Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

mibka
3. nov 2006

dievčata ahojte, som tu prvy krat a velmi sa teším že som našla niečo take. som 21 tyždni a velmi sa teším ale zaroven aj bojím hlavne porodu

mibka
3. nov 2006

sofia_r ja chodim na malu potrebu stale, v noci aj 5-6 krat je to zufaleee

sofia_r
3. nov 2006

Ahoj Mibka, ak si v 21 týždni - počítam že termín máš v marci, tak by si v "Spoločných termínoch" mala nájsť Marec 2007 a tam je plno všetkých marcoviek - a tie budú mať tie isté problémy a otázky ako ty a úplne najlepšie sa s nimi poradíš 🙂 myslím. Ale ak chceš ostaň tu 😉

sofia_r
3. nov 2006

a ja v noci nemám problém (zatiaľ. Zaspím a už nevstanem), ale cez deň je to šialené. V noci sa len zvyknem často budiť a už potom ťažko zaspávam 😠

mibka
3. nov 2006

sofia-r aha dakujem no dufam že sa mi tpo podarí

jana20
3. nov 2006

ahojte...
sifia r - v kolkom si mesiaci???ja som na zaciatku tehotenstva bolo neustale smadna...a s vyprazdnovanim,tak stym som mala problemy...ja co som bola zvyknuta mat stolicu kazdy den tak zo zaciatku som nemala aj tyzden...a ne zaciatku tehu ma straasne bolel zadok,mala som problem si sadnut...ale doktor mi povedal,ze je to normalne,ze to sa mi roztahuju kosti...

sofia_r
3. nov 2006

a inak je tu aj téma pôrod. Tam určite nájdeš to čo si spomínala - strach z pôrodu a ako sa ho zbaviť 🙂

evickaleh
3. nov 2006

ahojte mamulky, tak ja mam asi tak posledne tyzdne strasne bolesti v oblasti panvy. Strasne ma bolia panvove kosti v rozkroku. Niekedy ani nemozem normalne chodit. A spodne rebra ma tiez zacali riadne boliet, obcas mi normalne az strpnu... Stale si hovorim uz nech je december 🙂 , ale uz to tych par tyzdnov vydrzime s malinkym 🙂

aktak
3. nov 2006

evi viem o com hovoris, ale december neni daleko tak to uz nejak zvladneme, potom nam bud hej takym lahkym a s malickym v naruci 😀

evickaleh
3. nov 2006

🙂 no veru aktak na to sa tesim aj ja 🙂 , uz som celkom zabudla ake to je byt taka ohybna a ako chuti kracat bez bolesti, alebo ake je necitit sa ako medvedik 🙂 , ale za ten malinky uzlicek to stoji 🙂

sandrika
6. nov 2006

Ahojte babenky, mám otázočku, niesom si istá či som, alebo noesom tehu.Test som si robila 4 dni po tom, ako som nedostala MS ( ten viola s veľkou citlivisťou) bol negatívny, dnes je 6 deň a mrcha nikde. Mám zväčšenné prsia, a tochu sú citlivé ale skôr ma trápi prečo ma už 6 dní v intervaloch pichá v meternici. Toto bodanie som doteraz nikdy nemala.Môžem byť tehu, alebo je v tom iný háčik. Iná oblasť podbruške ma nebolí, len to fakt hocikedy veľmi pichne v maternici. poradte mi, čo si o tom myslíte.

vedvies
11. feb 2007

Ahojte babenky,
uz asi tri dni ma pobolieva vlavo tesne nad šuškou. Nemali ste niektora takeho bolesti? a take pichanie? vraj to je roztahovanie maternice... ☹

kili
11. feb 2007

vv, no ja neviem, nemala som to. Ale môže to byť aj niečo horšie, ako skracovanie krčka al. iné. Radšej zajtra zájdi k doktorovi.

vedvies
11. feb 2007

vdaka kili, chodim k nemu ako na hodiny klaviru. Potesi sa, ked ma zase uvidi. Ta bolest je od pupika asi 12cm vlavo a 10cm dolu. Mozem mat nieco natiahnute? Ale nic som nerobila, som stale ako v bavlnke 😨
Asi k nemu zajdem. Nevidela som mimi od 12.tt a uvidim ho az 23.tt - je to dost dlhy cas.

kili
11. feb 2007

aha, tak to je naozaj nejak moc v boku. Možno to je práve s toho ležania. Ja keď som furt ležala, tak ma bolelo celé telo.
Cítiš to tak ako vo svale alebo vo vnútri?

vedvies
11. feb 2007

picha ma tam iba pri nadychu a neviem to identifikovat ci vo vnutri, skor my som povedala ze tak v strede medzi pokozkou a vnutornostami 😉

arabeska
11. feb 2007

vedvies a nemas iba zapxu?alebo zastavene vetry?

vedvies
11. feb 2007

joj vetry mam riadne, ale to mam uz od zaciatku a zapchu nemam - skor hnacku 😅 - ked ma zacne pobolievat brusko hned letim na WC a tam to uspesne vyriesim a hned prestane 😀

kili
11. feb 2007

vv, tak to asi nič nie je, to je asi len s ležania v nejakej zlej polohe.

arabeska
11. feb 2007

skus si tomu lekarovi zajtra zavolat a popytaj sa ho na to,ale podla mna to nebude nic vazne.ja sa priklanam k nazoru ze sa ti roztahuje maternica,ale mozno nie.radsej mu fakt zavolaj.drzim palce 😵

vedvies
11. feb 2007

urcite mu zavolam, ja len, ze stale ma nieco boli - na zaciatku okrem krvacania a spinenia som mala alergiu cez cely zadok na injekciu /svrbelo to ako čert/, potom strasne hnacky /uz je to lepsie/ a teraz toto. Asi je to dan za to, ze som ani raz nevracala 😀 . Som zvedava kedy si zacnem tehu uzivat.
kili takze mate uz jedno meno? Samko je nadherne, aj mne sa velmi paci, mame suseda Samka - ma 2,2m a 55rokov 😀 a je to fasa chlapik

vedvies
11. feb 2007

dakujem vam za rady, som pokojnejsia - inak v utorok idem k zubarovi - dalsia bolest.

kili
11. feb 2007

vv, aj pri mne to tak bolo, že mi furt niečo bolo 😝 . Konečne som si začala tehotenstvo užívať. No a dnes som zase špinila, ale takú starú krv a keďže som bola na ultrazvuku v pondelok a všetko bolo OK, tak som to nechala tak.
Ty už cítiš pohyby?

vedvies
11. feb 2007

ja este nie a ty?

vedvies
11. feb 2007

kili a co ti robil na uzv? meral cele babenka?

kili
11. feb 2007

ja od 16-teho týždňa. Keď budeš cítiť pohyby, tak ti už bude lepšie a ten strach už taký nebude 🙂

vedvies
11. feb 2007

napisem ti do junoviek, aby som nerusila temu bolesti 😉

mimaj
1. mar 2007

je tu niekto, kto mi poradi ako otehotniet? nejake cajiky alebo nieco podobne.
😅

zuzana76
2. mar 2007

ahojte, baby, chcela by som sa vas spytat, ci ste mali podobne bolesti ako ja, dva dni som mala bolesti brucha/ okolo pupka, podbrusko, pod rebrami/ chrbtica, kríže, cele to bolelo ako svalovica, uz som to raz mala, vtedy som isla gynekologovi a vsetko bolo v poriadku, nechcem zbytocne plasit, ale moze to byt narast maternice? uz to citim menej, ale este stale ma to akoby palilo. Bola som u gynekologa pred 3 dnami, nechcem byt ako hysterka co tam znova pobezi. Poradte mi prosim

adkag
14. mar 2007

ahojte, ja mam od vcera take pichanie dole na pravej strane, sa mi zda ze je to dost casto, tak neviem ci je to ok. obcas ma to chyti aj nalavo, ale vpravo ovela viac. len pri urcitych polohach to prestane. asi zajtra zbehnem k lekarke, ak to neprejde, dnes som volala, ale vraj je pn. no uvidim do zajtra co sa bude diat. nemate s tym niekto skusenosti? nie su to krce, ale vyslovene take caste pichanie vpravo uplne dole. ja som teraz na pn, vacsinou lezim,tak mozno to je aj z toho. predtym som mala take akoby bolesti na tej pravej strane a teraz toto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre