Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

timina
21. sep 2006

inge bolo mi zle ale ešte horšie mi bolo keď som sa nenajedla takže mi nič iné nezostavalo len papať ,malinko pomaly ale papať.
Ale mala som kolegyňu,ktorej bolo zle celé tehotenstvo a má krásneho syna zdravého.
Inak som ok asi neviem ja mam pocit,že mi stale niečo je...no už to raz budem musieť vydržať.

inge23
21. sep 2006

to poznam minuly tyzden som sa budila ako babo....o 12, o 3:30 a potom o 7:00, ze aspon nejake dva kusky zo sucheho rohlika...uff musim si ist lahnut, tie krize...fakt...zle

timina
21. sep 2006

To je brutal fakt akože keď idem na WC v noci len dvakrát tak to je úspech.Fakt je to zmena v tele a obrovská ale teší ma celkom 😉

bosorka207
22. sep 2006

Ahojte dievcata tehulky aj netehulky. Mam jednu otazocku...poslednu mrchu som dostala s omeskanim a hoci trvala normalne, bola slaba. Par dni potom som zacala mat citlive bradavky a trva to doteraz. Tehu som vtedy vylucila, lebo ked mi meskala mrcha š dni tak som si robila test a bol negativny. Vcera som sa milovala s drahym v polohe, ktora by mala byt uplne v pohode/ja hore po sediacky/ vsetko bolo fajn ako vzdy, aj ked som isla naozaj do hlbky, ked bolo vsak po vsetko zacala som citit pichavu bolest v podbrusku a nevolnost. Po par minutach to vsak preslo. Dnes je mi dobre, ale stale ma obcas picha. Mozno, ze toto nie je k teme, ale velmi som sa zlakla, co to moze byt, ci mam ja nejaky zdravotny problem, alebo zeby tehu?? 😨 budem vam moooooc dakovat za akukolvek odpoved tehulky skusene zienky 😉

tonicka
22. sep 2006

Bosorka moze to byť čokolvek, mna tiez obcas pichá aj po milovaní, ale ja mám aj pupočný pruh, ale nemusí to vobec súvisieť s tým milovaním a moze to byt aj mimi. najlepšie bude keď skočíš k dr. 😉

veronika13
23. sep 2006

tiež som mala poslednú MS slabú a trvala ako obvykle, cítila som citlivejšie prsia čo cítim až doteraz 😀 O tri týždne som si spravila test a bol pozitívny, čo mi o týždeň potvrdil aj doktor 😎 . Takže tú poslednú MS som mala už v tehotenstve. Sleduj či ti nebýva nevoľno, či nemáš nejaké zvláštne chute, hocičo čo sa vymiká normálu. ale najbližšie choď určite k doktorovi, ten ti povie na 100%, my ťa tu môžeme len upokojiť alebo vystrašiť 😀 a čo sa týka toho milovania a pichania, nemyslím si, že by to mohlo byť kvôli bábu, aj keď vylúčiť sa to nedá, každá sme iná. Mňa pri milovaní v tehotenstve nič nepichalo, prete si myslím, že to asi bude niečím iným, ale to Ti tiež zodpovie lepšie doktor. Tak ti držím palce.

bosorka207
23. sep 2006

tonicka, Veronika13 dakujem ste zlate 😉 Nechcem sa moc sustredit na priznaky, lebo ako sa poznam urcite ich najdem vsetky a potom nic... 🙄 Pockam este, ci pride dalsia mrska a uvidim.To snad nejak vydrzim,ved by mala potvora dojst uz v utorok 😒 A kočky, co sa tyka toho doktora, tak aj by som isla, keby som bola doma na Slovensku, lebo to by som od zvedavosti nevydrzala, ale ja som v zahranici a tu to nieco stoji a este tu ani vlastneho doktora nemam...necham to vsetko na bociana a uvidime😀

ingridp
23. sep 2006

Ahojte, ja som tuto stranku objavila cca tak pred 2 tyzdnami, povodne som navstevovala texty pre snazilky a po tyzdni a pozitivnom baby teste som presedlala na temy, ktore patria tehulkam. 🙂 menzes mi meskal len 2 dva dni a nedalo mi to neurobit si testik - boli tam // 😀 nevedela som, ci sa mam smiat alebo plakat od radosti. hned na druhy den rano som docupitala k lekarke, ktora mi robila intravag.ultrazvuk a povedala, ze to nemoze este na 100% potvrdit, ale mam v strede maternice nieco, co vyzera ako tehotenstvo, ale ma to len 2mm, tak ze mam prist o dva tyzdne. neviete mi poradit, co ine ako mimi by som mohla mat v strede maternice?

ingridp
23. sep 2006

som taka nervozna z toho, uz sa neviem dockat, kedy opat pojdem na ultrazvuk 🙂 baby, len sa chcem este spytat - mne sialene bije srdce po celom tele a nevladzem ani dychat, ked sa hybem. vcera som ozehlila dve tricka a musela som si lahnut, aka som bola udychcana.Najlepsie mi je lezat a aj tak mam problem zaspat, lebo sa cela trasiem z toho, ako rychlo mi bije srdce. citala som, ze tato dychavicnost je priznakom az v druhom trimestri a mne dneska meska mrcha len 7 dni. inak ziadne ine priznaky nemam, okrem miernych bolesti bruska. a namiesto toho, aby som sa tesila, ze mi nie je zle,nebolia ma prsia, tak sa z toho stresujem, ze ci naozaj som tehotna.

veronika13
23. sep 2006

ingrid, hľavne sa upokoj a nestresuj, veď uvidíš na tom ďalšom ultrazvuku. A nesústreď sa na príznaky, lebo si ich namyslíš,že ich naozaj máš. Ja som to tiež tak, ale bolesť v prsiach som si nemohla namyslieť 😀 Tú dýchavičnosť mám aj ja občas, zväčša to pozorujem pri zmene krv. tlaku. Však ak nemôžeš vydržať, sprav si ešte jeden test, môžem odporúčať RapiClear. A ak máš "niečo" v strede maternice, tak sa šetri a hlavne ne-stre-suj. Príznaky môžu byť u každého rôzne... Skús si pospomínať čo Ti chutilo posledné dni, načo si mala chuť, či to bolo niečo čo by ťa inokedy nenapadlo. A ešte jeden príznak: nesnívalo sa Ti v poslednom čase o rybách??? 😵

ingridp
23. sep 2006

Cau Veronika, o rybach nie, ale za noc takych 10-15 snov urcite mam 🙂
zmeny na mne? akurat to, ze som nervozna a vsetko ma rozhneva hned.
nejde mi byt velmi kludnou, aj ked by som velmi rada..ale v aprili som prisla o babatko, tak preto ten obrovsky strach. doktorka mi ale hned prepisala duphaston, tak hadam to uz tentokrat vyjde 🙂

veronika13
23. sep 2006

ja tiež užívam duphaston a čítala som, že to je dobrý liek. To ma mrzí s tým prvým bábom, chápem preto tvoje obavy. Ale stresovanie Ti nepomôže, to určite vieš. S tými rybami to je inak zaujímavé, mne sa snívalo o rybách asi niečo vyše mesiaca ako som zistila, že som tehotná a potom ešte raz asi týždeň predtým. V snári to znamená, že do rodiny pribudne dieťa. Mojej mame sa tiež snívalo v tom čase o rybách, no vtedy vyšlo najavo, že aj jej švagrina je tehotná, tak to pripisovala tomu, to ešte nevedela, že aj ja 😀 😀 😀

ingridp
23. sep 2006

Ja mam sny typu - ze som na ultrazvuku a v maternici mam sedem babatiek 😀
to s tymi rybami je fakt zaujimave 🙂

yesno22
23. sep 2006

ingrid, ja som mala dychavicnost skoro od zaciatku, az teraz sa to upravilo...nahle sa mi menil tlak a hlavne pulz, ten mi vyskocil az na 100...a to hocikedy...je skoro iste, ze si tehotna, len nechapem preco ti lekarka nevzala krv na HCG...lebo na ultrazvuk je vazne este skoro 🙂 drzim palce

diddi
23. sep 2006

caute baby...chcem sa Vas opytat, ci niektora z Vas mala podobnu "skusenost"...v 4tt, po potvrdeni pozitivity testom dostala MS..nie vsak spinenie, ale normalnu MS

yesno22
23. sep 2006

4tt podla prveho dna poslednej MS?....lebo potom nemusis byt tehotna, pretoze ti vlastne zacal normalne cyklus....kedy si si robila test?

diddi
23. sep 2006

testy som si robila 3. v 25,26 a 27 den....vsetky boli pozitívne..no a na 28 den mi zacalo velmi slabe spinenie...a dnes sa spustila MS

yesno22
23. sep 2006

cize este pred normalnou MS? dobre tomu rozumiem?
stava sa, ze zena ma MS aj ked je tehotna, no vacsinou slabsiu a kratsiu...no jedna moja spoluziacka mala prve 4 MS normalne a to, ze je tehotna zistila az v 5 mesiaci, ked je zacalo rast brusko 😉
pockaj na skoncenie MS, sprav si test a uvidis....drzim palce, nech to vyjde co najlepsie pre teba 😉

diddi
23. sep 2006

dakujem....idem v pondelok k lekarovi, bolo to planovane...uzivala som Clomhexal 50 a pod sonom mi lekar potvrdil ovulaciu..tak sme sa snazilkovali a dost som preplakala dnes,ked sa mi spustila MS...neviem potom aky vyznam maju tie testy

yesno22
23. sep 2006

este nie je vsetko stratene 😉 testy su len testy, kym ti nevezmu krv, nic nie je iste 😉

diddi
23. sep 2006

a ako dlho sa caka na vysledky krvi?

yesno22
23. sep 2006

zavisi od lekara...u mojej doktorky to trvalo tusim do tyzdna, cize do 5tich pracovnych dni, lenze ona je dost rychla 🙂

diddi
23. sep 2006

ok...tak ti dakujem 🙂

yesno22
23. sep 2006

ale u mna to bolo jasne z ultrazvuku, ja som si testy robila po vynechani MS a ked som jej volala, kazala prist az o tyzden, takze som bola asi 6tt a nieco...krv mi brala kvoli krvnej skupine a dalsim veciam a okrem toho urobili aj hladinu HCG...

bosorka207
24. sep 2006

babulky moze mi niektora povedat, ake su normalne teploty v roznych stadiach pocas celeho MS cyklu? Viem, ze kazda z nas je ina, ale hadam tam tske vysoke rozdiely nie su...ci ano? Ja som v tomto taka hlupucka 😀 Zacala som si merat len nedavno, ale nemam to s cim porovnat, tak vlastne ani neviem, ci je to OK alebo nie 😒

katulka11
11. okt 2006

Ahojte mamuľky, chcem sa opýtať či aj niektorá z vás máva bolesti rebier, hlavne vzadu až ku chrbtu? Môže to byť rozťahovaní hrudného koša?

tonicka
11. okt 2006

katulka je to presne to. Mám to takisto, niekedy je to ako svalovica, inokedy horšie. 😉

katulka11
11. okt 2006

Presne tak, mne to začalo minulý týždeň a myslela som že je to svalovica, ale stále to neprechádza tak to je asi rozťahovanie koša. Čo už, pre tie naše pokladíky si vytrpíme dosť, ale stojí to za to!

tonicka
11. okt 2006

Presne tak katulka. U mna to vyzera, že budem musieť ležať a to je pre hyperaktivku a workoholika dosť zložite, ale pre malú všetko. 😀

katulka11
11. okt 2006

Tonička, to mi je ľúto, že budeš musieť ležať. Pre mňa by to bolo hrúza, keby som musela. Ale pre našu princeznu všetko!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre