Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

evickaleh
3. sep 2006

matka, tak ja ak ti mozem poradit, celkom fajn zabera sedaci kupel v dubovej kore. Dostat ju kupit v lekarni a mas tam navod ako si ju pripravit a aplikovat. Skus a snad pomoze. Potom este existuju cipky faktu, ale neviem ci sa mozu aplikovat v tehotenstve. Drzim palce aby to zabralo 🙂

yesno22
3. sep 2006

mata a ake lieky beries? existuju lokalne cipky a mast Avenoc, su homeopaticke ale mne kedysi zabrali. A navyse mi pomohlo uzivanie Psyllia, je to prirodna vlaknina, zmakci stolicu...beriem ju aj teraz preventivne, asi raz za dva dni

mata78
4. sep 2006

ahojte.
Musím sa priznať, že si nepamätám názov tých liekov. Ale tak to vyzerá, že nepomáhajú. Ale musím vyskúšať ten sedavý kúpeľ v dubovej kôre a asi vyskúšam aj tú kozmetickú vazelínu, pretože je to skutočne nepríjemná bolesť. Dúfam, že keď ste doteraz s tým nemali problémi, tak ich už ani nebudete mať. Ďakujem za rady.

evickaleh
4. sep 2006

maťka moja, verim ti ze to je neprijemne, mne sa to obcas objavilo aj pred tehu, ale nic prijemne teda, hlavne ked potrebujes na velku...takze drzim palce nech ti to coskoro prejde, ja tiez sem tam citim akoby ma to chytalo, ale teplo je na to velmi dobre...vravi sa ze jesen a jar su na to dost haklive. Drz sa

tonicka
4. sep 2006

mati, urcite ti to za pár dní prejde. Drž sa, budeme na teba myslieť.

rebeka
5. sep 2006

Babule mam otazku... som asi 7-8tt a obcas mavam take divne krcovite bolesti v podbrusku ako keby som mala menzes. som hysterka? alebo je to v pohode? 😕

hudy
5. sep 2006

Rebeka, je to v pohode. Ja som s tým bola na začiatku tehu u doktora a povedal mi, že to je úplne normálne. Teraz som v 9tt a už mám bolesť len málokedy. Takže môžeš byť kľudná 😉

jj2202
5. sep 2006

rebeka ja mam to iste, dokonca minuly tyzden to bolo o dost silnejsie, uz to ustupuje. kocky ake mate hodnoty hcg? uz ste videli srdiecko? 😵

rebeka
5. sep 2006

dakujem baby. Ja uz uplne blaznim... nemam sa s kym radit, mam v podstate na rychlu pomoc a konverzacie len vas... Dakujem. 🙂

jj2202
5. sep 2006

rebeka, bola si uz na ultrazvuku?

hudy
5. sep 2006

Ja idem na 1. ultrazvuk budúci týždeň, čo budem v 10tt, tak dúfam, že srdiečko bude tĺcť...

jj2202
5. sep 2006

hudy, tak to urcite bude.
ja som kvoli pichaniu v boku bola v 6tt a bol vidiet len gastracny vak, na dalsi mam ist buduci tyzden - to budem v 8tt, tak uvidim... 😵 😵

hudy
5. sep 2006

Jaji, držíme palčeky 😉

jj2202
5. sep 2006

hudy a kontroluje ti lekarka hcg?

hudy
5. sep 2006

Práveže mi nekontrolovali zatiaľ nič. Hodnoty hcg vôbec neviem, robili mi len 1. komplexné krvné vyšetrenie na krvný obraz, krvnú skupinu, pečeňové testy, toxoplazmózu a pohlavné choroby. A dostala som minulý týždeň tehot. knižku.

jj2202
5. sep 2006

ja este nemam teho knizku.... 😠

hudy
5. sep 2006

Ja som ju dostala v 8tt, keď som si išla pre výsledky z tej krvi, ale ešte všetky výsledky neboli. Neboj, dočkáš sa.

jj2202
5. sep 2006

ja som bola vcera na pohotovosti, lebo mi zacalo slabucke spinenie... ale vsetko je ok. a ani to nebolo z maternice, skor sa mu zdalo z posvy...
neviem, po dlhom case sme sa milovali a podla mna to bolo z toho. ale uz je to ok. predpisal mi nejake lieky a magnezium...

hudy
5. sep 2006

Ja keď som si bola pre tú knižku a výsledky, tak som sestričke povedala, že slabunko špiním (také dohneda), tak ma poslala za doktorom a ten mi dal Duphaston. Tak ho beriem a verím, že všetko bude ok. Špinenie mi hneď na druhý deň ako som to začala brať prestalo.
Tak Ti držím palčeky, aby bolo všetko ok.

rebeka
5. sep 2006

jj: mne robil gynekolog ultrazvuk vzdy ked som tam prisla.. am to asi v ramci vysetrenia. Takze v piatok som videla malu bobulku v maternici... ale na take akoze prve tehotenske vysetrenie idem az 22.9 🙂

rebeka
5. sep 2006

tiez este nemam tehu knizku. Az ked pojdem na kontrolu v 10tt. vtedy mi budu robit aj testy. Zatial som dostala len nejaky feminibol ci ako sa to vola a ten obsahuje vsetky vitaminy, ktore babo potrebuje.

tonicka
5. sep 2006

Baby, hcg sa robí, ak som správne pochopila, ak tehotenstvo ešte nie je možné potvrdiť UTV,alebo je nejaký problém. mne ani nerobili, ja som bola v 8tt a už bilo srdiečko, takže nebolo o čom, len krvný obraz, pečeňové testy, skupinu, pohlavné choroby. A knižku dávajú vačšinou vtedy, keď vidia srdiečko 😉

evickaleh
5. sep 2006

rebeka

femibion su vitaminy urcene pre mamicky v prvom trimestry tehotenstva, mi odporucili calibrum urcene pre druhy a treti trimester, ale snazim sa stravovat zdravo a tak ich nepapam stale, lebo zelezo ktore obsahuju velmi zapeka.

rebeka
5. sep 2006

evicka: ja sa snazim, ich papat kazdy den, ako mi lekar povedal, lebo si nemyslim, ze moja zivotosprava je najidealnejsia. Takze nech babo vie, ze aspon nieco pre neho robim 🙂

evickaleh
5. sep 2006

Prve tri mesiace som ich aj ja papala poctivo kazdy den...Teraz sa snazim tak obdeň. Hlavne kôly zapche. A kedze papam aj vitaminy aj v ovoci a zeleninke tak to neva 🙂

svetluska.p
5. sep 2006

Hudy - chapem dobre, ze Ti nebrali krv na hcg? Lebo ani mne. Vzali mi uz len odber na komplet prenatalne testy - toxo hiv, rubeola, rh faktor. A dali mi uz tehu knizku. Uzv mi tiez este nerobili, som objednana az koncom septembra, to budem tak v 14-15 tt.

rebeka
5. sep 2006

svetluska: mne tiez nerobili testy na HCG. Lekar sa ma spytal, ci som si robila test, povedala som, ze dva a ze oba pozitivne, tak som hupsla do kresla pozrel na Uzv a ukazal mi bobulku, ktora ma vraj take akurat rozmery a je ok. 🙂 Na krv a tak idem o dva tyzdne.

svetluska.p
5. sep 2006

rebeka - no aj u mna to bolo tak. Len ja som dosla velmi skoro, tak videl malu bobulku az na vaginalnom uzv a odhadol nas na 2 tt 🙂). A odvtedy sme neboli. Idem az koncom septembra. Dnes som bola za nim, lebo som nejaka chripkova. Hovorila som mu, ze od min. tyzdna necitim nevolnosti aj prsia, ze ma prestali boliet a ze som z toho nekludna. Presli tieto priznaky aj niektorej z Vas? Ja som strasne uzkostliva, dlho sme cakali na miminecko - tak ma vsetko hned vystrasi. Asi by som mala prestat byt neuroticka....

rebeka
5. sep 2006

svetluska: tiez som bola na vaginalnom uzv. Nevolnosti mi prichadzaju az teraz sem-tam.. ale nikdy si nedovolim vracat. len mi je blbo, som ospala a mam citlive prsia, niekedy viac, niekedy menej. k mas ale pochybnosti, skontaktuj sa s lekarom. 😉

svetluska.p
5. sep 2006

Praveze lekar ma dnes uistil, ze mam byt kludna. Ak by sa nieco nedobre dialo, prejavilo by sa to napr. spinenim, krvacanim. Vies, ja sa len vypytujem, lebo tu je hrrba tehuliek a zaujima ma, ci aj u nich to malo podobny priebeh ako u mna 🙂. To ma vzdy viac ukludni 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre