Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

jj2202
11. sep 2006

rebeka? si tu?

jj2202
11. sep 2006

tigri ty si ako zistila ze si tehulka tak skoro?

tigri
11. sep 2006

mne praveze byvalo zle po vsetkom a niekedy sa stacilo len pozriet na jedlo, ale nikdy som neblvkala, len to trvalo asi tak 1/2 hodinku, kym sa zaludok ustalil

a prsia uz zacali boliet aj mna

ze som tehulka, som zistila minuly tyzden a skor som v 4tt ako v 5tt, ked mi neprichadzala mrska, spravila som si test, ale moc som tomu neverila, pretoze som mavala dlhy a nepravidelny cyklus, 2 testy mi vysli pozitivne aj ked az po cca 20 minutach, tak som isla na krv a tam zistili HCG, len hrozne nizke hodnoty, preto, aj keby som uz oficialne podla poslednej mrchy mala byt v 7tt, som tak max. v 4 az 5tt 🙂

jj2202
11. sep 2006

no tigri, ja ked som bola na krvi to som bola v 5tt+2 tak som mala hcg tak na 3tt aspon co mi sestricka povedala...

tigri
11. sep 2006

mne povedali, ze mam 49 jednotiek HCG, takze asi tak zhruba, ako aj tebe povedali

som teda zvedava, aky tyzden mi nakoniec prisudia 😉

k doktorke idem az o 3 tyzdne, zajtra rano idem na odbery do knizky, tak poprosim sestricku, aby mi zistila aj vysku HCG, uvidim ako to poskocilo...

tebe to potom kedy skorigovali? lebo je viem na 99% termin pocatia a malo by to sediet s tym, co vravela sestricka 🙂

jj2202
12. sep 2006

no ja som mala v 5tt+2 hcg 340...vraj taky 3tyzden od oplodnenia...

rebeka
12. sep 2006

jj: uz som tu..

jj2202
12. sep 2006

rebeka a preco nemas v pase tt?

rebeka
12. sep 2006

jj: lebo uz nie sme tt 😔 a snazit sa mozme az o d noveho roka.. preto nemam ani snz.

inge23
14. sep 2006

ahojte babulky...vcera som bola na sone. zatial pekne rastieme, akurat ma velmi trapia bolesti v krizoch. a to som v 5+2 tt.je to hrozne 😢 nemate niektora s takym to niecim skusenosti. este poviem, ze mam obratenu maternicu

peha
14. sep 2006

inge ahoj,
aj mna hrozne trapia krize. ale ja mam asi ine dovody ako ty. ja som pred necelym rokom mala operovane platnicky a navyse som teraz rizikova, takze nesmiem cvicit ani vela chodit, co mi velmi velmi chyba a z toho boli chrbatik.
ale uz som pomaly zacala aspon jemne cviky, hlavne aby tam neboli brusaky, take skor jemne unozovanie a jemne napinanie svalov a natahovanie. dobre su aj prechadzky.
hlavne sa nesmu masaze - iba take jemnunke a slabunke hladkanie v oblasti krizov, velmi jemne "masaze", aby si neposkodila plodu. taktiez by sa nemali horuce kupele, ani akupunktura a samozrejme ak sa da, tak bez liekov proti bolesti.
len pohyb. ak mozes cvicit, tak odporucam cvic. velmi drzim palce, nech ti to skoro prejde. 🙂

ps - s obratenou maternicou sa netrap - kamoska tiez mala a porodila krasnu a zdravu dcerku. len ziadne prudke a tazke pohyby a dvihat tazke veci.

timina
18. sep 2006

Ahojte,som práve objavila tento pokecík a som veľmi šťastná z neho.Som vraj podľa mojej gynďáčky v 20tt...asi týždeň už nemôžem poriadne spať z krížov vlastne v žiadnej polohe.Začínam zúfať z toho. 😒

zuzu13
18. sep 2006

timina a čuduješ sa? Bábo rastie a čoraz viac sa bude rozťahovať. Skús sa poobkladať vankúšmi a hlavne hľadať vhodnú polohu, ktorá sa bude páčiť aj mimi.
Kríže ťa môžu bolieť aj z počasia, ak si prechladla alebo z prírastku na váhe.Vydrž už máš polovicu za sebou 😀

timina
18. sep 2006

zuzu13-vďaka.Vyskúšam vankúšiky i keď si to dosť dobre neviem predstaviť ako sa zmestíme s manželíkom hehe.No neva dúfam,že to zvládneme až do konca.A vlastne máš pravdu už mám polovicu za sebou ani som si to poriadne neuvedomila....až teraz.Ty si sa kedy dozvedala ,že to bude dievčatko?

zuzu13
18. sep 2006

ja? no keď som povedala mužovi a synovi( na ich meniny), že budeme mať mimi. Manžel povedal že vie čo robil. Ale nie v 20 tt. na sone nám povedali, že to s najväčšou pravdepodobnosťou bude dievčatko, v 25 tt. sme boli na sone urobiť video a tam nám to aj názorne ukázali(viď album) 😀

timina
18. sep 2006

jéjo to je krásne.Ja som bola teraz na ultrazvuku ale nevideli sme pohlavie len dok.videla moč.mechúrik a podotkla,že "pišuliaka"tam nevidí.Síce všetci tvrdia,že to bude chalan a viacmenj aj ja,možno to bude inak.

zuzu13
18. sep 2006

a na tie bolesti hlavne teplé oblečenie na kríže. Teraz si náchylnejšia na chorôbky a aj to počasie už nie je "letné"

timina
18. sep 2006

Snažím sa zuzu už som si pokúpila teplejšie spodné prádlo.

ninocka
18. sep 2006

jaj dievcata aj ja trpim krizami ale myslim,ze to boli hlavne kvoli tomu lebo priberame a krizu maju zataz
no musime to vydrzat

ninocka
18. sep 2006

ak to vsetko vydrzime budeme mat krasne babo

timina
18. sep 2006

Jasne,že vydržíme však sme ženy a tie teda vydržia!Ja len budem najšťastnejšia mamina ak bude naše babo zdravučké to je moja priorita momentálne a vydržím preto všetko.

ninocka
18. sep 2006

veru tak timina
mame pri sebe termin
kde budes rodit?

timina
18. sep 2006

Asi na Kramároch budem,ešte to neviem isto ale pravdepodobne tam.Troška nad tým začínam premýšľať lebo sa blíži a ty? Ja mám prvý termín 17.januara takže sme asi na tom narovnako,však?

evickaleh
18. sep 2006

ahojte babenky, tak krize trapia aj mna a dostatocne. Hlavne ked nieco dlhsie robim na nohach, alebo tak, ked sa namaham. Ale ked bez varenia a umyvania riadu, upratovania by to asi neslo 🙂 . Ale v poslednej dobe ma zacali trapit nozicky, strasne krce v nich mavam.

miss
18. sep 2006

evickaleh- krce v nohach to poznam 😠 je to katastrofa, ked sa zobudim a ponatahujem sa dostanem taký krč do oboch nôh, že skoro plačem od bolesti uplne mi stuhnu svaly a chvilu tot rva kým to prejde, potom sa neviem postavit ostane mi svalovka v lýtkach, nemože to byt sposobene nedostatkom vapnika?

palma
18. sep 2006

37tt 😎 ženičky,na krče v nohách pomáha Magne B6.Jedna tabletka pred spaním.Vyskúšajte,alebo sa spýtajte vašho dr. 😉

miss
18. sep 2006

palma- ja pijem každý den šumive magnezium pomaha na maternicu, ale tie krce akosi ovplyvnit nejde, no neviem bez magnezia by to bolo možno este horsie 😝 😅

timina
19. sep 2006

Ahojte tehulky,tak kŕče poznám aj ja...je to des ale tiež si dám raz za čas Magne B6 keď sa to už nedá vydržať.Inak sa snažím si najviac vykladať nohy kde len sa dá a cvičím každý deň s chodidlami je to celkom dobré,trvá to pár minút. 😉

maryja
19. sep 2006

s krčami v nohach mam problem aj ja, uz som sa parkrat v noci zobudila na krč. Tak teraz uz podvedome natahujem v noci nohy, ze si prsty čo najviac pritiahnem k nohe dohora. A asi to uz robim i zo spania automaticky.

danii
19. sep 2006

o tych krcoch v nohach sme sa prave vcera bavili niekde na inej teme, ale myslim ze to magnezium nepomoze. skor to vykladanie si noh kde sa da, sedenie, ale nie s prekrizenymi nohami, pohodlnymi topankami a pod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre