Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

belusa
29. apr 2011

@michellina ahoj ja som v 21 týždni a mám to stále a veľa krát pred tým kým idem na veľkú ma to tam pichá takže verím, že je to ok.a ak sa Ti rozťahuje maternica je to normálne to mi povedal lekár

andysok
29. apr 2011

belusa@belusa o som od utorka pre slabú odozvu jedného plodu v nemocnici srdiecka idu ale ako hodinky nic sa nepotvrdilo asi sme si pritlacili len pupocnik krcek mám 1,5cm takpreventívne infuzka a tak .myslím že ma na dva týždne ešte pustia domov a potom uz tu budeme az do pôrodu A ty sa ako mavas?

andysok
29. apr 2011

@belusa
andysok belusa@belusa o som od utorka pre slabú odozvu jedného plodu v nemocnici srdiecka idu ale ako hodinky nic sa nepotvrdilo asi sme si pritlacili len pupocnik krcek mám 1,5cm takpreventívne infuzka a tak .myslím že ma na dva týždne ešte pustia domov a potom uz tu budeme az do pôrodu A ty sa ako mavas?
Dnes o 18:00  •  čaká bábätko, termín má v júni 2011 (33. tt)  • Odpovedz

belusa
29. apr 2011

@andysok fuu ale to bude určite dobrééé tak ale mi fakt musíme prejsť všetkým ☹ ☹ ale potom prídu krásne časy 😉 😉 😉 😉 A kde ležíš???Ja v pohode včera som bola na kontrole malý má 400gramov a všetko ok. Som aj rada, že si pod kontrolou lekárov drž sa mi a daj vedieť ako sa cítiš.A hlavne už si nič nepritlačte 😉 😉 😉

andysok
30. apr 2011

@belusa ahoj ležím v Ruzinove ale tak da sa všetky výsledky su ok ,cez akciu,tep,krvny rozbor,moc......no ja dúfam že nás na tie dva týždne ešte pustia domov,a potom uz asi len nemocnica...začali mi včera uz aj sexi puchnut nohy takze telo sa uz chystá ;)

belusa
30. apr 2011

@andysok no ale ked bude treba radšej tam ostaň, aj ked chápem, že chceš ísť domov. 😉 😉 Držím palce nech ste všetci v poriadku!!!

belusa
3. máj 2011

@andysok ahoj tak ako sa máte?

evitka82
3. máj 2011

ahojte chcem sa opytat som v v 20 tyzdni a zacinam mat viac bolesti v podbrusku v chrbte a ako keby kosti tam dole...je to normalne????zacalo to len posledne dni bolest v podbrusku je ako bolest pri mrche.dakujem

mkr
3. máj 2011

@evitka82 asi bych si o tom promluvila s dr., protože bolesti jako když to máš dostat nejsou dobré, já je měla 6 dní a pak jsem porodila v 35 tt, takže pokud to trvá tak 2 dny šla bych já k dr.

gabika84
3. máj 2011

@evitka82 ahoj. moze to byt sposobene iba tym, ako sa ti roztahuje maternica. ale urcite behni k doktorovi, ked ti potvrdi ozvy plodu a to, ze sa neotvaras, budes hned kludnejsia 😉

belusa
4. máj 2011

@evitka82 ahoj mala som to aj ja ale v skoršom štádiu tak neviem ale za návštevu lekára nič nedáš

belusa
4. máj 2011

@andysok ahoj ste ok

andysok
4. máj 2011

@belusa ahOj sme ;) som síce stále v nemocnici a do pondelka určite budem ale všetko je ok ;)

belusa
4. máj 2011

@andysok no to je hlavné už to tam niako vydrž 😉 😉 😉 😉 Drž sa mi tam

lucy56
21. jún 2011

ahojte aj ja mavam bolesti, sice nie kazdy den ale tak raz za cas ma priserne bolia krize a podbrusko ako pri mrche, som v 24tt a obcas mam pocit ze tehu je len sama bolest,vobec si nepripadam ok, doma lezim a oddychujem a aj tak nic nezvladam,a to som predtym vsetko stihala, teraz mi je naj ked spim a necitim nic

libka1
26. jún 2011

ahojte, mate niekto skusenosti s tym ze vas boli priamo medzi nohami, ziadne krize, alebo podbrusko, proste rovno tam... ale priserne... v prvom tehu som toto nemala, tiez ma vselico bolelo, ale medzi nohami a takto nie... ☹

marikac
26. jún 2011

@libka1 mna tam "dnu" sem - tam pichne....ale za to ma uz tyzden boli lavy vajecnik....asi som prechladla 😔

libka1
26. jún 2011

@marikac no ja tam mam taku tupu bolest, nie pichanie, ale uz asi 2 tyzdne, a je to neprijemne, ked som relativne v klude tak sa da, ale dnes som asi 2 hodiny chodila po obchodoch a idem zomriet ako ma to boli 😝
ejha, ten vajecnik tiez nic moc, tak sa zamotaj do periny nech si ho prehrejes, to by mohlo pomoct ked si prechladla 😉

gab
26. jún 2011

@libka1 moju sestru to tam dolu tiez bolelo a doktor jej povedal, ze to je moze byt aj zila, na ktoru tlaci babo a vaha a je to prekrvene

libka1
26. jún 2011

@gab do poradne idem az 6, dovtedy vydrzim a potom uvidim co mi povie, ale uz mi to lezie na mozog... a zacali mi aj krce v lytkach v noci, to som mavala aj v prvom tehu, uzasny pocit ked sa na to clovek zobudi ze ma krc 😠 vtedy mi dal tusim magnezium na to...

rora
26. jún 2011

ja mavam strasne krce v lytkach, ani kvoli tomu poriadne nespavam, niekedy dostanem krce do oboch naraz a po chvili zas a potom nemozem ani na nohy vstat ☹

libka1
26. jún 2011

@rora aj si sa radila o tom s lekarom? ja to mam len nedavno, tak cakam na dalsiu poradnu 😖

rora
26. jún 2011

@libka1 no ved mne sa to vyskytuje od poslednej poradne takze este som to nespomenula, ale na najblizsej to poviem, lebo som tu uz niekde aj citala od par bab ze im na to dali magnezium. tak snad daco vybavim ☹

miskap
26. jún 2011

@rora Na krče pomáha zvýšiť prísun horčíka a vápnika, ale lepšie je v potrave- prirodzený. Dávaj si napríklad orechy, mandle, minerálku so zvýšeným obsahom magnézia. Tie tabletkové síce uvoľňujú svaly, ale musia sa pred pôrodom vysadiť- vtedy sú nevhodné, lebo maternica sa nedokáže dobre sťahovať.

danculik
29. jún 2011

Ahojte , chcela by som sa opýtať, či mi neviete poradiť, pomôcť čo s tým... ma bolí chrbát a strašne ale prestrašne ma boli bránica(vlastne tam kde je placenta ma pichá raz v pravo a raz vľavo, že až sedieť nemôžem)nemáte s tým niektorá skúsenosť?..A taktiež aj v podbrušku a vlastne celé bruško ma boli , také krče, a ked nejdem dlhsie na WC na malú(chodím každú pol hodku), tak sú to neznesiteľné bolesti. A to nehovorím o tom, že na veľkú potrebu ked idem, ( čo je málokedy asi každý druhý, tretí deň, viacej sa mi nedá)tak ma všetko tak bolí a normálne mám pocit, akoby som už tlačila babatko vonku...:(((no čo mám robiť?☹

evvkaa
30. jún 2011

@danculik mna tiez boli branica uz dost dlho ale to je tym ze babetko rastie a tlaci vsetko okolo seba aj chrbat a od chrbta aj cele nohy ze nemozem ani stat na nohach ale tie bolesti v podbrusku a celeho bruska by trebalo povedat lekarke nech ta pozrie

zuzka17
30. jún 2011

ahojte aj mavam bolesti v podbrusku ako pri kramoch teraz ma uz treti den boli intenzivne, vravela som aj doktorovi tak mi dal magneziove tabletky - inak nemam ziadne problemy ako by som ani tehu nebola ale to podbrusko ma uz zacina trapit. dufam ze to bude OK.

petra.cs
2. aug 2011

Ahojte, ja som sa chcela opýtať, či máte skúsenosti s bolesťou na ľavej strane podbruška..Ako je vaječník. Bolesť je niekedy príšerná, hlavne keď sa postavím, dostanem taký kŕč, že ledva sa hýbem a do minúty, keď ležím je to v pohode. Niekedy to je len raz za deň, inokedy aj viac krát do hodiny. Som v 28. týždni,u doktora som bola cca pred 2 týždňami kvôli tomu, ale že vraj v poriadku..že je to razťahovaním maternice..dosť je to nepríjemné..Rozmýšľala som, či to nemôže súvisieť aj s polohou dieťatka.

kormelia11
3. aug 2011

@petra.cs ahojky tak ja mam ten isty problem..a bolest mi ide aj do krizov a niekedy aj do nohy 😒

petra.cs
4. aug 2011

@kormelia11 :( to mi je ľúto... ja som bola opäť v nemocnici, bábo je v poriadku. Niekde som čítala, že by to mohlo byť odvápňovanie panvy a odporúčajú calcium. Mne dali guajacuran, mám pocit, že mi pomáha.. Predvčerom to bola hrôza a tom som chvíľku pred tým balík dobrala, ale začala som užívať znova a dnes je to zatiaľ dobré...klop, klop. Tak sa spýtaj lekára, v návode je napísané, že nie je vhodné pre tehotné a aj v lekárni sa čudovali, tak asi nebude na dlhodobé užívanie..
Inak aj mne tá bolesť vystreľuje do chrbta. Ja som našťastie doma a väčšinou ležím.. Asi nám nič iné neostáva len to nejako pretrpieť do konca, hlavne nech sú naši drobci v poriadku.. 😉 držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre