Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

sue250
15. sep 2009

baby mne tiez boli sem tam brusko a krize ako poslickovia, tvrdne castejsie.
lilimonika mna zas pichne tiez ked sa postavim ako niekedy mam pocit ze to je mocovy mechur je to v posve ale ako neviem to opisat to pichnutie ako mocova trubica, niekedy mam pocit ze mi babo vypadne zo spodu. a som podsita to pichanie som mala aj ja, obliala ma horucava a taky tlak na hrudi a potom sa mi tazko dychalo ale asi to je babom

mabafun
16. sep 2009

Ahojte, som tu prvý krát,tak sa tu len tak trošku rozkukávam....a chem sa opýtať, či niekto neprežil menzes v tehotenstve. To, že som tehotná viem od prvého mesiaca keďže menzes neprišiel, no ďalší mesiac ma to navštívilo,poležala som v nemocnici a po troch dňoch ma pustili, že to zrejme praskla len nejaká cievka a teraz....zas a znova - a už je to ako normálne krámy-bábo je v poriadku, lebo som hneď letela na pohotovosť, ale už mam toho strachu dosť...

lilimonika
16. sep 2009

sue asi máš pravdu, aj ja si myslím, že bábo keď sa nejako tak umiestni tak to ono spraví 😀
neviem prečo ale pichá keď ležím či už na jednom alebo na druhom boku ☹ normálne sa musím veľmi pomaly opatrne otáčať v noci lebo ma to strašne bolí, mňa už porazí z týchto vecičiek, stále niečo, už nech som potom

alexandrah
17. sep 2009

limonika - aj mna bolelo, ked som lezala. na oboch stranach, niekedy velmi, ale teraz ok. neberies magne?

lilimonika
17. sep 2009

ja som dostala magne B6 aby mi aj brucho netvrdlo, ale teraz som ho vysadila, lebo som chudokrvná a dostala som iné lieky a v tom je tieš vitamín B....
ja už neviem, veľmi zle sa mi spí ☹ mám tlak v hrudi a + ešte toto pichanie....no zajtra idem na CTG tak sa nato zato opýtam

aussiegirl
1. okt 2009

ahojte kocky, od vcera mam silne bolesti krizov, vcera ma boleli aj cele nohy, dnes, je to o nieco lepsie ale aj tak sa citim nanic. horucku ani ine prejavy pripadnej chripky nemam. som 21tt, o maleho sa teraz musi starat muz, lebo ja som v posteli, este stastie ze su zohraty tim 🙂 stretli ste sa s takymto niecim - aj nohy aj chrbat naraz? male pekne kopka, zatial som nemala pocit ze by mi tvrdlo brucho, resp. moze stvrdnut polka brucha? to somakoby citila raz (a mozno sa len maly natahoval?). dakujem za rady!!

alexandrah
1. okt 2009

ahoj lilimonika - aj ja beriem magne B6, tiez som chudokrvna, ale nik mi nepovedal, aby som ho vysadila, beriem + zelezo ...tak skus ... a opytaj sa aj na to magne, mozno ho proste budes musiet brat stale.
jaj, aussiergirl - ja ked uz, tak aj nohy, aj chrbat aj brucho, vsetko pekne naraz!!! proste musim len pooddychovat, a cca za den noc to prejde 🙂 v poslednej dobe mi trpne lava ruka a prava noha, sranda ... lava ruka vzdy v noci, pomoze, ked ju spustim z postele, a prava noha, ked tak ze naraz vstanem, tak boli, a stvrdne ako kamen, za par minut to prejde,. taketo uz neriesim, to nic neni, ked nic horsie, proste uz idem fo finale, uz ma asi bude castejsie vselico boliet...

jahoda
1. okt 2009

ahojte kocky, mna dnes picha vsetko a vsade, mam akoby krce v celom bruchu...neviem, ci to moze byt travenim, co myslite? tiez ma picha aj dole pri mocovom mechure a stale beham na wcko. to pichanie vystreluuje az do krizov. myslite ze to pichanie mozu byt poslickovia? malu mam dost nizko, tiez beriem magne b6...dik

alexandrah
1. okt 2009

jahoda - bud poslickovia, alebo sa ti mala proste uz riadne hmyri ... aj travenie, v 36 tt uz asi vsetko dokopy, lepsie to uz nebude 😉

andrea12737
2. okt 2009

Ahojte, naaahodou nema tu niekto skusenosti s nesnesitelnymi bolestami chrbtice? Je to na nevydrzanie. V noci sa budim na tieto bolesti, nemozem sediet, stat vydrzim max hodinu, a lezat tak max. 5 hodin. Trva to nejake 2tyzdne. Neviete co s tym? na ortopediu uz nestiham ist.

jahoda
2. okt 2009

juuuuj alexandrah, dik za odpoved...asi mas pravduu...nastastie dnes je to trochu lepsie (uvidime dokedy) - asi ten espumisan zabral 😎 😀 😀

aussiegirl
2. okt 2009

kocky bolesti chrbta ma presli 🙂 normalne som sa nastvala aka som lemrava, na youtube mi mangelik nasiel kratke 6 minutove cvicenie jogy pre tehotne. cele jednoduche cvicenie som si presla dva krat a co sa tyka chrbta tak si dovolim tvrdit ze som momentalne ok (klop klop klop). takze oddnes si asi dam vzdy dve kola jogy aby som predisla tomu co som zazivala posledne dva dni, bola som doslova priviazana k posteli a o maleho sa musel starat muzik. takze baby sup sup ak mozete robte macacie chrbty a verim, ze budete v pohode 🙂
pekny den kazdej mamine tehule 🙂

tixi
12. okt 2009

dobre ranko, snad mi niektora z vas poradi...od vcera mam v posve zvlastnu bodavu bolest, niekedy je to aj par krat za sebou a potom aj pol hodinu nic, myslela som si, ze to azda cez noc prejde, ale stale ma to sem tam ako keby pichlo, nie je to ziadna prudka bolest, ale mam strach...vopred dakujem za vsetky rady ☹

jaruska74
12. okt 2009

tixi nemusi byt to byt nic, len bud v klude .....ziadne prudke pohyby, to babatko nema rado.

jaruska74
12. okt 2009

aj ja by som sa s vami chcela poradit, dnes v noci som skoro vobec nespala strasne ma bolelo na hrudi, resp dnu v hrudi, ale s dychanim nemam problem, ani priedusky to nebudu , lebo to je taka tupsia bolest......a este k tomu mi strasn elame ruky, ma bolia. nie je to trpnutie ,a le take lamanie----co to moze byt? mam ist s tym ku lekarovi, ci mam cakat . Ale ta noc bola fakt hrozna, ani som nespala.......poradte mi prosiiiiiiiiim

tixi
12. okt 2009

a nemala si nikdy problem s chrbticou?moja mama, ked ma vyskoceny stavec tak jej to vystreluje do hrudi a trpnu jej ruky

alexandrah
12. okt 2009

jaruska - ked ti trpnu ruky, skus ich rychlo spustit z postele, do minuty by malo prejst, mne to pomaha, ak nie, tak to bude nieco ine ... ta hrud - netlaci ti na nu male?? aj to bohuzial moze byt, mne risko furt tlacil na zaludok, des!!!!!! ja by som asi pockala na poradnu, jedine ze by sa to fakt zhorsilo ... baby, ja mavam sialene bolesti chrbtice, ale od 3. mesiaca chodim kazdy tyzden na masaze, a super to pomaha (bez toho by som uz davno lezala a vrieskala od bolesti) ☹

fifinna
12. okt 2009

jaruska a nie si vystresovana ? Môzu to byt aj nervy. Radsej chod k dr, nech ta prezrie .

jaruska74
12. okt 2009

no teraz cez den je pohod, VOBEC SOM NEPOCITILA TEN TLAK NA HRUDI....asi to fakt bude z chrbtice...uvidim co bude v noci. buduci tyzden mam ist do poradne tak pockam dovtedy, dufam ze to prejde samo......

evazvarikova
12. okt 2009

Ahojte som v 31.tt nevedelby mi niekto poradiť kvapky do osa mám stále sucho v nose zle sa dýcha.Pinosol vôbec nezaberá. MAR morská voda pre tehotné už vôbec. Na krčnom mi dali livostin ten tiež nezaberá ale OLYNTH ten zaberie hned ale nemôže sa. Nemáte s tím súsenosti? Niektoré babule užívali olynth až do pôrodu a nič sa nestalo.

jaruska74
12. okt 2009

velmi ti neporadi, lebo vsetko cio sa moze nezabera a toto co sa nemoze zabera......ja som bola nachladena, a par krat som si striekla nasivin, lebo som sa uz isla zadusit

katka22r
11. nov 2009

ahojte tehulky napisala som do ineho prispevku nebolelo niektore z vas brusko v 30tt?mna od rana pobolieva skor ako pri menzese ale niesu to krcovite bolesti malicka kope asi je oki ale co tie bolesti? 😲

alexandrah
12. nov 2009

evazvarikova - ja si davam furt kvapky, aj olynth, aj muconasal plus, aj nasivin, treba striedat, bola tu jedna taka tema, a niekto povie, ze nic, lebo vyvolava kontrakcie (mne ich za cele tehu tie kvapky nevyvolali), ini povie, ze v poho, len striedat, keby som si nedala, tak sa zadusim, tak ich beriem, fakt furt ...pinosol bol na figu, aj sterimar a podobne ... ja mam aj rozne ine problemy, tak som aspon dychat chcela volne...
katka - ked boli ako pri menzese, tak su to poslickovia, to sa uz maternica pripravuje na porod, ale neboj, ze porodis za chvilu, proste to uz tak ide ...
inak - kocky, jak som bola hrdina, ze s tym trpnutim ruk to prejde, tak sa to uz aj mne zhorsuje, a aj mi opuchaju 2 prsty, trpnu mi cely den, a sialene bolesti, uz nezabera nic, uz proste 9. mesiac ...

furaha
17. nov 2009

ahoj - poslední dobou mám bolesti - jakoby mě někdo pořádně kopl mezi nohy. Chůze to zhoršuje, střílí mi to až do břicha a kulhám. Ani nejsem schopna říct, zda jsou to namožené svaly, bolesti pánve či co. znáte to někdo?

alexandrah
18. nov 2009

hm ... tak toto nie, nepoznam ...

katka22r
18. nov 2009

furaha to bude asi ta panva mna zacala boliet od 28tt bola som aj na pohotovosti pozrel ci sa nahodou neotvaram stery boloi oki tak povedal ze to malicke tlaci na organy a tie bolesti mam doteraz

furaha
19. nov 2009

alexandrah a katka - díky za reakci. je tu i diskuze o bolesti pánve a tam jsem objevila podobné příspěvky - a navíc doktor se na mě dnes kouknul a jiný problém neviděl. takže prý dítko tlačí na nervy a orgány a může to způsobovat. Tak tu přeju všem ať je to těhotenství co nejméně bolavé!

alexandrah
21. nov 2009

furaha - tak aspon ti lekar povedal, ze to neni nic vazne, to sa tesim!!!!!!§ aj tebe prajem vsetko co najmenej bolestive!!!!!!!!!

adelaine
24. nov 2009

ahojte babeny,
to s tymi bolestami v tehu je asi kapitola sama o sebe...
na zaciatku tehu, ked som este ani netusila ze som v tom, som mala take bolesti krcoviteho charakteru ako pred menzesom, a ten samozrejme nedosiel 😀 zevraj su take bolesti pri nidacii,
teraz ma zase bolieva cela prava strana, cele podbrusko, tak ma nahanali, ze ako sa zvacsuje maternica, tak mi to tlaci na slepak ☹ to ma casto pichavo boli...a co potom, ked bude babo vacsie 😖 treba si asi zvyknut a oddiferencovat, kedy treba ist navstivit biele plaste a kedy je to normal...

lucisa
24. nov 2009

Ahoj, maminy, tak vidím, že nejsem sama, kdo si připadá jako hypochondr 😉
Jsem těhotná už potřetí a fakt si nevzpomínám, že bych měla takové problémy už předtím. Jasně, křížové bolesti a nateklé nohy jo, ale to až tak od 35 tt.
Teď jsem ve 24 tt a už měsíc mám oteklé kotníky, nepřestávající bolesti celého spodku - asi stydké kosti, jako bych neustále jen absolvovala manželské radovánky ( 😀 ) - což teď fakt nehrozí, bolesti bříška na jedné, pak zase na druhé straně, bolesti v zádech takové, že občas si dřepnu k holkám, když jim třeba pomáhám do bot a už se neumím zvednout a narovnat. Fakt síla. Někdy mi to udělá i třeba za chůze, takže stojím a vydýchám se (jako u porodu).
Bylo mi řečeno, že už jsem holt starší matka (bude mi 33 - což mě teda šoklo), jsem potřetí těhu, takže všechno už mám povolenější z předchozích těhotenství.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre