Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

rebi
7. dec 2008

ahojte baby ja som dnes absolvovala vysetrenie v nemocnici dostala som tabletku na otvaranie sa.... poslali ma domov a teraz zatial len predychujem bolesti, ale nieje to este take strasne je to ok neviem kolko to bude trvat ale ze vraj aj dva dni no tak super...
uz sa tesim tak sa len motkam po dome a cakam kedy sa to spusti.....

cleo55
8. dec 2008

pensadorcallisto tak to mas uz vpodstate vsetko za sebou len ten najkrajsi krok(pre koho ako 🙂 )pred sebou,porod! drzim prsteky nech je maly ok!ja tiez neprechadzam tymto tehotenstvom ako ruzovou zahradou ale snazim sa to vsetko brat tak ako to je a nestesovat(no ale niekedy to velmi nejde ☹ )Mna toho este do maja caka vela ale vy sa drzte! a aj ty Rebi nech to mas uz za sebou!

ivanka821
8. dec 2008

Ahoj babenky.
tak som tu opat s tym istym problemom. Dnes v noci som sa zobudila o 4 rano, co mam bolest mocovej trubice. Je to absolutne nenormalne. Mam strach, ze je to nieco vazne. Vie niektora z vas, co to moze byt?
Snad nie nejake chlamydie alebo tak. Aj ked som bola na testoch pred niekolkymi mesiacmi, ked som sa hlasila k novemu lekarovi.
Som v 10 tt a dnes ma naviac boli aj v podbrusku a spodna cast chrbtice.
Prosim poradte mi. Som uplne zufala.

pensadorcallisto
8. dec 2008

Ivanka... lewn chod pekne k lekarovi...Ja som mala mozno ten isty problem, dali mi na to antibiotika... Ale takmer celu noc som prebdela a ak som zaspala, tak len po sediacky, katastrofa.. Mala som zapal mocovej trubice.... Nic prijemne....

Rebi, tak tebe je super...Aspon to uz budes mat za sebou...Ja by som uz tiez chcela, lebo uz sa ani obut nemozem bez toho, aby som sa nezadychala... hehehe....
Tak daj vediet ako si dopadla... Drzim prsty, nech je vsetko ok...

😉

rebi
9. dec 2008

ahojte ivanka chod radsej k lekarovi istota je istota mozno to bude len ze sa ti maternica zvacsuje ale ako pise pensador. moze to byt aj zapal. neboj to zvladnes budes oddychovat liecit sa a bude vsetko ok. pozri na nas s pensador. najprv sme sa obavali ze porodime predcasne a teraz uz sme ako balony ktore sa zadychaju aj pri zehleni 😉 haha a teraz sa citim lepsie ako na zaciatku co je asi sranda aj spat sa mi uz sem tam dari len tiez ledva dycham a trochu opucham ale inac je to super. drzim palce...daj vediet ako si dopadla.
pensador. malemu sa von teda vobec nechce v noci sa mi podarilo zaspat a bolesti nikde jak to zacalo tak to aj skoncilo, takze som doma a cakam uz som cely dom upratala aj okna umyla a nic....
vo stvrtok tam idem zase tak som zvedava ako dopadneme... 😉 dam vam vediet. zatial papa

pensadorcallisto
9. dec 2008

Ahojky, Rebi.... Tak v tom zadychani mas pravdu... Len sa zohnem a fucim ako slon..No, hroza... Maly ma uz 3 kila, tak to riadne citim... Inak, ta injekcia ti to fakt nevyvolala? Ja sa bojim, ze nakoniec este budem prenasat... Nebola by som proti, kebyze porodim uz aj dnes... 😀

evaviki
9. dec 2008

Pensador - uz 37tt 🙂 no pekneee.. Inak na "vyvolanie" porodu pozri https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pensadorcallisto
9. dec 2008

Evaviki, pekne pekne, len teraz uz by som aj bola za to, keby sa narodil... Vies, brucho mam dost velke a dost vysoko...Uz len cakam, kedy klesne.... 😀 Ale ved nemozem mat vsetko, som stastna, ze sme to zvladli do tohto tyzdna... A uz nejake tie 3 tyzdne vydrzim. 😀 😀 😀

babulka123
9. dec 2008

babulky ja mam jednu otazku.. ja som len na uuuuplnom zaciatku som v 5 tt po IVF, stale beriem utrogestan 3x2 denne... ale problem je v tom ze ma boli brusko ako keby som mala svalovicu.. cely pas, alebo okolo celeho bruska.. tam kde je pupok a okolo celeho cloveka.. ja neviem ci to pisem zrozumitelne.. ale je to jedno mam pocit ako keby som mala svalovicu a je to dost neprijemne..

rebi
9. dec 2008

babulka gratulujem k otehotneniu. nech vam to vsetko dobre dopadne , ja som mala tak pocity na zaciatku to okolo pupka ale povedali ze je to normalne ked sa to roztahuje. ale v tvojom pripade je asi lepsie sa poradit s lekarom on to asi vie lepsie , pripadne kocka ktora to zazila ti poradi lepsie... 😉

dnes som unavena strasne brucho mam jak kamen no hadam to nebude dalsi plany poplach. aby sme na koniec neprenasali pensador. ja uz mam tiez brucho teda riadne akurat sa mi dnes doma smiali lebo ma fotili ako atrakciu ☹ ☹ ☹ velryba na suchu parada sexi telo 😝

babulka123
9. dec 2008

rebi dakujem.. ono to nieje take strasne ale som z toho nervozna.. hehehehehe vies ako vsetko je 1x... tak som sa na to ze budem tehu tesila neskutocne a teraz sa toho vsetkoho velmi bojim.. no ja som taky dilinko...
stvrtok idem na ultz. tak sa spytam lekara ze co s tym a ci je to ok ... snad ano....

rebi
9. dec 2008

ja viem prve je prve ja mam teraz casto krat vycitky pri druhom tehotenstve ze som to dost zanedbavala, myslim to tak , ze som nemala tolko casu na seba menej som sa kontrolovala a napriek tomu som mala viac zdravotnych problemov a popri malej som uz ani cas nemala a casto som padla do posele ko. pocas prveho tehotenstva som sa setrila .... nezdvihala som tazke, nepila som kavu vyhybala som sa cigaretovemu dymu atd. teraz som v tej rychlosti nestihala.... mala na rukach a ides von upatovala som stale sak by nas tu spina zjedla....

neboj to asi kazda sme tak prezivala ved je to normalne ked sa tak na to malinke velmi tesite je to krasne , a to najkrajsie ta len caka .

pensadorcallisto
9. dec 2008

Mne to pripomina moju prihodu z minuleho tyzdna... 🙂
S dcerou sme sa vybrali 3 dni po sebe na 1 a pol hod. prechadzku, aby sme neboli len doma...
Na 4. den som nemohla takmer ani chodit a rozmyslala som,ci ma maly netlaci alebo ci sa nieco zle nedeje... Az potom som si uvedomila, ze je to pravdepodobne svalovica... A po 2 dnoch to uz bolo znova v poho.... Tolko oddychujem a relaxujem, ze neskor aj najmensi pohyb mi sposobi velku svalovicu... Aspon som sa vtedy na sebe dost nasmiala... 😀 😀 😀

Rebi, ja ti drzim prsty, nech ti to uz coskoro vyjde, najlepsie uz dnes v noci.... Najhorsie je asi to cakanie... Este ked som bola len na zaciatku alebo v strede, tak som si neuvedomovala, ze je to cakanie na uspesny koniec... Ale teraz, cim je to blizsie, tym som viac netrpezlivejsia.... Prezili sme 9 mesiacov v pohode a tie 3 tyzdne su pre nas ako vecnost... Aspon ja to tak pocitujem... 😀 😀 😀
Inak, nam pred 2 tyzdnami dala lekarka fotku zo 4D UZV, tak kazdy vravi, ze maly sa podoba na manzela... A pritom sme mali v plane, ze podobat sa bude na mna a mudry bude po nom.... Ale ved to nie je nakoniec ziadna tragedia, ze sa bude podobat na neho... Hahahaha....

Babulka, aj ja gratulujem, nech to dotiahnete do uspesneho konca... Fakt ja sa uz neviem dockat, ked konecne maly bude s nami.... Aj ked budem vstavat neviem kolko krat v noci, ale uz sa ho budem moct dotknut...

babulka123
9. dec 2008

inak vidite toto moze byt z toho ze som sa konecene zacala aspon troska hybat.. to ma nenapadlo.. hehehehe
cez ivf som mala dost bolesti a kedze som bola doma na PN a este som tak som mohla lezat kolko som chcela.. viete si predstavit ake to bolo... bala som sa aj dychat aby som nieco zle nespravila.. hehehehe

takze nic od zajtra aspon nejake prechadzky.. aj tak treba dokupit darceky.. a snad bude dobre.. hehehe ale vazne ma to nenapadlo ze to mohlo byt z toho ...

baby dakujeeeem... ono je ine to citat a hovorit kamaratkam ze je to ok co citia lebo sa to roztahuje a tak ale je uuuuuplne ine to prezivat sama.. ja som otehotnela teraz ako naozaj poslednaaaa zo vsetkych mojich znamych a tak vdaka MK som mala vela info a ked nieco potrebovali vediet tak mi volali a pisali a ja som zistovala.. no a teraz sa mi chechcu ze nepamatas, ved ja som mala to iste.. no a kto si to ma vsetko pamatat... dakuujemm

pensadorcallisto
12. dec 2008

Rebi, no ako si dopadla? Ci uz si v nemocnici? Vcera aj dnes som na teba myslela, ci to uz mas za sebou alebo este stale cakas... 😝

petrasojka
14. dec 2008

ahojte kocky 😉
pensadorcallisto, napisem ti za rebi 🙂 , uz ma krasneho synceka - Simona 😉 Narodil sa vo stvrtok - 11.12. a este raz im takto srdecneeee gratulujeeeeeeemeeeeeeeeeeeee 😉

pensadorcallisto
14. dec 2008

Wow.... Tak Rebi sa konecne dockala...Gratulujem.... 😀 Len nech su obaja v poriadku... 🙂

emjee
15. dec 2008

wxx • Dnes o 07:19
Doporučuji přečíst:

Bolest v těhotenství: Kdy musíte zpozornět

wxx • Dnes o 07:19
Ha chybyčka se vloudila 🙂
tak ještě jednou ten odkaz: http://www.ctusi.info/zpravodajstvi/zpravy/3/bo...

petua • 24tt • Dnes o 09:41
Snaha se cení , ale já se přiznam, že stránky v sekci zdraví na idnes obcházim obloukem, protože jsou tam kolikrát neuvěřitelný bláboly, bez legrace....

akcevo
15. dec 2008

ahojte babenky chcem sa vás spýtať,kedže som prvý krát tehulka,tak netuším.Som v 7.týž. a dosť ma pobolieva podbruško aj v noci, tak ako pri stopke aj ked nie je obdobie kedy by som ju mala mať. Sú tieto bolesti v pohode?Dakujem moc 😉

pensadorcallisto
17. dec 2008

akcevo, aj mna to takto zo zaciatku pobolievalo a pozri... este stale sme spolu..... 😀

rebi
17. dec 2008

ahoj baby no uz som tu ma to za sebou. peti dakujem za oznam si zlata dufam ze aj ja uz budem co skoro pisa gratulacie.
uz som doma aj s malym sme vsetci ok maly je strasne zlaty zatial len spinka papa a kaka. je ta taky drobec. ja som ok i ked ma boli trochu rana ale hadam sa to spravi co najskor. viac ma hneva ze mala dost ziarli ale hadam si casom zvykne a uz bude dobre. dobehla som len na chvilocku je toho na mna dost idem si lahnut urcite sa skoro ozvem . pensador. ako?

pensadorcallisto
18. dec 2008

Ahojky, rebi.... wow, tak ty uz mas drobca doma.no, parada.... 😀
Gratulujeeeeem....
Kolko maly vazil? Bola si nakoniec na cisarskom? Inak, u nas sa mala zatial tesi, ale myslim, ze je to tiez len docasne.... Ved, uvidime. Ako sa to prejavuje u vas? Fakt som hrozne stastna, ze ste v poriadku a hlavne zdraviiii... 🙂

rebi
18. dec 2008

ahoj no ja som rano nabehla do porodnice 11.12 s tym ze idem na pasy a vysetrenie a tak a na pasoch sa ukazalo ze uz mam kontrakcie tak ma hned aj prijali do vtedy som ziadne bolesti necitila ale potom mi dali klistir a kontrakcie zosilneli. takto to prebiehalo az do takej tretej kontrakcie som uz mala skoro kazdu minutu ale vobec som sa neovarala a mala som dost a tak sa lekar rozhodol za aj pre mna aj pre dieta bude njlapsie riesenie sekcia. dali spinla co bolo super lebo som vsetko vnimala ale bolest necitila cize som ho aj videla aj pocula. mal 3350 a 50 cm .
terz uz urcite bude mat viac lebo je stale na me nacucnuty taky maly cecok uz ma aj prsia strasne bolia sak to hadam prejde.
deti spia tak ja aspon a chvilu si vybavim co treba.
mala je v podstate v pohode ale ked ju len trosku vyhresim za nieco v momente sa rozpalce odmieta mi dnes aj jest parada. a vecer bola zvyknuta zaspavat pri mne tak vecer place a nezaspi kym tam ja niesom , no rodinna idylka uz ani ocka nechce pri sebe ☹
idem uz moja som hotova a idem si este dat obklady na ranu a spat,,, ☹ ☹ ☹ optimistka papa

pensadorcallisto
19. dec 2008

wow...Tak to s tym porodom si mala nakoniec stastie..Jedna nasa znama tiez isla na bezne kontrolne vysetrenie a lekarka, ze uz su kontrakcie na porod, tak hned ostala tam... Hmmm, chcela by som mat taketo stastie...
Hoci... Sekciu nemusim, lepsie povedane, mala by som dost velky strach zo sekcie. Uz len z toho nasledneho hojenia ran....
Inak maly mal dobru vahu... Som zvedava, kolko kg mi zajtra povie lekarka. 😀
U nas to so zaspavanim bude vyzerat rovnako, tak uz sa "tesim"... Doteraz bola zvyknuta, ze som bola pri nej aspon kratky cas. Postupom casu som jej to vyhovorila, ze uz ma 6 rokov, ze uz by mohla aj sama a uz je to viac-menej bez problemov, aj ked cierne chvilky placu sem-tam pridu...

rebi
19. dec 2008

jA Som mal tiez obavu so sekcie ale zatial sa citim dobre dnes som uz bola aj s malou v skolke mali program vianocny, ale samozrejme je to individualne
moja no uz aj tebe sa to krati potom daj vediet ako si dopadla . mala u konecne spi maly tiez tak idem aj ja kym sa da vcera sme spali len tri hodiny som unavena jak....
s malou je to o trochu lepsie ale to asi potrebuje vsetko svoj cas.

pensadorcallisto
20. dec 2008

Ahojky...
Dnes sme boli u lekarky, maly ma podla vsetkeho 3397g.. A ma kopec vlasov.... Tvoj, rebi, sa narodil s vlasmi? Och, bola som aj na CTG a vedla jedna zena rodila... Vobec nekricala, len hlasno vzdychala a mne viac nebolo treba... Vsetky zle spomienky sa vratili..Dokonca som aj manzelovi povedala, ze sama to urcite nezvladnem... Jasne, ze zvladnem, ved co mi ine ostava, ale aj tak.... Heh...
Ake su hodnoty na CTG pred porodom? Mne tam vyskakovali cisla od 20-45... Pred 2 tyzdnami to bolo iba od 7-19... Ale myslim, ze okolo tej 90 alebo az 100? O tyzden na kontrolu... 😀
Inak, dobre, ze to tak vsetko zvladas, rebi... Ved my zeny toho urcite znesieme viac ako muzi...A to sa o nas vravi ako o neznejsom a slabsom pohlavi... 😀 😀 😀

mici11
20. dec 2008

Ahojte babenky, chcem sa vas opytat dost ma bolieva podbrusko a krize. Je to zrejme roztahovanim maternice. Mali ste to aj vy? Diky za odpoved.

rebi
20. dec 2008

ahoj mici ja som to mala tiez do konca tie krize ma dost boleli az do konca , presne ako hovoris roztahovala sa maternica.
pensador. maly mal vlasy teda este stale ma 😉 ale nie nejak strasne velaak normal.
no ja si velmi nepamatam , ale uz ked som rodila cisla sa pohybovali okolo sto a mala som dost,,, ☹ ale mi zeny to zvladame 😉
keby ste nas teraz videli maly na rukach dudluje a mala v posteli a akoze cita uz si pripadam ako indianska babicka , som dost unavena ale raz sa hadam vyspim.....
som rada ze ste ok ak nieco hned daj vediet drztesa

mici11
20. dec 2008

rebi dakujem 😉

petka_s
20. dec 2008

joj paneboze,ja sa tak velmi bojim,akedto tu tak opisujete...
hrozne sa bojim,neviete necio poraditked pridena mna ta velka bolest???(pensadorcallisto) 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre