Bolesti zubov. Čo mám robiť?

lucinkapc
14. apr 2008

Ahojte, kto mi poradí ako s boľavými zubami? Je to na nevydržanie, k zubárovi chodím skoro každý deň a nič nepomáha. ☹ Aké lieky proti bolesti bábätku neuškodia? Som v 10tt.

bzucinka
14. apr 2008

Aj mna trapia zubky a ďasná mi krvacaju ovela intenzivnejsie...aj nos ☹ ....vraj je to viac menej normalne .

Lucinkapc- asi ti nepomozem ☹ Ja som predtym pouzivala CORSODIL (ale neviem ci sa moze v tehotenstve) - aj ked pochybujem , ze to pomoze na vazny problem zubov, lebo toto je len taka vodicka (nie na pitie 🙂 )

leva
14. apr 2008

Ahoj,no lieky neviem,poradim ti len,do alpy alebo lesany daj klinceky,co sa davaju do vareneho vina,nechal luhovat,daj na vati a potri zub,ktory ta boli,mna nedavno rafol zub,do rana som musela vydrzat,toto mi bolo poradene a pomohlo hned,ako keby umrtvilo.

lucinkapc
autor
14. apr 2008

No corsodil viem je skôr na dezinfekciu. Tak moje dieťatko trpí so mnou, ke´d je takáto bolesť normálna.
Čo už, ale stojí to zato.

mirka8429
14. apr 2008

krvacanie dasien aj nosa v tehu je normalne...dasna mi tiez krvacali..teraz uz ani nie..ale nos ked fukam najdem stale aj kusok krvi..to je normalne..

lucinka neviem ako je to s tymi zubami...ale viem ze by sa mali dat opravit ak je nejaky kaz lebo aj to moze nejako vplyvat na babatko..ale s liekmi ti moc neporadim..radsej sa liekom vyhybaj...to sa skôr opytaj lekara...ale je lepsie nebrat ziadne...

lucinkapc
autor
14. apr 2008

bola som vlekárni a tam mi odporučili acylpirin, ale neverím mu neako.

leva
14. apr 2008

No acylpirin,moc na bolest nepomoze.

mirka8429
14. apr 2008

luci skus sa spytat lekara..oni by mali vediet..lebo si este v nizkom tyzdni a babatko sa teraz vyvija..tak aby nahodou nieco neuskodilo...

lucka0122
15. apr 2008

mne aj trhali tri zuby ako som tehu...ze to mozu ze to je len lokalka.....

katka22r
13. nov 2009

babenky co pomoze na bolavy zub?mne nechce trhat lebo nevie aky hlboky je koren a nemoze mu robit rtg niejako to tych 8tt vydrzim lebo mna bol preventivne raz do tyzdna a to kazdy piatok..klincek mi nepomaha 😠

lucinka13
13. nov 2009

katka,
opat sme sa stretli v téme.
Ja mám tiež kaz na zube múdrosti , dr. mi ho nechce trhať, presne ako ty píšes, nevie aký je koren. Zub ma pobolieva, ona mi ho vyvrtala, vyčistila a dala vložku. Povedala, že ak bude bolieť viac, že mi ho bude musieť trhať, aj ked by sa rada tomu v tehu vyhla.
Katka, treba dúfať, že to nejako vydržíme. Lieky na zuby nedávam žiadne, oplachujem zuby ústnou vodou, mne to pomáha.

gergi7
13. nov 2009

katka, preco ti radsej nevytiehne nervy???? 😕 U mna to tiez tak riesil v 35tt a teraz opat a teraz mi tahal 2x v 8tt. Lokalne anestetikum ti moze kludne podat. Nema to ziadny vplyv.

lucinka, pocas prveho tehu som si aj ja zazila bolest zubu mudrosti. Porod je suvix oproti tomu 😅
Acylpirin sa moze uzivat pocas 1 semestra v 3 semestri sa neodporuca. Pocas celeho tehu sa moze uzivat paralen.

simusska
13. nov 2009

tak acylpirin by sa vôbec nemal vôbec pouzivat...ja to mam napisane v knizke ze sa mu mam vyhybat....a taktiez neberte valetol ani voltaren tiez je to velmi nebezpecne najmä v 1 a 3 trimestri lebo môzu vazne poskodit babo a vyvolat predcasny pôrod...ale paralen ten je naozaj dovoleny ten môzte ale nie zas kazdy den

katka22r
14. nov 2009

noo tak ja som vcera vzala paralen a chvalabohu pomohol tak sme aj zaspinkali...aj ked nie celu noc ale my nikdy nespime celu noc stale sa budime 🙂

nikika33
19. dec 2009

ahojte! mne včera trhali zub, ale dnes ma príšerne bolel zub vedla toho vytrhnutého. čo mám robiť? a kde sa dá kupiť ten klinček, lebo moja zubárka už do Vianoc neoordinuje :( dakujem za všetky rady, ktoré sa týkajú zmiernenia bolesti zubov ..

katka22r
21. dec 2009

nikika klinceky kupis normalne v potravinach,nechaj na to mieste kde ta boli a cumlaj,ale neprhltni,ono troska zmierni bolest a ak nie tak skus este paralen....alebo uz len zastupujuci zubar alebo pohotovost

adriannka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emily_666
25. feb 2012
adriannka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adriannka
25. feb 2012

@emily_666 co je ???

hajanka
25. feb 2012

?? 😀

adriannka
25. feb 2012

co je

hajanka
25. feb 2012

@adriannka k comu to patrilo?

natinecka
27. feb 2012

ahoj ja som bola v 4.mesiaci a mala som silnú bolesť zuba išla som sa zblázniť. tabletky som nejedla, lebo som sa bála. šla som k zubárovi a pichol mi injekciu a ťahal zub.
inak ked bolia zuby v tehotenstve bude to vraj chlapec. nám to vyšlo. zub bolel a chlap jak hora 🙂

anasstazia
27. feb 2012

Ahoj, aj mňa boleli zuby, jeden mi tiež vytrhli v 4. mesiaci a bol to chlap ako hora. Tabletky som nejedla, ale zubárka mi povedala, že si môžem dať panadol.

lucinka1104
28. feb 2012

su aj homeopatiká od bolesti ja si teraz tiež užívam zubara pod chvíľou len čo mi jeden vytrhla preliečila silný zapal daľšie tri sami zlomili mami ch total odvápnené

lu17
29. feb 2012

Zrejme je to v tehu castejsie, mne sa zlomil zub, cakam na 4 mesiac aby mi mohol dalsi vytrhnut. Dalsi sa vrtal, dalsi sa prerezava cize jedna radost so zubami. A doteraz to bolo v pohode. Je najlepsie ist k zubarovi a dohodnut sa s nim, co sa moze a co nie a samozrejme riesit. 🙂

lucinka1104
2. mar 2012

juj aj mna už zase strašne bolí zub a daľšie dva sami zlomiliatosi ešťe doliečujem predošlý zapal je to na zblaznenie my sm epravdepodobne tiež tehu aleešťelen na začiatku 4 ttale cítim že som neviem čo mam robiť ja mam zubarku daleko achoré deti s ktorími nemá kto byť.....

rebeka5
2. mar 2012

Ahojte babenky. Som 31 tt a doteraz som nemala žiadne problémy. Predvčerom ma začali bolieť zuby, ale tak strašne, že som od bolesti aj odpadla. Na druhý deň som išla k zubárovi a on mi našiel až 6 kazov, čo som od preventívky minulý rok nemala ani jeden a zrazu naraz 6. Dva zuby mi vyvŕtal, dal mi vložku a mám prísť budúci týždeň. Chcem sa len spýtať či vŕtanie - blombovanie a tiež trhanie...atď...nemôžu dieťatku uškodiť...

renatka737
2. mar 2012

@rebeka5 ahoj nemoze mu to ublizit bezne sa robia zuby aj tehotnym🙂 mne robili tiez a vsetko bolo ok

poseidonka
5. jún 2012

@lucinka1104 a tie homeopatiká sú volne dostupné????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre