Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

pensadorcallisto
20. dec 2008

petka, len jedna rada: predychaj a vydrz... 😀 😀 😀
Inak, myslim si, ze ked zena este nevie do coho ide, ze je to 1.krat, tak sa ani tak neboji. Aspon podla mojej skusenosti..Pamatam si, ked som rodila dceru.. Bola som na CTG a hned vedla 1 zena rodila... A hrozne kricala: "Uz ho vyberte zo mna!!! Atd...." A ja som si pomyslela: hysterka, co tak vrieska.Je normalna???
A ked som tam lezala ja a myslela si, ze uz hroznejsia bolest neexistuje a lekar mi vravel, ze este nie som dost otvorena, tak som plakala uz zo zufalstva, bolesti a neviem z coho este.... 😀 😀 😀
Ale je to inak dost usmevne, ked si na to clovek len spomina... Ale nie je nad ten pocit, ked vam ukazu babo... Zrazu vsetko pominie a je to skvely pocit... Takze si vravim, ze tu "chvilku" bolesti uz nejako vydrzim... 😀

pensadorcallisto
20. dec 2008

Inak, rebi, ja sa niekedy citim uz ako zienka domaca... Hlavne teraz, ked uz ani sama nemozem navstivit pribuznych. Predtym som isla sem a tam. Teraz uz autobusom vobec nechodim a oni byvaju na druhom konci mesta, co je hrooozne daleko....
Ale s dcerou sme si nasli zabavu... robime si handrove hracky z latky a vaty. celkom sa mi to zacalo pacit.
Inak, kedy sa tak s detmi ide 1.krat vonku? Manzel vravi, ze tak po mesiaci.... Si neviem predstavit byt cely mesiac len doma.... 😝

petka_s
20. dec 2008

a ked malicka "vylezie"
uz to tak tam dole neboli???
joj,no hroza,a ked mi to maju vyvolavat,tak to som zvedava...

pensadorcallisto
20. dec 2008

Ked babo vyjde von, tak to je ten najvacsi pocit ulavy... Mna uz potom nebolelo vobec nic... 😀

pensadorcallisto
21. dec 2008

Chcela som sa opytat, ci ma na dieta v brusku nejaky vplyv nadmerny hluk... Vacsi hluk ako je v kine napr...

pensadorcallisto
21. dec 2008

Oh, akurat som nasla toto:
http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=41241&s...

dobry den,
manzelka je v tretom mesiaci tehotenstva. Chceli by sme ist na rockovy koncert, kde bude dost hlucno. Moze nadmerny hluk nejako negativne ovplyvnit dietatko?
dakujem

Dobrý deň,
jedine Noname a Palo Habera by mohli teoreticky ovplyvnit vkus plodu. Inak Vam koncert povolujem, hluk plod neohrozuje.

Takze asi nie... 😀

petka_s
21. dec 2008

no tak sa uz tesim na tu ulavu 🙂

jumca
21. dec 2008

ahojte ja mam podobny problem ....dost neprijemne krce v podbrusku a velmi vyrazna pichava bolest...no chistam sa cim skor k doktorovi......

pensadorcallisto
22. dec 2008

jumca... tebe hore pise, ze si v 473tt.... 😀
Ohladom tej bolesti ti neviem poradit ☹ ... Ja som taketo vyrazne bolesti nemala... Skor som sem-tam citila pichlavu bolest na pravej strane. Ale to len parkrat...V 1.trimestri...

Petka, fakt je, ze kazda zena je ina... S nami vtedy na izbe bolo aj 1 dievca, teda skor mlada zena... 😀
A tu po porode vobec nic nebolelo, vysmiata, vravela, ze pre nu to az taka bolest nebola... A my, ze urcite jej pichli injekciu a ona, ze nie... Tak neviem... Mozno kazda ma prah bolesti niekde inde... 😀

petka_s
22. dec 2008

no dufajme,som zvedava z akoto bude,ale nech uz to je,
uz sa asi zblaznim,stale sami sniva a tak..a ty to ako vidis,budes na termin?alebo si jeden dnicek pockate? 😉

pensadorcallisto
22. dec 2008

neviem, neviem.... Ja by som bola cela happy, ze keby to pride aj dnes... 😀
Ale manzel dufa, ze az po novom roku, aby to bolo, ze sa narodil v r.2009 a nie este v starom roku... Heh... Ale by som mu priala prezivat tehotenstvo namiesto mna, aspon tieto posledne dni... Vies, take tie chlapske reci... Neboj, ty to zvladnes, ja budem pri tebe (myslienkami) 😀 😀 😀
Inak, vravela som mu, ze ak sa maly nenarodi do 2. januara, vtedy mam normalny termin, tak nech ma okamzite vezie do nemocnice a tam nech mi pichnu vyvolavacku.... 😀

petka_s
22. dec 2008

no teda,ato by bolo pekne keby 01.01.2009 vy mate nejake odmeny
keby sa malcky narodilpo polnoci?a v akej krajine zijete? 🙂

bibi1711
23. dec 2008

Ahojte babule,
mam taku otazocku....je v poriadku, ked ma dnes pobolieva brusko asi vo vyske pupka na pravej strane?
Podla UZV som v 17 tt.
Dakujem

pensadorcallisto
23. dec 2008

Ahojky...
Petka, my zijeme v Turecku...

Inak, dnes rano sa maly narodil..Od piatej zacali bolesti, o 07:30 sme prisli do nemocnice, otvorena som bola na 8cm a o 8:05 sa narodil... Bolesti som skoro ani necitila, neboli hrozne, ale tlacenie islo trosku tazko, to mi dalo riadne zabrat...Maly mal 3300g. Mali sme ostat v nemocnici 1 noc, ale vsetko bolo v poriadku, tak nas okolo 17:00 prepustili domov...
Teraz uz sme doma a ani sa mi nechce verit, ze uz to mame za sebou a ze tolko vela veci sa udialo v 1 den.... 😀

jasminka
23. dec 2008

pensador blahozelam, mate krasny darcek na Vianoce, aj ja uz netrpezlivo cakam na svoj termin

petka_s
23. dec 2008

ty brdo!!!
pensadorcallisto-to je pre mna riadny sok!
tak vcera si piseme ze co ako a tak aj o tych terminoch a zrazu
ty uz mas maleho do rana!!!to je neuveritelne a gratulujem!!!
ako je to mozne?fakt ako??
a inac to vas nejak rychlo pustaju z nemocky,no nie???
joj tesim sa ked napises 🙂

rebi
24. dec 2008

pensador moja gratulujem a to si ako super stihla cica no tesim sa strasne s tebou super porod aj vsetk , tvoj malinky bol skoro ako moj aj vaha a co vyska ako sa citis na koho sa podoba chrustik,
este raz gratulujem a krasne vianoce

pensadorcallisto
25. dec 2008

Vdaka... 🙂
Petka... Aj pre mna to bol sok... Rano o piatej som sa zobudila, mala som bolesti, tak som cakala, ze prejdu. Trosku som pochodila po byte, manzel sa pyta, ci ideme. Ja, ze nie, ze to budu najskor falosne konrakcie... Po hodine a pol sa to zostupnovalo, ale este som nechcela robit paniku. Manzel, ze keby to preslo, tak mi necha na seba vsetky cisla do prace..Ale o siedmej boli kontrakcie kazde 3 min. a uz som mala pocit, ze je to tu. Tak sme sli, ze keby nieco, tak sa vratime. Ale si myslim, ze ked toto su falosne, tak ake budu tie naozajstne? 😀
Hned po porode mi maleho obliekli a dali na ruky, potom ma dali na vozik a maleho so mnou... hahaha... Celkom sranda..Tam mi ho ulozili na izbu do postielky. Dala som mu najest a spal cely den.

Rebi, vysku neviem, nevraveli, ja som sa nepytala... Ale taky strasne malicky je..Aspon podla mna. Sice o kilo viac ako mala dcera, ale aj tak stale maly. Manzel ma tmavsiu pokozku, aj dcera ma taku. Ja mam uplne bielu aj maly ma... Vlasky take hnede, dcera mala uplne cierne. Svetle obocie, mihlanice. Manzelove usi a specialne dlhe krasne rovne prsty so sumernymi nechtikami... Oci velke... Nahodim nejake fotky hned ked sa mi bude chciet...
😀
Inak, najprv som nemala dost mlieka. teraz aj mam, ale mam take citlive bradavky, ze hroza.Tak dnes od poobedia oddychujem..Ty si na tom ako s kojenim? Mam dokonca aj krem, ale nejak pomaly zabera...

Inak, Vianoce neoslavujeme, ale aj tak to bol super DAR

rebi
25. dec 2008

moja ja kojim uz si pripadam ako chodiaca mliekaren aj odsavat musim sak mam tak strasne vela mlieka uz mam asi viac ako liter zamrazene na horsie casi....
aj mna bolia strasne bradavky uz ani dotknut tak aj si natieram ale ako si moc nepomaha malinky by stale cucal , teraz vynimocne spinka tak vybavujem co sa da. manzel isiel s dcerou k svokrovcom tak mam dom sama pre seba.... 😀
tieto vianoce budu asi prve co nepriberiem nic nemozem jest aby simonka nebolelo brusko. ale nic to aspon budem pekna stihla..... 😒

pensadorcallisto
26. dec 2008

Rebi, mne svokra urobila nieco na tie bradavky... Uz sa to fakt zlepsilo... Mame tu ovocie-ayva.. Z neho mi vybrala kostky, trocha prerezala, pridala taku vodicku z ruzi... To po chvili zhustlo a to si natieram... Staci chvila a fakt je to lepsie, inak by som to asi vzdala...

ludka0610
27. dec 2008

Ahojte maminky!!
Som asi na zaciatku tehotenstva este som na to len prisla 23.12. a k doktorovy idem az v pondelok.Mam silne bolesti v podbrusku ako ked mam menstruaciu ale je to este silnejsie..mam strach ci to nieje nieco vazne.Ak mate niektora s tym skusenosti tak mi prosim poradte.Dakujem velmi pekne

babulka123
27. dec 2008

ludka.. neboooj ja som bola presvedcena ze pride mrcha.. na 100 percent.. a niiiiic, vraj je to uplne normalne, mne to preslo asi tak po 2-3 dnoch ...

babulky ale mam aj ja otazku vcera som zacala svoj 8 tt a mam strasne nafuknute brusko .. cokolvek zjem alebo vypijem ma neskutocne nafukne, a priznam sa zacina mi to byt dost neprijemne, lebo vraj tehotenstvo nieje na zaciatku vobec vidiet zato ja vyzeram ako v 6 mesiaci.. mam vacie brucho ako moja sestra v 24 tt.. no strasne.. neviete nieco poradit.. ale mam to len v oblasti pasa.. dole je to v pohode...

makkyta
27. dec 2008

babulka 123 - ahojky, ctu o tech bolestech briska... ja mela dostat mrchu 21.12., neprisla, cca od 19 do 22 me tuze bolelo brisko, jako pred MS (coz znam z minulych trech tehu, ktere jsem vsechny prodelala letos a se spatnym koncem), pak prisly // na testikach a od toho 22 uz brisko neboli, jen tak jednou denne a trosku, necitim uz takovou tu plnost, ale bradavky bolej, zaludek se houpe a carky na testu krasne silej... ty pises, ze te to takhle bolelo 2-3 dny a pak to preslo.. takze myslis, ze je vse ok? Ja tomu moc moc moc verim, ze je vse ok, testiky tomu nasvedcuji... jen jsem myslela, ze me ma to brisko tak nejak bolet porad.. ale asi tedyneeee 😀
jinak vsem preji krasne tehulkovani!!!

ludka77
27. dec 2008

babulka ja som v 11tt a bruško mi tiež vidno už od 7-8 týždňa, a to hlavne večer to už vyzerám ako v 27tt. kým sa nenajem tak je to celkom v poriadku, akutár my to bruško vidíme lebo pred tým som mala bruško úplne ploché a teraz mi trčí ako tučkovi 😀 Dokonca sú mi dobré len jedny nohavice aj to také ktoré som predtým nikdy nenosila lebo mi boli veľké, taraz sú mi ok 🙂

eliem
27. dec 2008

ahojte,B abulka 1234=ja som bola prve 3 mesiace nafuknuta skoro stale a zo vsetkeho.ja som nato brala ESPUMISAN,su to volno predajne tabletky a vazne pomahaju a nam tehulkam neskodia.ja som nanich frcala prve mesiace.neboj to nafukovanie prejde, sem tam ma este nafukne ale to preto lebo neviem kedy mam vjedle dost.ale co ja viem tak prve mesiace je nafukovanie u tehulkach uple normalne.drzim vsetkym prsty nech nam vsetko co najlepsie dopadne a to nafuknute brusko nech je jediny a nepodstatny problem.pa

babulka123
28. dec 2008

babulky dakujem... ja som si uz snad aj nejako zvykla alebo co.. hehehe naucila som sa ze nesmiem byt hladna inak mi je priiiiiserne zle od zaludka, takze sa snazim stale kazde 2-3 hod.nico maline spapt..
na to nafuknutie uvidime, este sa opytam lekara..

makkyta, ja si myslim ze je to ok. a okrem toho uz som sa naucila ze ak je test pozitivny tak to nieje len tak, jednoducho HCG sa tvori len v 1 jedinom pripade... stane sa kopec veci, ze vyjde pozitivny test a baba aj tak dostane mrchu... su to mikropotraty... alel to tu nebudem pisat lebo verim ze v tvojom pripade je vsetko uplne ok. drz sa a daj vediet ako si dopadla u doktora...

makkyta
28. dec 2008

Babu - dekuji moc za odpoved.... taky si myslim, ze to bude ok... to cis, jak si clovek zazije neco spatneho ,tak se nervuje... jj, ranne potraty, to znam ☹ , ale nikdy jsem nemela takove testiky jake mam v albicku... testuju s epor sjitotu kazde dva dny 😀 ... jsem tak trosku blazinek...

lucinka1104
29. dec 2008

makztta nemá ťa to bolieť stále , len vtedzkeď sa royťahuje maternica, takže sa nestarchuj mna nebolelo skoro vôbec len ma semtam pichlo vo vaječníku. Gratulujem k // a nech sa ťa tentokrát už mimíšek nepustí 😉

kvixa
29. dec 2008

ahojte dievčatá. Som v 18 tt.Ja by som vás chcela poprosiť o radu: Od 1. 12 mávam veľké bolesti v krížoch a bruchu ako pri menštruácii, doktor mi dal na to magne B6 a vraj mám ležať. Mňa to ale stále neprechádza, dokonca mám také zvláštne tlaky tam dole hlavne večer, neviete mi poradiť či by mi to neprešlo po nejjajých cvičeniach?alebo mám ísť na pohotovosť, keďže moj doktor teraz neordinuje? som už zúfalá.Ďakujem za radu.

celine
29. dec 2008

kvixa-lepsie, ako sa takto umarat a bat je, ak pojdes predsa len na tu pohotovost. Ja by som urcite isla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre