Bolesti vaječníkov v tehotenstve. Je to normálne?

erikaluka
20. feb 2008

Ahojte,som v 15tt a dnes som začala mať bolesti v podbrušku,teda skôr akoby bolesť vaječníkov.Má niekto s tým skúsenosť?

luciaakubko
20. feb 2008

ahoj, erika
ja som teda mavala rozne bolesti, v roznych stadiach tehotenstva, aj som si polezala v nemocnici...vraj je to normalne, vravel doktor, takze sa nemas coho obavat..ja by som vsak pre istotu zasla za svojim gynekologom

erikaluka
autor
21. feb 2008

Ďakujem Luci,dnes už to tak necítim,ale aj tak pre istotu zavolám doktorke,uvidím čo mi povie 🙂

montinka
21. feb 2008

ahojte aj mna sem tam bolieva v okoli vajecnikov teda najma jedneho ale doktorovi som zatial nic nehovorila. neboli ma to v kuse

luciaakubko
21. feb 2008

🙂 pekny podvecer zelam 🙂

naozaj sa nemate coho obavat, pokial to nie su nejake nebezpecne bolesti a nie je pritomny slabo cerveny, alebo hnedy vytok.. je prirodzene, ze kazda sa bojime o to svoje babatenko a sme opatrnejsie ako inokedy. Asi je to spravne. Bolesti vajecnikov su naozaj prirodzenym zjavom v teho, aj bolesti podbruska. Ja som mala aj take bolesti, ze sa ani poriadne nedali definovat 🙂 mam pocit, ze ma boli vsetko - hlava, podbrusko, prava strana brucha, nohy, dokonca aj ischias som si nahovarala 🙂 teraz kaslem ako pominuta a liecim sa z chripky. mala je vsak podla doktorov uplne v poriadku, a to je hlavne. ja vydrzim vela. len nech to neohrozi babatko. nebojte, vsetko dobre dopadne a budeme mat nadherne, zdravucke deticky 🙂)

tanja61
21. feb 2008

ahojte aj ja si myslim ze take mensie bolesti patria k tomu,prisposobuje sa maternica a vsetko okolo takze je ro realne,ja som mavala tiez take bolesti len pozor na vytoky a krv ako pisala luciaakubko....davajte si na seba pozor a nech vam vsetko dobre dopadne... 😉

montinka
21. feb 2008

ano viem ze krv uz neznamena nic dobre dokonca nie je pravda ani to co pisu v niektorych casopisoch ze prve tri mesiace moze mat zena kramy. tomu som verila a nedopadlo to dobre. ale teraz uz davam pozor.🙂

erikaluka
autor
22. feb 2008

Babenky,ste strašne zlaté! 😉 Ďakujem veľmi pekne za odpovede a podporu.Pre istotu som volala doktorke,ktorá mi povedala, že ak nie je farebný výtok,alebo bolesti pri močení, je to normálny spriavodný jav.Ale človek sa obáva všetkého, čo by mohlo uškodiť.
Prajem aj Vám všetko dobré 🙂

nikoleta164
25. feb 2008

baby, ja mam tiez bolesti a vlastne zacala som mat uz od 4 tt, to som netusila co som mnou je a nahovarala si infekciu, az gyndoska mi oznamila radostnu zvest, ze som tehu, konecne po 3 rokoch. a bolesti sposobovala bud cysta, ktoru mam na pravou vajecniku a aj samotna maternica, ktora sa rozpina a nakoniec mna vystrasi aj plynatost criev. niekedy sme baby strasne. to sa povie, nesledovat sa, sa to niekedy neda.

beliska
16. mar 2008

Ahojte dievcata. Som v 33 tt a od vcera mam bolesti na lavom vajecniku a obcas aj v podbrusku. Celu som som skoro nespala. Rano som isla do nemocnici - pre istotu a tam mi povedali, ze babo je ok, uzavreta som ... tak mi dali tabletku nospu... ze by to malo prejst a ak nie, tak sa tam mam vratit. Zacinam si mysliet, ci to nie je z toho, ze nemam vetry.Prezil uz niekto z Vas nieco take? Mozno ide o blbost, ale ... Dakujem za kazdu radu. 🙂

porubenka
7. máj 2008

Ahojte babenky, ja som v 19tt, a tiez mavam caste bolesti podbruska a vajecnikov. Hovorila som to doktorovi, no nic mi na to nepovedal, dal mi len papat magnezium. Mam strach ci je vsetko v poriadku, ale ako tu citam, mate to viacere. Vytok nastastie nemam. Drzkajte sa a pekne tehulkovanie.

zunka
9. máj 2008

Mna tieť bolí spodok brucha a niekedy mam také ako kontrakcie a potom to prejde.
Erikaluka: ja mam trochu bolesti nie pri ale po močení, že ma rozbolí brucho. Si mi dala chrobáka do hlavy 😒 . V pondelok idem k dr.

ivanka821
30. okt 2008

ahoj tehulky....
Tak opat som sa prihlasila na tuto stranku.
Opat mi vysli dve palicky 🙂
Po prvy krat som sice nevyslo, ale verim, ze tentokrat to vyjde....
Chcela by som sa vas opytat.... Po par dnoch meskania, som si urobila test a bol pozitivny. Avsak mam velmi mierne bolesti v podbrusku, akoby som mala dostat menstruaciu. Volala som lekarovi a ten mi povedal, ze mam prist tak o dva tyzdne, lebo teraz je velmi skoro. Prosim poradte

katka83
30. okt 2008

Ahoj ivanka821,
ja som mala presne take bolesti v podbrusku ako keby mala prist menstruacia, asi po tyzdni meskania som si spravila test a bol pozitivny. Tie bolesti su normalne, vacsina bab tu pisala ze mali take bolesti ako pred menstruaciou. Tak drzim palce nech to vyjde 😉 Ja som bola u doktorky tiez prvy krat neskor asi az okolo 8-9 tyzdna.

ivanka821
30. okt 2008

takze myslite, ze sa nemam znepokojovat?
Nechcem potratit druhy krat, pretoze dietatko velmi chceme.
Ale ta bolest je taka pichlava, akoby mi niekto pical do vajecnikov.
Naozaj si myslite ze je to ok?
Ja totiz zijem v UK a tu je zdravotnictvo na zaplakanie. 😖

zicherka
1. nov 2008

Ahoj ivanka, zbytocne sa neznepokojuj, malo by to byt uplne normalne. Mna najskor bolelo v podbrusku, myslela som si, ze prichadza menstruacia...ale asi po tyzdni bola ta bolest trosku ina, taka "pichlavejsia"... a kedze menstruacia stale neprichadzala, spravila som si test a bol pozitivny 🙂 Neskor som sa dozvedela, ze je to uplne normalne 😉 Teraz mam obcas rano taky pocit tlaku pri konci maternice, mate alebo mali ste to niektora??

ivanka821
1. nov 2008

len vies v lete som potratila a bojim sa ze sa to bude opakovat.
Vcera mi brali krv a hcg som mala 729. ake si mala ty?

zicherka
1. nov 2008

fuha, no to ani neviem, ake som mala hcg. Doktor mi potvrdil tehotenstvo hned ultrazvukom. A vysledky testov som neskumala, ani mi nebolo povedane ake mam hcg.

ivanka821
1. nov 2008

mhm.... mne merali vcera a zase zajtra mi budu... len neviem, ci to tak ma byt....
A bola ta bolest vajecnikov velka alebo taka normalna?
Taka menstruacna 😉 ? Lebo mna bolia neprestajne.... ale v lete tisic krat viac ako teraz
a kedy si isla prvy krat k lekarovi?

zicherka
1. nov 2008

no neviem, ja som zatial nepocula o merani hcg, resp. ze by niekomu hovorili o vyske hcg...
Ta bolest vajecnikov bola trosku vacsia ako normalne pri menstruacii. Prvy krat som sla k lekarovi 2.9., test som si robila 29.8. Doktor mi hned spravil ultrazvuk a nasiel tam maleho chrustika 😀

ivanka821
1. nov 2008

jej to je zlate.... Mne este nechcu robit ultrazvuk... aj tak by tam asi nic nevideli... 😢

zicherka
1. nov 2008

a v ktorom si asi tyzdni?

ivanka821
1. nov 2008

posledna MS bola 1.10 a mala som dostat 28.10. 4tt aj nejake drobne

zicherka
1. nov 2008

no ja som bola vtedy v piatom tyzdni a babo malo 5 mm 🙂

ivanka821
1. nov 2008

uvidim zajtra to hcg... dnes naozaj nic nerobim, aby hcg bolo dobre.... Lebo cim viac som oddychnuta tym je to lepsie

zicherka
1. nov 2008

a malo by byt vysoke alebo ake vlastne? tak drzim palce, nech to dobre dopadne 😉

zuzulik16
1. nov 2008

Ahojte kocky/tehulky,
Som novym clenom tejto stranky, kedze moj "novy stav" je uplne novy.Aby to nebolo jednoduche zijeme s priatelom momentalne v UK, kde sa toto vsetko deje.Po troch pozitivnych testoch som navstivila svojho obvodneho lekara (tzv.GP),ktory povedal,ze 3pozitivne testy sa=tehotna,no len mi zmeral tlak a ma popocuval,takze este ani neviem v ktorom som mesiaci a tak ... samozrejme som z toho vsetkeho tak troska dost vystrasena.Ale v piatok (07.11) idem na prvy ultrazvuk, tak by som mala vediet presnejsie.No pravdou je,ze ma trapi nieco ine-a to moj "farebny" vytok. Velmi sa bojim,baby ... mam z toho zly pocit ... ale hned v pondelok budem volat svojmu lekarovi, ze co sa deje. Ma niektora z vas s tymto nejaku skusenost s dobrym koncom? Bojiiiiiiiim .... ☹

ivanka821
1. nov 2008

zuzulik16.
Ja som tehu a tiez v UK. Starostlivost tu je velmi zla a prvy krat ma vzdy odbili, potom ked uz islo do tuheho, tak ma zavreli do nemocnice a nechceli pustit 😉
Kde v UK zijes?

zuzulik16
2. nov 2008

ivanka821
Ahoj,My byvame v Londone, presnejsie Epsom. A co ty? Kde sa nachadzate? A ako prebieha "stav tehu" u teba?
Ja som si asi pred tyzdnom a pol urobila testy (zo tri) a vsetky boli pozitivne, tak som nasledne na to zasla k lekarovi "GP"-mu a ten len zkonstatoval,ze ak som mala pozitivne testy znamena to,ze som tehotna. No okrem toho mi len zmeral tlak a ma popocuval. Takze ani neviem v ktorom som tyzdni, no aby som zas neklamala uz mi dosla pozvanka s prvym "appointment" na scann, takze veci sa celkom hybu. Mna skor trapi ten moj hnedkasty vytok, ktory som zaznamenala pred tromi dnami prvy krat a musim povedat, ze teraz cez vikend tiez. Na nete som si zistila,ze to nie je dobre znamenie, tak sa velmi bojim. Hned zajtra budem kontaktovat svojho lekara, no to,ze sme v inej krajine mi len pridava pocit, ze je to o to zlozitejsie. Ved ty vies o com hovorim. Tak napis o sebe, ako ti to vsetko prebieha.

ivanka821
2. nov 2008

zuzulik16
Ahoj, my byvame tiez v Londone v Hendon. Tak to neviem ani ako sme od seba vzdialene... 😖
Je to priamo v Londone alebo za Londynom?
Moje tehu je cele take cudne... Nakolko uz po jednom velmi komplikovanom potrate so mnou rozpravaju velmi v rukavickach.
Kedy si mala poslednu menstruaciu? Dnes vecer idem na krv do Finchley lebo mi zase meraju HCG v krvi a ak to bude zase zle tak ma asi porazi priamo tam v nemocnici.
Ale verim v najlepsi koniec.
Pred par dnami ma trochu pobolievalo v podbrusku, tak ako by som
mala dostat. Ale zdalo sa mi to alarmujuce tak som isla na emergency v Hamstead a tam ma poslali domov, ze oni neberu walk in a ze co sa im tam vobec hrabem a kto ma tam vobec pustil... Velmi "mila a sympaticka" sestricka.
Na druhy den som si hladala nejakeho GP ale to je tu tragedia sama o sebe. Tak som isla do Finchley do walk in centra a tam bola sestricka slovenka.
Tej som to vsetko povedala a ona zavolala na gyndu do Barnet kde ma uz lekar takmer so skumavkou v ruke cakal, ze mi ide zobrat krv. Potom sme cakali na vysledky asi 3 hodky a potom mi povedali, ze mam HCG 726.
Zda sa mi to malo, ale neviem kedy som vobec otehotnela.
Dnes by to malo byt tak okolo 1300 - 1400. Ale cely vikend som lezkala a niiiiccccc som nerobila.
Dalsia vec je, ze ma to dnes ani moc neboli. NEchcem vyzerat ako hysterka ale jeden krat mi stacilo.
Co sa tyka nejakeho vytoku to ti neviem povedat, nemam - klop klop na drevo - ziaden. Skus zbehnut niekam do walk in centa a povedz im co ta trapi alebo na emergency pri tvojom dome.
Aspon budes kludnejsia. Niekedy to pomaha. Ver mi.
Lebo ak nieco zanedbas teraz neskor uz zase moze byt neskoro.

zuzulik16
2. nov 2008

ivanka821
Ahojky, prepac ja som asi totalny blb, ale co je ta hladina HCG a aka by mala byt? Naozaj som v tomto totalny novacik a cele sa to udialo tak na rychlo, ze preto ta neznalost. A musim povedat,ze aj to moje tehu prebieha dost zvlastne od zaciatku,lebo menstruaciu som mala 17.oktobra, ale taku velmi zvlastnu, uplne slabucku,len take spinenie,ze kludne by som to presla len s tromi intimkami cele. Tak aj to ma dohnalo urobit si test/y. Zajtra hned rano volam do prace,ze nepridem a vybavim si niekoho kto ma skontroluje. Kde sa nachadzaju tie "walk in" zvacsa? V hospital? Tu nedaleko jednu mame ...
No vidim, ze tvoja situacia je nelahka tiez, jooj dofrasa preco sa mi musime takto trapit ... velmi ti drzim palce, aby sa to na druhy krat bezpodmienecne podarilo. Tak daj vediet, zatial papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre