Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

ludmila25
25. aug 2011

@hm21 moja podla mna si tehotna ja som mala presne take priznaky tehotenstva ako ty

errilo
21. sep 2011

ahojte, prosim vas, mate niektora skusenosti s bolestou tam dole, vo vnutri.. ja citim take tahanie az pichanie a ide mi to az do lavej nohy vnutorneho stehna. mam trochu skrateny krcok ta ksa obavam ci sa zase neskracuje.. :/

duratlicka
30. sep 2011

@petra.cs Fu tak to si ma ukludnila. Lebo ja som sa v noci zobudila na taky krc na pravej strane, vystrelilo mi to az do chrbtice a potom som zo strachu nemohla zaspat. Hrozi mi totiz predcasny porod, zlakla som sa, ze zase skoncim v nemocnici alebo ze idem rodit😀

duratlicka
30. sep 2011

@zuzka17 Aj tie bolesti presli alebo si na rizikovom odvtedy?

zuzka17
3. okt 2011

No bolesti v podbrusku uz ustali, ale magnezium preventivne si vzdy davam. chrbtica boli cim dalej tym viac a klby tiez. dolezite je ze ma prestalo boliet to bodbrusko, a tie ostatne bolesti to je normalne. hoci ja sa uz modlim nech mi to cele rychlo ubehne lebo som cela uz ubolena. este chodim normalne do roboty az do konca oktobra.

zuzka17
3. okt 2011

@duratlicka No bolesti v podbrusku uz ustali, ale magnezium preventivne si vzdy davam. chrbtica boli cim dalej tym viac a klby tiez. dolezite je ze ma prestalo boliet to bodbrusko, a tie ostatne bolesti to je normalne. hoci ja sa uz modlim nech mi to cele rychlo ubehne lebo som cela uz ubolena. este chodim normalne do roboty az do konca oktobra.

makovicka53
3. nov 2011

ahojte som v zaciatkoch tehu a pobolieva ma podbrusko ako pred mrchou ale to je vraj normalne...ale od spodu pocitujem take akoby mi sla maternica vypadnut.take divne brnenie od spodu...nemali ste to niektora?snad to nie je nic zle 😒

barbora77
3. nov 2011

@makovicka53 ahoj, myslím, že sa nemusíš vôbec báť, na začiatku je to normálne, ja som mala to isté, niekedy som išla na WC s tým, že to už určite dostanem, stále ma niečo pichalo... aj s maternicou je to normalne, rastie, su to veľké zmeny 😉 tak neboj

makovicka53
4. nov 2011

@barbora77 ...si ma ukludnila trosku....v pondelok mam ist na kontrolu a snad uz nieco uvidi... 🙂

jarabica123
15. dec 2011

Ahojte milé mamičky, chcem sa vás spýtať,či nemala niektorá z vás podobný problém ako ja, som v 17tt tehotenstva a mám asi tri dni dosť silné bolesti v oblasti vaječníkov, niekedy je to bolesť podobná akú som mávala pri MS, ale teraz je to nepríjemná pichavá bolesť v oblasti vaječníkov najma vtedy, keď sa postavím, vtedy akoby to veľmi ťahalo a musím byť skrčená až dokým to neprejde. slepé črevo mám už vyoperované, s tým to teda nesúvisí. Včera som bola aj na poradni, len moja dr. vravela, že je to ok, lenže ma ani nepozerala zospodu, preto mám obavy. A ani mi neukázala babatinko na UZV ako vždy:(( Veľmi sa bojím, že či je všetko v poriadku. Teraz mám ísť na poradňu až 13 januára. Ak to neprejde, tak po víkende tam nabehnem znovu, veď ja čakám bábo prvý krát, a radšej budem viac opatrná, ako niečo zanedbať. U nás v Topoľčanoch kam chodím, je problém nájsť dobrého gynekológa:( Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, prajem pekný deň.

dulikova25
15. jan 2012

Ahojte. Chcela by som od Vás poradiť. Som v 21 tt. a prvé tehotenstvo. Uz asi 3 den pocitujem bolesti tam "dole" a v oblasti vnutornych stehien. Nie je to neznesiteľné, ale ked vstávam zo stoličky, alebo ked chodim tak to picha, ako keby som tam mala svalovicu. Na poradnu idem az 7. februara. tak neviem ci mate skusenosti s tym. ci je to normalne alebo mam ist k lekarovi. Dakujem za info. pekny vecer.

riami78
23. jan 2012

@jarabica123 Mám úplne rovnaký problém. Som 16.tt. Ku komu chodíš v TO? Ja ku Košeckej. Čo ti na to dali? Ja beriem Magnézium.

evelp
23. jan 2012

@dulikova25 mám uplně to samé, co ty 😀 na a poradnu jdu také až 7.2., bylo mi řečeno, že to může být tvrdnutí a nebo vazy, nic méně je to prý v rámci normy, až kdyby doktorka zjistila, že se třeba otevírám nebo tak, pak je to problém.

jarabica123
23. jan 2012

@riami78 Ahooj, no mne to uz chvala bohu vsetko preslo, ale trvalo to asi dva tyzdne, tie neznesitelne bolesti, teraz je uz vsetko ok, tiez mi dali len Magnezium 3x po jednej tabletke, a po case to preslo, teraz mavam uz len sem tam nejake bolesti ako keby som mala MS dostat. Tiez som chodila Koseckej, ale nejak som nebola spokojna, teraz chodim k Valaskej, to je taka nova, ale tiez nic moc, v To asi dobry gynekolog ani neexistuje, viem, ze dr. Kerekova je dobra, ale ta je len v dolnej nemocnici a len pre pacientky, ktore tam lezia, alebo maju ine tehu problemy. Ty si s Koseckou spokojna??Pekny den 🙂

riami78
23. jan 2012

@jarabica123 Bola som u Pospíšilovej a to bola katastrofa, tak som prešla k Sílešovi, ale ten robí rád len prevetívky a bezprobémové, tak som u Košecej a zatial som spokojná. Veľa sa jej pýtam a potom sa rozrozpráva a je v pohode. Ale musím sa pýtať viac, lebo sama od seba nič nepovie. Máš pravdu v TO nieje dobrý gyndoš. Možno na mravenisku "Miňo". Na Kerekovú som už tiež počula aj dobré, aj zlé. Vraj strašne trvá na prirodzenom pôrode silou -mocou a po 20 hod. trápenia urobí cisársky. A "trochu" to preháňa s vyvolávačkami. Čo sa ti na Košeckej nepáčilo?

aduska_ba
23. jan 2012

Babulky nevie mi niektora z VAS poradit dobreho gynekologa/gynekologicku v BA.Vopred dakuej

jarabica123
23. jan 2012

@riami78 U Koseckej som bola uz ked som bola v 5tt, ja som ale netusila vooobec ze som tehu, bola som len na preventivke, mne kramy chodili ako kedy, takze ked mi to meskalo, hlavu som si z toho nerobila, no a ona mi urobila preventivku, aj sono, a nevidela nic??Este chapem na tom sone nie vzdy je to vidno, ale ako to mohla prehliadnut na krcku maternice?? Ja fakt neviem, no a na dalsi tyzden este stale MS neprisla a citila som sa nejak zvlastne, tak som urobila test a bol pozit. Tak som k nej sla znovu. Nic nepovedala,ani ma nepozrela a napisala do dekurzu, ze som tehu a mam hnedy vytok, a bolesti a ja som nic take nemala, preto ma to zarazilo, a viac mi nic nepovedala, len to ze kedy mam opat prist. Asi som sa ozaj mala viac pytat, ale kaslem uz na to, viem ze malinka je v poriadku, boli sme na 3D sone, v Hlohovci, tak som teraz kludna, a snad sa nic nestane a bude vsetko ok. Tak sa drzte s drobcom🙂

sisapetrigova
24. jan 2012

ahojte aj ja som mala trošku bolesti v podbrusi a dnes mi doktorka volala že mi prišli vysledky z vyteru a mam infekciu cize budem brat lieky lebo inak hrozi vraj ze odtecie plodová voda takže som smutna ☹ ma niektora stym skusenosť dufam, že nie ale ak ano dajte vedieť papa

regi02
24. feb 2013

Ahojte...chcela by som sa spýtať či niektorá má podobnú skúsenosť:neprišlo mi to už presne 2 týždne,urobila som si dva testy,ktoré boli pozitívne...bola som hneď aj u lekára ale povedal že je ešte.skoro....už viac dni cítim bolesť v podbrusku a dnes som si tam nahmatala malú hrcku a veľmi som sa zlakla ....mám podľa vás dôvod na paniku???ďakujem

jennika1
2. mar 2013

ahojte zienky! som v 36 tyzdni a pocitujem pichanie v konecniku bolesti v podbrusi termin mam 31.3 moze to prist skor?

kveta
2. mar 2013

@jennika1 Moze, ale moze to byt problem pre babo. Okamzite na gyndu!

jennika1
3. mar 2013

ahojte zienky poradte mi prosim , dnes zaciname 37tyzden tehotenstva termin porodu 31.3 mam menstruacne bolesti raz silnejsie raz slabsie a pichanie do konecnika, neviem ci mam ist na pohotovost mala niektora z vas nieco podobne ?

nanica2
2. jún 2013

Ahojte babule... Som v 10tt+3 a sem tam ma pobolieva v podbrusku... Viem, ze sa mi to tam vsetko natahuje... Ale je mozne, ze ked je horsie pocasie, tak ma to moze boliet alebo pichat viac? Vsimla som si, kedze je teraz take uzasne pocasie, ze to asi vplyv ma.V piatok bolo pocasie horsie, bolelo ma viac... Vcera bolo krajsie, nic mi nebolo... A dnes je zasa horsie pocasie a zasa ma boli, resp. popichava viac... Dakujem za vase postrehy ;o)

reni1512
2. jún 2013

@nanica2 ahoj 🙂 aaano moze...a bude to stale horsie a horsie 😀 ... zvykaj si 😒 😉

nanica2
4. jún 2013

ďakujem za info 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre