Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

hm21
6. apr 2011

@janka12 test som mala negativny... ale mne sa to aj tak nezda :D mozno som blazon 😒

janka12
6. apr 2011

@hm21 Testy nejsou stoprocentni. ani ty drahe ne. Hodnota hCG v krvi uz vypovidaci schopnost ma.

hm21
6. apr 2011

@janka12 a nevies mi povedat, test mi ukaze pred uhniezdenim alebo az o uhniezdeni vajicka?

janka12
6. apr 2011

@hm21 Pred uhnizdenim telo nepozna, ze se bunky spojily. teprve kdyz se vajicko spoji se spermii a uhnizdi se ve sliznici, zacne se vytvaren tehotensky hormon, ktereho je postupne vic a vic. tento hormon teprve zachyti tehotensky test a ukaze druhou carku. je ale spousta pripadu, kdy tehulky druhou carku nemely. Test zkratka neni jistota. ma vysokou pravdepodonost pravdiveho vysledku, ale ne 100% a uz vubec ne kratce po uhnizdeni, kdy hormonu neni dostatek, aby se carka na testu objevila.

hm21
6. apr 2011

@janka12 dakujem ti janka velmi pekne za rady 🙂

hm21
7. apr 2011

@belusa
@janka12
@raduska12 dievcence, prave som si robila dalsi test....zabdla som nan a cca po pol hodke pozeram a je tam // ale ta druha je uplne ako duch... :( a bolesti v brusku furt je to podobne svalovici nafuknte brucho ostava.... co si o tom myslite? statistika: pred mrchou 2 testy jeden negativ jeden // s duchom...po MS 2 testy jeden / a druhy dnesny....

belusa
7. apr 2011

@hm21 gratulujem si tehotná!!!Ale tie bolesti sú normálne tie sú možné prvé tri mesiace to sa usadzuje bábo, kým nemáš krče a špinenie je to ok.Ale aj tak chod k lekárovi, držím palce.A ten výtok ešte máš??

hm21
7. apr 2011

@belusa nie nemam... no ale je to normalne zeby z tolkych testv nic? a to dokonca je citlivost od 10....hmmm asi zajdem za lekarom :(( ale kedy??nemam pockat do dalsej MS?

belusa
7. apr 2011

@hm21 ale ved test máš pozitívny nie?

hm21
7. apr 2011

@belusa no je tam uplne slabulililnka ale je tam! no ale 2 testy mi tak vysli medzitym ale kopu negativ jasne / .... ale neide mi do hlavy to brušisko a ta bolest..

aemmi
7. apr 2011

@hm21 já být tebou, tak ještě udělám aspon jedn, dva testy, jestli to sílí, říká se, že hcg roste ob dva dny. Je fakt, že ty testy nemusí být 100%, ale když půjdeš k dr. moc brzy, tak on stejně nic nepozná, já tam musela několikrát, než vyřkl, že jsem těhotná a bylo to dost stresující. Při první návštěvě jsem měla právě jen ducha...nešla bych takhle brzy, ale měla jsem problémy, který se musely léčit a tudíž jsem musela oznámit, že jsem nejspíš těhotná, aby mi nedal nevhodný léky. ale na druhou stranu, jestli už jsi měla MS, tak by tvoje těhotenství mělo být starší...

hm21
7. apr 2011

@aemmi no jo, citala som ze mnoho zenamy vysli negativne testy a uz boli davno tehotne... ked si tak stlacim podbrusko, ono to tam akoby bublalo, take je mocno pruzne na dotyk...bojim sa len aby to nebola nejka cysta...:(

aemmi
7. apr 2011

@hm21 tak to asi opravdu zajdi k doktorovi, at máš jistotu...

belusa
7. apr 2011

@hm21 vyskúšaj si ho urobiť z prého ranného moču a vyskúšaj zainvestovať a kúpiť si ten čo reklamujú, že Ti hned ukáže aj v kolkom týždni si.

hm21
7. apr 2011

ten som pouzila cca pred rokom v nemecku a vysiel mi ze so tehotna 4-5 tyzdnov a pritom som teotna nebola ani som nemala naznak na nieco pdobne 🙂) lekar sa mi vysmial..a stal vtedy okolo 25, eur

janynkaaa
7. apr 2011

Ahojte,prosim vas viete mi poradit ci si mam kupit monitor dychu ci nie?neni to zbytocne?dakujem 🙂

hm21
7. apr 2011

@janynkaaa my sme to kupili svagrinke ked sa mae narodilo, no pouzivala to hlavne prve tyzdne potom uz nie... 🙂 ale e to dobra vec, ked ma malinke upchate dutiny je to taky SBSkar 🙂

14petulka88
13. apr 2011

Ahojte, myslite ze je normalne ak som v 14tt a mam bolesti v bruchu ako pred menstruaciou? dufam ze to nieje nic vazne

rora
15. apr 2011

@14petulka88 ja som prave 14+5tt a presne take bolesti som mala, ako pri silnej menstruacii uz dva dni po sebe 😖 doktor mi povedal ze pokial nekrvacam tak by to malo byt ok, ale aj som z toho vystrasena, snad to nebude pokracovat, inac s tym behnem k dr

14petulka88
15. apr 2011

@rora Mne je dneska dobre 🙂 jeden den mam bolesti druhy den nic 🙂 len som tak nad tym rozmyslala ci nahodou by som nemala mat teraz menstruaciu, ze to moze byt aj tym 🙂 tak dufajme ze bude vsetko ok

belusa
20. apr 2011

@andysok zdravý chalan tralala

andysok
20. apr 2011
belusa
20. apr 2011

@andysok no mám konečne výsledky z tej plodovej vody

andysok
20. apr 2011

@belusa jaaaaaaaaaaaaaaj to az teraaaaaaz 🙂tak gratulujeeeeeeeeem fuuuu po tom psychu by si si nic ine nezuasluzila

belusa
20. apr 2011

@andysok ved práve dakujem

andysok
20. apr 2011

@belusa no hned ti urcite obrovsky kamen zo srdca padol 😉

belusa
20. apr 2011

@andysok ani nehovor to boli nervy 🙂 😉

michellina
28. apr 2011

Ahojte dievcata, prepacte, ze sa vam vtieram do debaty, ale potrebujem radu, resp. nazor. Som v 14tt a picha ma po bokoch v podbrusku, aj ked chodim obcas, ked vstavam zo stolicky,je to ok? Alebo to moze byt aj z toho ze mam zapchy? Alebo sa roztahuje maternica? Mali ste to niektora? Nie je to nic brutalne, ale citim to a niektore baby hovoria ze je to normalne. Moj dr. ordinuje az v pondelok.

sonoio
28. apr 2011

@michellina ja som to mala po cely cas na zaciatku tehu,este aj teraz niekedy..az som sa musela ohnut 😔 😔 najpravdepodobnejsie to bude tym,ze sa roztahuje maternica 😉

belusa
29. apr 2011

@andysok ahoj ako sa máš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre