Bolesti vaječníkov v tehotenstve. Je to normálne?

erikaluka
20. feb 2008

Ahojte,som v 15tt a dnes som začala mať bolesti v podbrušku,teda skôr akoby bolesť vaječníkov.Má niekto s tým skúsenosť?

zuzula25
2. nov 2008

Ahojte!!ja nastastie zijem na slovensku a cele tehotenstvo prezivame tu a ako vidim aj ked je biedne zdravotnictvo, stale je to lepsie ako v UK.tie bolesti v podbrusku a pichanie ma asi kazda tehulka na zaciatku tehotenstva, mne to dokonca pretrvava stale, niekedy to teda fajn zaboli, ale bolo mi povedane od viacerych lekarov, ze to sa rodidla pripravuju na iny tav-tehotenstvo a natahuje sa zavesny aparat maternice.je to uplne bezne. a to HCH.znamena "tehotensky hormon", ktory sa zacne vylucovat do krvi matky po oplodneni a na zaklade toho sa da urcit tehotenstvo z krvi.u nas to je, ze ak ma zena pod 5 je to negativne, potom sa uz presne nevyznam v tych hladinach, ale doktori vydia na UZV plod az nad 1000-1200.ak nevystupi hore alebo je moc vysoke tak to nie je dobre, pravdepodobne sa jedna o poruchu, moze byt aj mimomaternicove.ja som mala prvykrat okolo800 a doktor nic nevidel, potom o par dni uz som mala 2500 a bolo to vsetko pekne vidno.kocky hlavne sa nestresujte, nepomaha to babtku, ja viem lahko sa hovori.ale nebojte vsetko dobre dopadne a budete mat krasne babatka(a nie jedno)

ivanka821
2. nov 2008

zuzulik16
No walk in centra su len kde tu... :D
Musis si to kuknut na nete podla tvojho post codu. Zadaj si to do google.
Tam su tak do 10 vecer a pomozu ti alebo poradia.
HCG je hormon, ktory vylucuje placenta. Prave preto to sposobuje ze tehotensky test je pozitivny...
Ono kolko ma byt hladina HCG to nikto netusi a lekar mi povedal, aby som sa este zbytocne nestresovala. ak sa pozres na modrom konikovi na hcg tak sa tam docitas.
Uz o dve hodiny tam idem. Normalne mi zviera srdce ked si na to spomeniem. Vies kolko krat som sa pytala ze preco prave ja, ktora naozaj chcem? milion a bolo mi to aj tak na nic.

zuzulik16
2. nov 2008

ivanka821 a zuzula25
Tak este raz dnes vecer Ahojte,
...len tak na rychlo "zuzula25" - dakujem velmi pekne za povzbudive slova, to je presne to co momentalne potrebujem a kiez by si mala pravdu,ze vsetko bude ok. A "ivanka821" - neboj, dobre to dopadne, len nestresovat, lebo to nam naozaj neprospieva (teraz som ta co vodu kaze a vino pije,ale treba sa podporit a hlavne mat vieru), tak sa drz! A daj vediet ... 😉

ivanka821
3. nov 2008

zuzulik 16
Tak ako si dopadla dnes ty? Isla si do pracicky? Ja pekne krasne makam 😒
Bola som na tej krvicke a klop klop klop klop. Lekar nam volal o 1.00 rano, ze sa to zdvojnasobilo klop klop klop klop a v stredu ideme na ultrazvuk. Asi to vikendove oddychovanie sa mu pacilo....
:D
Komu by nie? Urcite sa ozvi... Myslim na teba, nech to dobre dopadne

ada82
4. nov 2008

nikoleta164.pisala si ze mas cistu na vajecniku,ako postupujete s lekarom-lieci ti ho,alebo len pozoruje.mam taki isty problem a moj gynekolog mi to zatial len pozoruje.diki

zuzulik16
6. nov 2008

ivanka821
Ahoj, prepac dlhsie som neodpovedala, no nejako mi to nevychadzalo. No v ten pondelok som samozrejme ani do prace nesla a hned rano sla k lekarovi. Ten len zkonstatoval, ze su len dve moznosti toho spinenia: moznost1-bud je to vsetko tak ako ma byt dobre sa to vyvija a taketo spinenie na zaciatku tehu je celkom bezne, alebo moznost2-je ze to spinenie je dosledkom toho,ze sa mimco nevyvija tak ako by sa malo. Pomohol? Ani nie. No povedal,ze nech urcite absolvujem ten scann (uz zajtraaaaa 😅) a ten nam ukaze presne. Tak len sa modlit a drzat si palce. 😉 Dufam, ze aj zajtra budem taka vysmiata.
K tvjim uspechom KLOP,KLOP,KLOP ... drzim palceky.
Ozvi sa

ivanka821
7. nov 2008

Zuzulik 16
Drzim ti velmi palce....
Ja som bola na scan v stredu a videla tam len malinky vacok ktory ma 3 mm. Taky mainky....
Na dalsi mam ist o 2 tyzdne a inak trochu ma tak pobolkava stale brusko....
Urcite sa mi dnes ozvi co ti povedali. Budem cakat....
Drzim palce klop klop 🙂

zuzulik16
8. nov 2008

ivanka821
Ahoj, tak prvy scann mame za sebou a zatial USPESNYYYYYYY 😀 ... mame 6tt a 5dni a 8.7mm 😀 😀 😀 .
Ja ti poviem, ze ja som takmer cely scann preplakala, ked som to tam videla 😵 . No tak som hadam troska precitlivelejsia teraz. A uz sme mali aj srdcove ozvy. Takze takto sa my mame, dufam, ze sa nam nadalej bude darit a vsetko bude ok a tiez aj u teba.
Inac, ty chodievas do prace, ci ako to je s tebou teraz? Napis co robievas a tak ...
Tak drzim palce a prsteky klop,klop,klop 😀

ivanka821
8. nov 2008

zuzulik 16
pocuj napis mi do internej posty tvoje cislo a mozeme sa stretnut a pokecat o tych nasich tehu veciach... hm?
To mas super ze uz ste taki velki....
A co ti povedali na to spinenie?
Kedy ides na dalsi ultra>
Mne tam videli len taku malinku bodecku a dalsi mam 19/11. Tak dufam, ze to bude ok.

ikke
16. mar 2009

matja1 • 28. feb 2009 o 00:45
Ahojte tehulky!Mohli by ste mi povedat, ci niektora z vas citila po oplodneni vajicka, resp.v tehotenstve bolest vajecnikov? Moze to byt priznak tehotenstva?Diky moc

gazdi • 28. feb 2009 o 09:13
Jasné, to sa ti zahniezďuje vajíčko. Ja som druhýkrá tehotná a aj tentoraz som na začiatku cítila bolesť vo vaječníkoch. Neboj, to je v poriadku. A ešte aj ďalšie mesiace môžeš cítiť bolesť, hlavne v období keď ti malo prísť menzesko. A už máš tehotenstvo potvrdené lekárom?

ditka1 • 1d • 28. feb 2009 o 12:41
matja...presne ako gazdi pise a este aj ine bolesti budu neboj sa fuuu

tanaja • 25tt • 28. feb 2009 o 12:45
ahoj, ja som tiez citila jemnu bolest v oblasti vajecnikov, myslela som si ze pride menzes a neprisiel....je to normalne!

jasom • 33tt • 28. feb 2009 o 15:53
mna boleli vajecniky, resp. myslela som si ze su to vajecniky a vajecniky som uz mala vyssie a boleli ma take upony ktore sa roztahuju na zaciatku tehotenstva a je to uplne normalne

lenoc • 14tt • 28. feb 2009 o 16:54
Matja, ahoj. Ja som mala bolesti vaječníkov od ovulácie až takmer do termínu, kedy som mala dostať mrchu. No a tá neprišla.

lenoc • 14tt • 28. feb 2009 o 16:54
jaj, zabudla som - takže môže to byť príznak tehu.

cetera • 13tt • 13. mar 2009 o 10:19
citim bolest na oboch stranach v podbrusku....vcera na lavo trvalo to od rana skoro cely den, nemohla som sa ani postavit a chodit....a dnes zase akurat je na na pravo....je to v poriadku?

pink_lady • 14tt • 13. mar 2009 o 10:36
cetera ak mas take silne bolesti, mala by si to konzultovat urcite so svojim lekarom...bolesti bruska v tehu su sice normalne ale urcite nie take aby si sa v 13 tt nemohla postavit a chodit!

cetera • 13tt • Včera o 14:35
boleli vas niekedy vajecniky pocas tehu?

angi1707 • 2d, snž • Včera o 14:44
caute,ja pri poslednom tehotenstve som necitila nic az ked som dostala knizku v 2tt a az potom ma pobolievalo brusko....bohuzial dopadlo to zle v 6tt.pred minuly rok ked som ostala mi tiez nic nebolo az na druhy mesiac som zacal krvacat,Hcg vysoke,testy pozitivne...na koniec to bol7tt mimo.kazda ma iny organizmus a kazda ine pocity

hilaris • 38tt • Včera o 14:48
cetera.. vajecniky vraj pocas tehu uplne vypnu takze nemaju preco boliet ale aj ja aj ine zienky o ktorych viem sa stazovali na podobnu bolest ci pichanie. Mozno len prisposobovanie sa tela na tehotenstvo. Ja som sla na gyndu s tym ze som sa bala ze mi nieco je a mala som "strach o materstvo" prave kvoli podivnym bolestiam v podbrusku a akoby vo vajecnickoch ale to uz som bola tehotna.. a potom to este chvilu trvalo. Niektori ludia su citlivejsi na zmeny v tele a na bolest (ako ja) tak to intenzivnejsie pocituju aj ked je vsetko ok. Takze.. neviem ci to boli vajcniky ale cosi ma pobolievalo..

sandddra • 13tt • Dnes o 08:28
cetera ahoj aj mna obcas bolia vajecniky aspon ma boli v tych miestach kde su no ako teraz citam od hilaris tak neviem asi som a mozno aj ty neako citlivejsie a mna aj niekedy tak picha dole v podbrusku take akoby krce som mala ale je to dost intenzuvne no zatial ma to vzdy preslo ale pri najblizsej kontrole to asi poviem lekarovi ze oco ide ci to je v poriadku

shpirti
16. mar 2009

ahojko,akurat vcera som navstivila moje lekarku,kvoli tomu istemu problemu!velmi som sa bala,lebo som mala tiez velke bolesti,ale lekarka ma upokojila!je to len zvacsovanie,prisposobovanie sa maternice...uf 🙂

to.beruska
1. apr 2009

Ajojte!no ja som mala tiez bolesti.Povedala mi ze mam zapal vajecnika laveho.Dala mi aj antibiotika ale mam strach ich uzivat.dala som si len prvy den a kaslem asi na to.neviem co mam urobit.Mam ich uzivat dalej alebo radcej odychovat a byt v teple

liki205
6. apr 2009

ahojte aj mňa dnes už dost dlho pobolieva lavý vaječník, normálne sa začínam báť, že čo to môže byt??

kv3tka
21. máj 2009

ahojte....aj ja sa pridavam....o babetko sa snazime len 2mesiac....svoje telo riadne poznam,menzes mam pravidelny...dokonca citim bolesti pri ovulacii...tak to bolo i pred par dnami,a s priatelom sme uspesne zahajili vyrobu nasho babatka...chcem sa spytat,ma tu niekto skusenost,ze par dni po ovulacii,pripadne uspesnom oplodneni trpi bolestou,nie silnou,len takou slabou,skor takym pichanim vo vajecniikoch...moze to byt predzvest uspesneho snazenia....a teda tehotenstva....??? 🤐

blackrose
29. máj 2009

ahojte... ja mam podobne priznaky, zopar dni po ovulacii ma zacalo pichat ako keby vo vajecnikoch... obcas ma este pobolieva brusko, mam naliate prsia viac ako zvyknem mat pred menstruaciou. Do pondelka ocakavam menstruaciu, aj ked by som bola najradsej keby nedorazila a bola by som tehotna 🙂
Tak dufajme, ze sa nam podarilo.... 🤐

loo0
31. júl 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat ci je mozne mat v tehotenstve aj zapal vajecnika.

alexandrah
31. júl 2009

ahoj erikaluka - aj ja som to mala, myslela som si, ze su to vajecniky, a lekar mi povedal, ze je to maternica, bolo to ok, len som brala denne magnezium.

elissmazka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
libus0303
31. aug 2009

Ahojte baby, chcela by som sa vas opytat, som v 3 tt.,robila som si dva testy,ktore vysli pozitivne,na ultrazvuku mi nic nenasiel,jedine zapal posvy,tak zkonstatoval, ze moze ist o mimomaternicove tehotenstvo.Mam z toho obavy, lebo na babatko sa moc tesime, no zo 3 dni ma pobolieva na lavej strane vajecnika, vzdy len na lavej, zatial je to len taka tupa bolest,sem tam pichanie,no nic hrozne,ale citim.Myslite, ze ma ten doktor pravdu?Nestreli ste s pichanim na lavom vajecniku aj pri normalnom tehotensve? Dakujem,moc mi to pomoze. ☹

jagabinka
1. sep 2009

Ahoj libus, ja citim sem-tam take palenie na lavom vajecniku. Este som nebola u lekara, tiez som asi len v tretom tyzdni, a preto neviem, ci je to OK. K doktorovi idem az o 2 tyzdne. Keby mal niekto, kto ma tehu potvrdene, podobnu skusenost, prosim, ukludnite nas 😅

nelis155
1. sep 2009

ahojte babulky potrebovala by som radu berem duphaston na otehotnenie.tri dni mna boleli nejako vajecniky.a teraz uz tyden mna boli chvilama bruch ako keby som mala dostat menstruaciu,takto som to necitila mozna tak hodinu pred mentruaciu,ale nie cely tyden.moze to byt naznak tehotenstva?

miculienka
1. sep 2009

ahoj nelis, tak nejako podobne je aj mne, týždeň čakám na ms, nechodí, len mi je blbo, pobolieva ma brucho, prsia naliate, boľavé ale len po okrajoch, test bol ale negatívny, ešte počkám do zajtra a ak nepríde ms tak skúsim druhý, my sa snažíme otehotnieť už 4. rok, tak nepoznám príznaky tehotenstva, ale mám problém so štítnou žľazou a aj zvýšený prolaktín, tak si nemyslím, že by som bola tehu. a ty kedy máš dostať ms ? ešte ďaleko dovtedy ? , niekedy bolí brucho aj vaječníky počas ovu

brisilda
1. sep 2009

jagabinka ahooooj 😀 man obcys coto zaboli na pravo alebo na lavo ale to je tym, ze sa uz az casto kontrolujem a vssetko pripisujem tehotenstvu no pokial mate bolesti silne a nepretrzite chodte za dokim 😒 aspon pre istotu 😎 inak bolesti v tehu su normalne hlavne ak sa maternica zvatsuje 😉

to.beruska
5. sep 2009

looO-je mozne mat zapal vajecnika aj v tehotenstve.ja som bolo toho cisty priklad.mala som ho na zaciatku tehu asi 10tt.tak nejak mozno menej.uzivala som aj antibiotika

selyma
1. okt 2009

Ahoj babky. Neviete mi povedat, že keby to bol naozaj zapal, ci to moze ublizit babatku? Tiez ma pobolieva asi v lavom vajecniku. Zapal toho vajecnika som si liecila este pred otehotnenim, dufam, ze sa mi nevratil. Dakujem za odpoved.
K lekarovi idem akurat zajtra do poradne a chystam sa mu to samozrejme povedat, len by som chcela vediet, na co sa mam pripravit. Samozrejme vam to zajtra napisem, ze ako som dopadla.

alexandrah
1. okt 2009

libus - nech ti spravia testy z krvi, aby sa potvrdilo, ci si tehotna, ultrazvuk asi nestaci.
selyma - ak je to zapal, treba urychlene liecit. neboj, potom neublizi, ja som mala zapal zuba aj kosti v 2. mesiaci, isla som k zubarovi az ked moc bolelo, a brala som aj penicilin, a babo je ok.

lubif
2. okt 2009

ahoj baby, mam podobny problem ako mnohe z vas, ja ale neviem ci som tehotna, ptz som dnes len 6dpo, ale od vcera mam tak tupe bolest v podbrusku nie v strede, ale akoby na pravej strane, neviem ci je to vajecnik, ale kedze to nie je ani v strede ani v lavo, tak to pripisujem vajecniku. Najviac citim tu bolest pri roznych ukonoch, napr. ked vstavam, idem sadnut, zdvihnem pravu nohu atak. Od vcera mam aj dost bieleho vytoku, takej hustejsej konz., ale nepali ani nesvrbi. Co myslite baby?? vopred dik za rady.

danu
2. feb 2010

dada1171 • snž • Dnes o 09:11
ahojte mne sa podarilo konecne otehotniet presla som si velmi tazke operacie mala som myomi ale nakoniec sa mi podarilo .... 🙂 🙂 ale teraz sa bojim ze sa mi stane nieco zle....lebo mam rizikove tehotenstvo lebo som mala metroplastiku matrenice.Boli ma velmi hlava a vajecníky....vraciam ....patri to k tomu

alenk • Dnes o 09:14
dada, gratulujem, drzim palce nech to dobre dopadne. bolenie hlavy je normalne, ja som na zaciatku stvrteho mesiaca a stale ma hlava pobolieva.
isto ta bolia vajecniky? ja som tiez mala pocit ze ma pobolievaju vajecniky - ale potom som sa tu na diskusii dozvedela, ze to asi maternica, ako sa roztahuje a robi si miesto v brusku.
hlavne mysli len na to dobre a ak mas pochybnosti, zabehni k lekarovi, isto ta pochopi a vsetko ti vysvetli.

drzim palce

dada1171 • snž • Dnes o 09:21
dakujem si mila...aj tebe vsetko dobre prajem...

gaby21 • 28tt • Dnes o 09:24
ahoj dada, budes si musiet zvyknut, ze odteraz ta stale bude nieco pichat a tahat, babatko si robi miesto a vsetky ostatne organy menia svoje miesto a posuvaju sa. bolesti hlavy trapili aj mna, ale mala som nedostatok zeleza tak ako som ho zacala uzivat citim sa uplne fit. drzim palce, hlavne sa nestresuj, je to pre tvoje babatko velmi dolezite, aby si bola v psychyckej pohode. Ak sa ma nieco stat, stane sa, ty to nijako neovplyvnis. 😉

tara
31. mar 2010

Ahojte, pripajam sa tiez k tejto teme. Zistila som, ze som v 4tt a uz asi 2tyzdne ma pobolieva podbrusko ako pred menzesom a lavy vajecnik. Radsej som isla k lekarovi, ale ten ma tiez trocha naplasil. Na lavom vajecniku mam vraj cystu 13mm. Ale lekar povedal, ze nemoze vylucit ani MMT ☹ V maternici mam zatial len gestacny vacok o velkosti 7mm. V sobotu mam ist na kontrolne sono za lekarom, ked bude mat sluzbu. No a uz od nedele ma ten lavy vajecnik pobolieva, nepicha, ale mam tam taky tlak a trocha boli. Stretli sa s tym pocas tehotenstva? Dufam, ze to naozaj nebude MMT ☹

lauraa
31. mar 2010

drzim palce , tiez som zazila nieco podobne, vratili sme s az dovolenky v egypte , netusila som ze by som mohla byt tehotna, zacala som dokonca krvacat(minimalne ) a strasne ma boleli vajecniky...najskor som myslela ze som nachladnuta predsa vratili sme sa z tepla, klimatizacia v lietadle , a vajecniky som citila pocas celeho tehotenstva,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre