Budem mať 2. tehotenstvo normálne, ak som potratila?

edmi
21. okt 2010

ahojte baby,ja som prekonala v 9 tyzdni zamlcany potrat a chcela by som sa vas spytat ci ste tu nejake ktore ste prekonali 1x zamlcany potrat a ked ste otehotneli 2X cele tehotenstvo vam prebiehalo v poriadku,prosim v januari by som po 3 menstruacii sa chcela snazit znova otehotniet ale mam velky strach ze sa to moze zopakovat,ste tu take ak ani napis te mi doda mi to odvahu dakujem

adryana
21. okt 2010

ahoj, ja som mala v 8 tyzdni zamlcany potrat ...to bol august 2006 ... potom som otehotnela o rok cize august 2007 a porodila som v maji 2008 v termine , tehotenstvo prebiehalo zo zaciatku so spinenim bola som v nemocnici asi 5 dni a po navrate s nemocnice som nemala ziadne problemy ... teraz cakam druhe babatko a nemam ziadne problemy- hroziaci potrat iba tie klasicke tehotenskeee 🙂 budem drzat palce nech sa ti to podari ...

sssimi
21. okt 2010

Nie je to síce moja skúsenosť, ale moja krstná prvé potratila a do roka sa jej narodil chlapec a dva roky ďaľší. Obe tehotenstvá mala úplne v poriadku. Mne tiež hrozil potrat v 9tt. Strašne som sa bála nakoľko v rodine bolo viac potretov, ale našťastie už mám 17 mesačnú princezničku. Takže veselo do toho, neboj sa, oplatí sa to 😉 . A teraz ma napadla aj kamrátka, ktorá prvé potratila a o 3 mesiace zostala tehotná. Malý bude mať tento mesiac 2 roky a teraz 1vého sa jej narodil druhý chlapček.

aduskah
21. okt 2010

Ahoj, ja som mala MA v 11tt v sept.2007, druhy krat som otehotnela vo feb2008. Nemala som vobec ziadne problemy, ziadne krvacanie, nevracala som /len mi bolo tazko od zaludka/ . Ale tak to bolo aj pri prvom tehotenstve, tak som sa strasne bala, ze sa to zopakuje. Bolo to pre mna psychicky dost narocne. Hlavne ked sa hovori, ze ked ti je zle, tak je mensia sanca na potrat. Nastastie sa to nezopakovalo, maly sa narodil v 38t, mal 3860g a 55cm. Nikto nikdy nezaruci, ze druhy krat to musi dopadnut dobre. A ani to neovplyvni ako rychlo clovek otehotnie po MA. Su baby ktore su tehotne hned dalsi mesiac a vsetko je v pohode. Niekto caka a potom sa mu nedari alebo to dopadne zle. Treba mysliet pozitivne, drzim palce.

markiza
21. okt 2010

u mna asi takto:
07/2005 -dcera po bezproblemovom tehu
07/2006 a 01/2007 - MA
11/2007 - syn po bezproblemovom tehu
04/2010 - MA

katuskad
21. okt 2010

u mňa takto:
3/2007 potrat
6/2007 tehotná, opať s krvácaním a na PN ale úspešne som porodila 3/2008
12/2009 potrat
a teraz sa zase snažíme tak pevne dúfam

bubelko
21. okt 2010

ahoj. ja som mala zamlcany potrat v decembri 2005 - v 7tt. otehotnela som v spetembri 2006 a lukas sa narodil v juni 2007 (v 42tt). tehotenstvo bolo v poho, akurat mi zo zaciatku bolo zle. kedze som mala choru lekarku, isla som na prvu kontrolu az v 9. alebo 10tt. to uz si presne nepamatam. ja som si len vtedy povedala, ze viem co sa moze stat, viem co mam v tom pripade robit a viac som sa tym nezaoberala. akurat manzel prevzal domace prace, ako vysvanie a umyvanie vane a vozil ma do skoly, aby som nemusela tasku s knihami nosit na chrbte a po obede mi nosil tasku do druhej skoly. skratka pendloval medzi mojou skolou a pracou ako linkovy autobus 🙂 a ked som cakala jonasa, tak som sa uz v nicom neobmedzovala a ani som sa tak nesledovala. na to akosi nebol cas. 🙂
neboj, vsetko bude ok, len treba mysliet pozitivne, ako napisala aduskah 🙂 drzim ti palce 🙂

zuzanka.j
21. okt 2010

ja som mala zamlcany potrat v 11tt (babo umrelo v nejakom 7tt), zacali sme sa snazit 3 mes po kyrete a kym somm otehotnela trvalo to 2,5 roka ☹ tehu bolo v poriadku, len na zaciatku som asi 2x krvacala po styku (myslela som ze ide mrcha) to bolo asi z prekrvenejsieho krcka. od nejakeho 27tt som bola otvorena na spicku prsta, ale nic vazne to nebolo a babo sa narodilo zive a zdrave v 40tt 🙂 😵

mscat
22. okt 2010

Ahoj...já letos v lednu potratila hned v 6tt. od začátku špinění pak se rozjelo krvácení a konec.

do půl roku jsem otěhotněla ..a ted čekáme mimčo..a zatím naprosto vše bez problémů.žádné špinění..rizikové.vše je ok. A první těhu naprosto v pořádku.

andrea0903
22. okt 2010

no ja som trosku ina ja som zamlknuty nemala zo siedmich ani raz ale zato 2krat som potratila v 27tt a v 24tt a v 32tt sa mi narodil syn ktory zil iba 10dni a mam dve dcery jedna je na 35tt a druha na 28tt obe su ok a teraz som v 32tt cakam tretiu dceru a zatial sme ok.........

cinamon7
22. okt 2010

ahoj edmi,tiez som po mised, minuly rok september,lekari nam odporucali pockat min.3 mesiace, pre istotu sme pockali pol roka a koncom maja som uz bola tehotna opat, aj ja som hladal utechu tu na koniku a mala som obavy z dalsieho potratu, ale velmi som chcela a verila aby bolo tentokrat vsetko v poriadku. okrem toho ze som mala zo zaciatku nizko placentum,ktora sa uz vytiahla hore, zatial musim poklopat,dokonca ziadne nevolnosti, velmi sa tesime sa na babetko a verime ze to dotiahneme do uspesneho konca. Drzim ti velmi palce a posielam pozitivnu energiu 😉

annie13
22. okt 2010

potrat 03/2007 v 8 TT
porod synceka 09/2008
porod dcerky 03/2010
bezproblemove tehotenstva ak neratam bezne zvracanie

kamaratka mala rovnaky pripad tyzden po sebe sme boli v nemocnici
otehotnela este skor ako ja a ma taktiez zdraveho syna a uz aj dcerku po bezproblemovych tehotenstvach

drzim palce aby ste mali cim skor II ciarky a zdrave krasne babo 😉

habibi78
25. okt 2010

ja som mala prvykrat v 9 tt missed abort, druhé tehu uz bolo relatívne v pohode..... boli tam problemy, ale to nesuviselo s potratom, takze klud, vsetko bude v pohode.... 😵

ferihegy
2. aug 2021

@edmi Dalsie tehu po potrate bolo rizikove, ale nie skrz predchadzajuci potrat. Tiez som mala MA v 11tt a nasledny kyret. Otehotnela som 2 mesiace po kyrete.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre