Dea, radšej by som ho dala vybrať teraz, potom budeš mať starosti s miminkom a bude ti blbé nechať ho samého a tak. 🙂 A ak ho treba vybrať, tak to znamená, že môže spôsobiť aj zápal okostice a iné záležitosti, potom musíš antibiotiká a nenaješ a nevyspíš sa hodne dlho ☹ Budem držať palce.

miss
5. aug 2006

no ja pruh nastastie nemam bolia malen slabiny 🙄

tonicka
5. aug 2006

miss, nechcem ta strasit ale pruh moze byt aj v slabinách, ten je dokonca častejší 😒 Ale neboj určite si ok. 🙂

dorotka
6. aug 2006

dea suhlasim s tonickou nenadarmo su pocas tehotenstva povolene dve prehliadky nie je to sranda zuby sa viac kazia a cim viac to odkladate tym skor pridete k zapalu a ten liecit pocas tehotenstva antibiotikami snad nechcete

simcas
6. aug 2006

ahojte tehulky, citam, co vsetko nas tu spolocne bolka...no, ja by som chcela tiez prispiet o tej migrene. Do 12tt nic, ale tento tyzden som si to uzila ☹ . Kazdy den v kuse, hrozna bolest, islo mi hlavu roztrhnut. Myslela som si, ci to nemam aj z toho, ze sedim pri pocitaci a citam a citam...tak som si dala pauzu nejake 3 dni, ale neprestavalo to. Tiez len trpim bez liekov a nic sa mi nechce, co mi je tak zle ... Najprv ma trapilo zvracanie, zapchy, bolave prsia a vsetko ostatne a ked uz ustupi jedno, pride druhe... 😢

miss
6. aug 2006

nikdy som so zubami problemy nemala, mamlen jednu blombu a prave ten zub mazacal zlostiti prave teraz ☹ ☹ sa asi zblaznim mam pocit že mi je už snad vsetko 😝 najhorsie je, že v tom zube mam nervove kanaliky vyplnene drôtikmi a cela operacia trvala 4 hodiny ak teraz budem musiet na znovu vyberanie a vrtanie asi to neprežijem 😖

tonicka
6. aug 2006

simcas, trpíme s tebou, ale neboj sa, príde vytúžená odmena v podobe nádherného miminka 🙂 Ak ti má kto masírovať krčnú chrbticu, určite ho zneuži. Mne to neskutočne pomáha.

simcas
6. aug 2006

tonicka, dakujem za radu 🙂 Ved ja to vsetko nejako prezijem, len nech je to zdrave a robi nam to radost. Cloveku je tazko, ked je ako tak zdravy a potom mu je vsetko naraz, tym hormonom tak sibeeeeeeeeeeee.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre