Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

andysok
5. apr 2011

@belusa ahoj, no robila mi vyter nemam estew vysledky, ale podla hmatu je to vraj lepsie ..... myslim ze je to teraz ok, ale musim davat bacha ☹

belusa
5. apr 2011

@andysok super no vidíš len si daj naozaj bacha a ked ma pamäť neklame za dva mesiace pomaly kočíkuješ 🙂 🙂 🙂 🙂 Ti to super vyšlo v lete už sa jašíš s malými!!!

andysok
5. apr 2011

@belusa veruuuuu akurat zehlim dake vecicky co mam po sestre....ale dnes mi nie je celkom dobre tak od zaludka a unavena som...........

belusa
5. apr 2011

@andysok tak nežehli a oddychuj aj zajtra je deň!!šup šup radšej si ľahni

hm21
5. apr 2011

Ahojte, dufam ze mi niekto bude vediet poradit.. :( MS som mala dostat 20.3. no dosla 6 dni neskor... robila som si medzicasm test...1 bol / a na druhom bola druha ciarocka uplne ako duch... nakoniec dosla mcha, ale ina... trvala kratko a bola bolestiva... co sa u mna nestava aby ma brucho bolelo nonstop... brucho mam nafknute na bokoch sa mi zvyraznili zilky, prsia takisto-zilky a jemne strie... navyse uz cca 3-4 dni ma tak divne boli v podbrusku a taha sa to az k pupku...take brnenie... nechuti mi vobec jest a uz vobec nemam chut ani na moje ,,oblubene,, cigaretky...moja mama mala vraj do 4. mesiaca menstruaciu.. no ja neviem nechce sa jej take pytat 🙂 ani nikoho blizkeho tym obtazovat, netoboz mojho manzilka ( tuzi po babatku a ak by to nevyslo.. zbytocne ,,vzruso,,)... z prace ma tak skoro k lekarovi neuvolnia a nechcem si robit uz ziaden test...moc im neverim, dakujem za kazdu radu a skusenost 🙂)

andysok
5. apr 2011

@belusa akurat som vstala 😀 zalomila som na hodku 😀

ludmila25
5. apr 2011

@hm21 moja mas podobny pripad ako ja ja som radcej sla ku gynekologovi a bola som v5 tyzdni tehotenstva ja na tvojo mieste by som sla za gynek.

hm21
5. apr 2011

@ludmila25 smiem poznat tvoj priebeh?? 🙂 kludne mi napis IP 🙂 DAKUJEM

aemmi
5. apr 2011

@hm21 ono ti nezbyde nic jinýho než dojít ke gynekologovi, jiank to těžko rozluštíš, ale myslím, že ty příznaky jsou obecně těhotenský, já teda třeba za začátku neměla žádný...ale myslím, že testy jsou docela spolehlivý, měly by postupně sílit 😉

belusa
5. apr 2011

@andysok super a lepšie?Dnes je aj blbý tlak môžeš to mať aj z toho oddychuj ešte

belusa
5. apr 2011

@hm21 ahoj uvolnia, neuvolnia musíš!!!Chod k lekárovi ak Ti vyšiel test pozitívny tak si tehotná!!!Super gratulujem a teším sa ak máš bolestí a krvácaš niečo to znamená nechcem strašiť ak Ti záleží na bábätku CHOD aj na pohotovosť, ja som to mala ked som mala hematon a to musí riešiť lekár a nie mi tu, môže to byť čokolvek čo treba riešiť a nemusí to byť nič a aspoň budeš kľudná.Držím palce!!!

belusa
5. apr 2011

@hm21 Daj vedieť ako si dopadla

hm21
5. apr 2011

@aemi dakujem, no ja sa citim akoby som nebola sama a nechcem sa sklamat...celkovo mi je nejako divnô... a navyse hnacka je normalna??

hm21
5. apr 2011

@belusa dam vediet jasne, chystam sa na dalsi tyzden... uvidime ci sa mi to podari...ale tie bolesti au akoby som mala dostat mrsku, no ta skoncila pred tyzdnom..... a zacalo ma prehanat....

belusa
5. apr 2011

@hm21 nechceš ísť na pohotovosť?A pichá Ta to alebo máš len bolesti?Necítiš ťahanie?

hm21
5. apr 2011

@belusa ono to je take brnenie nie pichanie, taka presne taka ista bolest akoby som mala dostat mrchu....mas s tym skusenost? a navyse mam číry výtok uplne priesvitny (konzistencia pripominajuca soplik 🙂 )

belusa
5. apr 2011

@hm21 vieš ja neviem nechcem strašiť ale to by si špinila mala som mimomaternicové ale opakujem to by si špinila toto budeš tehotná a ten výtok neviem no najlepšie by vedel ozaj lekár radšej chod čím skôr

hm21
5. apr 2011

@belusa mimomaternicove?? :( dufam, ze nie... a myslis si ze by som mohla byt tehotna? lebo menstruaciu som mala, sice neobvyklu a s meskanim 6 dni ale mala... no je mi to divne, citim sa tak,,ináč,,

ludmila25
5. apr 2011

baby mne meskali tyzden krami potom som nastivila gynek ten mi urobil testy a sono ale vraj tehotna som nebola tak ze sa mam zastavit koncom mesiaca u neho a pockat ci do vtedy pridu krami a nic a v nedelu som skoncila na pohotovosti so spinenim a bolestami podbrusia tam mi oznamil lekar ze som v 5 tyzdni tehotenstva v pondelok rano som nato dostala krami a bolesti dr mi predpisal lieky duphaston a vitaminy pre tehotne ale aj tak sa stale bojim ze aby som neprisla o dieta kedze stale mam krami prosim vas stretla sa niektora s niecim takym

aemmi
5. apr 2011

@hm21 to chápu, mně se tam taky nechtělo, navíc se tam ze začátku nic neukazovalo, tak to bylo takový stresující...ale to neříkám, že to budeš mít taky tak 😉 promiň, co je to hnacka? Jestli průjem, tak to nevím...
JInak bolesti jako při MS jsou za začátku a u někoho i potom normální, výtok taky, ale průhledný výtok může znamenat i ovulaci, ale to u tebe asi nebude...

belusa
5. apr 2011

@hm21 keby to bolo mimomaternicové máš väčšie bolesti a špiníš, tehotná budeš ak to ukázal test tak si tehotná chod k dokimu držím palce

belusa
5. apr 2011

@ludmila25 ahoj ano ja som sa stretla a mala som hematom kúp si ascorutin a ak môžeš lež

hm21
5. apr 2011

ale je to ok ked som mala menstruaciu?? test som si robila pred nou...priznaky, ak to tak mozem nazvat...zacali az teraz...hore som to rozpisala cele 🙂 @ludmila25 ozvem sa ti zajtra 🙂

ludmila25
5. apr 2011

@belusa ok dakujem za radu 🙂

raduska12
5. apr 2011

@hm21 Ahojky ja som mala presne to isté mala som silné bolesti v podbrušku a test mi vyšiel skôr negatívne ako pozitívne a to som si ho robila u dr. a nakoniec som bola už v 6 tt . A bolesti v podbrušku pretrvávajú dodnes .. A dokonca na začiatku tt som mala ešte aj zápal močových takže krv bola , ale len kvôli prechladnutiu takže môžeš aj nemusíš byť tehotná .mala by si ísť radšej čo najskôr k dr. aby si mala všetko všetko v poriadku🙂 držím palce

belusa
5. apr 2011

@ludmila25 daj vedieť potom

hm21
6. apr 2011

@raduska12 dakujem ti za reakciu.... no neviem mna to boli uz dost dlho...myslela som ze to bude ovu ale ee... a prsia ma nebolia.. len to brucho, brni a sem tam ma tak pichne, bbla mi v nom a vsetko okolo toho... idem si dnes kupit testik...

hm21
6. apr 2011

dievcence kupila som si testi, rapiclear ... idem na to 🙂

raduska12
6. apr 2011

@hm21 vieš čo s prsiami som nemala ani ja problém akurát , že pomaličky rástli 🙂 tak teda držím palce aby ti to vyšlo v tvoj prospech 🙂

janka12
6. apr 2011

@hm21 Ja bych Ti doporucovala jit hned na odber hCG. jako samoplatce nepotrebujes doporuceni, zaplatis cca 200Kc a odpoledne budes vedet, zda je hodnota 0 - nejedna se o tehotenstvi, nebo je hodnota vyssi - jedna se o tehotenstvi. stihnes to rano pred praci a nepotrebujes kvuli tomu bezet k doktorovi. navstevu gynekologa bych Ti teda doporucila, ale je velmi pravdepodobne, ze Te MUDr na hCG stejne posle. Je to prukaznejsi nez jakekoli tehutesty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre