Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

pensadorcallisto
29. okt 2008

Presne tak,lucinka... Tehotenstvo to su vzdy vascsie alebo mensie bolesti... 😀
Ved to, ze by som to mala rozoznat, ved predsa uz 1 mam, ale vies, tie obavy su vzdy... 😀 😀 😀

rebi
2. nov 2008

ahoj baby . dalsi narocny de za nami vcera som absolvovala vylet autom ☹ boli sme na cintorinoch palit. ale mam dost vecer ma bolelo vsetko uz som si myslela ze do rana porodim. ale maly sa drzi tak teraz si vychutnavam rannajsu kavu rodinka este spi... dala som prat zapla umyvacku a hram sa.... mala sa akurat zobudila 😉 idem robit ranajky.
pensad. ako sa citis?

pensadorcallisto
3. nov 2008

Wow, rebi... Aj ja mam taketo stavy, ze si myslim, ze uz uz porodim, ale potom sa mi podari zaspat a je novy den... 😀 Vcera sme boli na mensie nakupy pre babo, urobila som zopar fotiek, tak dufam, ze sa mi ich sem zajtra podari supnut... 😝
Inak, vdaka za opyatanie, Rebi, mam sa vcelku dobre, tie bolesti su rovnake, ale som stastna, ze sme uz skoro v 32. tyzdni, tak to uz nejako potiahneme... Ty sa ako mas po narocnom vikende?
Inak, kolko ma tvoje babo vahu? Chcela by som vediet tak orientacne aku by mohlo mat to moje v 32. tyzdni, lebo stale ked ideme k lekarke, tak s manzelom uzatvarame stavku a stale vyhra on...
😀 😀 😀

jasom
4. nov 2008

dakujem za odpoved i ked trosku neskor reagujem

rebi
5. nov 2008

moja ani neviem kolko ma idem zajtra k lekarovi ale ja typujem ze 2kila uz hadam ma aj viac . mam sa celkom dobre ako by tie bolesti ustali no nechcem to prerieknut.... 😉
akurat som trochu upratala dala som varit a idem pre malu do skolky. zajtra ti dam vediet ako som dopadla hadam je vsetko ok....drz sa

majulienka32
5. nov 2008

ahojte babulky, ja sa len chcem opytat ci vam netvrdlo brusko a ak ano tak ako casto za den?? lekar vravel ze je to normalne pokial to nieje caste a bolestive, tak pre istotu sa pytam,,a obcas ma picha aj v podbrusku.. to je tym roztahovanim maternicce vsak?

pensadorcallisto
5. nov 2008

Majulienka, mne tvrdlo dost casto, ked som sa namahala... Teraz sa to uz ukludnilo, ale to tvrdnutie mam uz niekolko tyzdnov. Len v poslednej dobe je to uz aj s bolestami... Nie caste, tak 5 krat za den+ tvrdnutie bez bolesti... 😝
Rebi, ty uz ides zajtra? Wow... My az v sobotu, tak sa neviem dockat... 😀 😀 😀

ditka1
6. nov 2008

ahojte baby poradte som v 23t a vcera ma dost bolelo ako keby celkom na spodu bruska taka trhava bolest alebo rezava celkom dole raz nalavo potom vpravo aj v strede a s tym ma boleli aj lave krize ale otrasne ma tahali. ☹ pri moceni nemam problem ani vytok ziadny male sa hybalo som citila mohli to byt take bolestive pohyby ale hroza-bolo to v intervaloch chvilku strasne rezanie a potom ulava-nemozem sa otvarat myslim ci ma nebudu musiet zasivat-aky je to pocit ked sa zena otvara-ma strasia,ze to niekedy ani zena nevie ze je otvorena,bojim sa ze co to boli za bolest lebo predvcerom som bola na kontrole a vobec na odspodu nepozeral iba sono robil.Beriem magnezium 3x denne a zevraj z toho by som sa nemala otvorit len tak-inak chcem ist v stredu do polska a doktor povedal aby som si vzala 3dni pred tym 3x2tabl.magnezium pre istotu aby som zvladla cestu.poradte.diky.

rebi
6. nov 2008

ahojte baby mne tvrdlo brucho od stvrteho mesiaca aj pri malej aj teraz . pri malej som to brala sportovo aj lekar, ale teraz sa to opakovalo dost casto aj desat kra denne aj s miernymi bolestami ale dalo sa to zniest brala som 6 kusov magne B6 aj teraz by som mala ale teraz akoby sa to trochu ustalilo tak si nedavam alebo menej... 😀
otvarat som sa neotvarala tak ten pocit nepoznam, ale mala by si o tych pocitoch povedat doktorovi. clovek nikdy nevie a on uzna co je pre teba najlepsie ditka radsej aby sa nieco nestalo.... 😉
Pensador... ja uz sa tiez neviem dockat som zvedava ci je vsetko ok kolko sme narastli ved ti potom napisem . jedine co ma zacina trochu hnevat ze mi zacinaju opuchat ruky uz si pripadam jak casovana bomba

pensadorcallisto
6. nov 2008

Opuchaju tı ruky? Takze mna to bud este len caka, alebo sa to nedostavi... Mne zatial neopucha nic okrem dolnej casti 😀 , takze to pripisujem tomu, ze babo tlaci... A cim viac vazi, tym sa to zhorsuje.... Ale este nejake tie tyzdne vydrzim a potom sa dam do poriadku... 😀 😀 😀
Ja sa tiez neviem dockat, ked mame ist k lekarke, vtedy sa citim ako pred vianocami... hahahaha.... A napis,kolko kg mate a ako ste na tom.

Ditka, inak mna este nikdy lekarka nevysetrovala zo spodu, vzdy len ultrazvukom.Tiez mi nim aj merala dlzku krcka maternice, takze v poho... Ale pamatam si, ze som raz mala dost velke bolesti, tvrdnutie a sla som k nej po 9 dnoch od poslednej kontroly... pozrela ma UZV a prepisala mi akurat magne a ze ked sa nezlepsi, mam prist znova... Odvtedy uz nastastie preslo 12 tyzdnov a my sme este stale 2 v 1, takze ak ams akekolvek obavy, tak radsej 10 krat k lekarovi ako potom nieco lutovat... 😉

rebi
6. nov 2008

no dalsi den za nami tak je to na sto percent chlapec tak sa vytesujeme....
mna zase prehliada zo spodu stale kazdy mesiac niekey aj castejsie podla mojho zdravotneho stavu....a stale mi robi aj sono
maly by mal mat asi tak 2. pol kila plus minus ( ale skor minus ) 😉
uz sa neviem dockat kedy bude doma s nami a ja ked sa dam do poriadku.....
citim sa celkom dobre az na tie ruky som jak sumo zapasnik . ale uz sa nam to krati tak to este dobojujeme do konca.
mala spi a idem sa aj ja zvalit pri telku. ak sa mi podari tak by som si aj pospala....
drzte sa baby. pensador. potom napis ako ste dopadli v sobotu. drzim palce

pensadorcallisto
7. nov 2008

Rebi, nejako som nepochopila...Kolkoze by to mal mat tvoj maly? 2 kila? A plus-minus pol kila? Alebo ako? Ja tipujem, ze v tom tyzdni, v ktorom si, by mal mat aspon 2 kila aj nieco, nie?
Inak, blahozelam ku chlapcovi.. manzel je asi stastnejsi ako ty, nie? Aspon u nas to tak bolo.... Ale zasa na druhej strane, manzelov podriadeny ma 2 dcery a on chce syna, tu je to celkom dolezite mat syna. A tak chce este 3. dieta, jeho zena ani moc nie, ale co uz narobi.... 😀
A ked tak budu mat zasa babu, tak neviem neviem ako to rozdycha...
😀 😀 😀

pensadorcallisto
7. nov 2008

Inak, Rebi..Aj teba tak kope do rebier? Vcera som az vykrikla od bolesti, taky kopanec som dostala... Pri dcere som taketo tvrde kopance nepocitovala...

ivanka821
7. nov 2008

ahoj babulky. Tehulky....
Chcela by som sa opytat, ci niektora z vas ma skusenosti s bolestami mocovej trubice. Vzdy rano ma to boli ale nieako zapal mocoveho mechura ale taka neprijemna bolest.
Moze to znamenat nieco zle? Som v 5tt +3

rebi
7. nov 2008

ma 2 a pol kila tak uz sa pomaly blizime k trom kedze je to chlap urcite bude mat dost obavam sa ze malo to nebude moj muz mal 4 a pol kila ked sa narodil katastrofa pri tej predstave sa desim porodu ☹
kope ma stale aj teraz minule som soferovala a tak ma kopol ze som skoro havarovala 😖
manzel sa tesil i ked pri babach mu je dobre stale ho obskakuju 😉

petrasojka
7. nov 2008

ahojte kocky 😉 caveste livi+rebi 🙂 🙂
som vas tu nahodou "nasla" a akurat citam, ze teda chlap na 100% 😉 to je supeeeer, ako vravia vsetky mamicky co maju chlapcov - "to bude jediny chlap, ktory ta bude vzdy milovat" 🙂
a teda uz mate aj krasnu vahu, mne to ravinger nikdy nepovedal, no som zvedava ci nieco povie najblizsie. Sofia mala skoro 4 kila ked sa narodila, neviem ani kde som to nosila taku vahu 🙂 ja som mala 4,20 a heno tiez vyse 4 kg, takze je to vraj aj geneticky dane, ze to bude opat vacsie, teda ak to bude na termin ako ma 🙂
pozdravujem aj vsetky ostatne tehulky 🙂

pensadorcallisto
7. nov 2008

Wow, rebi...Takze ja sa teda skusim s manzelom stavit na tych 2 kilach, to by hadam mohol mat, dufam, ze tentokrat vyhram ja... hahahaha.... Zajtra dam vediet, neviem sa dockat a objednani sme az na 11:30, tak neviem, ci mam predtym jest alebo nie, kebyze mi chceli brat krv..Neviem, ake vselijake testy a ci sa vobec este nejake robia v 32. tyzdni...

Ivanka, ja som bola v 2. mesiaci, ked som mala zapal mocovej trubice... Hrozna bolest, v noci som nemohla skoro ani spat, kazdych 15 min. na zachod a ta bolest pri tom, no strasne... Hned rano sme s manzelom skocili na pohotovost. Vysli mi E-coli.... Hnusne, ale bola som z toho dost znechutena...Tak som brala 5 dni antibiotika, ktore mi predpisala moja gynekologicka. Nastastie to zabralo...

ivanka821
7. nov 2008

pensadorcallisto,

Dakujem ze si ma povzbudila... 😀
Akurat ze mna to nejako neboli cez den. Iba sem tam rano. Ale dnes ma zase picha v podbrusku. Mam z toho strach, aj ked viem, ze ta bolest je normalna.
bola som v stredu na it a vtedy to bolo akurat 5 tt a lekarka videla len nejaku ciernu bodku v maternici. a ze ta ma len nejake 2 mm. Krvne testy a hcg mi dopadli dobre.
Je to ok? Potratila som v lete a uz to nikdy nechcem zazit.
Dnes mam nejake depky, neviem, ci to robi toto londynske pocasie......

pensadorcallisto
8. nov 2008

Hahahah...Londynske pocasie.... Super...
No, ja som napriklad bola prvykrat u lekarky vo 4. tyzdni a este vobec nic tam nevidela, takze ty to mas lepsie... Mne tiez hned brala krv a podla vysledkov mi vyslo tehotenstvo, tak hned mi blahozelala... A potom o 2 tyzdne na kontrolu znova a uz tam bolo aj nieco vidiet...Ale zasa to cakanie na srdiecko, takze som k nej chodila dost casto... 😀 😀 😀
Ak mas HCG v poriadku a pekne stupa, tak sa nemas preco znepokojovat.
Tie bolesti v podbrusku, to som mala aj ja, ale nejko som sa nestresovala, lebo kazdy tu o tych bolestiach pise ako o normalnom sprievodnom jave.
😀

haicka
8. nov 2008

Ahojte, je to moj prvy prispevok. Chcem sa poradit, som v 11tt, mám za sebou jeden potrat(zamlkly v 10tt), tak sa teraz dost bojim. Mam bolesti vajecnikov, niekedy je to take pichanie, ze sa nemozem ani postavit a taktiez bolesti v krizoch, tie su niekedy este horsie. Stretli ste sa s tym niektora? Dakujem. ☹

ivanka821
8. nov 2008

pensadorcallisto,
ja viem, ze to tak ma byt.
HCG mi stupalo, dvojnasobilo sa, dokonca viac ako zdvojnasobilo.
No 19.11. idem znovu na UTZ tak dufam, ze uz budeme mudrejsi 😲

rebi
8. nov 2008

ahoj petrasojka peti nejak mi blbne pocitac niektore spravy sa mi nedaju ti odoslat. som ok no chlap ako si citali je sto percent. hlavne nech je zdravy.. rebeka spi a ja som chcela povedne zehlit ale nevladzem a spim skoro tiez. a co ty uz si ok?
pensador. ako dopadla kontrola ste ok?

pensadorcallisto
8. nov 2008

Ahojky...
Tak, kontrola dopadla vyborne...Maly je v poriadku, pozerala sa na organy atd, takze vsetko ako ma byt, je aj v dobrej polohe, hlavickou dole, ved to inak aj dost citim...teda tie kopance do rebier...
Ma 2 kg a vravela, ze je vyvinuty ako na 33. tyzden...Odteraz uz budeme chodit kazde 2 tyzdne a potom kazdy tyzden... Krcok mam tiez v poriadku, dost dlhy a pocita, ze sa narodi v normalnom termine...Hrozilo mi totiz, ze sa narodi skor.... Tak sranda....Uz len s radostou cakam, kedy pride moj super tatino a donesie mi "par" veci...hahahahaha 😀 😀 😀 😀
A ty ako rebi? Inak, ja sa tiez chystam zehlit, ale nejak sa mi fakt do toho nechce... A co sa tyka poriadku, tak ten robim tak priebezne, ale treba detailne, takze manzel zavola v pondelok jednu pani, nech nam to tu da dokopy... Kedze ja som teraz taka "neschopnaaaaaaaa" 😎

rebi
8. nov 2008

super gratulujem ze je vsetko ok ja tiez tvrdim ze nakoniec este budeme prenasat tak sa tym malym paci u maminy ... 😉 ale to je len dobre
malej sa nechce spat a nevieme ju ani za svet uspat uz mam nervy lebo ja uz ledva kukam pat minut a spim ☹

pensadorcallisto
9. nov 2008

Rebi...Kebyze prenasame, tak este v pohode, len nech sa nenarodia skor....
Inak, my malu davame spat o desiatej, ale kym zaspi, tak je skoro aj jedenast. 😝
Vcera sme chceli ist kupit nocnu koselu pre mna do porodnice, ale nejak sme sa k tomu nedostali..Manzel dneska zahlasil, ze uz mame vsetko prichystane do porodnice a ja na to, ze pre maleho hey, ale pre mna este nemame fakt nic....Keby to na mna prislo tento tyzden, tak tam asi spim naha.... 😀 😀 😀
Vies, u nas to sa takto presuva z tyzdna na tyzden, manzel si ani za svet nevezme dovolenku.... Aj mu vravim, ze nech urobi radost podriadenym a nech si vezme volno aspon na 1 den, ale nezabera.... A sama sa nikam nedostanem... 😠

rebi
10. nov 2008

no u nas sa ja nemozem v tom to spoliehat na muza to si radsej vsetko sama nakupim pripadne mi pomoze mamina ved ako ty hovoris inak by som am bola hola aj ja.
😅
mala je v skolke ja idem trochu upratat mozno aj zehlit a chcela som si ist dat prehodit zimne gumy na auto ale asi to necham na zajtra ....
idem sa teda do too pustit pekny den

pensadorcallisto
10. nov 2008

Tak ja sa musim spoliehat, lebo centrum je od nas dost daleko odkedy sme sa prestahovali... Sice mame hrozne blizko nakupne centrum, ale ja som videla taku super nocnu koselu, ze sa pacila aj mne aj manzelovi, takze chcem iba tu... A to musim s nim... A o 3 dni je tu ocko, takze to zasa prelozime na dalsi tyzden...Len dufam, ze este vydrzime... Citim taky vnutorny klud, ze vsetko bude v poriadku, ale aj tak... Co ak...
Akurat sme cez vikend este dokupili jeden balik plienok navyse, mali 30% akciu.
Rebi, keby si videla kolko mne treba zehlit.... Zajtra sa do toho pustim, musim este aj vyprat postelne atd... Ale aspon mi rychlejsie ubehne cas... Manzel cely den v praci, tak som cela natesena, ked uz konecne pride....

pensadorcallisto
13. nov 2008

Rebi, si v poriadku? Nic nepises, neozves sa... Dufam, ze sa mas dobre... 😀

rebi
13. nov 2008

ahoj mpja mam sa dobre len som stale niekde behala vybavovala a vecer som padla unavene nemam najlepsie vysledky tak idem este v utorok na krv a uvidim ako dopadnu podla toho sa lekar rozhodne ci cakat dalej alebo to ukoncit skor aby sa nic nestalo mne. maly je ok.
a ty sa ako citis? ja uz mam vsetko pripravene len to este musim hodit do tasky a relativne mozem ist,,,,
a co ocino uz prisiel? bude tam s tebou az kym sa maly nenarodi?

pensadorcallisto
14. nov 2008

Ahojky..Tak to som rada, ze sa mas relativne dobre... Inak, mne nerobila ziadny odber krvi, ale vlastne od zaciatku beriem zelezo a vitaminy, predtym som mala anemiu. Super, ze sa aspon maly citi pohodlne, ked ty uz nie... 😀
Moja dcera sa narodila v 35. tyzdni, takze ja si tiez vravim, ze keby nieco, tak nech pocka aspon do toho 30. novembra a moze sa narodit..Ona sa tiez mala narodit 2. septembra, ale narodila sa 30.augusta.S malym mam termin 2.januara, takze toho 30. uz by bolo ok....
Ja sa citim celkom dobre, uz aj chodim na prechadzky do obchodu, predtym som sa neodvazila, lebo stacilo, ze som sa len trosku presla a uz som fakt nemohla ani chodit, takze pre mna je to pokrok...
Ocino uz prisiel..Akurat vcera rano o pol siedmej sme ho boli vyzdvihnut zo stanice... Prisiel iba na tyzden. Vravela som mu, nech ostane aspon 2-4 tyzdne, ale on, ze maju uz listky na ples, takze tak na kratko. Ma uz aj spiatocnu letenku... ☹
Zajtra ideme na celodenny vylet, tak som stastna ako blcha.. Aspon nejaka zmena sa teraz udiala, lebo stale sme s malou doma same, akurat vikendy su ine...
Inak, tie vysledky, co mas zle, to su vysledky z krvi? A preco by ti mali tehotenstvo ukoncit? Byva ti zle? Alebo kvoli tym opuchom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre