Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

fedra
1. dec 2008

veronka, radsej chod nech sa nieco nezanedba
drzim palce nech to nie je nic vazne

cleo55
1. dec 2008

dakujem vam velmi pekne k doktorke mam ist o tyzden po krvne vysledky tak asi pockam dovtedy!ako vam zavidim babenky ktore uz idete rodit tehotenstvo je krasna vec ale niekedy mam pocit ze sa viac bojim ako tesim.ked ma nic neboli tak je to super rozmyslam ako bude vyzerat a tak ale ked su tie bolesti v brusku tak je to vselijake ☹

ejusa
1. dec 2008

Cleo.to je uplne normalne,aj ja sa v podstate cele tehotenstvo bojim,nech je vsetko v poriadku,uz chcem byt s malym doma 🙂 Teraz ku koncu sa bojiiim este viac,celkovo porodu ze aky bude,ale tym si prejde kazda z nas 😒

cleo55
1. dec 2008

ejusa dakujem za povzbudive slova! 🙂 a tebe aj malickemu drzim prsteky pri porode nech ste obaja zdravy!

mimumuska
2. dec 2008

ahojte. tak ja som v 5tt a tiez mam dost velke bolesti...doteraz sa to dalo celkom vydrzat a zvladat bez lezania, ale od vcera ma pochytili akesi krce...pisete tu vacsinou, ze je to normalne, ale mne to akosi nejde do hlavy....ako moze niektora zena zistit, ze je tehotna, az v 6 - 7tt, ved tie bolesti ju musia na to upozornit, nie? ci asi kazda to mame inac....chcem sa hlavne spytat, ci to nemoze byt naznak potratu alebo nejakych problemov....niektoŕa tu pisala, ze u nej to bola hrozba potratu....myslite, ze krce bez krvacania alebo vytoku mozu znamenat potrat? ak bude treba, zajdem k dr., len nechcem zbytocne robit paniku....

pensadorcallisto
2. dec 2008

Mimumuska, ja som az take krce, ako opisujes ty, nemala. Ale u kazdej to moze byt individualne...Ja na tvojom mieste hned letim k lekarke... pamatam si ako som bola v 5. mesiaci a v noci mi zacalo tvrdnut brucho, tak hned rano som letela k lekarke...Dala mi magnezium, potom sa to zlepsilo..Hlavne som bola kludnejsia, ked mi povedala, ze je vsetko ok...
Poznam tu jedneho chlapika, celkom taky dobrak a s manzelkou sa 5 rokov pokusali o babo... Nakoniec sa podarilo a bola presne v takom istom mesiaci ako ja...Ja som vtedy bola v 3. a aj ona.... Ani si neviete predstavit, aki boli happy. Lekarka jej kazala oddychovat, ale ona este ucila na fakulte, takze musela stale nieco robit. Vo 4.mesiaci som sa dozvedela, ze o babo prisli... hrozne... A pritom som aj ja mala rizikove tehotenstvo, poctivo som par tyzdnov doma polezala a teraz uz je to v pohode...

Inak, co sa tyka tych vytokov, tak ja to mam tiez... Ale nic ma neboli, ani nezapacha, tak si vravim, ze je to normalne... Zo zaciatku toho bolo viac, teraz uz pomenej... tiez ma bielu, niekedy zltu farbu... Predtym som to nemala, takze si myslim, ze je to fakt tym tehotenstvom... 🙂

Rebi, ako si dopadla? Ci uz si ta nechali v nemocke?

lenicka86
2. dec 2008

ahojte možem sa k vám pridat??

pensadorcallisto
2. dec 2008

lenicka86.... jasne.... hahahaha...aj ked je vzdy lepsie nemat ziadne bolesti...Ale myslim, ze v tehotenstve je to takmer nerealne.... 😀

lenicka86
2. dec 2008

chcem sa spýtat... mám občas také aj tahanie v brúšku.. može to škodit plodu alebo čo to??

rebi
2. dec 2008

ahoj pensador. som este doma i ked v noci som mala pocit ze uz ideme na to mala som bolestia strasne mi tvrdlo brucho aj ma tlacilo dole najma tlaky na konecnik, tak som sa len prechadzala po dome okolo pol tretej s mi podarilo zaspat a zatial som po kope tak uvidime do kedy ale viditelne mi kleslo brucho , ale inac som ok. zajtra idem do nemocnice na prietoky a vo stvrtok do poradne a ak do vtedy nic tak som so svojim porodnikom dohodnuta ze v nedelu mam prist do nemocnice a uvidima, neboj dam vam vediet. u spracuvavam manzela nech mi prinesie do nemocnice lap top , aby som mohla komunikovat so svetom... 😉 som ja to ale matka.... 😀
lenicka a v ktorom si tyzdni ?

lenicka86
2. dec 2008

tak asi5-6.. neviem presne v útorok idem k dr..
u mojho to dlho trvá lebo sa objednáva a má toho vela musím čakat

munu
2. dec 2008

lenicka, je to normalne, neboj sa
rastie ti len maternica a babatko v brusku sa zacina vyvijat 🙂 gratulujem

munu
2. dec 2008

ozaj, aj ja mam jednu otazocku, ci je vporiadku, ak niekedy napriklad potrebujem na wecko a nemozem hned ist, tak pojdem trosku neskor, ked je uz mocovy mechur teda riadne plny a teda pri moceni pocitujem tlak a bolest v podbrusku... niesom nachladena, ani nemam ziadnu infekciu, lebo nemam ani ziadny neziaduci vytok.. len normalny tehu vytok... tak ja si myslim, ze ci to len nieje preto, ze babo je uz dost velke, teda priblizne 35cm a teda mi mozno uz tak tlaci na mocovy nechur... co si o tom myslite vy? mali ste to niektora?

munu
2. dec 2008

este dodam, ze je to ozaj len ak mam uz velmi plny mocovy mechur a len niekedy a na poradnu idem o 2 tyzdne, tak len zatial tak sa informujem, ci to niektora z vas pozna

cleo55
2. dec 2008

lenicka aj sa som mala take problemy vpodstate sem-tam este mam a doktorka mi povedala ze je to tym ze sa zvacsuje maternica ja som teraz v 17tt a stalo to niekedy citim

janula13
2. dec 2008

ahojte babulky, to som nevedela ze je tu aj tato tema, tak sa spytam ak mozem, som v 11tt, cakame dvojky a niekedy ma dost silno pchne raz vlavo, raz vpravo, akoby oblast vajecnika, take pravidelne neprijemne pichanie, v noci som sa na to aj zobudila..nespinim ani nekrvacam a nechcem lietat klekarovi vzdy ked to picha, kym by som prisla aj by to preslo...mali ste take bolesti?

lenicka86
2. dec 2008

dakujem vám moc za radu 😉

cleo55
2. dec 2008

janula to mam aj ja len mne to pcha len v lavom boku.pri poradni som to spomenula doktorke tak sa iba usmiala tak to beriem za je to normalny stav 😒 uz mi je niekedy trapne tolko hovorit co ma boli a ako sa citim ale potom mam vycitky a o dva dni som spat 😖

janula13
2. dec 2008

Cleo, sranda, aj ja to mavam na 90 % nalavo, tak neviem, asi je to ok, spytam sa na poradni ak nezabudnem a dam ti vediet 😀

cleo55
2. dec 2008

ok a kedy sa chystas na poradnu lebo ja az na buducu stredu

janula13
2. dec 2008

ja az 17.12, predtym idem na ten NT utz...tak ty pojdes skor...

cleo55
2. dec 2008

tak sa jej spytam este raz ze co to ma znamenat 🙂 a dam ti vediet ja 😀

pensadorcallisto
3. dec 2008

Rebi, ja som tiez tejto noci myslela, ze uz mozno.... hahaha... Tie tlaky uz v poslednom case citim dost casto... Hlavne si myslim, ze je to z toho, ze v poslednom case sa dost prechadzame aj s malou...
Inak, s tym laptopom si ma rozosmiala.... Nam sa pred tyzdnom pokazil pocitac... manzel ho odviezol do servisu a do tyzdna nam mali dat vediet ako to s nim vyzera... Tak za ten cas sme kupili laptop a hned na druhy den uz bol aj pocitac....Akurat som na to myslela, ze aj ja si laptop vezmem so sebou, nech sa nenudim...
Inak, bola som prekvapena.... Tu, ked normalne porodis, tak ostavas v nemocnici len 1 noc a potom ta s babom pustia domov... Ked rodis skor, tak ostavas par dni a ani nemusis cakat, kym ma babo nieco cez 2 kila... pokojne ta pustia aj s babom pod 2 kila... Svagrina to takto mala.
Tak si vravim, ze 1 noc to v tej nemocnici nejak zvladnem.... 😀

rebi
3. dec 2008

no tak to mas dobre jedna noc a ides ono inac skoro vsade vo svete je to tak ze ta nechaju len par dni a mozno dva a ides domov, i ked netvrdim ze je to najlepsie ale ked je mama aj babo v pohode tak preco nie, viem ze casto krat to zeny depta v nemocnici najma kvoli tomu prostrediu doma je predsa lepsie. u nas v nemocici sme vobec radi ked nam sestricky alebo doktorky dovolia vobec dieta ukazat najblizsim a to len cez sklo... 😠 😠

mala je uz v skolke ja si idem trochu upratat pride kamoska a potom idem zase do nemocnice som zvedava ako dopadneme. dam vediet.

pensadorcallisto
4. dec 2008

Tak ako si dopadla, Rebi? Ty si uz 37. tyzden, tak to mas blizsie ako ja...hahahha

rebi
4. dec 2008

ahj moja ja uz za chvilu zacinam 39 tyzden tak uz sa to hadam skonci v dobrom dnes som cely den behala po meste a zhanala mikulasa pre malu a rodinku...
nedavno som prisla ulozila malu a uz za chvilu idem spat ak sa mibude dat.

cleo55
5. dec 2008

janula tak ja som bola vcera predcasne na poradni lebo som mala problemy s tvrdnutim bruska a som jej spomenula este raz to pichanie v lavom boku a povedala ze je to tym ze sa maternica zvacsuje tak sa nemas coho bat!no a popri tom mi nasla aj zacinajuci zapal tak som z toho hotova!to zeby furt daco bolo ☹ mam sa jej ukazat o tyzden tak dufam ze to uz bude vsetko konecne ok ☹

pensadorcallisto
5. dec 2008

cleo, drzim prsty, nech ti to vsetko dobre dopadne... 😉

Wow, Rebi, ja som si dnes uvedomila, ze je Mikulas, len tu ho neoslavujeme, tak som ani malej nevravela... Ved aj tak jej kazdy den kupujem nejake sladkosti, okrem toho od pondelka zacina sviatok, takze cely tyzden sa budeme napchavat sladkostami...hahahaha... K tomu este deti dostavaju peniaze od dospelych. 😀
My sme dnes boli na CTG, vsetko dopadlo velmi dobre, tak sa tesime. Len kvoli tym sviatkom na kontrolu az o 2 tyzdne, tak dufam, ze to nejak vydrzime... 😀 😀 😀

cleo55
5. dec 2008

dakujem pensadorcalilisto!aj vy sa drzte! 😀

pensadorcallisto
6. dec 2008

Vdaka cleo, budeme... Ved uz som ovela kludnejsia... Sme v 36. tyzdni, takze uz sa tak nebojim ako ked som bola v 24. alebo 28. Hrozil mi totiz predcasny porod. K tomu malo plodovej vody, maly sa u mna citil ze vraj dost nepohodlne, stiesnene. Asi kvoli tej plodovke. A k tomu mi este od takmer 5. mesiaca tvrdlo brucho....
Takze od 20. tyzdna som si doma polezala tych par tyzdnov. Od 30. tyzdna som sa odvazila ist sa aj prejst von. A teraz, ked maly ma uz takmer 3 kila. ja sa zrazu citim v pohode, nic ma neboli. Jasne, okrem tvrdnutia bruska a ostatnym uz takmer nepodstatnym bolestiam... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre