Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

arabeska
28. júl 2006

ahojky miriam,ja by som odporucala to povedat lekarovi.nexcem ta strasit,ale ja som zazila podobne a stracila som 2 tyzdne v nemocnici.ja by som to nepodcenovala.pa

barunka
28. júl 2006

miriam, určite to čo najskôr povedz doktorovi, nemusí to nič znamenať, ale na druhej strane to môže znamenať veľmi veľa... radšej urobiť planý poplach pre nič za nič, ako sa na to vykašľať.

miriam17
autor
28. júl 2006

no ja mam na plane to povedat svojmu doktorovi........ale az zeraz 2.8.idem 😒 mam ist skor abo stci teraz v stredu? 😒

zuzu13
28. júl 2006

miriam, nechcem byť strašiak, ale na tvojom mieste sa oblečiem a idem do najbližšej nemocnice ( aj s bolesťamu). Ide o to, že tými bolesťami ti dáva organizmus najavo, že nemusí byť všetko OK s bábom ale aj s tebou. Bolesť, je rakcia na niečo a to niečo treba čo najskôr odhaliť. 🙂

barunka
28. júl 2006

miriam, ja by som išla skôr... nečakala by som. trebárs by som išla aj zajtra na pohotovosť...

miriam17
autor
28. júl 2006

zuzu13..........ahoj......no tak to urobim ak sa my tie bolesti vratia 😒 a nemozu toe bolest byt aj od tbletiek co my predpisala doktorka?sa volaju....magne B6........... ☹

zuzu13
28. júl 2006

magn sa dáva na zmiernenie krčov, takže oni by to nemali vyvolať (?)

miriam17
autor
28. júl 2006

zuzu13.......ahaaa.tak mne to dala doktorka ze som mala bolest v hrudniku medzi prsiamy taku pichavu....... 😒

tonicka
29. júl 2006

miriam, pichavá bolesť na hrudníku je z chrbtice, nie zo srdiečka, ale magneB6 mozes aj tak. 😉 Mam problémy s chrbticou aj so srdiečkom ☹ a takto to rozoznávam. Ale s tou bolesťou v podbrušku radsej chod a povedz, že si mala také bolesti, nech to skontrolujú,nečakaj do ďalšej ☹

wladka
29. júl 2006

radsej chod...aj ja to uz zacinam pocitovat, ale to mozno aj preto, ze sme uz velike...ale hovoril mi doktor, ze to mozu byt take plane kontrakcie, preto tie bolesti...ale ty radsej bez..a daj vedet...

miriam17
autor
1. aug 2006

ahojte mamulky tak som bola u doktorky ...no ale zevraj to nic nieje.....no ale mne sa to dajako nezda lebo to strasen boli...takze ked to bude velmi neznesitelne tak poijdem na pohotovost.....

tonicka
2. aug 2006

miriam, ako si dopadla vecer? preslo to alebo si bola na pohotovosti?

miriam17
autor
2. aug 2006

tonicka...............tak nebola som na pohotovosti...bola som nusvojej doktorky a ona povedala ze pokial sa neotvaram tak je vsetko ..ok......ale mne sa to nezda...lebo tie bolesti su velmi velke.....ona my uz minule predpisala tabletky magne b6.....a iba povedala ze ich mam brat tak 4x.denne....no ale mne sa to dajakop nezda....no ale ked tie bolesti budu az take strasne velke tak sa zoberiem a pojdem na pohotovost....vies pre istou...lebo ta moja doktorka je dost taka divne.....

easy
2. aug 2006

Ahoj miriam, ja som tiez mala podobne bolesti (a stale ich obcas mam) a suviselo to s ladvinami a mocovym mechurom.
Tiez som si polezela preto v nemocnici, ale v tomto stave Ta aj tak neliecia.
Odporucam (mne pomaha) vypit min 2l vody a kup si sipany caj Zlatobyl obycajna. Mne zaberie uz po dvoch hrncehoch. Easy

easy
2. aug 2006

sypat - pardon, to tym tehotenstvom

bubonic
2. aug 2006

easy Zlatobyľ poznám, aj mne zaberá, ale mala by si si pamätať, že ako tehotná neviem či to môžeš - každá sypaná bylina je totiž droga - samozrejme z lekárského hľadiska a niekde som čítala, že sypané čaje by som ako tehotná mala obmedziť. ale aj ja mám tie bolesti a idem dnes lekárovi, konečne sa mi vrátil z dovolenky, tak sa ho opýtam. aj keď mne to tým ochladením trochu ustúpilo.

easy
2. aug 2006

Bubonic, ked som si caj kupovala, pani otvorila obrovsku knihu o bylinkach a v kazdom urolog. caji, bola nejaka bylinka nevhodna v teho. Len ta zlatobyl bola v pohode. Ale samozrejme to netreba prehanat, pijem ju len ked uz je najhorsie a dam si dva - tri hrceky. Vzdy lepsie ako skoncit v nemocnici...

husenka
2. aug 2006

ˇahojte už som sa pýtala v jednej téme, ale kukám, že tu riešite niečo podobné...mám občas bolesti v podbrušku tak 2-7 krát za den-okamihové hneď pominú...ako keby mechúr, ale pri cikaní to necítim .Som v 3.mesiaci a je to raz v pravo raz vľavo niekedy aj celý den nic...začlo to asi 3 dni dozadu niekedy pri pohybe inokedy len tak.dva razy to bol taký 20 sekundový kŕč...
pijem repíkový čaj a včera som si dala aj urologický...pre istotu, ale nemôže zápal moč. mechúra ublížiť takému malému dieťatku, alebo to bude niečo iné?

svetluska.p
2. aug 2006

Pri mocovych infektoch sa normalne pijava bud urologicky caj, alebo stavikrv vtaci... Mozu sa tieto bylinky bez problemov aj v tehu?

husenka
2. aug 2006

ja som normálne 1/2l urologického vypila...nenašla som tam, nič o nevhodnosti pre tehotne, dojčiace alebo malé deti 😒 tak neviem 😖 asi ako ktorý... 😖

svetluska.p
2. aug 2006

Je to teraz take zradne - je horuco, clovek je nalahko a v prievane. Ja som vecer zacala citit ladviny. Uprimne poviem -neviem cim to je - bud mam problem s vetrami 😔 , lebo som si vecer dala papriku a nedobre mi spravila, mam bolave brucho a nemozem ist ani na wc. A to moze navadzat pocit aj toho, ze Ta boli tam, kde je ladvina. Alebo som fakt prechladla. Radsej to prve 😉 , ak si mozem vybrat.

svetluska.p
2. aug 2006

Akurat citam EASY pise, ze len Zlatobyl je v pohodke. V urologickom su bylinky, ktore moc nemozno teraz.

tonicka
3. aug 2006

Dobré ránko baby, mám problémik. Občas mávam v okolí pupka a pod ním také ako povrchové krče, len občas to prejde až do vnútrak k mechúru alebo ku konečníku a tak. ☹ Vtedy nemozem nič robiť, najlepšie sa nepohnúť, no na druhý deň ma to ešte pobolieva, ak tých kŕčov bolo viac - ako po svalovici. ☹ Mávala som to aj pred tehotenstvom, keď som zdvihla niečo príliš ťažké alebo som mala stres. No teraz nič z toho nemám, možno tak pocit viny, že moc toho nespravim 😀 . Idem dnes na poradňu, tak mu to poviem, len sa bojím, že ma dá do nemocnice a aj tak nič nezistia. Stretli ste sa s tým niektorá? Prípadne prosím aspoň povzbudiť 😀

svetluska.p
3. aug 2006

Ahoj tehulienky, prajem krasny dnicek.
Tonicka- ja to mavam tiez, niekedy je to take, ze ked sa postavim, musim sa hned skrcit. Aj ta tupa bolest, o ktorej som uz pisala. Hovorila som o tom dr. ale vravel, ze ked som to mala predtym, nesuvisi to s tehu. Neviem, som z toho dost nesvoja. Jednak sa necitim dobre, lebo vsimam si to a je to neprijemne. A jednak posledne dni sice nezvraciam, ale doslova mi je blbo na zaludku cely den, tak som taka, ako prejdena valcom. Ak ides dnes do poradne, opytaj sa urcite na to.

bubonic
3. aug 2006

svetluska vidím, že si na tom rovnako ako ja - so žalúdkom. tonička nemôžu to byť zastavené vetry? ja odkedy som tehu a dostavili sa tie základné problémy s tým súvisiace (teda zápcha a spol) mávam občas strašné kŕče. No a prišla som na to, že je to vtedy, ak sa nemôžem vyprázdniť alebo si uľaviť vetry. Povzbudiť sa môžem - držím silno palčeky, aby to nebolo nič vážne - ale určite nebude 😀

dorotka
3. aug 2006

tonicka ja by som to neporovnavala mate rozne stadia tehotenstva kocky u vas to moze byt pociatocne roztahovanie maternice to som aj ja mavala krce 😉
urcite sa spytaj

tonicka
3. aug 2006

Z vetrami to nesúvisí, ani so zápchou- jo je totiž jediné čo asi nemám 😀
Ešte ma napadlo či nemožem mať kilu, či herniu, či ako sa to volá, ke´d som to mala predtým ako som otehotnela s ťažkých vecí a teraz keď rastie bruško, začína sa ozývať? Neviem, spýtam ☹
Ďakujem za povzbudenie 😀 len keď mne lezú tí lekári na nervy lebo všetko dramatizujú. 😝 Napr. keď som šla na AFP tak mi povedali, že určite budú zlé výsledky, a aj keby neboli tak to vlastne nič neznamená...alibisti 😲

svetluska.p
3. aug 2006

Tonicka - Fuuj, hnusni dr, to preco Ti tak povedali na tie testy? Ved to by im mali zakazat. Toto robili aj kamoske. Pretoze prve mimco cakala v 30ke. Povedali, ze je rizikova atd, atd. Tak im povedala, ze nech prestanu, ze bambino chce aj tak. Je z toho uz pomaly 10 mesacny, rozkosny valibuk, zdravy ako repa, urehotany.
Neboj sa, budes v poriadku Ty, a testy dopadnu jedna basen.

tonicka
3. aug 2006

Testy mám ok, to už viem, len sa desím, čo mi povedia na to bruško ☹

svetluska.p
3. aug 2006

Neboj nic, mysli pozitivne a bude vsetko dobre. Chcem sa opytat, za ako dlho boli hotove vysledky z prveho odberu krvi? Kde sa vysetruj krvna skupina matky atd.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre