Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

ditka1
9. feb 2009

moncici...ak to boli kontrakcie tak by ta bolelo ako silny menzes a tvrdlo by ti brusko a tlaky by si mala...

moncicii2000
10. feb 2009

tak to kontrakcie neboli ale vobec netusim co to bolo .. nemohlo to byt ze sa maly tlaci uz dolenisie?? hmm no neviem 😒
no dnes v noci som to uz nebola .. takze konecne som sa vyspinkala .. 😉

ditka1
10. feb 2009

moncici... 😕 hm ktovie co to bolo,ale ani mne sa neda velmi otacat v noci,skus si podlozit vankusom brusko a medzi nohy si dat vankus a ked sa otacas tak aj spolu s tami vankusmi,dobry je ten vankus na kojenie to je taky do U-cka veliky 😉 vja sa tiez velakrat cudujem,ze co ma vsetko boli 😅 ze to ani nie je mozne...

mandula
10. feb 2009

ahojte, prosim Vas mozete mi niekto poradit? Neviem, ci to patri do tejto temy, ale mna asi pravdepodobne neuveritelne seklo v chrbte / medzi lopatkami /, alebo mam zapaleny sval, jednoducho som sa rano zobudila s neznesitelnou bolestou, az takou, ktora Vas dava do kolien. Bola som pred hodinkou u chiropraktika, lebo mi ho odporucil kolega, ale vobec mi to nepomohlo, citim sa tak isto. Moja otazka je, mohla som k nemu vobec ist? Neublizila som si ? Mam teraz vycitky. A druha otazka: neviete, ci si mozem dat vobec nejaku tabletku na bolest? Prosim, napiste mi, lebo sa dnes uz zblaznim ☹

moncicii2000
10. feb 2009

ditka: dakujem za radu dnes vecer hned vyskusam dufam ze mi to pomoze 😉

mandula: no ja neviem .. ale ak si chces dat nieco na bolest tak zavolaj predtym svojej doktorke a opytaj sa co si mozes dat a co nie .. aby si nahodou neublizila babu ....

mima3
12. feb 2009

ahojte 🙂 skúšala som čítať túto tému, neviem, či som to prehliadla alebo tu taký problém nikto zatiaľ nepísal... som teraz na konci 3. mesiaca a posledný týždeň mám také zvláštne bolesti v podbrušku, ale nie také ako pri menštruácii.. pociťujem ich pri chôdzi, alebo keď vstávam z postele, či zo stoličky, je to úplne dole - nad panvou. zabolí ma to vtedy, keď napínam svaly. neviete mi poradiť, či je to normálne??? 😕 😕 vopred ďakujem za rady skúsenejších.

celine
12. feb 2009

Aj ja som to mala v 15tt. Dokonca mi to zacalo vystrelovat do boku. Som sa bala, ci nemam zapal mocovych ciest. Isla som dokonca na pohotovost a tam mi nic nezistili. Moj gynekolog povedal, ze to je vsetko maternicou, ako rastie. Tiez som to citila, ked som napla svalstvo. Bolelo ma to na lavej strane. Vraj sa mi maternica taha na pravu stranu, tak boleli upony na lavej (tak mi to vysvetlil). Ma to vraj 90% tehuliek. Ak by si to mala velmi intenzivne, radsej chod k dr.

mima3
12. feb 2009

celine, ďakujem veľmi pekne za odpoveď, si zlatá 😉 a aj si ma upokojila 🙂 mám ísť do poradne budúci piatok, tak asi vydržím, ak sa mi tie bolesti nebudú zhoršovať. a vieš mi povedať, ako dlho ti to trvalo?

mima3
12. feb 2009

celine a ešte sa spýtam, či ťa to stále bolelo pri chôdzi, lebo pri tej ma to stále bolí 😲

kuchy
12. feb 2009

mima: mě to takhle bolí u od začátku, musela jsem hodně ležet,tak mám asi i slabší svaltvo,bolí mě delší chůze, stání, otáčení někdy vklidu,je to nepříjmné,ale zvyám si,navíc mám i bloklou bederní páteř... ☹ Zlusím jít plavat 😎 A posilovat pánevní dno.

mima3
12. feb 2009

kuchy ☹ tak to ma mrzí. ja to vydržím, nie je to problém, akurát, že môžem zabudnúť na rýchlu chôdzu, len potrebujem vedieť, či je to normálne a či sa nemusím plašiť a ísť hneď k doktorovi. ja chodím do práce a zatiaľ to zvládam, možno ma bude chcieť budúci týždeň - v piatko - keď idem na poradňu vypísať na PN. Tebe čo na to povedal lekár?

celine
12. feb 2009

Mne trvali bolesti asi 3 dni, ked som sa odhodlala ist na pohotovost. Ale neboli to nejake velke bolesti, skor taky bodavy chvilkovy pocit, v sede som to ani necitila. DR. mi na poho povedala, ze si mam kupit Nospu a dat si tabletku v pripade vacsich bolesti. Uz na druhy den to prestalo. Pri chodzi ma to bolelo, kym som to nerozchodila, teda, ked som sa postavila, som to chvilku citila a potom po chvilke chodenia to preslo. A odkedy mi zacali tie bolesti, zacala som chodit castejsie cikat, to mi vsak zostalo doteraz, maternica sa uz tlaci vsade. A sem-tam este aj maly kopne do mechura 😅

pistek24
12. feb 2009

mima3 ahojko ja som mavala tiez take bolesti a podla mna to netreba podcenovat v 18 tt mi riztili skratený krčok a dali mi pesar strasne som sa bala a este stale bojim aj ked sa to uz teraz nezhorsuje ale od vtedy som doma a lezim takze podla mna chod k lekarovi a povedz mu vsetko co ta trapi a neboj sa ze budes trapna aj mne moj lekar stale hovori ach prvorodicka ale nevadi mi to som hlupa len 5 minut a nie cely zivot 😀 drzim palce

kuchy
12. feb 2009

mima: doktorovi jsem to říkala už minule, na kontrole sem byla 5.2,konstatoval,že se to rozpíná,čípek byl v pořádku a jinak vše bez problémů, asi mám oslabené svalsto pánevního dna a rychle se zvětšující bříško mi dává zabrat, před svatbou jsem držela pořád smaé diety, a zhubla pře 25 kg za 3 měsíce,ted se váha bohužel vrací ☹ , tak to je znát a ty záda mám problémové už z práce před těhu,chodila jsem na rhb, to ted v rizik. těhu nejde ☹

mima3
12. feb 2009

celine, dik; ja už to mám ale vyše týždňa 😖

mima3
12. feb 2009

pistek - ty si to presne odhadla, že mi je trapne tam ist tyzden pred planovanou kontrolou.. ale mas pravdu, zajtra mám dovolenku a ak mi to nebude ustupovať, tak možno skočím k nemu, alebo aspoň zavolám, či to ten týždeň vydrží..

mima3
12. feb 2009

kuchy - tak to je fajn, že ti zistil, že máš krčok v poriadku, ja tiež dúfam, že to bude teda len tým rozpínaním.. no, ja som pred tehotenstvom dosť chodila cvičiť, aj som sa snažila udržiavať si postavu neprejedaním sa.. ale odkedy som tehotná, tak vôbec necvičím a dosť po robote oddychujem, aj domáce práce robím menej a aj oveľa viac papkám - čo je už na mne dosť vidno a aj mi narástlo bruško - tiež som rozmýšľala, či to nie je aj tým.

mima3
12. feb 2009

pistek - a zabudla som sa spytať, ty si mala tiež nejaké takéto bolesti?

celine
12. feb 2009

Dievcata, vzdy si povedzte, radsej prist tri razy s planym poplachom, ako raz neskoro. Ved oni musia byt zvyknuti, ze vystrasene maminy-cakatelky im tam casto chodia a vytelefonuvaju. Mame na to pravo. Nech mi aj vynadaju, aj tak si ma do buducej navstevy ani napamata 😝

mima3
12. feb 2009

celine - máš pravdu, pravdepodobne zajtra zavolám sestričke a spýtam sa jej na to a keď mi povie, že mám prísť tak pôjdem... dám vám potom vedieť, aby aj ďalšie vedeli, čo robiť v takomto prípade.

celine
12. feb 2009

Nevolaj, rovno chod. Po telefone ti moc nepomozu, Dr. ta musi aj tak vidiet, aby mohol urobit zaver. A pravdepodobne ti urobi sono a ty aspon budes vidiet malinke. Mne tiez vtedy robili sono na pohotovosti a strasne som bola rada, ked som videla drobca, ako sa tam mrvi a mozno aj preto som na bolesti do druheho dna zabudla 😀

pistek24
13. feb 2009

ja som mala take pichanie pri chodeni a stati a potom to preslo az do takeho zvlasneho tlaku do podbruska ☹ ale musim povedat ze mne pomohli infuzie v 20tt mi dali ten pesar a v 23 +3 som zacala krvacat tak ma nechali v nemocnicia a po takej skusenosti len lezim a lezim 😀

perla200
13. feb 2009

baby a kostrč vás nebolí? mna hrozne ☹

mima3
13. feb 2009

díky za rady baby, dnes som k tomu doktorovi nakonie nešla 😕 ale ak to neprestane, pôjdem čo najskôr..

perla - mňa kostrč zatiaľ nebolí, občas kríže, ale to je pravdepodobne tiež v dôsledku rozťahovania sa maternice a panvy. no ale ja som kratšie tehula ako ty..

ivanka821
13. feb 2009

Ahoj babulky...
Chcela by som sa opytat buducich mamiciek ktore uz su zhruba v takom stadiu ako ja, ci vas boli mocovy mechur.
Mna boli hlavne ked ho vyprazdnujem. Neviem ci mi dietatko na neho tlaci, ale je to taka stahujuca bolest a prechadza to az do takej pichlavej bolesti.
Robia mi sem tam testy na moc, ale vsetko mam ok.
NAposledy mi robili pred dvoma tyzdnami ale posledne dni (tyzden) ma to boli.
Mate rovnake problemy?
Nechcem z kazdym pichnutim bezat k lekarovi, ale je to neprijemne

celine
13. feb 2009

To pichanie moze byt zapal mocoveho mechura, zapal mocovych ciest. To sa prejavuje tak, ako to popisujes, pichanim (casto palenim) pri moceni. Ja som mala tento zapal (to som nebola tehu) a strasne ma pri moceni pichal mechur, akoby mi tam niekto vrazal ihly. Pomaha na to urologicky caj, treba ho vela vypit, aby sa vyplavili bakterie. Mne to vtedy pomohlo, neisla som ani k Dr. Ale ak je to uz vo vyssom stadiu, davaju sa uz antibiotika. V kazdom pripade, je to infekcia. Ivka, chod k lekarovi. Zanedbana infekcia moze vyvolat predcasny porod.

ivanka821
13. feb 2009

celine
dakujem. Ja som velmi problemovy clovek so zapalom mocovych ciest. Mala som to chronicke.v Ale bolest je uplne ina, ako ja mam teraz.
A pred dvoma tyzdnami mi robili testy na moc.
Asi skocim na pohotovost.
Teraz sa obliekam ako saso, tielko, pancuchy - hrube a vobec ma nezaujima, co kto povie :D
Babatko je na prvom mieste.
Urologicky je vraj zakazany v tehotenstve, lebo niektore bylinky stahuju maternicu.

celine
13. feb 2009

Existuje vraj aj urologicky caj pre tehotne. Ja som tiez mala taketo pichanie v 15tt, ale nebolo to nic tragicke, dalo sa to v pohode vydrzat, ale aj tak som isla na pohotovost (bolo to kvoli maternici). Ak chces mat istotu, ze je vsetko OK, chod k Dr.

macabi
15. feb 2009

Ahojte, chcela by som sa opýtať...už dva dni pociťujem v slabinách také menšie pobolievanie...akokeby som si ich natiahla...má s tým niektorá skúsenosť? Ďakujem... 🙂

ditka1
15. feb 2009

macabi...ked si to zacala citit len teraz,tak to ti gratulujem,ja to mam od 26t a ty az teraz-ved to je uplna parada-to nie je nic zle neboj,to sa ti panva a slabiny roztahuju a chystaju na porod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre