Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

funy
9. okt 2008

muriel, podla mna ano. mna uz velmi davo boli v chrbtici.a teraz ako mam krv v moci, tak mozno aj ladviny. ale to ja neviem posudit. mozno je ta bolest v chrbte len intenzivnejsia.

rebi
9. okt 2008

no moja co sa tyka nakupovania ja uz radsej ani do obchodov nechodim lebo by som minula aj majland a potom mam vycitky svedomia . aj dnes som malej nakupila plno veci ale nepotrebuje len som neodolala...
pre male mam vsetko teda ak to bude dievcatko mam vsetko po malej a etste mi nosia aj kamosky tak ja uz nic nepotrebujem
moja brucho mam stale tvrde aj teraz som bola na testoch a brali mi krv lekar povedal ze mam i napriek tomu ze beriem kazdy den magnezium znizenu davky magnezia a zeleza a ze som chudokrvna no parada co este tak ma poslali nadalsie vysetrenia hura 😠 😠 😠

pensadorcallisto
9. okt 2008

Funny, tak to mas uplnu pravdu... Ja keby som sa vybrala na nakup sama, tak tiez nakupim ako ty a moj manzel by presne rovnako reagoval ako ten tvoj.
Inak, ja som v 2. mesiaci mala zapal mocovych ciest, prvykrat v zivote. Ked som sla na WC, tak som si pripadala ako Tom Hanks vo filme Zelena mila... 😀
Nastastie som este asi tyzden predtym citala na fore, ze zeny mali taketo problemy, takze ked som videla trocha krvi na papieri, vedela som, ze je to iba zapal a hned rano sme utekali na pohotovost, pretoze to hrozne bolelo a ani v noci som nemohla preto spat.
V chrbtici ma nastastie nic neboli, takze aspon nieco mam dobre... 😝

pensadorcallisto
9. okt 2008

Rebi, ja trpim anemiou uz od detstva... Stale som chodila na pravidelne kontroly, ale uz potom v dospelosti sa mi to trocha uravilo... Pred dvoma rokmi som mala hnusne obdobie, kedy sa mi zacali dost kazit zuby. Nastastie ich mam vsetky, ale asi 1 aj tak pojde von... A zubar vravel, ze to moze byt nedostatkom zeleza. Tak teraz od zaciatku tehotenstva beriem kazdy den zelezo+vitaminy a sumive magnezium... Aj ked neviem, ci to magnezium je pre mna postacujuce, lebo ho beriem iba raz do dna, ale mozno je silnejsie...
Ja mam tiez kopec veci po malej, hlavne poslane z Ameriky a mnohe take, ktore mala na sebe mozno iba raz, takze kopec veci takmer nove.Ale chapes, oblec chalanovi ruzove dupacky s mackom Pu.... 😀 😀 😀 😀
Takze vsetko od nuly... Inak a co sa tyka plienok, ktoru znacku mate najoblubenejsiu?
Predtym sme kupovali iba pampers, az kym Tesco nezacalo vyrabat vlastne a lacnejsie a kvalita bola takmer rovnaka... Az som z toho bola dost prekvapena... Ale Huggies som si vobec neoblubila... Sice, zo zaciatku asi budem musiet iba platene, ze??? To bude sranda.... 😀

funy
9. okt 2008

pensadorcallisto,

ja som mala najhorsi zapal na svadobnej ceste.
rano sme sa zobudili, ze ideme na letisko a citila som palenie a ked som docikala, tak mi zacala kvapkat krv.
bolo to tazke rozhodnutie, ci zrusit sv. cestu, alebo ist, ale nakoniec som manzela ukecala a isli sme.
teda na letisku a prve dva dni som velmi trpela. stale som pila urologicky caj a v parizi sa snazil drahy v niekolkych lekarniach vysvetlit co mi je.
nechceli s tym nic mat, ze urcite mam ist na pohotovost...ale nakoniec asi v desiatej lekarni mu dali brusnicove cukriky, kvapky a nejake granule.
povedali ze ze tie granule sa nesmu ked som tehotna.
otehotnela som sice v parizi, ale neviem ci som bola hned druhy den, alebo az neskor. xixi
takze pamiatky boli super, vela sme sa nachodili, ale najdolezitejsie boli kazdych 10 minut zastavky na wc.
po navrate som sa doliecila a o to stastnejsia som bola ked som zistila ze som tehu. xixi

rebi
9. okt 2008

ahoj kocky. akurat som vyslala manzela do obchodu a do lekarne. ja sa hram s malou ale nejak sa mi nepozdava asi bude chora stale kycha nieco na nu lezie no super. ☹
plienky som tiez pouzivala panpers ale tie tesco fialove su fakt super tie som tiez pouzivala. ale ked sa mala narodila pouzivala som fixies lebo tie su najmensie pre novoredeniatka a malinka bola velmi mala a tie jej boli jedine dobre. 😲
ja som latkove vobec nepouzivala ani nebudem sak by som sa zblaznila 😖

funy
10. okt 2008

rebi,

mam este cas do decembra, povodne som chcela zacat kupovat plienky dopredu, aby to nebol naraz velky vydavok, ale presne preto som si to rozmyslela, ze neviem ake bude babo velke.... ale aj tak ked budem kupovat tie prve este pred narodenim, tak aku velkost mam kupit a aky druh. je ich strasne vela. alebo mi lekar povie uz ku koncu aky je plod velky?

pensadorcallisto
10. okt 2008

My sme boli vcera s manzelom na nakup, trocha sa prejst... Kopec plienok, tak som si chcela pozriet, ale on, ze je este skoro... No, sak on stale, ze skoro skoro a pritom mi hrozi predcasny porod... Si neviem predstavit, ze by som porodila skor ako v 36. tyzdni, nic by som nemala, ani veci do nemocnice, uplne nic...U nas je na vsetko cas... 😀
Funny, plienky aj tak je najlepsie kupit az po porode, lebo fakt nevies ake velke bude babo... Mnazel ti ich potom donesie do nemocnice... A aj ked budu vacsie, myslim, ze nevadi.. Neviem, ci to este stale je tak, ale pokial si dobre spominam, tak malym detom musis davat aj latkovu plienku navrch papmersky a to kvoli klbom, takze neboj, nespadne mu... Aspon si myslim... 😝
Tu mame dost striedave pocasie, takze mala bola tiez trocha nachladena, ale uz to preslo, hlavne ju stale napominam, ze si ma brat papuce a sveter... Neustaly kolotoc napominania... 😀 😀 😀
Inak, je to super takto otehotniet na svadobnej ceste... My sme na svadobnej ani nikde neboli, tak to manzelovi obcas pripominam, ze kam vyrazime, lebo su to fakt pekne spomienky. Ved mozeme ist aj s detmi, to nie je problem. Ale problem je v tom, ze manzel ma sice viac ako 80 dni dovolenky, ale nema cas si ju vybrat....
😠

rebi
11. okt 2008

ahoj moja no svadobna cesta to ani neviem co je mi sme tiez nikde neboli.... ako si sme to nestihli mala uz bola na ceste a tiez som nebola plne fit tak sme zostali doma mi tak mozno ako poznam moju pol... 😠 pojdeme na 60 vyrocia svadby . stale robi aj teraz takze ja keby nebyt rodicov tak si to asi hodim 😝
plienky som uz spominala ja som najprv kupila tie fixiies ale kvoli tomu ze mala nemala ani tri kila tak jej boli akurat. potom pampers alebo tesco fialove boli fakt super
s tym balenim na siroko je to tak ze sa ide na sono klbov a az ked lekar nariadi sa bali na siroko no ja som sa s tym s malou trapila asi 8 mesiacov ale poznam deti a mamicky co vobec nabalili na siroko- a dnes sa uz nedavaju plienky latkove ale dostat normalne nohavicky ktore sa davaju na pampersku a tie su sirsie dobre sa zapinaju a mas bez problemov balenie len je to neprijemne v lete chuda male ked sa musi potit vtom

pensadorcallisto
11. okt 2008

No, este stastie, ze cakame deticky v zime, ze Rebi??? hahahaha... nemusia sa tolko potom spotit...
My sme dneska boli u lekarky, maly ma 1250 g, tak som happy... Konecne mi pozrela aj krcok maternice, mam ho dlhy 3.72 cm, takze tiez super..Ale pozrela mi to normalne cez 3D/4D ultrazvuk, myslela som, ze sa to musi zistit rucne alebo vnutornym sonom, ale bolo pekne vidiet, ze je dlhy, tak som cela happy, lebo najviac som sa obavala prave toho, ze sa zacnem otvarat... 😝
Inak, aj moj manzel stale len pracuje a pracuje, jeho praca ho nesmierne bavi, takze sa stale len vytesuje, ked je uz po vikende... Pamatam si, ze ked sme este neboli manzelmi, tak do prace chodil aj cez vikend, niekedy tam ostaval aj dlho do vecera, no proste workoholik.... 😀
Ale aspon si tam vybije negativnu energiu a domov pride s usmevom na tvari, takze to vnimam ako pozitivum...
Rozmyslala som, kedy by sme mohli cestovat uz aj s malym asi takych 250 km odtialto na nejaky vylet... Trosku vyrazit k moru, lebo teraz to neide a dcera este more nikdy nevidela a viem, ze by bola cela stastna. Aj som jej to slubila, ale nevedela som, ze budem musiet tolko lezat a vegetit... 😝

adus22
11. okt 2008

Baby ahojte. Potrebujem poradit. Som 16tt a od vcera mam bolesti na lavej strane podbruska a ide mi to az do krizov. Pripomina mi to ovulacnu bolest. Ked som v klude, je to ok. Boli to hlavne ked stojim a chodim. Myslite, ze treba ist k lekarovi? V stredu som bola na kontrole a vsetko bolo v poriadku. Dakujem.

rebi
11. okt 2008

ahoj aduss neviem ti poradit ale pokial ti to neprejde radsej chod k lekarovi istota je istota a odbornik ti povie co a ako.
😉
pensadortam. ako dlho tam uz zijes? ajmala sa tam narodila? aka som zvedava sory
ja som dnes bola po dlhom case u svokry no parada neebola som tam asi mesiac. no velka to radost oni nepridu ani bohovy 😠 😠 😠
no som rada ze mas dobre vysledky tak to nakoniec aj do konca dobojujes drzim palce moja . ja sa tu snazim ulozit malu ale bezvysledne tak idem zakrocit 😠 zatial papa

pensadorcallisto
11. okt 2008

Rebi, ja s tym uspavanim uz nemam taky problem... Dceru nechavam cez vikend hore dlhsie, lebo rano vstavame neskoro, teda okolo desiatej, aj neskor... Potom ranajky, este manzela vyslem do obchodu 😀 Poobede na plavaren, takze vikendy su stale taketo a fakt oddychujem len cez tyzden... 😀
Aspon si potesila svokru, ze si k nej zasla.... 😀

Adus, ja mam tiez vselijake bolesti, akurat dnes mi lekarka povedala, ze ked mi zacne tvrdnut brucho viac, tak si mam dat magnezium navyse... Tie bolesti som mala aj ja, ale neslo mi to az do krizov, takze tiez ti neviem poradit.. Ale tiez, ked sa vela nenamaham, tak sa citim v pohode.. Pre vlastny pokoj zajdi k lekarovi, ved nestratis nic, aspon ta vysetri a ty budes kludna... Ja ked som mala bolest, tak hned som letela k lekarke, niekedy aj po 10 dnoch od poslednej kontroly. Urobila mi sono, povedala, ze vsetko ok, predpisala vitaminky a citila som sa ovela kludnejsia, ked som vedela, ze drobec sa ma fajn...

rebi
23. okt 2008

ahoj baby dlho sme sa neozvali ako sa mate? pensador. dufam ze si ok co maly drzi? ja som doma aj s malou nieco na nu lezie tak oddychujeme inac vsetko po starom beham po vysetreniach ale uz sa nestazujem uz to nejak do bacujeme.....

funy
23. okt 2008

ahojte, je mile precitat si ze aspon vy sa viete vyspinkat.
ja si neviem najst ziadnu polohu, aby ma nedusilo a netahalo brusko. uz som posledne dva dni naukladala na seba paplony, vankuse, takze som skusala spat po sediacky opreta o ne, ale aj tak nic.
a dnes mi je velmi na vracanie. som unavena.
to vas naozaj nic netlaci, ani vas nedusi ked si lahnete?
vraj mi maly tlaci na srdcovu zilu, preto ma dusi.

rebi
23. okt 2008

moja ja sa dusim asi tak od 29 tyzdna uz som pobehala vsetky mozne vysetrenia bola som na internom na plucnom na kardiologii no cista katastrofa. zistili ze mam malo cervenych krviniek a ty padom moja krv nieje dostatocne okyslicena.... ja a spat no cista hruza. a ked si uz konecne najdem polohu tak sa mi chce cikat mna uz porazi aby sa o uz narodilo babo moje
neboj moja to nejak zvladneme len mi poradili ze sa nemame velmi u lekara stazovat lebo potom nas budu posielat vsade kade po vysetreniach a to nieje bohvie co.....

funy
23. okt 2008

rebi,

tak to ma mrzi, ze aj ty mas tento problem.
ja som aj trochu chudokrvna. no desim sa toho ked prichadza noc, lebo viem ze sa nevyspim.
drz sa. no vcera a dnes ma dost pichal asi krcok, taka prudka bolest, musela som si cupnut a o chvilu to odislo.
to ked sa zopakuje tak to lekarke spomeniem. ale to ze nespim je zbytocne hovorit, to mas pravdu, s tym aj tak nikto nepomoze.

rebi
23. okt 2008

ved prave ja uz som teraz tak strasne névyspata a najlepsie je ked mi hovoria ze oddychuj lebo potom uz nebudes moct..... 🙄 hahah rada ale ako.

funy
23. okt 2008

rebi, to hovoria aj mne.
ze ved si nejako lahni, musis najst nejaku polohu pri ktorej zaspis.
kto tym neprejde nevie. mozno nas je len malo, kt. maju taketo problemy so spanim. kedze my nespime skoro vobec, tak mozno pri detoch sa vyspime aspon trosku. ak nebude krpec po mne. lebo ak sa bude stale budit aj on, tak sa mam na co tesit.
drz sa a skus dnes spat. zajtra si napiseme ci sme spali.
xixi

gabii83
24. okt 2008

viem, ze vela veci su neprijemne a bolestive co sa teraz s tehulkami s nami deje, ale ja sa z toho po....m ako to napisete, ale mam pritom tiez take bolesti na branicu ma mimi tlaci strasne, hocico robim, lezim, pri smiechu hlavne, a pri pohybe. asi to mate aj vy, a mam este 2 mesiace, asi budem potom len v tvare mosta lezat a chodit, 😖

rebi
26. okt 2008

no zase som vobec nespala mal mi este k tomu aj v noci vracala tak som bola stale v strhu a pri tom som bola asi sto krat na zachode. a ledva fucim boze nech uz je to na svete . pri malej som ani nevedela ze som tehotna a praveza som stale spala....

pensadorcallisto
27. okt 2008

Ahojky...
My sme zazili dost rusne dni, ale uz sme sa konecne prestahovali, takmer vsetko dokoncili, takze od dnes uz len vegetim.... 😀 😀 😀
Ja mam tiez problem sa vecer nejako ulozit, pretoze sa mi dost tazko dycha... Tiez mi je na zvracanie, ale nanestastie mam silny zaludok, takze to musim len pretrpiet... Ale zasa, ked sa maly hybe, tak som cela happy, takze nejako sa to kompenzuje...
Ako pise rebi, ani ja som pri prvom tehu nevedela, ze som tehotna, dokonca, ked mi lekarka povedala, ze som otvorena na pol prsta, tak som ostala v soku... Vobec ziadne bolesti... 😀 😀 😀
Inak, myslim si pravy opak, ze ked sa maly narodi, tak si konecne budem moct oddychnut... Ak teda bude ako jeho sestra, ktoru som v noci musela budit, aby sa najedla... 😀 😀 😀

rebi
27. okt 2008

ahoj draha ja uz som sa zlakla ze co sa s tebou deje . aj som zabudla za sa stahujete. no co ako si to zvladla. co svokra pomohla? tak uz mozes oddychovat. davaj si pozor haha lahko sa mi to hovori. ja som akurat ulozila malu konecne spi a ja maskrtim 😒 nie ze by mi to bolo treba.
ja mam zas nervy lebo nemam dobre krvne vysledky este mi ich o tyzden budu opakovat . hadam to nebude nic vazne . uz sa zacinam bat.
no najnovsie sono ukazalo ze to bude chlapec tak uz sa tesime ale som zvedava co sa im ukaze na buduce.

pensadorcallisto
27. okt 2008

Rebi, myslim, ze ked raz videli chlapca, tak to tak bude... Skor sa mylia pokial ide o dievca a narodi sa chalan... 😀
Svokrovci pomohli dost, bez nich by sme to fakt nezvladli. Myslela som, ze stahovanie je hracka, max. na 3 dni a nakoniec som bola stastna, ze sme to stihli za 10. A vobec to taka hracka nie je... 😝 Ale pomohla som samozrejme aj ja, bolo mi trapne, ze 60 rocni ludia makaju a ja nic, takze lahsie veci som urobila ja. Nakoniec este 2 mensie izby som umyla ja, manzel pomahal ulozit nabytok... Ale som rada, uz je koniec.
Inak, s tymi krvnymi testami, tak ked posle mna, dobre vysledky neakam. Od detstva mam anemiu. Na druhy tyzden uz ideme kupit veci pre mna a maleho do porodnice, prichystat tasku, kupit postielku atd.. Vsetko od 0. Hahaha... Moj otec pride o 2 tyzdne k nam, tak som cela happy, prinesie mi kopec mojich veci a hlavne kysle rybky..mnam mnam 😀 😀 😀

rebi
28. okt 2008

no ale ti je dobre. ja uz si tiez po maly zacinam balit veci. uz sa aj velm tesim uz aby to bolo. dnes je tu strasne pocasie oci sa mi stale zatvaraju asi si idem lahnut a spat a to som chcela zehlit....
kaslem na to. a to este dnes by nam mali prist montovat parapety. no parada zas tu musim oklo nich behat.
tesim na chlapa. najma manzel je cely bez seba. dufam ze ja budem v poriadku trochu som sa zlakla tych vysledkov este o tyzden to budu opakovat tak som zvedava ale necitim sa najlepsie som taka slaba az malatna . boze nech uz je po vsetkom .
no uz mame aj meno. Simon (sajmon) ale normalne po slovensky 😉 bez mekcena
ako sa byva zvykla si si?

jasom
28. okt 2008

Ahojte baby prepacte ze som sem vtrhla, ale chcem sa len spytat ci niekto nemate skusenosti s duphastonom a bolestami v podbrusku, som v 13tt a pred 3 dnami som duphaston vysadiila podla lekara a dnes ma akosi boli v podbrusku 🙄 neviem ci to nemoze byt sposobene tym duphastonom... do kedy su tieto bolesti v podbrusku, lekar mi povedal ze je to normalne ale ja sa i tak bojim a som z toho nervozna 😖

pensadorcallisto
28. okt 2008

Jasom, prepac, ale v tomto ti ja neporadim, ja som to vobec neuzivala, takze neviem...

Rebi, mi tu mame tiez dost blbe pocasie. Este predvcerom bolo pekne slnecno, ale od vcera dazd. Dnes je len zamracene, ale chceme sa ist troska poprechadzat von.
Nam tiez maju prist este nieco domontovat do kupelne a k tomu cakame skrinku, ktoru sme si dali urobit, tak neviem, ci pridu dnes alebo kedy, takze horor....
Simon je velmi pekne meno, kto vybral? Inak, aj moj manzel sa hrozne tesi na chlapca... Vies, ze ho bude ucit hrat futbal a tak... 😀 😀 😀 😀
Ci som si tu zvykla? Jasne, hlavne ja som sa chcela stahovat... Tam, kde sme byvali nebolo prilis bezpecne miesto pre deti. Preliezky boli daleko od nas, musela si prejst cez 2 cesty, tak to som malu ani nepustala... Tu je to vsetko pri ruke, pred vchodom do objektu je ochranka, takze sa tu nedostane len tak hocikto... 😀 😀 😀
Teraz este instaluju kamery na ihriska, takze maximanlne bezpecie. Aj s malym sa budem moct bez problemov poprechadzat. proste vsetko nove. Takisto skolka na dosah. Chceli sme sa tu stahovat hlavne kvoli detom. Kebyze nemame ziadne deti, tak nam je to jedno, lebo predchadzajuci byt bol o nieco vacsi, ale tu je to 1000 krat bezpecnejsie... 😀 😀 😀
Rebi, a ty beries aj nejake vitaminy, ked mas zle vysledky?

rebi
29. okt 2008

ahoj moja vcer som sa neozvala trochu som si upratala a potom si lahla s malou a potom sme utekali na trening. mala trenuje gymnastiku tak pokial mozem beriem ju tam a cakam cely trening. che ma tam mat tak sa snazim pokial sa da , neviem ako to budeme riesit ked sa maly narodi lebo manzel robi dlho ale nieco vymyslime. bavi ju täto a je dobra tak nemozeme vynechat 😉
beriem nieco ako zelezo a klasicke tehotenske vitaminy a magnezium , povedal ze to staci no ale bohvie ci mi este nieco neda , na poradnu idem az 7.11. mozno do vtedy nieco vymysli.... ☹
hlavne ze maly je v poriadku ja uz to zvladnem a po porode sa dam do kopy uz sa neviem dockat.
konecne vcera dokoncili detsku izbu tak sa budem realizovat a zariadovat 🙂 potrebujem tie izby vymenit, rebeka dat ruzovu izbu a malemu dat zelenu a uz sa moze narodit 😉
meno bolo taky kompromis medzi vsetkymi co sa nam pacilo . hlavne ze sa malej a muzovi paci ja som spokojna. 😀
to je super ze uz ste na bezpecom mieste a najma deti sa mozu hrat kludne vonku. ved posli foto ked budes moct urcite to mate pekne.
ja si tiez neviem zahradu vynachvalit ked je pekne mala je stale vonku ani dnu nechce ist 😖 aspon dobre spi....

jasom prepac jato pocujem prvy krat nazov toho lieku nic som take neuzivala . to je liek na co? uz ti je lepsie ale podbrusko ta moze boliet aj kvoli tomu ze sa ti roztahuje maternica , tak je to taky pocit ako pri menzese.

pensadorcallisto
29. okt 2008

Ahojky...
Inak, ja mam tie bolesti v podbrusku ako pri menzese asi tak 5 krat do dna a je to spojene s tvrdnutim...Tak sa len bojim, ci to budem vediet spravne rozoznat, ked pridu kontrakcie... Nakoniec budem cakat do poslednej chvile a porodim doma, to by bol fakt horor... 😝
Rebi, ja tiez na kontrolu v novembri, 8.11, uz sa neviem dockat... Dneska tu mame narodny den, tak manzel siel na nejake stretnutie z prace a poobede je doma, tak som cela happy, ze nas vezme do nakupneho centra troska sa prevetrat. Je to sice len 10 min. cesty peso odtialto, ako sa vravi na dosah, ale ked ja len trocha dlhsie pochodim a hned ma dole vsetko boli ako keby som tam mala 100 kg zataz... 😀 😀 😀 .. Takze radsej autom... 😎
Ja som malu davala stale do skolky, tam chodila na tanecny a vytvarny kruzok a anglictinu. Mali vselijake vystupenia, tiez ju to hrozne bavilo, ale teraz je doma. Skolku nam tu este len dokoncuju. Ostatne su dost daleko. Vsetky sice maju servis, ze deti porozvazaju minibusom, ale zasa keby sa nieco stalo, tak neviem ako by som sa tam dotrepala... 😀 Takze len cakame, kedy otvoria.
Inak, gymnastika je dost narocny sport. Fakt super, ze ju to bavi.
Tiez sa tesim, ze po porode sa dam znova do kopy, nech to uz len rychlo ubehne..tehotenstvo je super vec, ak nemas nejake problemy, tak si to mozes aj uzit.. 🙂

lucinka1104
29. okt 2008

pensa neboj kontrakcie určite rozoznáš toje trochu iná bolesť myslím oveľa silnejšia 😝 však by si to už mala poznať no nie 😅
jamson nesúvisí to s duphastonom len ak by boli bolesti veľmi silné tak by si ho radčšej mala brať ďalej. Dáke bolesti budeš mať až do pôrodu, bábo stále rastie a tvoje telo mu naďalej musí robiť priestor. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre