Bolestivé prsia v tehotenstve. Čo s nimi?

perla200
2. feb 2009

ahojte babulky....ja som v 15tt a ráno a vlastne celý den ma velmi bolia prsia. máte to niektorá? ale je to hnusná pichlavá bolest....brrr čo s tým????

matilda2
19. sep 2010

ahojte, som na zaciatku 6tt a prestali ma boliet prsia. tlak a napatie pominuli a ja sa pomaly zmierujem so skutocnostou, ze mojmu tehu je koniec. Od 5ttt spinim tmavu krv, lekar mi nedokazal potvrdit ani vyvratit, ci plod zije. Mali ste niekto podobnu skusenost ? Myslite, ze sa to napatie obnovi, ak fazulka este zije? alebo je to tak ako si myslim....?

ev_viva
17. nov 2010

baby, hlavne pouzivajte bavlnene sportove alebo tehotenske podprsenky! Ak nemozete v noci preto spavat, vyskusajte si ich nechat aj na noc, pomoze vam to 🙂 hlavne hrube ramienka a cista bavlna 🙂

ev_viva
17. nov 2010

matilda2, mala by si zmenit lekara a dufam, ze ti predpisal aspon Duphaston na to spinenie. Vela zien spini.. Nemusis sa zatial obavat 🙂 Hlavne rychlo skoc do lekarne po ten Duphaston. Samozrejme, je len na predpis , malo by to prestat a podla intenzity krvacanie lekar urci, ako ho uzivat 🙂 od 7 do 10 tyzdna sa robi potvrdenie vitality plodu, takze ked budes v 7 sup sup k doktorovi 🙂

lensam
23. nov 2010

bolia prsia aj na zaciatku tehotenstva, ked este kojim predchadzajuce dieta?

caky13
4. feb 2011

nie ze by ma to tesilo, ale som rada, ze je tu niekto s podobnym problemom... som v 17. tyzdni a psia bolia stale rovnako.... doma to este ako tak zvladam.... (zasijem sa do izby a pod.), ale v praci je to jedno velke utrpenie.... a stale som v nadeji, ze to prejde.... ale uz mam strach aj z toho, ze ma to bude trapit do porodu....

caky13
4. feb 2011

No ja mam tehotenske podprsenky, ale ked si ju dam, tak v nej vydrzim max. 2 hodinky a potom ju musim dat co najrychlejsie dole..... cize u mna ta "podprsenkova" metoda nezabera...☹

tepka
2. apr 2011

@perla200 No ja som v 12tt ale mňa neuveriteľne bolia a aj svrbia aj bradavky a niekedy to cítim aj v noci pri obracaní na druhú stranu 😒 a niekedy ich mám také horuce a červené neviem čo na to zaberie asi krém...alebo možno je to za to že ich mám väčšie ja už mam DD a to som len v 12tt 😨 😨

balazica26
2. apr 2011

@tepka No ja mam ten istý problém a mám pocit že je to čoraz horšie a horšie... bolesť, svrbenie, neznesiem žiadnu podprsenku, jedine bavlnene športové tielko a v noci ked sa chcem prevratiť len na druhy bok, alebo nedajbože chcem vstať z postele, tak to sú muky.

tepka
3. apr 2011

@balazica26 no presne máš aj väčšie prsia teda???možno to aj tým si myslím

balazica26
3. apr 2011

@tepka noo, myslím že áno, že sú väčšie... aj dnes v noci ked som za z chrbta prevalila na bok, tak ako keby sa mi krv z chrbta preliala do pŕs.... strašná bolesť... 😀 ... neviem dokedy to bude ešte trvať...

tepka
3. apr 2011

@balazica26 no veru ani ja neviem vieš čo mne pomáha na noc taka tá športová podprda len latkova bez kostíc taká pohodlna len ti ich spevní troška a vtedy to nebolí tak🙂

balazica26
3. apr 2011

taku nosím cez deň :D... asi by som si mala kúpiť aspon dalšie dve :D

tepka
4. apr 2011

@balazica26 😀

alechsionka
4. apr 2011

@lucrezia no s tym svrbenim to mam aj ja ..takze je to normalne u tehu? som v 7. tyzdni

balazica26
8. apr 2011

@alechsionka v 7 tt je to určite normal... len v 17tt už by to mohlo skončííííííííť!!! 🙄

penelopa
15. dec 2011

Ahojte,babenky!
Má niektorá okrem bolesti v prsníkov aj zo spodnej strany začervenanie?
Moja gynekologička stále dookol, že je to normálne.
Mám pocit,že ide o zápal a ona to úplne ignoruje.
Ďakujem.a

felinka
2. jan 2012

dievcata, aku ste mali skusenost s bolestou prs na zaciatku tehotenstva? Kedy vas zacali boliet? A bolievali niektoru z vas aj bezne pred MS? Ja mam pred MS cca tyzden dost velke bolesti, skonci to s prichodom MS... je to normalne?

22beba
2. jan 2012

@perla200 aj mna velmi boleli každý pohyb skoro :/ ale teraz už v pohode nejako samo od seba to preslo 🙂 držim palce neh ti to rýchlo prejde 🙂

zabka88
2. jan 2012

caute baby, ja mavam bolesti pre mrchou vždy, ale včera 19 DC ma začali boliet ale len bradavky a dosť citim aj cez podprsenku ☹ to je ešte moc skoro pred mrchou nie? 😕 mávam 28- 32 DC 😔

felinka
2. jan 2012

@zabka88 ahoj, aj mna zacali tento cyklus boliet nejak skor, tak okolo 16 DC, fakt je to dako skoro, obvykle ma bolia az okolo 22 DC pri beznom 28-dnovom cykle... Zeby nejaky hormonalny vykyv? Na tehotenstvo je to velmi skoro, to by este nemohol byt priznak, myslim... 😕

zabka88
2. jan 2012

@felinka aj mne sa to zda moc skoro, iba žeby mrcha chcela prist skorej? 😕 kedy si mala ovulku? ja myslím tak 11-13 DC, tento cyklus nemeriam teplotku tak neviem presne.. podla toho mi vychadza že mrcha by mala prist najskôr 28 DC (15 LF).. divne že ma bolia najma bradavky teraz nie cele prsia 😖

felinka
2. jan 2012

@zabka88 ja som mala ovu 13 - 14. DC. Nemeriam teplotku, ale robila som si pred nejakymi 3 mesiacmi ovu testy a vyslo mi to pekne na 14. den, a ked som bola minuly mesiac tiez 14. DC na preventivke na gyn., tak mi doktorka povedala, ze prave mam ovulku, bolo akurat vidno, ako praskol folikul. 🙂 Tak z toho usudzujem, ze mavam ten 14. den ovulku, lebo mam pravidelne cykly. No, mna bolia cele prsia, ako obvykle, len sa divim, ze tak skoro... Teba bradavky? To vypada ako dobry signal, drzim palce! 😵 Snazite sa o mimi?

zabka88
2. jan 2012

@felinka hej snazime 😉 vidim že aj vy 🙂 tak snad to bude dobré znamenie pre nás obe 😀 😀 😀 máš aj nejaké iné príznaky?

felinka
2. jan 2012

@zabka88 no, aj my 🙂 uz pol roka, zatial neuspesne... 😒 No veru, kiezby! Priznaky ziadne, este je na ne skoro, myslim.. MS mam dostat az 11.1. Tak uvidime..

zabka88
2. jan 2012

@felinka jéééj, tak to budeme "nečakať" spolu 🙂 mne vychádza MS 10 /ak bude 28DC/ . my sa snažíme od svadby (oktobra tohto roku), v novembri som pochopila že to nebude vobec take jedoduche tak som chytila z toho depku nenormalnu, od vtedy to beriem cele s rezervou -pride to ked bude spravny čas 😀

dancul80
27. jan 2012

@lensam ja sice nekojim cca 5m ale tiez ma nebolia. dufam ze je vsetko ok (mam za sebou toho uz ozaj dost) utz az v polke februara
@penelopa ak si v danom mieste aj citliva na bolest, moze to byt zapal. na utz by to malo byt vidiet aj ked to na pohmat mas volne

vanessa786
29. mar 2012

@perla200 Viem o čom píšeš.Ja som v 19.t.t. a presne takú istú pichľavú vystrelujúcu bolesť v prsníkoch cítim aj ja.A hlavne v noci.Niekedy neviem ani zaspať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre