Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

mavis
21. jún 2009

Ahoj, mám to stejné. jsem teprve v šestém týdnu, ale doufám, že to nic není. četla jsem že jsou to tahy dělohy. tak neboj

falloutbaby
24. jún 2009

ahojte neviete či môžem jesť počas tehotenstva štiplavé jedlá ? stále mám na to chuť :(

macilaci
3. júl 2009

ahoj, od obeda ma hrozne pichalo v pravom podbrušku celkom dole skoro pi kosti a teraz to prešlo do pravého boku, bruško mi dnes tvrdlo doteraz asi 7 X mali ste s tým niekto problém?

hnedoocka23
12. júl 2009

ahoj holky,jsem po IVF,podle včerejšího UTZ v 5tt,už 5 den mě bolí denně břicho a kříže,jak při menzes...dá se to vydržet,ale je mi to nepříjemné...navíc krvácím trošku,tak mám klid na lůžku až do další kontroly...je to normální??
můžu si třeba dávat na bříško obklady?nebo mám začít užívat to magnesium...??díky za rady

inka28
12. júl 2009

ahoj hnedoodcka, ja som to tiez mala tie bolesti dokonca teraz mam niekedy tiez bolesti valecnikov ako keby som mala menstruaciu, ale to mi vzdy rychlo prejde. Potom mi neskor myslim, ze v 7tt zacala krvacat, ale nebola to normalna krv len take spinenie hnede, zlakla som sa tak som hned volala doktorovi, ze co mam robit. Povedal ze, mam lezat v klude zobrat magnezium a ked sa to do par dni nezlepsi, tak sa mam ozvat alebo prist ale ze spinenie neznamena nic, iba cista krv. Po 2 dnoch mi to preslo, chvala Bohu 😅

hnedoocka23
12. júl 2009

to se máš,já jsem nejprve špinila 4dny a po kontrole a vaginálním UTZ se mi rozjela krev..po dvou dnech jsem si raději zajela na pohotovost a už byla vidět bublinka...nevím,z čeho je to krvácení,prý to může být normální menstruace....mám mít klid na lůžku..jssem zvědavá jak tohleto dopadne...prý si příroda musí poradit sama 😔 a nejde nic dělat než čekat do další kontroly.....

inka28
12. júl 2009

hnedoocka tak drzim palceky nech bublinka pekne dalej rastie 😉

hnedoocka23
12. júl 2009

moc děkuji a tobě taky hodně štěstí,at je vše OK 🙂

majusqua
12. júl 2009

ahojte dievcata.poradi mi niektora,co moze znamenat tahava bolest v brusku?som v 28tt a nemavam kontrakcie,ale mavam pocit,ako keby sa mi stiahlo brusko a nemozem sa ani vyrovnat.mam sedavu pracu a bolieva ma to niekedy aj cely den....poradte mi prosiiiim ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lucyy01
12. júl 2009

majusqua co myslis tou tahavou bolestou? napätie v brusku? tvrde brusko? pises, ze nemas kontrakcie, ale stahy maternice nimi su... skusala si napriklad magnezium? co na to lekar? neviem, co ti poradit... aaa keby si skusila stolicku vymenit za fit-loptu, hmm? neviem...

majusqua
12. júl 2009

no do prcic.to si ma nepotesila.vies,zijem v anglicku a komukolvek tu o tom poviem,kazdy ma presviedca,ze to sa len dietatko hybe.

lucyy01
12. júl 2009

tvrdnutie bruska moze sposobovat aj babinko, to ano. samotne tvrdnutie nie je dovod k obavam, ak sa ti pri tom nemeni nalez na krcku. chcelo by to vysetrenie a ak je krcok v pohode, mozes byt pokojna, aj ked sama viem, ze tvrdnutie je velmi neprijemne, hlavne ked je brusko uz velke...

majusqua
12. júl 2009

luccyy01 volala som mojej midwife a ako som skor uvadzala,vraj to nic nieje ze su to len Braxtonove kontrakcie a ze to je uplne v poriadku.ako mam byt teraz kludna,ked viem,ze tehulky na SK sa na to liecia infiziami a lezia v posteli a ja robim 12hod.denne???!!!???je mi z toho do placu

hnedoocka23
13. júl 2009

majusgua:v tom ti bohužel neporadím,ale drž se a at to dopadne dobře..šetři se 🙂 🙂

cetera
13. júl 2009

ahojte, chcem sa opytat ci su normalne bolesti podbruska v 30tt? Niekedy citim aj taky tlak v hrudi. Uz druhu noc nespim, zo sedenia ma boli zadok a vcera som nemohla ani cez den lezat lebo ma boli to brucho. Je to normalne? Viem ze babo rastie ale ono je to celu noc a aj den. Niekedy to prestane tak na hodinku dve. Bola som u lekara na kontrolu pred 4 dnami a povedal ze mam brat magne B6, ktoré som brala predtym ale kedze ma nic uz mesiac nepobolievalo tak mi kazal vysadit. A teraz zase znova brat....je to tym ze rastie alebo to moze byt nieco ine? obcas sa to da prezit ale niekedy to tak ostro pichne ze neviem co s tym.........

lucyy01
13. júl 2009

majusqua tak sa skus spytat niekde v lekarni, mozno ti nieco odporucia a ak nie, tak si stoj za svojim a skus si vydobit nejake vysetrenie, inak neviem, co ti poradit..
cetera ak je to sustavna bolest, skusila by som nemocnicu a nazor ineho lekara. magnezium je na tvrdnutie, neviem ci aj na takuto bolest v podbrusku 😕

majusqua
15. júl 2009

ahoj luccy01.skusila somuz aj lekaren.ja som pisala uz skor,ze zijem v GB a na radu citateliek z forumu som poslala priatela do lekarne,nech mi kupi nieco na tvrdnutie brucha a kazala som mu konkretne magnezium.dosiel domou a povedal mi,ze sa na neho pozerali ako na idiota.a poslali mi kvapky na palenie zahy.tak co si ja uz tu poradim.som zufala.ja uz len dufam,ze budem mat stastie a neporodim predcasne ☹ ☹ ☹ ☹

whoknows
16. júl 2009

ahoj majusqua, a bolí tě to spíše dole v bříšku a nebo okolo pupku? já mám takovou bolest okolo pupku, je to také tahavé a někdy to připomíná takové ty bolesti jako když špatně dýcháš při běhu. je to fakt nepříjemné, ale snad by to nemělo být nic vážného. to se natahují svaly a vazy jak se bříško zvětšuje. a také jsem někde četla, že ta bolest je častější, pokud je miminko otočené koncem pánevním a to já mám. mohlo by to být ono?

kessiee
16. júl 2009

majusqua a u nas na sk nemas nejakeho lekara, ktoremu by si mohla zavolat? mozno by ti poradil, mozno aj liecbu navrhol, ak by aj nejake lieky predpisal (keby uz len to magnezium...) mohol by ti to niekto z rodiny tu kupit a poslat. ja ked som bola v zahranici, tiez mi nasi kupili lieky, ktore som potrebovala u nas na sk a potom poslali a nebol s tym ziaden problem. aj keby to nebolo nic vazne, magnezium neublizi a tvojej psychike pomoze uz len to, ze pre seba nieco robis 😉

petulka28
22. júl 2009

ahojte...ja som v 30tt a uz treti den v kuse ma boli v podbrusku ako pred menstruaciou, brucho mi zospodu tvrdne a celkom dost ma bolia aj krize....neviem co mam robit....ci mam ist k lekarovi alebo pockat...bolesti som mala len na zaciatku tehu, ale tie su normalne...z tychto som zostala nervozna, lebo aj mala sa mozno az nadmerne hybe a myslim, ze aj silnejsie...bojim sa, aby sa malej nieco nestalo

smajli
22. júl 2009

peti a kedy mas najblizsie poradnu... mozno je to uplne normalne,ale asi by som si pre svoj klud iste zavolala doktorovi,abo sla sa spytat. Magne B6 ti doktor nekazal brat? nieco z toho je iste normalne,ale ked ti to trva uplne v kuse cely den,tak sa urcite porad..., mna sem tam podbrusko poboli... ale len chvilku,sekundu viackrat za den... tak pred dvoma dnami som to mala... teraz mam brusko kludne...

smajli
22. júl 2009

majusqa a magnezium aj ukludnuje,tak aj v tom by to pomohlo,a aj na pobolievanie v podbrusku je to magnezium dobre,lebo magnezium uvolnuje krce a stahy svalov...,preto sa uz pred koncom tehu vysadzuje,v taky 34 tt? neviem presne, ale preto,lebo vtedy uz tie stahovania svalov maternice sem tam su potrebne,aby sa maternica pripravila na porod....,skus si v UK pytat v lekarni magnezium samostatny ako mineralovy doplnok,mali by nieco take mat,a ked nemaju presne magnezium a s vitaminom B6,tak si kup samostatne vitamin B6 abo B-komplex,nieco z toho by si mala najst...

smajli
22. júl 2009

v nejakej teme som tu aj citala,ze na tie bolesti,hoc je to cudne,ale na tie krce v podbrusku pomaha dostatocny pitny rezim,viacej pit ako doter ked sa da...,pisala tu o tom dievca menom briketa,ta to ma od nejakeho znameho doktora zo svajciarska... u nas davaju vraj hned magnezium ale inde vraj najprv skusaju liecbu zvacsenym prijmmom tekutin... a vraj to pomaha...

cetera
22. júl 2009

ahoj petulka aj ja mam teraz bolesti v podbrusku, a zo spodu mam tiez tvrde brusko, dnes ma to az tak neboli ako 2 dni dozadu....neviem presne kde som citala ze bolesti su este aj teraz normalne, babätko este stale rastie a to moje je uz otocene dole hlavou a tiez som citala ze su bolesti aj vtedy lebo sa babätko uz usadza dole alebo nieco take......a obcas ked chodim sa hybe tak ze pocitim akoby taky krc, co ma tak kopne alebo sa hybe tak, ze mam pocit akoby sa zaseklo na jednej strane a vtedy mi vybehne taka hrcka na jednej strane....tiez sa obavam tychto bolesti ale asi to tak ma byt......babätko uz nema tolko miesta a teraz ked je stale vacsie uz sa tam nemesti a tiez si precvicuje rucicky a nozicky takze to trosicku aj nas mamicky boli,skor by som uz to riesila keby som mala strasne hrozne bolesti,krvacala alebo neviem.......ja obcas mam pocit ze je uz take tazke a hlavne v noci ked sa otacam alebo potrebujem vstat z postele.....a lezanie na chrbte nehrozi, to mam pocit ze ma rozpuci zvnutra

inka28
22. júl 2009

ahojte, chcem sa len spytat: posledne dva dni mavam vecer tvrdnutie bruska, pred chvilkou tiez. Vecer na pravo vzdy to trva asi minutu a potom sa to uvolni. Teraz som to mala pod pupkom. Mam to povazovat za prve pohyby alebo je to nieco , co by som mala oznamit gynekologovi???

petulka28
22. júl 2009

poradnu mam az 3.8....co sa tyka pitneho rezimu, tak ten dodrziavam, lebo mam problem s ladvinou, takze pit musim velmi vela...Magne B6 mi nekazala lekarka brat...bolia ma do toho aj tie krize a teraz neviem, ci to nie je aj ta ladvina...som z toho na nervy...manzel je na ceste domov, tak asi skocime na pohotovost...chvilami si myslim, ze ma to uz neboli a nemala by som ist nikam, ale potom to rozboli viac....na jednej strane sa bojim a na druhej nechcem robit poplach

smajli
22. júl 2009

peti kludne radsej chod,radsej sa poradis a budes kludna...

smajli
22. júl 2009

inka si si ista,ze je to tvrdnutie bruska,taky krc? ja ten pocit nepoznam...,skus si lahnut,vtedy mas brusne svaly uvolnene a bursko by malo byt upne uvolnenie,maksie,volne... ci sa to da spliest s prvymi pohybmi posudit neviem,lebo mne sa zda,ze tvrdnutie nemam,a pohyby baba su take jemne zo zaciatku,akoby ta vo vnutri bruska stuchala mala rybicka...
u nas v SR na tvrdnutie bruska davaju magnezium...

inka28
22. júl 2009

je to tvrdnutie ale to vobec neboli len je to zvlastne. Ked davaju magnezium, tvrdne cele brusko?Mne vzdy tvrdne ked lezim a som uplne uvolnena.

smajli
22. júl 2009

tu magnezium davaju,aj ked len kusok tvrdne brusko,hlavne ked je to skoro ako u teba,nemusi ist o nic zle v tvojom pripade,ale u nas by ti zrejme to magnezium doporucili... spytaj sa svojho lekara...,u na sa magnezium kupuje,nie je na predpis,mne ho doporucil,aj ked tvrdnutie nemam,len som pocitovala sem tam take pobolievanie svalov podbruska....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre