Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

husenka
8. aug 2006

Ahojte, čo je to žlté teliesko?A kedy má zmiznúť...?Aké bolesti môže spôsobovať a kde to bolí pri rozťahovaní maternice. som asi v 14tt.a mávam krče-bolesti ako doteraz nikdy...tak si chcem overiť,lekár ma upokojoval, že to iste tou maternicou. A Ozaj ešte jedna vec...neviete aké rozmery má mať panva...?Vraj ju mám užšiu...aj rozmery mi napísali do knižky, ale neviem, či ju mám moc úzku alebo je to v norme 😒
Inak tie migrény na začiatku vraj bývajú bežne... 😉 je to jedna z tých vecí, čo treba vydržať 😠 😖 😀 a zase bude dobre 😅 😀

peha
8. aug 2006

ahojte pridavam sa - pobolieva ma podbrusko, lekar o tom vie, aj v mudrych knizkach som citala, ze je to normalne, ked sa maternica zacina natahovat a natahuje vazy, ktore ju budu neskor pevnejsie drzat. ale je to na draka. jeden den mam lepsi, a druhy horsi, ked je horsie, tak sa snazim viac polihovat a akoze lenosit.
babulky, aj vy ste to mali, ? alebo len ja to tak prezivam ?

danii
8. aug 2006

baby, ja som prave vcera s tym bola u lekarky. trvalo to uz od minuleho stvrtka, niekedy silnejsie niekedy slabsie. ale bolelo! a niekedy fakt dost! a chcela som mat istotu, ci je vsetko ok. takze je, babo sa ma dobre, je cule len maternica sa stale natahuje a roztahuje 😉

adetka
8. aug 2006

Bolesti su uuuuple normalne... pocas celeho tehotenstva... si myslim... ja som mala prve tyzdne kazde rano aj krce v bokoch maternice... aj noha mi trpla... 🙂

danii
8. aug 2006

ja viem ze bolesti su uplne normalne, ale toto uz bolo dost dlho a vkuse a boli to tahy, tlaky.... a v 23tt ... som uz mala strach
na zaciatku som to aj ja mala dost bolestive, potom to ustalo.

peha
8. aug 2006

dakujem babulky. len chcem pocut, ze nie som sisi, ze ma to boli. ze nie som jedina ...
trochu ste ma ukludnili, presne niekedy to je lepsie, niekedy bolest, ze musim lahnut, alebo sadnut...
teda, mimco ma len 2 milimetre a co to so mnou robiiiii 😵 😵 😵 😵

danii
8. aug 2006

peha, este bude rast.... ale tie bolesti su fakt a jedina nie si 😉

tyrien
8. aug 2006

Miriam,
ja som mala take iste priznaky a hrozil mi potrat.

tonicka
8. aug 2006

Peha, sisi nie si, lebo to by bolo 90% tehuliek 😀 Ja som na tom rovnako, viacmenej celý deň oddychujem 😉 Ale nech ťa teší, že príde vysnívaný darček v podobe mimi. 😀 Ja už si začínam zvykať, že stále mi niečo je 😝

husenka
8. aug 2006

A o tých rozmeroch náhodou neviete čosi?

zdenkam
8. aug 2006

Ahojte, prave som zacala zvazovat, sa zajdem opytat lekara, ci je vsetko Ok, lebo ta nahla bolest v podbrusku na strane ma dost vystrasila. Tak som rada, ze som tu o nej nieco nasla a hlavne, ze sa zda, ze tym prechadza kazda. Vo svojom 15 tyzdni je to prvy vobec nejaky problem, ktorym vzhladom na tehotenstvo pocitujem.
Neviem, ako je to doma, ale tu som v 14 tyzdni pocula ako dietatku bije srdiecko 🙂 ale nebola som na ultrazvuku este, ten ma v Irsku caka tak v 20 tyzdni. Mali na to taky malinky mikrofon, ci co. Robia to aj doma takto?

peha
8. aug 2006

husenka neviem. skus sa spytat mozno expertky, ta je sikulka v tabulkach.

simcas
8. aug 2006

zdenkam - tak to si teda vesela tehulka, ked si v 15tt a toto je tvoj prvy problem, hmm, to my tu niektore dost trpime. Brusko boli, lebo sa maternica roztahuje - tak to je, aj to tak bude. Niekedy boli viac, niekedy menej. Ja som v 14tt , vcera bolelo, dnes nie... zas boli hlava... a tak...naozaj staci lezkat a oddychovat a papat magnesium - to je na stahy maternice .A to v tom Irsku az v 20tt robia prvykrat ultrazvuk ? No, to nie je bohvieco. Neviem, ako sa pocuva srdiecko tu, ale babatku bije uz asi od 6 - 7tt.to viem, lebo som videla na usg a povedal aj lekar - bije mu srdiecko, je v poriadku - to bola ta najkrajsia veta, co som chcela vtedy pocut.

miss
8. aug 2006

husenka- to žlte teliesko ma každa tehu žienka vytvori sa po oplodneni a vyživuje dietatko do 3 mesiacov, ty si už vsak v 14nastom, skus denne vypit jedno šumivemagnezium, možno potrebujes len ukludnit maternicu.

husenka
10. aug 2006

peha:vdaka za typ napíšem jej poštu 🙂 a potom to tu zberejním tie rozmery,možno sa aj iným tehulienkam zídu 😉 😀

husenka
10. aug 2006

peha: ☹ expertku mi to nevzalo, vraj neexistuje ☹ nevieš prečo? 😠 ☹ 😒 😉

katrin
10. aug 2006

husenka, skúšala si nick expertka8 ? 😕

kika21
10. aug 2006

ach ja tak rada by som sa k vam pridala na debatku ale este stale cakam citam je zasiate zrniecko alebo nie a ja tajne a tisko dufam ze je ked sa smiem spita citili ste uz aj v prvy den neaku nevolnost lebo ja chodim stale cikat. ☹

peha
10. aug 2006

ano je to expertka8.

my ideme dnes lekarovi, lebo vcera som trochu aj spinila, ze ma pre istotu chce vidiet...
tak sa drzkajte, a nech vas bolka telo co najmenej 🙂

expertka8
10. aug 2006

...dobré ránko 😉 ...začalo sa mi po raňajkáx čkať...spomínali ste ma??? 😅

svetluska.p
10. aug 2006

kika21 - ak chodis vela cikat, je to dobre znamenie. Pretoze vplyvom hormonalnych zmien v tehu, niektore tehulky chodia casto na malu. Tak Ti drzim palceky aby bolo mimi male 🙂.

peha
10. aug 2006

ahoj expertka, ano 🙂
ze si expertka na tabulky a mohla by si nam pomoct - citaj vyssie, budu ti povdacne 🙂

papa majte krasny den 😵

expertka8
10. aug 2006

...ROZMERY PANVY:

V kazdom pripade nizky vzrast moze byt urcitym rizikom pri spontannom porode, pri nizkom vzraste su totiz proporcne mensie aj rozmery malej panvy. Samozrejme, treba vzdy davat do suvisu rozmery panvy s predpokladanou hmotnostou plodu, ktora sa odhadne pomocou ultrazvuku. Podla tychto faktorov sa potom rozhodne, ci je vhodnejsi vaginalny porod, alebo porod cisarskym rezom.

http://www.laser.sk/SK/3BSCIENTIFIC/tehotenstvo...

http://www.tehulka.cz/view.php?cisloclanku=2005...

peha
10. aug 2006

ne nehovorila som ? esteze tu mame nasu expertku ! 😎 😵

si dobra !!!!

expertka8
10. aug 2006

...KEDY MIZNE/DEGENERUJE/ ŽLTÉ TELIESKO???

Vajíčka, ktoré dozrievajú počas menštruačného cyklu, obklopujú bunky produkujúce hormóny. Vajíčko spolu s týmito bunkami sa nazýva Graafov folikul. Hlavný hormón, ktorý produkuje tento folikul, je estrogén. Zvýšená produkcia estrogénu počas cyklu zodpovedá za stimuláciu rastu a formovanie žliaz vo výstelke maternice. Mení tiež sekréciu v krčku maternice, čím uľahčuje spermiám prechod do maternice a stretnutie s vajíčkom. Približne 15 dní pred začiatkom periódy uvoľňuje hypofýza veľké množstvo LH, ktorý stimuluje uvoľnenie vajíčka - ovulácia - o 36 hod neskôr. Vajíčko potom putuje vajíčkovodom do maternice. Oplodnenie prebieha väčšinou vo vajíčkovode.

Bunky vo vaječníku, ktoré vytvorili Graafove folikuly, teraz podliehajú zmenám, vrátane vstrebávania tuku. Označujú sa ako žlté teliesko (corpus luteum). Stále ešte produkujú estrogén, ale tvoria aj hormón progesterón. Progesterón má v menštruačnom cykle dve hlavné funkcie. Prvou je zmena hlienu v krčku maternice, ktorý je príliš hustý na to, aby mohli spermie preniknúť do maternice. Druhou je tvorba tekutiny v žľazách výstelky maternice, ktorá vyživuje oplodnené vajíčko.

!!!Ak nedôjde k oplodneniu, žlté teliesko degeneruje!!!. Malé krvné cievy v tejto oblasti sa stiahnu, takže bunky tvoriace výstelku maternice nedostávajú kyslík a odumierajú. Potom sa odlupujú a vylučujú s časťou krvi pri menštruácii a cyklus a končí. Všetky hormóny vylúčené počas cyklu ovplyvňujú menštruačné hodiny.

expertka8
10. aug 2006

..peha... 😅 😀 ...ešte že existje *vyhľadávač* 😵

...mimoxodom...mrxa prišla v utorok 😉

peha
10. aug 2006

tak je dobre 😉

expertka8
10. aug 2006

...k danej téme pridávam aj ja osobnú skúsenosť...
...počas 1. tehotenstva som mávala veľké bolesti v oblasti "pod rebrami"..lekárka po celú dobu presviedčala..."..že sa mi *naťahuje* maternica.."...vzhľadom k tomu,že nie som žiadny hypoxonder a citlivka...nexala som sa uxláxoliť...keďže bolesti/najmä pri xôdzi/ neprexádzali a lekárka svoj flegmatický postoj nezmenila..ja som pre zmenu zmenila ju!!!
...nový lekár mi zistil niekoľkonásobne vysoké pečeňové hodnoty,ktoré ohrozovali mňa i dieťatko...takže v konečnom dôsledku som mala pravdu...bolesť prixádzajúca z pečene/zápal/ nebola v norme...nehovoriac o *naťahovaní maternice* 😠

...lekárka mi dokonca predpísala užívanie liekov../jej vyjadrenie..citujem:"pre istotu"/...ktoré sa na našom trhu neužívali v tej dobe 8 rokov,pretože boli zistené závažné vedľajšie účinky u novorodencov/anomálie pohl. orgánov...mentálne postihnutia/...tieto závažné fakty som sa dozvedela až na konci tehotenstva, po zmene lekárky...

elesa
10. aug 2006

Bolesti su sice bezne, ale nic netreba podcenovat. Je istejsie ak o tom informujete svojho lekara. Ja som mavala bolesti bruska, tvrdnutie bruska, bolesti panvovych kosti. V 6. mesiaci som sa zacala otvarat. Bola som na striedacku doma a v nemocnici. Nic nepodcenujte. Nemusi to znamenat vobec nic, alebo prave naopak. Hlavne oddych. Lezat pokial sa da. Ziadne heroicke vykony. Drzte sa.. 😉

husenka
10. aug 2006

expertka super...tie rozmery v tom 2. príspevku...moje sú asi o 2-3cm menšie a výšku mám169, takže žiadny drobec nie som, ale hádam, to nebude veľmi podstatný rozdiel? 😕 Dúfam silnóóóóóóóóóó´´o 😉 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre