Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

grenadinka
24. nov 2009

ja by som potrebovala poradit. neviete niekto ako a kde boli roztahovanie panvy?
vraveli mi o tom zeny v poradni ale take bolesti som v prvom tehotenstve nemala 😖

zapekanka
25. nov 2009

Ahojte tehulky. Mavate aj vy opuchnute nohy? mna sa to tyka, ale konkretne len pravej nohy, co je celkom divne, vacsinou sa pise o oboch nohach. A ta strasna bolest pri chodeni.. bola som dnes v lekarni a pani lekarnicka mi odporucila magnezium +B6. Mate s tymto niekto skusenosti? Poradite mi?
ja len dufam, ze to prejde. velmi to boli. teraz som v 31 tt a do konca este daleko.Drzkajte sa pa

jakelina
25. nov 2009

zapekanko, já bych si skočila k doktorovi. Když otéká jenom jedna končetina může to být nebezpečné!!!Pro jistotu bych to nenechala zanedbat.

boise
25. nov 2009

zapekanka mne cez leto puchla tiež len jedna noha, a tiež pravá. Akurát ma to nebolelo...A kúpila som si taký čaj pre tehotné, ktorý zabraňoval zadržiavaniu vody v tele.Taký Hipp instantný. A prešlo to...Ale ak je to moc zlé, tak radšej zavolaj alebo skoč k lekárovi.

zapekanka
25. nov 2009

Ahoj Jakelina, rozmyslam, ze by som cinkla sestricke a opytala sa jej na to. uvidim, ci zaberu tie tabletky co mi dala pani lekarnicka a ak nic tak rozhodne volam. Ide o tu hroznu bolest tej nohy, ja nerozumiem, to kazda buduca mamicka ktora ma opuchnute nohy citi taku bolest???

jakelina
25. nov 2009

V tom Ti neporadím, jenom jsem o těch otocích četla v časopisu Maminka a zdůrazňovali tam, že je nebezpečné, když je to jenom jednostranně na jedné půlce těla. Nevím, ale proč, zkus pohledat na internetu, určitě tam o tom něco bude napsané.

tina2510
25. nov 2009

ahojky, rada by som sa dozvedela o teme ak ju ma niektora z vas podobnu. Mam za sebou tri potraty a rada by som bola tehotna a uz aj babatko donosila. Su nejake rady ako uspesne otehotniet a porodit?

lucisa
25. nov 2009

zapekanka, jakelina má pravdu, pokud ti otéká jen jedna noha, mohla by to být známka tuším preeklamsie nebo embolie, fakt nevím přesně, nechci tě vyděsit, ale také jsem to někde četla, že pokud natékají obě nohy, nic tak hrozného se neděje, velké nebezpečí skrývá ale jen jedna nateklá končetina, takže neváhám a fičím k dr. a hlavně se nenechej odbýt, zvlášť když tě to ještě dost bolí.

zapekanka
26. nov 2009

damy, dakujem Vam za radu.. noha je stale rovnaka a stale aj po tych tabletkach od pani lekarnicky. tak predsa skusim zavolat doktorovi a opytat sa ho na to. dam Vam potom vediet, co som vybavila. este raz diky. pa🙂

awooojky
26. nov 2009

ahojte dnievcata. tak nic z toho, mala som ráno teplotu 37,1 tak som sa tesila, ale zbytocne test je /

vefi89
26. nov 2009

awojky, to ma mrzi.kolko ti to meska?

kukucka26
26. nov 2009

ahoj vefi tak je to iste som v 6 týždni ale stale mam pocit ze ma pobolieva v podbrusku a v krizoch

vefi89
26. nov 2009

kukucka, blahozelam 😉 ked ta pobolieva ako pred alebo pocas MS, tak je to normalne.

zapekanka
30. nov 2009

Ahojte mamicky,
vraciam sa s urcitou odpovedou na ten moj problem, tak ako som slubila. Este v piatok som sa stavila u mojho gyn. a ten sa na mna aj s pani sestrickou velmi divne divali. Nejde o bezny tehotensky opuch nohy. Tento opuch nema nic spolocne s opuchmi v tehotenstve. Aby som presnejsie priblizila, jedna sa o opuch tesne pod prstami na pravej nohe(na vrchnej casti nohy). a riesenie? mam mat vylozene nohy a setrit sa..v pondelok ak to neprejde, mam ist na chirurgiu ale tam mi zrejme povedia to iste, kedze nemozem ist ani na rtg, atd.
este v piatok som sa stavila u jednej pani v masaznom studiu,(chodila som k nej na masaze, velmi prijemna a vedomostne odborna pani)mi poradila akysi propolisovy extrakt, kt. si mam natierat krize a stehno... ! nie opuchnutu nohu. a skutocne mam problem s pravou stranou v krizovej oblasti.
ale dnes uz je pondelok a nic sa ani nezmenilo., noha stale boli (ale myslim, ze trochu menej)...na chiurgiu nechcem ist, nemam chut sa stretnut s bacilom chripky.. Tak? co teraz?

vefi89
30. nov 2009

Zapekanka a keby si s tym isla niekedy podvecer na pohotovost??Tam byva menej ludi ako cez den nie?Ja to tiez tak praktizujem, za tie 2 eura sa oplati neriskovat

lucisa
30. nov 2009

zapekanka, to je fakt nějaké divné. asi bych také neriskovala chřipajznu, nevěřím ani tomu očkování proti prasečí chřipce, takže pokud možno nechodím do velkých skupin lidí a doufám, že mi holky domů nedotáhnou žádného bacila ze školy a školky, ale s tou nohou bych měla strach.
zkus tu pohotovost, jak radí vefi89, nevím, jak to chodí u vás v SK, ale myslím, že jako těhu tě neodmítnou, stejně jako u nás.
mě pořád bolí v kříži a asi stydká kost, když sedím chvilku déle na židli, třeba v práci, neumím se pak rozchodit a bolí to jako čert. a celkem dost to střílí i do třísel, ale také je to prý normální 😒

stacinka
8. dec 2009

Ja som dnes zazivala peklo. Od rana som mala neuveritelne krce,ktore mi vystrelovali do chrbtice. Od bolesti som az plakala. Pooede, ked som sa zobudila a stale ma to bolelo, volala som lekarovi. Som v 4mesiaci, takze ma ihned zavolal a vysetril. Nic nenasiel, vsetko bolo OK. Ale aj tak ma poslal do nemocnice na dalsie vysetrenie. Tam mi doktorka nakazala klud doma na lozku (nastastie ma nezobrali k nim). Bolo uzasne, ze doktor nepodcenil moj strach o babetko a spravil vsetko pre to, aby sme si obaja boli isti, ze som vporiadku, male tiez. Nikdy nepodcenujte bolesti.. moze sa jednat o krvnu zrazeninu, ci ine komplikacie. A radsej pridite stokrat ako vydesene a zdrave maminy, ako raz a neskoro... Netreba nic podcenovat.

katarina.banska
25. feb 2010

Caute,
viete mi poradit, co pomaha pri bolesti krizov a kostrce? som v 30 TT a uz piaty den ma neskutocne boli kostrc, neviem poriadne chodit, pri vstavani a chodeni ma to neskutocne boli. tak sa len motkam. mozem si to natierat a masirovat fastumom, alebo voltarenom? neuskodia tie gely babatku? k doktorovi idem az v pondelok. Co vam pomohlo? dakujem

vefi89
25. feb 2010

katka a na mastiach sa nič nepíše??? a neskúsila by si radšej nejakú mentolovú, alebo konskú masť, ako liečivo???

norikk
25. feb 2010

mna dnes od rana bolelo brucho.....aj teras obcas citim nieco slabsie, som nafuknuta ako balon....ale nekrvacam, taze to budu asi len creva nie?? v skole sme mali take stresy, ze som musela jest po stojacky a potom to zacalo....inak som mala problemy s nafukovanim len zo zaciatku, v prvych tyzdnoch.... 😖

lluckaa
28. feb 2010

ahojte ... vie mi niekto poradiť, ... mávam krče v podbrušku a súčasne krče do konečníka, .. som v 18tt ... mal alebo má niekto z vás takéto problémy?? ... je moje dieťatko v nebezpečenstve alebo je to normálne? ..

ninkaa89
20. máj 2010

ahojte tehulky a mamicky, mam taky problem...neviem, ci mi budete vediet poradit mavam dost neprijemne bolesti na pravej strane chrbta, tiahne sa to ako keby od krizov, a ide to dopredu ku brusku a az dole na pravu stranu podbruska.. mam to uz asi 5. den, bojim sa, aby to nejako neublizilo babatku, myslite, ze to mozu byt tie upony maternice? Uz neviem ani na ktorej strane mam spavat, tak to niekedy boli, az skoncim na chrbte poradte..

tinockab
2. jún 2010

Ahojky. Som v 6.tyždní tehotenstva po 1.IVF. Dnes ma strašne boli brucho,chrbat a nohy ako pri MS. Strašne sa bojim aby som to nedostala a nepotratila. Neviete nahodou či je to normalne take bolesti na začiatku tehotenstva?

arrett
8. jún 2010

@tinockab no tiez sommala take bolesti pri prvom a bolo to normalne podla mojho gvynekologa. Na jednej a druhej strane,t am kde su vajecniky, lebo sa maternica roztahuje a mozu ta boliet aj krize. Preistotu zavolaj svojmu gynekologovi, je to najistejsie
@ninkaa89 nie su to oblicky??? pijes dostatocne vela tekutin???

tinockab
9. jún 2010

@arrett - dakujem velmi pekne za odpoved, včera som bola na ultrazvuku a miminko krasne rastie a bije mu srdiečko. Tak som velmi štastna,že sa to podarilo 🙂

marika17
27. jún 2010

ahojte babky
ja mam tiež tie bolesti kostrče sú neznesitelné a som v 31tt.dufam že to prejde a nebude sato zhoršovať.Mňa to tak niekedy sekne že skoro ma to položí na zem...ale nejako to musíme vydržať
🙂

sheenagh
12. sep 2010

ahojte, som cca v 6tyzdni tehotenstva.. cele poobedie som hrozne nafuknuta, mam opuchnute studene nohy a k tomu sa pridali take slabsie krce v podbrusku.. je to normalne-? ci radsej navstivit doktora?.

kveta
12. sep 2010

@sheenagh Slabšie kŕče v podbrušku by som u seba brala ako dôvod na návštevu lekára.

zufalka
12. sep 2010

@sheenagh ahojky,myslím že sa nemusíš bát,je normálne že máš bolesti v podbrušku,tvoja maternica sa roztahuje,babatko sa ukladá a to proste tak je,dokonca možeš špinit,hlavne v čase menzesu.Ja som bola na začiatku taka ista ako ty vystresovaná,ale moj gynekolog,prednosta kliniky ma ukludnil a povedal len tolko:pokial netečieš z krvi a nemáš silné krče v brušku,netreba robit paniku 😉 ani časty ultrazvuk v tomto období nieje ok,pretože babatko sa uhniezduje,prichytáva a to ho može poškodit.V amerike napr. nerobia ultrazvuk skor ako v 12.týždni,práve preto aby mu neublížili 🙂 ukludni sa,oddychuj,a neboj všetko dobre dopadne 🙂

bebita17
22. okt 2010

ahojte babenky som pomaly na konci 39tt a citim sa uz dost zle ale chcem sa opytat ci niektoru z vas boli brucho tak ako mna...prve som si myslela ze sa mala hybe ale pod pravym prsnikom mam nenormalne tvrde brucho a dost ma to boli ked sa hybem,ked lezim tak sa to da zniest...v pondelok mam termin a zaroven v pondelok mam ist k lekarovi na kontrolu len neviem ci to dovtedy vydrzim,skuste mi niekto poradit...dakujem vopred

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre