Čakám bábätko s ráštepom chrbtice

natalka82
29. apr 2009

ahojte budúce alebo už mamičky, máte niektorá podobný osud ako mi s mojím drobcom? čakám chlapčeka a zistili mi že má ráštep chrbtice, myslela som vtedy že sa mi zrútil celý svet a že nič nezvládnem. Teraz som s tým ako tak zmierená ale je to ťažké, pretože neviem čo nás čaká. Aké máte vy s tým skúsenosti, a kde budete rodiť? Poznáte dr. Horna z Bratislavy vraj je to veľký odborník v tejto oblasti, môjho drobca bude operovať on dúfam, že som zvolila správne. Okrem blízkej rodiny a manžela sa nemám s kým o tom porozprávať lebo tí čo to nezažili nevedia ako sa cítim, preto by som si chcela s vami vymeniť názory aby sme sa navzájom povzbudzovali a možno si aj pomohli.

sasa12345
20. júl 2010

@moko123
ahoj čítala som si tvoj príspevok,ktorý bol na stránke doktora Holana a chcela som sa spýtať ako si sa dopracovala k tomu,že si išla cez poistovnu a vyšetrenie ta stálo ovela menej než bežne.
mne vyšlo že mam zvýšene riziko na Downov syndrom,včera som bola na genetike a neviem sa rozhodnut či mam ist na amiocentezu alebo či by mi stačilo vyšetrenie od doktora Holana.ak vieš poradit budem rada

moko123
24. júl 2010

@sasa12345 Ahoj no je na tebe ako sa rozhodneš ale morfologický utrazvuk ktory mi robili v Auparku bol na 100% istý
aj vyjadrenie Pána doktora ešte som nepočula či sa niekto pri tomto ultrazvuku mýlil, takže ti neviem poradit čo sa týky amniocentézi musíš sama vediet ako by si pokračovala po jej vysledkoch ak by si si bábätko nedala vziat i po diagnoze určenej amniocentézou je podla mna zbytočná ak ti morfologický ultrazvuk nič neukáže.
Ale je to na tebe ja som mala riziko ráštepu velmi vysoke 1: 25 a potom aj viac a malá je naštastie zdravučká,
A čo sa týka potratu po amniocentéze je minimálne a nepoznám nikoho kto by potratil po tomto zákroku, ale je to asi naozaj len na tebe ja som nemala čas na rozmyšlanie takže to bolo asi jednoduchšie a išla som.

moko123
24. júl 2010

@sasa12345
a čo sa týka toho platenia mala som to cez ineho doktora vybavené takže možno preto bola ta cena iná platila som vtedy za objednanie terminu ale neviem inak čo a kolko sa tam plati

erik20
4. nov 2010

ahoj 🙂 mam 20 a tiež som sa narodil s tymto zdravotným problemom.. vopred ti ale musím povedať že nie je isté v akom štadiu sa tvoje dieťatko narodí.. kedže vačšina ludí s tymto zdravotnym postihom mam problemy s chôdzou, alebo dokonca vobec nechodí.. ja chodím normalne, a problem s chrbticou som mal len čiastočnu skoliozu .. chodil som na rehabilitacie.. taktiež je velmi pravdepodobne že tvoje dieťatko bude trpieť inkontinenciou (unikom) moču a stolice, ......počul som o rôznych operaciach .. nevsadzal by som však na to mam to pochodene u doktorov a poviem ti že radšej si počkaj ako sa čo vyvynie. ak sa chceš dozvedieť viac .. tak mi niekedy napiš poštu ak sa to tu da 🙂 .. alebo daj mi svoj kontakt..

bekulkamama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1judy
10. nov 2010

Ahojte. V pondelok mi volala sestricka aby som prisla hned na druhy den, lebo ze mam zhorsene vysledky. Vcera som tam bola. Pani doktorka mi vysvetlila ze cakam babatko s podozrenim na razstep chrbtice 1: 5. Urobila mi aj ultrazvuk. Asi 20 minut behala po mojom bruchu a nakoniec len potvrdila, co priniesli vysledky u biochemie. No povedala, ze chyba je tak diskretna, ze ak by nevedela co ma hladat, tak to nenajde. V nasom pripade sa neuzatvara kanalik pri kostrci. Nevie mi povedat ako to bude po narodeni. Dietatko je zatial velmi zive a hybe aj nozickami. Krv mi znovu odobrali a o tyzden ideme znovu na sono. Bohuzial neviem ake sance na normalny zivot bude mat moje babatko, ale budeme sa s manzelom snazit aby malo plnohodnotny zivot. Este nevieme co to bude. Aj ked mi lekarka povedala aby som sa nepoddavala strachu a nestresovala ( a snazim sa aby som to dodrzala ) niekedy sa s tam neda bojovat. Po porode sa ukaze ako na tom sme. Teraz to nikto nevie predpovedat.

vodnicka
11. nov 2010

@sasa12345 Ahoj ja som mala vsetky sriningy pozytivne cize dobre mam 37 rok.cakam druhe babo a na morfol.usg mi povedal lekar vraj ma moja dcerka mensiu nos.kosticku o 5 percent cize je tam nabeh na DS ale ja tomu neverim lebo prvy usg dopadol ok aj ostatne aj krvne testy amnio som odmietle nakolko je riziko potratu a pod.a Ja babo chcem a som pripravena vychovavat aj dieta nie take zdrave.Pocula som pripady ,ze lekar zle zameral body na morfol.usg ale vies ziaden lekar chybu neprizna,kamoske predpovedali rastep chrbtice u babetka bola na amnio a neskor potratila ale pitva ukazala ze islo o zdrave babo zato ja lekarom vsetkym neverim a riadim sa instiktom a Ja citim ,ze babo bude zdrave ak mam zabit babo to radsej Ja umriem kazda zena sa rozhoduje podla svojho rozumu a co citi ja by som to neprezila ak by som podstupila amnio a neskor potratila zive babo zrutil by sa mi svet ,Ja to tak citim.Dcerka kope citim ju aj sa s nou rozpravam a ona reaguje pohybmi a stale jej vravym ako Ju lubim ,chcem a tesim sa na Nu.Kazda mam vyciti ak je babo v nebezpecenstve.Drzim palce jak sa rozhodnes je to tvoja vec a nevsimaj si ak Ta niekto bude odsudzovat za to ako sa rozhodnes

markiza
11. nov 2010

@bekulkamama , toto je skutocne vhodna tema na tvoje hlasovanie 🙄

voronka100
5. sep 2011

ahoj natalka musiš dufat že to dobre dopadne mne rovnako diagnostikovali raštep chrbtici a chodila som vela po vyšetreniach a nedavno som porodila krasnu a hlavne zdravu dceru.prajem vela sil.. 🙂 🙂

tatiana15
5. dec 2011

Ahojte všetci.
Chcem vám povedať aby ste sa nikdy nevzdávali. Ja mám 15 rokov a mám ražštep chrbtice a som ako obyčajné dieťa. Chodím, prímam potravu, komunikujem s ľudmi, proste som ako zdravé dieťa. Nikdy sa netreba vzdávať. Aj moji rodičia sa nevzdávali a keď som mala rok a pol urobila som prvé kroki, samozrejme za tým stálo veľa námahy, veľa cvičenia, ale stálo to za to. Vždy je percento aj keď malinké, že sa človek uzdraví. Od malička chodí po rehabilitáciach a pomáha mi to, CÍTIM TO,ŽE MI TO POMÁHA. Cez lenté prázdiny chodievam na mesiac do kúpeľov a tam len zažívam úžastné pokroky. Nie som úplne zdravá samozrejme, že sa to nejako odzrkadlilo na mňe, ale úplne malinko. Mám slabu skoliózu a jednu nohu kratšiu ako druhú. Ale týmto, že som vám tu popísala ako som na tom ja nechcela som sa vysťažovať, zdôveriť, ale chcela som vás všetkých podporiť aby ste sa fakt NIKDY nevzdávali. Treba veriť v uzdravenie a robiť všetko preto aby sa človek postihnutý touto chorobou vyliečil. Držím vám všetkým place, aby ste sa vy alebo vaše dieťa uzdravili.
NEZABUDNITE, NEVZDÁVAJTE SA A BOJUJTE!
Tatiana

raadyys
24. mar 2012

Ahojky mě v 32tt také oznámily že moje malá bude mít vvv CNC a rozstep patere narodila v 36tt a hned druhý den podstoupila operaci hlavičky a pateře a dneska je to upne normální chytrá holcicka jen nemá chuzi jako jiné děti ale i chodit zacala .. na to ze mela být jem lezici a mentalne retardovana to je to velký uspech 🙂 nevzdávejte se a bojujte ...

rose1988
2. okt 2012

ahojte myslite, ze vydureninka na kostrci novorodeniatka moze byt rastep. Zevraj to vyzera ako dajaka mala vyrázka no lekari zatial nevedia povedat co to je. Nemate niekto s tým skusenost ako ste zistili ze vase dieta ma rastep ako to vyzeralo

patkapatusa
15. aug 2016

@natalka82 Ahoj Natalka. Som zrejme v rovnakej/ podobnej situácii ako sj bola ty. Minuly tyzden som dostala telefonat, ze mam zle vysletky odberov, nasledne na druhy den ma poslali do Martina odbery zopakovat a na sono. Som v 20tt a na sone zistili mojmu drobcekovy vysoke riziko razstepj chrbtice. Nasledne som podstupila odber plodovej vody a uz len cakame na vysledky,ktore budu uz za tei dni. Velmi sa bojim,ze mojho drobceka odpisu a nedaju mu ziadne nadeje na normalny zivot...Chcela by som sa ta opytat ako ste dopadli po porode a v akom stadiu bol razstep tvojho dietatka..

ciernatko
23. sep 2016

Ahojte maminky a buduce maminky.Neviete ako sa má natalka82?Co ma nove?casto na nu myslim.

stancek789
26. sep 2016

Ahoj prosim ta a ako to zistili lebo ja cakam tiez babo som 20 tyzdni a cakam dievcatko brali mi krv na genetiku a bolo tam trochu zvisene na rastep chrptice tak som bola na genetike v trencine tam mi zobrali znova krv a uz testy boli lepsie o nieco a poskali ma na 3D sono ale tam nic nevideli ze je to poriadku tak ja neviem

spajky
17. jan 2017

ahojte mammicky mam stym osobnu skusenost mne ale v tehu nezistili ze ma maly razstep rodila som normalne termine nastastie sa nam vak neporusil a mleho hmed 1dnoveho operivali v MT kde mu uzavreli zazstep teda meningomyelokelu inak najtahsi stupen razstepu o vel 6x4cm mal ho v krizovej oblasti nastastie maly hybal od zaciatku prstekmi na nohach nepridruzil sa nam hydrocefalus co je tiez obrovske stastie ale ani to nemusi byt najhorsie poznam deti sikovne a krasne aj hydrocefalom moj mal poctivo somnou cvicil do 18m kedy sa uspesne postavil na nohy a zacal behat inak rozpraval skor vo vetach ako chodil 🙂 bala som sa inkontinencie ale aj to nas obislo za tyzden sa uplne oplienkoval vo veku 2r ale aj nato su uz dnes uspesne metody dne je to sikovny krasny 4r chlapcek a tu neviem ci vam to pomoze ale verim ze vas to aspon povzbudi tak drzim palce

spajky
17. jan 2017

sory za preklepy 🙂

tamaraaa
3. mar 2017

@patkapatusa Ahoj Patka, ako sa mate? Ako ste dopadli? Nam dnes odhalili raztep chrbtice v 13 tt malinky je inak v poriadku ale uz ma aj nabeh na hydrocefalus (ak to dobre pisem), na sone bolo vsetko pekne vidno, je to v krizovej oblasti az skoro pri kostrci viac menej, raztep je otvoreny😔... ak mozes prosim ozvi sa ako sa mate,ahoj

tamaraaa
3. mar 2017

Inak poculi ste niekto, pripadne bola vam doporucena laparoskopicka operacia raztepu chrbtice v 20 tt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre