Celiakia a tehotenstvo

kuly
22. aug 2006

Minule som dostala strasnu chut na mastny chleba s kacacou mastou, tak som vyskusala psenicny chleba, a na pocudovanie, som nemala ziadne bolosti, iba stolica bola hnackovita. Hovorila som to doktorke, a ona mi povedala, ze vplyvom hormonov sa mi to mohlo ciastocne upravit. Ale radsej som uz nepokusala o dalsie experimenty, a dohovila som svojej malej nech nevymysla! A co vy?

cora73
2. nov 2010

@peya104 ved som ti poslala link nanho,ine digestivum pre male deti nie je.. 😉 aj toto je akoze len pre deti od 3 rokov. 😀
nemam teraz vela casu,ale urcite ti odpisem...

cora73
4. nov 2010

@peya104 no uz si to kukla? lebo ja som tam ine pre deti take komplexne nenasla..

aaandrejka
5. nov 2010

ahojte, neviem, ci som tu spravne, teda, na koni som uz dost dlho, ale momentalne hladam forum mamiecik, ktore maju deticky s celiakiou... nasej lenke ju diagnostikovali na zaklade vysledkov enterobiopsie, zatial neviem nic viac, pretoze nam to potvrdila dokina len po teefone a az v pondelok si ideme po rozumy, ale chcem sa opytat:
aky chlebik peciete detickam, aby sa co najviac podobal tomu "normalnemu"? tie kupenske, to bola hotova katastrofa, podarilo sa mi upiect hned prvy chlebik, s kupenskym sa nedal ani porovnat, ale este stale mi pripada taky kusok bez chute... myslite, ze ho mozem viac prisolit? poradi mi niekto recept? chcela som kupit chlebove korenie, ibaze v nasom minimeste dostat akurat muku promix a to je asi tak vsetko, co tu pre bezlepkacov ponukaju... dakujem 🙂

silvia_pp
6. nov 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/dieta-s-celiakiou-uvitam-akekolvek-rady/
@aaandrejka ahoj, skus pozriet aj v tejto teme, dcera ma pozitivne vysledky krvi na celiakiu,tak tiez som hladala pomoc, ale zatial nie sme na diete,cakaju nas dalsie vysetrenia a odbery, radia si tam mamicky,ktorych deti maju celiakiu.

peya104
6. nov 2010

kukla , no objednám asi. su to velke kapsle? prehltne to dvojročný alebo rozmlaždím ?

peya104
6. nov 2010

@peya104 aha vlastne to je prášok. u nas v lekarnach su len pirule velke a tiež len od 3, inak aj tento je od 3..on ma len 2.

aaandrejka
6. nov 2010

@silvia_pp dakujem velmi pekne, pozriem tu temu. nam celiakiu diagnostikovali len teraz, tiez sme mali pozitivne vysledky z krvi, biopsie som sa hrozne bala, ale nakoniec sme ju zvladli lavou zadnou, ak chces podrobnosti, rada ti napisem 🙂

cora73
7. nov 2010

@peya104 moj nema este ani 2.tak neboj,ja mu davam tak cca tristvrte tej odmerky,co je vnutri,zacala som so stvrtkou,potom polovicou,ale len ked ma pre neho problemove jedlo (ryza,mrkva),napr ked mu varim sosovicu,tak mu ich davat nemusim,to v pohode poprdka... 😀
ked ich budes mat,tak pozor,len do dzusu,nie do mlieka,ani do vody,musi ti to zasumiet..inak,moj maly sa vzdy na to velmi tesi,ja mu davam pit len cistu Lucku,a sladky dzusik je taka mnamka pre neho... 😀 😀 😀

lucxy
17. nov 2010

ahojte objavila som tuto temu,,,chcela som sa opýtať či pečiete torty z bezlepkovej muky?

cora73
17. nov 2010

@lucxy ano 😉 ja osobne peciem s bzl muky skoro vsetky recepty,do ktorych ide hladka muka,len dam tej bzl trocha menej,lebo viac zahustuje..
inak na www.celiakia.sk ked sa trocha potrapis s neprehladnou strankou,najdes vela receptov..

lucxy
18. nov 2010

ja mám celiakiu, nie malá ale doma všetko robím z mojej múky ale tortu som teda ešte nerobila,,,,,no tak uvidim ale dik 🙂

cora73
18. nov 2010

@lucxy aj ja mam celiakiu a nie deti,a tiez robim vsetko pre vsetkych z bzl muky,nemam cas vyvarat zvlast..akurat rezne robim zvlast a preto ich mame malokedy... 😀 😀 😀
ved skus,klasicky piskot by mal bez problemov vyjst..u nas to je horsie v tom,ze maly ma alergiu na mlieko a lakt,intol.,a tam je skor problem,ak by som chcela robit nejaky krem do torty..6.1. bude mat dva roky a uz teraz sa trapim,aku tortu mu spravit.. ☹

lucxy
18. nov 2010

a aké mávaš problémy? inak kamaratka mi dala dobru stranku www.ivako.cz pozri si akurat študujem
rezne z kukuricnej struhanky

jenny2009
19. dec 2010

je priznakom aj casta hnacka a stolica zafarebena do zltooranzova.
malemu zistili pozitivnz gliadin a alergiu na kravske mlieko,len neviem ci to nebolo skreslene, ked krv sa brala hodinu potom ako som ho nakojila /nedalo sa mi zabranit/ a asi treti den co mu skoncili hnacky. casto sa mu objavuje bakteria proteus, neviem ani aku dietu mu mam nasadit...........ak mozte dajte radu.

dakujem

cora73
20. dec 2010

@jenny2009 ahoj,podla mna mas dve moznosti,bud podstupis kompletne vysetrenia,aby sa oficialne potvrdila celiakia,tym padom ma maly narok na ZTP,bzl vyrobky na predpis-su dost drahe,alebo mu vyluc lepok a mlieko,a uvidis,ci sa mu polepsi...ale ak by si ho chcela dat vysetrit,nesmie byt na diete,lebo prave vtedy by sa vysledky skreslili,to,ze si pred odberom kojila, a bol pozitivny skor dokazuje,ze tie alergie ma.
Co sa tyka mlieka a mliecnych vyrobkov,ja osobne som proti aj u zdravych deti,mlieko je svinstvo,vsetko je len reklama,ze z mlieka maju deti vapnik,su narody na svete,ktore vobec mlieko nepiju a maju este viac vapnika ako my,a ziadnu osteoporozu.. 😉 lepsie vyuzitelny vapnik ziskas zo zeleniny,napr brokolica...

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

jenny2009
20. dec 2010

@cora73
vdaka za odpoved, teraz sme v anglicku takze po vianociach sa pustime ,,do prace,, ☹

pekne sviatky prajem.

cora73
21. dec 2010

@jenny2009 ahoj,tiez prajem pekne sviatky a na ten proteus skus pozriet toto:

http://www.zdravie.sk/sz/510/t605476/p1/proteus...

ak sa chces vyhnut ATB,len bohuzial ten Citricidal je nenormalne horky,ja mam problem ho vypit,tak neviem,ci dieta by ho vypilo... ☹ ☹ ☹

alebo zadaj otazku na :

http://rng.uforum.sk/forum/89/otazky-na-potravi...

zuziq
10. jan 2011

Ahojte, chcela by som vas velmi pekne poprosit, ak by ste si nasli chvilku casu a vyplnili dotaznik tykajuci sa Zivota s celiakiou. Je to dotaznik k diplomovej praci.

Velmi pekne dakujem! 😉

laki
11. jan 2011

@zuziq nie je problém, len sem daj link, kde je ten dotazník 🙂

zuziq
11. jan 2011
laki
11. jan 2011

@zuziq dotazník vyplnený 😉

lostris23
11. jan 2011

@lucxy ak ešte zháňaš recepty pre bezlepkáčov tak dobrá je aj stránka www.varecha.sk v časti recepty/zdravie a diety.

arimzv
12. jan 2011

ahojte
neviem ci vam to velmi pomoze, ale vcera som v Bille objavila sojovu tycinku (velmi podobnu tomu sojovemu valceku, ktory sa predaval aj za totality) s cokoladou a bolo tam aj na nom logo, ze je to bezlepkove, a cena do 40 centov.a chutovo velmi dobre.

cora73
13. jan 2011

@zuziq vyplnene.. 😀

zlatat
15. jan 2011

@zuziq vyplnený

ibamy2
16. jan 2011

@ zuziq vyplneny 🙂

lucxy
17. jan 2011

zuziq uz som vyplnila dotazník,,,,hádam pomôže 🙂
lostris23 diky zajtra si tu stranku pozriem,,,,
akurat som dopiekla tvarohovu bublaninu,,,samozrejme bezlepkovú

lucxy
17. jan 2011

arimzv tu tyčinku predavaju aj v coop jednota myslim sojovu je bezlepkova a este aj piškoty obalene v cokolade asi tak za 0,79 centov ,,,a taku novu tyčinku je vyborná -kokosova cca 0,25 centov,,,,potom pohánkové chrumky tie su tiez bezlepkové

pusa
18. jan 2011

Prosím Vás, poradíte mi kde v Bratislave pečú bezlepkové torty na objednávku. Všetko som obvolala a nikde nič. Prípadne kde mám hladať??

cherryblossomgirl
18. jan 2011

@pusa bezcukrova cukraren http://bezcukrovacukraren.com/ odskusane, fantasticke. Oni maju ale iba svoje druhy, nemozes si objednat potahovanu tortu, iba tie ich. Ale su super.

a potom vraj este http://www.simopastry.sk/

pripadne jedna moja kamaratka pecie, uz nam jednu bezlepkovu aj upiekla, v pripade zaujmu dam kontakt, torta bola fantasticka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre