Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

expertka8
10. aug 2006

..husenka...IP...ešte ma napadlo...akú máš výšku a váhu????

peha
10. aug 2006

ahojte, vratili sme sa od lekara
tak je vsetko v poriadku, akurat si mam dat trosku oddych a pohov, miminko aj maternica aj brusko su v poriadku. a mimi ma teraz 4 milimetre ! take malilinke malinke nic 😵 a co z neho vyrastie 😵

expertka8
10. aug 2006

...peha...a počkaj ako Ti to *bábo* raz bude veľkou OPOROU 🙂

peha
10. aug 2006

jej to sa velmi tesim, velmi sa tesime na deticky, to bude krasne, ked uz bude na svete 🙂

zvedavamt
10. aug 2006

cavesko tetky. uz mame ze sebou 2he plavanie.dnes ju to inak zmohlo.zaspala hned ako sme dosli domov o 18:50.hadam bude az do rana,bo aj ja som inak znicena.zajtra sme konecne doma,dufam.aj keby horelo,taK NEVSATNEM z postele pred 9h.uz bola daktora z vas v tom MT rod centre? ja furt nestiham.

maryx
10. aug 2006

ahojte asi je to tu trosku od veci, ale mam mensiu otazku... Stavalo sa niektorej z vas, ze pocas prveho trimestra sa vam pustala krv z nosa? Nejako je to moj pripad, kedy za posledne dva dni sa mi pustila 5 krat a dost silne... uz sa normalne bojim aj nos si cistit. 😒

hudy
11. aug 2006

Prosím vás, má alebo mala niektorá z vás pri bolestiach v podbrušku aj výtok? Som len 6tt a mám taký riedky priesvitný výtok, niekedy aj malé žltkasté hrčky. Myslíte, že je to v poriadku?

expertka8
11. aug 2006

...zvyseny vytok v tehotenstve je sice bezny, ale treba si dat skontrolovat, ci je skutocne len fyziologicky, alebo je sposobeny nejakou infekciou, ktoru treba vyliecit...

adetka
11. aug 2006

maryx... krvacanie z nosa v tehotenstve sa podla stranky www.primar.sk... spaja skor s druhym trimestrom... ale moze to byt uplne normalne... podla mna... kedze sa cele telo meni... skus sa opytat gynekologa...

adetka
11. aug 2006

hudy... ja mam ten vytok... niekedy priesvitny... ale vacsinou straaaasne zltkasty (az to nejde vyprat)... pocas celeho tehotenstva... tiez mi zacal priblizne v 4 tt... gynekologicka ti bude pravidelne kontrolovat moc... takze pripadne infekcie by ti mala zistit... ale nemyslim si, ze ich mas...

hudy
11. aug 2006

Expertka a Adetka ďakujem. Ja si tiež nemyslím, že by som mala nejakú infekciu, lebo nič ma tam nesvrbí a ani nepáli. Ale o týždeň a niečo by som mala ísť na krv, tak sa pre istotu spýtam.

expertka8
11. aug 2006

..hudy...určite ešte budeš absolvovať kultivačné vyšetrenie ako sa uvádza na konci tohto článku...

I. trimester

* Potvrdenie tehotnosti: ultrazvukovým vyšetrením je to možné cca od 5.-6. týždňa, následne je nutné potvrdiť vitalitu plodu nálezom srdcovej aktivity plodu cca do 10. týždňa, ďalej sa potvrdzuje určením hladiny HCG hormónu a vaginálnym vyšetrením.
* Krvné testy: a) Krvná skupina a Rh faktor – u žien s Rh negatívnym faktorom je treba vyšetriť aj Rh faktor otca pre možné riziko ohrozenia plodu v neskoršom období, b) počet červených, bielych krviniek a doštičiek, c) biochemické parametre krvi, hladina cukru, tukov, železo, vápnik, soli, atď…, d) testy na HbsAg (infekčná žltačka typu B), BWR (syfilis), toxoplazmózu, HIV, príp. rubeolu (ide o ochorenia, ktoré by mohli spôsobiť vážne poškodenie plodu);
* Vyšetrenie moču na prítomnosť cukru, hnisu, bielkovín, baktérií (odhalí skrytú cukrovku, ochorenie obličiek, infekcie)
* Iné vyštrenia: meranie krvného tlaku, hmotnosť, výška, hmotnostný prírastok, opuchy na dolných alebo aj horných končatinách (obvykle sa objavujú až v neskoršom období tehotenstva) Výtery z pošvy a krčku, aby sa určil typ mikróbov tu prítomných, príp. infekcia.

expertka8
11. aug 2006

...hudy...toto je tiež super stránka...len tam uvedieš obdobie v ktorom sa práve s bábätkom naxádzate a vyhodí Ti to všetky vyšetrenia,ktoré by ste mali absolvovať 😉

http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article...

hudy
11. aug 2006

Super Expertka, veľmi pekne Ti ďakujem 😉

tonicka
11. aug 2006

hudy, adetka, vcera sme výtok riesili v mamuľky, tehulky part II. Máme rovnaký výtok, ako krásne napísala zuz11 má intezívnejší pach. Obcas je priesvitný, obcas zltý. Mna to aj svrbelo, hlavne ked je teplo+reakcia na nohavicky. Bola som stým u dr. spravil mi kultiváciu, všetko je ok. 😉 Treba si zvyknut 😒 Baby to riešia intimkami, ja 3x prezliekam nohavicky, na intimky mam alergiu. 😝

danii
11. aug 2006

maryx ja mam tiez problem s krvacanim z nosa. ale kedze v tehu je sliznica citlivejsia, beriem to tak 😉 ale hej, je to neprijemne, najma niekde v spolocnosti. ale co narobime

ewschen
24. aug 2006

ahojte baby...fakt som rada že nie som sama...od včerajška mi štrajkuje noštek-dokonca v noci som sa zobudila na krvácanie...hrôza..dnes sa to zopakovalo..ale čo ma viac trápy, sú pichlavé bolesti ktoré mám už dlhší čas niekde v oblasti ľavého vaječníka.. neviete čím to môže byť? štve ma to.. a trošku sa bojím...zajtra máme ísť na prvý ultrazvuk-aj sa teším ale aj sa bojím...

miriam17
autor
24. aug 2006

S TIMI PICHAVIMY bolestami sa pripajam aj ja och mavam,a vtedy ak pripdu to vetsćsino vecer tak musim pokrcit niohy aby presli,a nos ten my este nekrvacal 😀

ewschen
24. aug 2006

jee, miriam, mala si tie pichavé bolesti aj skôr alebo len teraz?

miriam17
autor
24. aug 2006

jooooj.tak ja ich mavam uz dost dlho ale aj mam y my povedala ze to nic neni

ewschen
24. aug 2006

..dúfam, že aj v mojom prípade to nič neznamená...vša zajtra uvidím...spýtam sa uja doktora... 😖

tonicka
25. aug 2006

ewschen, drzim palce. Neboj, ste uplne v poriadku. 🙂 Inak tie pichlave bolesti mám aj ja a dokonca od začiatku tehu. A lekár mi povedal. že je to ok, pokiaľ to nie je v pravidelných intervaloch. Teraz sa dokonca na bolesť aj budím, len teraz tlačím malú a pred tým sa natahovala maternica 😀

m.andrea
25. aug 2006

Ahojte, tie bolesti pri vaječníkoch som mala aj ja na začiatku,teraz som v 10tt, a bolesti zmizli, pýtala som sa na to lekárky, ona hovorila, že je to ok.

ivetka1
25. aug 2006

Ahojte som tu nova, ale chcela by som sa opytat ci je normalne to ked ma picha v pravom boku neviem co to je a dost ma to trapi, som v 11-tyzdni, mal niekto takyto problem ako ja? dakujem

pejko
26. aug 2006

to mna pred tym tiez pichalo.ale moj doktor povedal ze je to uplne normalne.telo sa musi nejako zacat prisposobovat.vsetko dnuka sa pomli zacne roztahovat.este budes mat zvlastnych bolesti.ja som sa tiez bala.ja sa chcem ale opytat ci je no rmalne ked ma hockedy picha pri pupku.som v 30tyzdni.??????

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, aj ja by som sa chcela spytat, zobudila osm sa na taky poriadny krc na pravo v bruchu.Islo to od vysky pupka az dolu...ale myslim ze to bolo kvôli tomu ze som lezala na chrbte s vystretymi nohami.Niekde som citala ze by som tak spavat nemala.. 😒

svetluska.p
28. aug 2006

bellasandra - kludne to ozu byt aj vetry. Preco by sa v takej polohe spat nemalo? UvZOVALA SOM NAD TYM A FAKT JE, ZE TAKTO NATIAHNUTA SA

svetluska.p
28. aug 2006

NECITIM NAJLEPSIE.
Sory, zblblo mi to.

bellasandra
28. aug 2006

svetluska, myslim ze vetry to neboli, stym nemam problemy, neviem co to môze byt..je pravda ze mala sa mi neuveritelne besno 🙂 pohybuje v bruchu..je ako maly neposed 😀

yesno22
28. aug 2006

bellasandra, presne tento pocit som mala aj ja prave vcera a asi pred tyzdnom...nahodou som bola dnes na kontrole u svojej lekarky a ona mi povedala, ze je to bud maternicou, alebo co je vraj pravdepodobnejsie vetrami, co spominala svetluska...a pritom ani ja nemam s nimi problem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre