Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

kvixa
29. dec 2008

☹ ked ja tak nerada , možno som len paranoicka a nic to neznamena.ale asi mas pravdu, zajtra sa mi vrati manžel tak večer pojdem ☹ dakujem.

petua
29. dec 2008

Kvixa: Zajeď si na tu pohotovost, tim nic nezkazíš... Určitě to nic nebude 😉, ale ono je to tak, že nebudeš klidná, dokud si k tomu doktoru nezajedeš, já už to taky znam - a radši jsem jela. Prohlídli mě, všechno bylo v pořádku a já měla klid 😉 . Lepší stokrát "zbytečně" než jednou pozdě.

kvixa
29. dec 2008

Ďakujem petua. Mňe je blbelen to, že keď tam pridem oni ma pozru a všetko bude ok, tak sa budem tak blbo citit, že som stresovala a otravovala a tak... ale pôjdem určite.

petua
29. dec 2008

Kvix, to já jsem taky řešila, jak tam na mě budou koukat, že je takhle "otravuju" - ale pokaždý (už jsem takhle byla dvakrát) byli úplně úžasný, vždyť to tam mají dnes a denně, každá těhulka má strach 🙂 . Nic se neboj, a i kdybys náhodou narazila na nějakou slepici tam, tak si to rozhodně neber, miminko je přednější! 😉

kvixa
29. dec 2008

🙂 už som kľudnejšia... naozaj vám ďakujem. mávate aj vy bolesti bruška? mne bolo do 16-17 tt super, nič ma nebolelo ani som nevedela, že som tehotná🙂 a teraz? fuuu. tak zajtra vám napíšem. Dúfam, že všetko bude ok.

janika7
30. dec 2008

Ahoj, pridam cerstvou zkusenost ze vcerejska. Strasne me bolelo brisko, ale spis jako bych neco spatnyho snedla. Odpoledne jsem nevydrzela a jela k doktorovi. U nej na klinice jsou vzdycky vsichni mily a berou to jako samozrejmost. Do 20tt jsem byla naprosto v poradku, ale pak mi zacalo brisko tvrdnout a jsem tam aspon 2x do mesice. Jsem rada, ze jsem jela, protoze ta bolest asi byla opravdu od nejakyho jidla, ale zastupujici doktorka zjistila, ze mam zkraceny cipek o 1,5cm. Naridila mi klid a postel. Kdyz mi vecer to bricho porad bolelo, jeli jsme do Motola a i tam byli skvely. Sice trvalo skoro 2 hodiny, nez prisel doktor, ale meli zrovna 10 porodu najednou a vysetrovali me uz na prijmu k porodu. I kdyz to byl plany poplach a to brisko nebyly porodni bolesti, rekli mi, ze lepsi prijet zbytecne, nez pozde. Takze bych se nebala a jela kdyz mam podezreni, na hrdinstvi v tehotenstvi podle me neni dobry cas. Radsi budu trochu za hysterku, nez aby se stal nejaky maler. Manzela sestrenice se nechala od doktorky (v Podoli!) odbyt, ta ji po telefonu rekla, ze to bude bolest od rostouci delohy a rodila akutnim cisarem o tri dny pozdeji. Byl to help syndrom a mela uz vnitrni krvaceni, asi 1l krve v brise. Chlapecek se narodil ve 27+4tt a ted ma starosti, ktery by mozna nemela, kdyby se nenechala odbyt a jela tam rovnou.

lienka8311
31. dec 2008

ahojte,chcem sa opytat mam pravidelne bolesti hlavy,asi posledne 3tyzdne,a taka isty cas,ma boli v podbrusku,ako keby som mala dostat menzes,je to skoro kazdy den.Mam to povedat svojmu doktorovi?som v 28tt.

janika7
1. jan 2009

Vubec bych navahala a mazala za doktorem. Bolesti hlavy jsem mela ze zacatku tehu, muzes si vzit paralen. Ten podbrisek si myslim, ze je mnohem podstatnejsi. Muze to byt jen roztahovani delohy, treba se maly jen otaci nebo tak neco, ale rozhodne bych chtela znat nazor doktora.

gergi7
1. jan 2009

Ja som sice bolesti bruska nemala. Mne brusko tvrdlo a dost casto. V 22tt mi lekar povedal,ze to nic nieje,to rastie maternica.od 31tt som lezala v nemocke do 35tt kvoli podrazdenej maternici a hroziacemu porodu pred ukoncenim 37tt. Moje zily si odtrpely pekne cislo infuziek ale kvoli dcerke a kvoli jej zdravicku to stalo za to.
Baby, ak sa vam nieco nezda, radsej hned chodte, akokeby ste nieco mali lutovat po cely zivot.
A este k tym bolestiam bruska, skuste uzivat magnezium -tablety. To predpisuju aj lekari

petua
2. jan 2009

Holky, já už se taky budu opakovat, ale už jsem to tu psala stejně jako holky nade mnou - fakt je lepší jet, jakmile se něco vám něco nezdá, než si pak vyčítat, že jsme něco zanedbaly. Já než jela "poprvý" na pohotovost, tak jsem to taky řešila, jestli tam nejedu zbytečně otravovat, jak na mě budou koukat atd. atd. - tak jsem si tam napřed zavolala a i sestřička do telefonu mi řekla přesně to, co tady všichni píšem - "radši přijeďte, protože i když to s největší pravděpodobností bude v pořádku, tak byste neměla klid". Takže holky fakt, od toho tam jsou a počítaj s náma 😉

katty333
5. jan 2009

Ahojte. Chcem sa spýtať. Už dva dni ma pichá brucho ako keby mi niekto trhal kožu. Je to niečo zlé alebo sa mi len naťahuje pokožka. Ďakujem za odpovede.

ditka1
5. jan 2009

katty a nerobia sa ti strie?mozno ze ti koza praska.mna vselico mozne boli ale toto nie zatial.

katty333
5. jan 2009

Nie stie sa mi nerobia. Preto som sa pýtala či niekto náhodou nevie.

deborah1
26. jan 2009

Ahojte.Neviete mi niektorá povedať,či je normálne tvrdnutie brucha v 1.trimestry?Je to iné ako v 2. a 3.trimes.? Som v 9tt,aj dnes mi tvrdlo 😒 ,nemusím sa báť? 😕 Vďaka za radu.

ditka1
26. jan 2009

deborah1...ale to hadam ani nie je mozne,to urcite nie je tvrdnutie,teda nepocula som zeby takto predcasne tvrdlo brusko,ale byt tebou ihned zavolam gynekologovi a nech ta vysetri,nenechavaj to len tak na nahodu,urcite mu to povedz 😒
tvrdnutie je normalne uz po 30t cize 3.trimester ale byva aj skor v 2.trimes.a vtedy sa berie magnezium,ja osobne od 16t to beriem,mne zacalo tvrdnut okolo 20t uz ani neviem,ale priznaky su rovnake vzdy-pocit,ze ti zmeravie ako skala a take ako keby zaprenie sa zatlacenie postupne akoby tlak aj na mechur zaroven,niekde som to tu uz opisovala. 😕

deborah1
26. jan 2009

Ditka,ja len verím tomu,že to sa maternice tak rozťahuje,mi to pripadá,že ho mám vtedy veľké a tvrdé..Aj som rozmýšľala,či to nie je,keď som v nejakom psychickom vypetí.. 😒

lukin
26. jan 2009

deborah: No a když si na něho šáhneš, tak ho máš fakt tvrdé enbo to je jen pocit?

ditka1
26. jan 2009

deborah...ale este nemozes mat velke brusko,to sa ti asi len zda,ze ti tvrdne a to je pravda,ze sa maternica roztahuje tak mozes mat taky pocit natiahnutia niekedy,na zaciatku byvaju aj menstruacne bolesti napriklad,ale to asi ty nemas,no ja neviem ale aj tak by si to mala povedat lekarovi,radsej ist 5x zbytocne ako raz a neskoro,stres vplyva tiez na tvrdnutie,ale to az ked ti naozaj tvrdne teraz stres vplyva na ine veci okolo babatka lebo este by si mala mat ine prejavy a nie tvrdnutie.Pocuvni ma a naozaj sa spytaj doktora... 😒

deborah1
27. jan 2009

Asi áno,to tvrdnutie sú také pocity znútra,akoby sa mi v tej chvíli roztiahlo.Inak brucho mám dosť,ale navrchu tuku 😀 ,čo som za poslednúdobu pribrala,takže ja aj vyzerám ako v 5.mesiaci,ale je to asi naozaj tak,že keď je narastená maternica,vtedy je aj zvrchu tvrdé.Ja nemám ešte čo mať navrchu tvrdé 😀 ,ale znútra niekedy ten pocit..Občas mám aj trochu bolesti,čoho som sa zo začiatku tehu aj trochu bála,ale potom som zistila,aj čítala na nete,že to rastie maternica,tak som sa ukludnila.Tento týždeň idem na sono,aj do poradne,konečne po mesiaci,tak som zvedavá..Inak je sranda,že som bola 3-krát tehotná a vôbec si nepamatám,ako to bývalo v 1.trimestry.Ozaj,ani či som mala bolesti,nič si napamatám.Vtedy som si nejako nič nevšímala,bola som pokojná,teraz sa strašne pozorujem a premýšľam..asi preto,že pred rokom apol som 1 bábo potratila,preto som taká úzkostlivá.

chulieta
27. jan 2009

bolesti v podbrusi par tyzdnov pred porodom svedcia o tom ze sa pomaly pripravuju porodne cesty na porod u niekoho to zacina skor u niekoho zase neskor, mne to tiez zacalo prvykrat okolo 34 tyzdna, ale sla k lekarke a ta mi to potvrdila, takze nic nezanedbat a poradit sa s lekarom

mauzos
1. feb 2009

ahojte baby, chcela by som sa opytat, nemali ste niektora v tehotenstve bolesti pod pravym rebrom? Mna tam boli uz asi mesiac, skor taky tlak. Vyzera to na pecen alebo na zlcnik, neviem. Citala som aj o Hellp syndrome, pri ktorom su tieto bolesti, dost ma to vystrasilo, nastastie vsak ostatne priznaky nemam.... Neviete, co by to mohlo byt a ako si pri tom pomoct?

ditka1
1. feb 2009

mauzos...nemohlo by to byt,ze ta male tlaci mozno tam ma nozicku tak nepodarene polozenu aj mna tak zvykne niekedy tlacit,troska pomasirujem a maly sa posunie. 😉

mauzos
1. feb 2009

ditka kedze tam mam dvoch malych, tak je to dost mozne, ze sa tam roztahuju 😉 len zaujimave, ze pod lave rebro neidu. Ale uz ma ukludnila jedna mamina dvojiciek, ze aj ju tam tak bolelo a presne ju tam maly tlacil.... potom to zrazu zo dna na den preslo, asi ked uz sa posunul nizsie

deathy
1. feb 2009

mauzos, já tohle měla ode dne, kdy se malá začala hýbat tak nějak víc. Má tam nohy, takže pravý žebro dostává pořádně zabrat. Nevím jak u dvojčat, ale myslím že to bude podobný. Levý žebro se jí taky nějak zvlášť nelíbí, takže fakt trpí jen to pravý 😀

Chtěla sem se ale zeptat, dneska se mi už po druhý v tomhle týdnu stalo, že mě řezalo dole. Asi to je jako by byl zánět močáku, já to teda nikdy neměla, ale nevím k čemu jinýmu to přirovnat. Při čůrání teda nic nebolí, takže ani ten zánět to nebude. Ale jakoby mě to řeže uvnitř a to fest. Je to dost nepříjemný. Ale pokaždý se mi to dělo, když sebou malá strašně moc mlela. Dvakrát teď měla nějaký fakt extra pohyby, a už to bylo. Prostě její pohyb = řezání. Trvá to třeba max. čtvrt hodiny, né teda v kuse, a pak jakmile se malá zklidní, tak nic. Tak si řikám, že to asi bude tím, jak tlačí dolu. Neměla ste to některá? K dr. du až příští týden, takže musím počkat.. Dík

mauzos
2. feb 2009

Deathy ja som mala davnejsie zapal mocovych ciest a su pri tom take pocity ako pises. Ale pokial Ta netaha kazde dve minuty na cikanie a nepali to, tak to urcite nie je ono. Ja mam tiez niekedy take pocity, ale automaticky som to prikladala tomu, ze mi tam tlaci maly. Ja to mam hlavne ked vstanem po dlhsom sedeni.

deathy
2. feb 2009

mauzos, právě díky tomu, že se mi to neděje jindy než když malá řádí, tak si myslím že to dělá ona.. Zkusim se o tom zmínit doktorovi a uvidim co poví. Ale blbý že tam du až za týden.
Jinak co teď už zase se mi děje, je bolení stydký kosti. Dělá mi problémy se i jen otočit v posteli jak to bolí, no a když vstanu z postele, tak mě bolí spodek jak čert. To pomalu nemůžu udělat ani krok. Někdy to během dne přestane, jindy to bolí furt. Ale o tom dr. řikal, že je to "normální"

poletucha
2. feb 2009

ja tohle rezani mam taky ,treba parkrat za den, neni to nejaka velka bolest..a vubec nevim,cim to je, u me urcite ne pohybama mimca, 😀 ale jinak me pri curani nic neboli,nekdy me to reze kdyz se mi chce curat,pak to hned prestane,tak nevim. Jinak chodim dost casto,ale ja byla uchcanek i pred tehu 😉

chulieta
8. feb 2009

ahojte dievcata, tak toto su prave bolesti spojene s tym ze plod tlaci na rebra a zlčnik, preto to boli.... bude to boliet este neaky cas po porode kym sa to neak da dokopy ta oblast. ☹

deathy
8. feb 2009

chulieta, myslíš to řezání? No já si spíš myslím, že je to tím, jak tlačí dolu, protože mě to řeže jako...pardon...v pipině 😕

moncicii2000
9. feb 2009

ahoojte 🙂

no vcera v noci som mala divnu bolest podbrusku .. alebo povedane este nisie .. pripadalo mi to ze ako keby sa tlacilo dolu alebo boli to kontrakcie ... 😒 vobec netusim .... ale bolelo ma to asi 2 hod v kuse .. nemohla som sa otocit ani na druhy bok od bolesti ☹ mate nieco taketo i vy???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre