Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

rebi
14. nov 2008

ja ani nepuchnem tak velmi je to relativne v pohode, len mam malo trombocitov atym padom sami asi nezraza krv tak akoby sa mala a ze vraj pre mna je to nebezbecne , ja to mu nerozumiem....
ale nerobim si z toho hlavu lebo uz viac bab malo taketo preblemy a na koniec sa to spravilo a rodili normalne ...
dam ti vediet uzi si zajtra den s ocinom papa

taella
17. nov 2008

aj vás bolí lonová kosť ? Je to tým , že sa rozťahuje a pripravuje pôrodné cesty ?

rebi
18. nov 2008

taella neviem mna lonova kost neboli za to vsetko ostatne ano.... ☹

rebi
23. nov 2008

ahoj baby no co nove ja uz ani neviem co je horsia bolest ale sak uz len par dni a porodim
pensador. ako co nove si ok?

dendika
23. nov 2008

ahojte, taella, aj mna bolieva lonova kost, a posledné asi 3 týždne ma bolia rebrá, vpredul, aj vzadu na chrbte, nie je to nejaká velmi silná bolest, len je to taká nepríjemná bolest, som sledovaná aj u urologa, pytala som sa aj jeho, či to nemože suvisiet s ladvinami a on mi povedal, že to bude už určite maternica a bude to boliet stále viac, nemate niektorá z vás tiež takéto pocity?

pensadorcallisto
24. nov 2008

Ahojky.... 😀
Tak, nam odisiel pocitac, ale uz sme si za neho zohnali nahradu...hahhhaa...
Inak, lonova kost, tak to je normalne... Mne sa trocha pri prvom tehu rozsirila, takze teraz take problemy nemam, ale zato riadne citim, ak ma v tej casti maly udrie....
Rebi, predstav si, ze tuto sobotu sme sa konecne dopracovali k tomu, aby sme sli kupit veci aj pre mna...Hlavne tu nocnu koselu so zupanom, takze relativne som uz aj ja pripravena, keby nieco.... 😀

ditka1
24. nov 2008

ahojte aj mna boli ta kost a dost ale ja vseobecne zle znasam bolest akukolvek-neviem ako budem rodit som v 27t,ach jaj.

rebi
25. nov 2008

ditka neboj to sa upravi, alebo ako ja budete ta boliet vsetko a uz to ani nebudes registrovat,,,, ale to ti neprajem ☹
pensador. no som radaze ste ok ja relativne tiez uz si nebudem stazovat. malu som zaniesla do skolky tak idem nieco robit , zehlit by som mala ale som leniva nechce sa mi.... 😒
pripravena som uz aj ja , bola by som celkom rada keby to uz aj bolo som ko.
ako dopadla navsteva ocina?

pensadorcallisto
25. nov 2008

Ditka, ja som si ten porod ani az tak neuvedomovala, ale cim dalej sa to blizi, tak mam fakt strach... Niekedy, ked mi vecer stvrdne brusko a je to aj s miernou bolestou, tak si predstavujem, ake to bude, ked pridu tie fakt velke kontrakcie a poviem pravdu, ze mam strach...Este zivo si spominam na predchadzajuci porod... Proste nemozes nic robit, len trpiet a ked ti este k tomu zahlasia, ze musime pockat, lebo este nie ste dostatocne otvorena, tak mas chut po nich ziapat.... ja si pamatam, ze sice som nic nevykrikovala, ale som si aj poplakala... Sorry, nechcela som ta vystrasit, napr. jedna holka z izby vravela, ze tie bolesti pre nu neboli az take silne... Fakt zalezi na prahu bolesti... 😝

Rebi, navsteva dopadla dobre, snazila som sa aj varit co najlepsie, pretoze som mu chcela ukazat, ze to viem.... Na SVK som nevarila, vlastne som to skoro ani nevedela a pritom je to take jednoduche, len niekedy narocne na cas....Hahahahaha
Inak, mne sa v poslednom case hrozne chce aj zehlit aj prat a ja neviem co este, take tie poriadky a tak...
Pre maleho este nemame postielku, ale boli sme pozriet a dost sa mi pacil taky set... Mozes to pouzit aj ako postielku, neskor ako ohradku a mas tam aj miesto na prebalovanie... dokonca mas tam aj reproduktor na hudbu a svetlo, sietku proti mucham...hahahaha... A vyjde to lacnejsie ako klasicka postielka, tak rozmyslame nad tym... Ty mas stastie, niektore veci, okrem oblecenia, mozes pouzit aj teraz... Mne by to neviem kto doniesol...hahahaha 😀 😀 😀

rebi
25. nov 2008

no je to pravda viac menej tie neutralne veci mam po malej ale vela som aj dostala uz aj kupila ja som taky fanatik 😎 pusti ma s peniazmi do mesta a vratim sa s prazdnou penazenkou..... ☹ moj manzel to uz neriesi.
teraz mi da kartu a povie chod, ale snazim sa byt rozumna lebo rebeka mala tolko veci ze ked som to teraz upratovala tak vela vobec nenosila.....
ja som uz povysavala umyla kupelnu a zehlit budem az vecer. nejak ma zacina boliet brucho ale to prejde.
ocino bol urcite stastny ked mohol byt s vami. malu si rodila na slovensku?

ditka1
25. nov 2008

ach jaj dakujem za povzbudenie 😒 no nejako to hadam prezijeme len nech to v stasti vyjde von 😀 ,ja som ale ozaj strasne citliva na bolest,napr.aj u inych doktorov taky zubar ja tam ziapem a taham sestricku za rukav-ti uz ked ma vidia tak oci prevracaju a viem si predstavit aka zla budem pri porode-toho sa bojim, ze aku hanbu tam budeme mat potom ☹ jajajaj...

pensadorcallisto
25. nov 2008

hahahaha.... tak o tych blestiach mi rozpravaj... Ja ked som mala ist k zubarovi, tak to bolo hrozne.... Ale nejak som prezila.. Teraz, ked idem, tak mi automaticky zub umrtvi a robi ho aj hodinu.... Ale aspon so zubarom som spokojna.... 😀 😀 😀

Rebi, otec bol spokojny... Ved som ho tu vyhostovala, ze az.... tak vravel, ze pre neho je to fakt dovolenka... aj sme sa trocha presli, cez vikend, ked bol manzel doma, tak sme stravili vonku cely den a kopec miest sme poprechadzali... Boli sme aj v muzeu, Mevlana... Otec o nom este nepocul, ale aspon mal kulturny zazitok... 😀 😀 😀
Jasne, dceru som rodila na SVk, dokonca som mala stastie, ze prave v tu noc mal sluzbu moj gynekolog, tak som sa citila lepsie... je to taky srandista...

simona55
25. nov 2008

ditka1 si prvorodicka? ak si tak sa nemas coho bat lebo nemozes vedied aka jeta bolest ale ver tomu ze cim vecia bolest tim vecia radost ta caka potom vermi ja mam uz 4 porodi za sebou 🙂 😅

ditka1
25. nov 2008

pensador ja kricim aj po injekcii lebo ja to mam taku fobiu strasnu proste tam ked ja vstupim tak automaticky to na mna pride aj ked to neboli a teraz idem v piatok tam na kontrolu a uz teraz sa psychicky pripravujem na to,teraz ani injekciu mi nedava ked som tehu lebo to vraj skodi babu-ach jaj ☹
simona55 ano som prvorodicka a preto neviem ako to bude a asi radsej ani nevediet dakujem za povzbudenie 😅

pensadorcallisto
26. nov 2008

Ditka, minule som citala na nete, ze cim viac sa zena stresuje, tym je ten porod bolestivejsi.... Tak sa to snazim brat nejak s nadhladom...Nemysli na to, ako vravi simona, si prvorodicka a tu bolest este nepoznas.... Mysli na to, ake to bude, ked bude mimi na svete a sustred sa hlavne na to... Aspon mne to dodava silu a pozitivnu energiu 😉 ....
Inak, ditka, skus si lepsie nastavit tyzden tehotenstva, pretoze tam mas 470tt 😀

rebi
27. nov 2008

no ahojte kocky . vcera som bola v nemocnici absolvovala nejake vysetrenia ale vsetko je zatial ok. v sobotu idem za lekarom a nieco vymyslime. 😉
ja sa na porod normalne tesim....haha a to nie som uchylacka , pardon za vyraz 😅
ale ten pocit ked budes mat zdrave a krasne babo v ruke stoji za tie pocity, ved to berte tak ze je to len par hodin zo zivota a to sa da zvladnut ved sme zeny 😀
a pri tych problemoch co som mala aj ja a aj niektore z nas mi to pripada uz ako vykupenie hlavne nech sme zdravy....

pensadorcallisto
27. nov 2008

Ja by som bola za to, aj keby ze rodim dnes.... Normalne uz to chcem mat za sebou, mat maleho tu s nami.... okrem toho, stale som taka nemotorna, ale v pohode.... Da sa to zvladnut....Najviac sa vsak obavam tomu, ze lekarovi nebudem rozumiet... povie mi, este netlacte a ja zatlacim, lebo v tej bolesti si neviem predstavit, ze by som mala vnimat este aj niekoho ineho...hahahaha

rebi
28. nov 2008

no hovor mi nieco ja hovorim ze uz sa normalne tesim na porod a kamoska ma nazvala uchylackou.....pardon za vyraz ja sa uz neviem dockat. som zvedava ako dopadnem v sobotu a podla toho sa zariadime.... 😉
presne ako hovoris uz aby sme ich mali doma .....
dne ssom vobec nespala celu noc som sa prehadzovala potom som stale chodila na zachod a dost ma boleli krize no mam dost este je len rano a ja uz nevladzem ☹

matusik
28. nov 2008

ahojte kočky, som tu 1x a chcem sa spýtať, som v 8tt, niekedy mávam také pichanie na ľavej strane podbruška, čo to môže byť??? je to normálne???

pensadorcallisto
28. nov 2008

Ja sa tesim, zajtra ideme na dalsiu kontrolu.... Nejak zle vysledky necakam, maly sa hybe jedna radost...
😀
V poslednom case spim velmi dobre, co som prekvapena, dokonca sa citim skvele....Uz ma nic neboli, okrem kopancov... 😀
A sem-tam mam este bolesti v podbrusku, ale fakt je to asi len tak raz za 5 dni.... Predtym to bolo aj 20krat za vecer.... Predtym mi hrozil predcasny porod, teraz sa bojim, ze budem prenasat...
Presne ako ty, Rebi, ani ja sa uz neviem dockat porodu... len som zvedava, kedy to pride... manzel mi dal uz aj vsetky mozne cisla do prace, lebo casto byva nezastihnutelny.... A ked to pride v noci, tak to bude riadny chaos....

jarka82
28. nov 2008

Ahoj baby som medzi vami prvy krat chcela by som sa opytat som tehotna s dvojickami v 23tt a vcera som mala nenormalne bolesti. Totalne ma tlacilo uplne dole tam do vecka a pichalo ma az do chrbta mislite si ze je to nieco vazne alebo nebodaj by som sa mohla otvarat? dakujem za rady k lekarovi idem az v utorok tak musim vydrzim ja zijem v uk takze to nie je take jednoduche ako doma...

fedra
28. nov 2008

jarka ... aj ja som 25tt s dvojickami.
Mna tiez niekedy poriadne pobolieva v oblasti lonovej kosti, niekedy az tak, ze mam problem sa postavit 😝
Bola som v sredu u lekara a ten mi povedal, ze to nie je nic nezvycajne ... drobcekovia rastu a tlacia. Vraj najlepsie je byt v klude a co najviac lezat

pensadorcallisto
29. nov 2008

jarka, ja cakam sice len jedno, ale tiez som mala taketo pocity..Od toho 24. tyzdna az takmer do 30.
Bolo pre mna aj dost tazke chodit, ked som lezala a postavila sa, tak ma to tam hrozne vsetko bolelo... A vobec som sa neotvarala,takze podla mna je to normalne...
Od toho 30.tt je to uz v pohode, co je dost cudne si myslim, pretoze teraz maly vazi ovela viac ako predtym.... 😀 😀 😀

rebi
29. nov 2008

ahojte ja som dnes absolvovala dalsiu kontrolu maly sa drzi ako kliest vobec sa mu nechce ist von paci sa mu... ale ja uz mam dost nevladzem dnes som stale mala nutkanie na vracanie a cely den som stravila na zachode... ☹
o tyzden zase tak uvidime zatial sa to nepohlo ale lekar povedal ze kazdou chvilou sa to moze zmeniet no som zvedava , kedy ta chvila pride 😠

fedra
29. nov 2008

pensadorcallisto ... no presne, to je najhorsie. ked lezim a potom sa postavim .... ta bolest je niekedy tak silna, ze mam az pocit, ze to nerozchodim 😝

pensadorcallisto
30. nov 2008

fedra, tak to presne viem, o com hovoris.... Ako vravim, teraz je to uz lepsie, ale ked sa viac namaham, tak je to rovnake ako predtym... A tiez, ked som dlho stala, tak som dole citila taky tlak, ze som skoro vobec nemohla chodit a najradsej by som si bola poplakala... 😝
Oddych vsak naozaj dost prospieva... Ja som si to doma odlezala asi take 6 tyzdne a potom som sa odvazila ist aj do obchodu.. 😀

Rebi, ja mam niekedy tiez pocit na zvracanie, ale mam dost silny zaludok, co je niekedy na skodu, pretoze urcite by sa mi aspon ulavilo.... A tie stavy, tak to ani nevravim...
My sme tiez boli vcera u lekarky, tak mame fotku zo 4D UZV...Stale sa na nu pozerame s manzelom. Poslala nas vcera aj na CTG (dufam, ze si to spravne pamatam).... A maly si kludne spal, tak nenatocilo nic..Takze v piatok znova, pretoze potom idu sviatku a teraz mam uz chodit na kontroly kazdy tyzden... Vravela som manzelovi, ze predtym sa musim napchat cokoladou a sladkostami, pretoze vtedy sa hybe jedna radost... hahahaha
Inak, aj ten moj sa drzi, co som fakt velmi rada, pretoze niekey som mala pocit, ze je to uz tu kvoli tym bolestiam a tvrdnutiu bruska... Ale som fakt prekvapena..>Chodim, teraz uz aj upratujem a on sa drzi.... 😀 😀 😀

cleo55
1. dec 2008

cawte babenky som tu po prvykrat ale vase odpovede uz citam dost dlho!chcela by som sa vas spytat ci ma niektora z vas problemy s vytokom.som v 16tt+5 a mam zltkasty vytok so zvlastnym zapachom.u lekaky som bola minuly tyzden a povedala ze je vsetko ok!tak teraz neviem ci sa mam strachovat a utekat k lekarke alebo mam pockat do dalsej kontroly! 😖

ejusa
1. dec 2008

Cleo,ja mam tiez vytok od sameho zaciatku,niekedy len ako taka voda,niekedy,biely,niekedy zlty,ale doktor mi povedal,ze kym tam nie je krv a tak,tak je to normalne.Niekedy ho mam len tak malo,ale niekedy sa doslova citom mokro 😒 ,ale a uz ani neviem co je a co nie je normalne,istejsia budes,ked pojdes k lekarke,aj ides teraz niekedy tak pockaj,ale ak az za dlhsi cas,chod skor,pre vlastny pokoj,lebo stresovat sa tiez nie je dobre...

rebi
1. dec 2008

ahoj ja som tiez mavala na zaciaku teda mam aj teraz presne ako hovori ejusa pokial tam nieje krv nieje to nic nebezpecne, ale mala som aj krvavy vytok zlakla som sa ale mala som to aj pri malej a povedal ze pokial to nieje cerstva krv tak sa netreba bat. tak som bola kludnejsia. ale pre klud duse mozes ist k lekarovi a uvidis. ja mam takeho ze len mala staznost a uz som v nemocnici tak som casto krat ticho ☹
pensador. uz sa nenormalne tesim na porod a rada by som ho uz mala doma . v nedelu idem zase k lekarovi do nemocnice a budem rada ked uz ma nepusti domov, dam vediet.

veronka73
1. dec 2008

ahojte neviete poradit...znamena bielkovina krv v moci velmi zle...moj doktor ma 2 tyzdne dovolneku a n apracovnej prehliadke mi to zistili...mam ist na pohotovost?...dajte vediet ak mate skusenost IP pls

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre