Celiakia a tehotenstvo

kuly
22. aug 2006

Minule som dostala strasnu chut na mastny chleba s kacacou mastou, tak som vyskusala psenicny chleba, a na pocudovanie, som nemala ziadne bolosti, iba stolica bola hnackovita. Hovorila som to doktorke, a ona mi povedala, ze vplyvom hormonov sa mi to mohlo ciastocne upravit. Ale radsej som uz nepokusala o dalsie experimenty, a dohovila som svojej malej nech nevymysla! A co vy?

mimom
22. jan 2009

to je len pre chut,lebo cista stava je bez chuti,takze aj ked raz za cas kupis nejaku stavu z cvikly,tak sa to dava s jablkovym dzusom alebo stavou,ciste to nevypijes ani ty,nie to este nasi drobci.

denisocka
22. jan 2009

no neviem,my pijeme čistu vodu,a mame ekzem,tak neviem či ta kyselina je vhodna

a kolko vydrži taky sirup?mesiac?myslím kým sa neskazi

mukky
22. jan 2009

martaina,dnes mi manzel povedal ze ked mal 8 rokov mu odstikavali cez hadicku,ze si na to pamata a vzsledob bol dobry a uz nemusel drzat dietu...aj pri biopsii moze byt vzsledok dobry aj ked je celiakia alebo ten vzsledok vlastne vzdy nebude ok....ja chcem mysliet pozitivne a verit ye maly to mat nebude.ale ak by mal nedaj boze problemy,tiez to ide cez hadicku ,to vzsetrenie takemu malemu dietatku??to si neviem predstavit,a myslim ze by som nezvladla tam byt len manzel....musel..a pisali ste ze z krvi to nie je uplne spolahlive..dakujem

mimom
22. jan 2009

priblizne ano,aj dva mesiace.

martaina
22. jan 2009

Ja už neviem čo napísať. Ak dodržoval dietu, tak musel mať dobré výsledky. Ak sa dieta prestane dodržovať, organizmus sa postupne dostane do stavu ako pred dietou. Ono v minulosti boli také názory, že z celiakie sa vyrastie, ale to som už písala. O malého by som sa ja zaťiaľ nebála, skôr o toho veľkého. Neexistujú staré záznamy?

mukky
22. jan 2009

martiaina ano,ma to urcite v karte,dik za vssetko.Len nejako musim zistit ci ju ozaj mal...Len uz sa ma pztal teraz ye co ho zolko rozoberam.....proste jeho svokra vravela ze ju nema a basta...lebo mal dobre vysledky..no co budem sa s nou hadat??Jasne ze ho chapem ze nechce sa v tom vrtat...no na krv aj by siel,no na tu hadicku ho tazko nahovorim ked nema problemy pomaly 30 rokov,kosti aj zuby vyborne,...tak verim ze ak prejdeme na lepok,nebudu ziadne problemy...dakujem za Tvoj cas

martaina
23. jan 2009

Nie je zač. Moja známa dcére vysadila dietu len z toho dôvodu, že nebola na tom tak zle ako iné celiacke deti, tak že ju zaručene nemá. Podľa nej si len lekárka potrebovala zabezpečiť dostatok pacientov 😕 A to bola aj na enterobiopsii. A moja kolegyňa má tiež celiakiu, osteoporózu, problémy so štítnou žľazou. Keď máme nejaké posedenie strašne vykrikuje, že ja mám bezlepkovú a potom si dá zákusok 😉. Potom je keď nechcem salám z pizze, tak vyzerám ako čudná. Moc na neho netlač, nech si to premyslí. Muži sú často divný, keď by sa spochybnila pravda ich matiek. To poznám 😖

mukky
24. jan 2009

tak si pochopila ze jeho matka a nie svokra 😀 ja akurat pediatricke spomeniem to...verim ze syncek bude v poriadku 🙂 ale tvoja dcerka ju nema niie,,,teraz si nepamatam...tlacit nebudem..

martaina
24. jan 2009

dcéru síce nemám, ale ak ju budem niekedy mať, tak dúfam, že nebude celiačka 😉 , ale ak by bol Dominik, snáď to nejak zvládneme. Myslím, že by to išlo ľahšie, keďže vidí, že ja sa tiež stravujem inak. Keď mu poviem, že niečo nemôžem čo mi núka sa len opýta - To nie je bezlatkové (to nie je preklep, on to tak povie)?

mukky
24. jan 2009

😀 prepac ,tak syncek 😀 a zlato to povie 😀 sikovny a mudry 😀 a vy ste tomu nechali volny priebeh alebo ste robili testy..

emjee
26. jan 2009

bibka333 • 3d • Dnes o 15:34
zacala som tuto temu lebo mojej dcere zistili alergiu na psenicnu muku a chcela by som sa dozvediet viac ak niktora vie dakujem

dadulka19
26. jan 2009

bibka,alergiu len na pšeničnú múku?..moja dcérka má alergiu na pšenicu ☹

mukky
26. jan 2009

dadu.....a to neni celiakia alebo ano uz??

catusca
3. feb 2009

Ahojte, mne zatial alergolog z krvi zistil pozitivne protilatky proti ludskej transglutaminaze a odporucil gastroenterologa kvoli podozreniu s celiakie. Chcela by som sa spytat, vas co ste z BA, kde ste absolvovali vysetrenie enterobiopsie, lebo mi konkretneho lekara neodporucil. Bola som u gastroenterologa vo Vojenskej nemocnici, ale tam mi povedali, ze biopsiu nerobia. Ze vraj len len na Kramaroch alebo na Antolskej. Viete mi poradit, ak mate osobne skusenosti, ku komu konkretnemu sa objednat?

mukky
3. feb 2009

catusca a mozem sa opytat ake si mala priznaky ze ti robili toto vysetrenie,alebo to bolo len nahodne?

catusca
3. feb 2009

mukky, nahodne. ja som mala a vlastne stale mam zenske problemy, zapaly (vsetky kultivacie mi vsak vychadzaju negativne). Poslali ma teda k imunologovi-alergologovi no a z testov mi vyslo toto a este znizena imunita. Inak nie som alergicka na nic a tiez nemam typicke priznaky na celiakiu. Jedine ze trpim zapchou.

mukky
4. feb 2009

catus.. dik...hm myslim ze so stolicou to zvykne pri celiakii sarapatit ach jo.....prajem ti aby si ju nemala...

martaina
4. feb 2009

Ja som bola na enterobiopsii na Kramároch u doktora Jurgoša - teda myslím, že sa tak volal. Neznášam toto vyšetrenie, ale na počudovanie to bola rýchlovka a dalo sa to prežiť.

dadulka19
4. feb 2009

mukky nie,to ešte nie je celiakia 😉 ...

catusca
4. feb 2009

martaina, dakujem za tip. Prave som sa u neho objednala. Kedze je to sukromna ambulancia, plati sa za vykonanie biopsie, ak ano, kolko? Lebo som sa ani nestihla nic spytata a sestricka mi zlozila. :( Vies mi prosim povedat ako to cele prebieha? dik.

martaina
4. feb 2009

Poslal ma tam vtedy môj gastroenterolog. Dokonca ma aj objednal. Už ani neviem čo som si brala, asi len výmenný lístok, ale určite som neplatila. Prišla som do vnútra, strekli mi do hrdla, ľahla som si na bok a snažila som sa len dýchať. Odobrali mi vzorky a išla som domov. To je všetko. Bola to rýchlovka, keďže išli priamo na odber z tenkého čreva. Ešte mi aj predpísal lieky na reflux.

catusca
4. feb 2009

super, dakujem pekne za info. o dva tyzdne tam idem.

zlatat
19. feb 2009

Ahojte, taká som rada, že som našla túto diskusiu. Môžem sa k vám pridať?
Máme doma 1 celiatika - 2 ročného Tomáška, ktorému zistili celikiu pred 3 mesiacmi a staršieho synčeka zatiaľ riešime.
Teda naša gastroenterologička ho nerieši 😀 ( máme prísť na kontrolné odbery o polroka ), no ja som si povedala, že nebudem čakať a musím niečo spraviť, lebo jemu vyšli pozitívne protilátky antigliadín a hodnoty má dosť vysoké ( 4-5x vyššie ako je norma ), hoci nemá nejaké typické prejavy celiakie, len ho občas bolia nožičky - všetci lekári nám trdia, že sú to iba rastové bolesti 😖 , dosť často má zápchu, nafukuje ho. Gastroenterologička mi tvrdí, že toto súvisí s mliekom ( má pozitívne testy na BKM, teda vyšla mu alergia na mlieko ), no mne s to veľmi nezdá. Proste moja intuícia mi vraví, že niečo nie je v poriadku.

mukky
19. feb 2009

Ahoj zlatat a ma niekto u Vas celiakiu v rodine..ak smiem vediet.... baby vo vela clankoch som citala ze ak je otec,matka atd...celiatik,dietatku sa odporuca podat lepok az od roka 😒 tk neviem no..nic nechcem riskovat

zlatat
20. feb 2009

Nevieme o tom, že by niekto z rodiny mal celiakiu - zatiaľ beháme aj my po lekároch, no vyzerá to tak, že som zase natrafila na tých nesprávnych lekárov 😠 - proste príznaky podobné celiakii mám, protilátky mám ako Tomáško ( IgA negat., IgG pozit, ) ale nerobili mi všetky testy - teda neviem, či náhodou nie som imunodeficientná ako on a tým pádom by som mala falošne negatívne výsledky.
Teraz som bola na osteodenzitometrii a podľa výsledku sa bude rozhodovať čo ďalej.
Tomáškovi som mala začať dávať lepok až po roku kôli tomu, že bol má od narodenia intoleranciu laktózy - nemohla som ho ani dlho kojiť.

Ja som zase niekde čítala, že keď sa lepok prvýkrát zavádza po 7.mesiaci, tak je zvýšené riziko celiakie, tak si vyber. 😒

mukky
20. feb 2009

zlatat u nas je to take pomotane,som tu o tom popisala,takze tak..vela stasticka a ydravia Vam prajem

zlatat
21. feb 2009

mukky, vďaka ... tebe takisto. 😉

zuzina008
25. feb 2009

ahojte...ja mam 2 roc. syna a tomu zistili z krvi miernu anemiu a alergiu na muku,aj ked ma lekarka ubezpecovala,ze este nemusi ist prave o celiakiu...ideme na vysetrenia do KE,tak sa uvidi..predpokladam,ze mu budu robit aj biopsiu...mam podozrenie,ze sa potvrdi,pretoze uz dlhsie sme mali problemy s nechutenstvom a nervozitou...chcem sa vas spytat,ak ste boli niekto na biopsii s takym malym dietatom,aj ste boli niekolko dni hospitalizovani?..dakujem...a vsetkym celiatikom a rodicom,ktori maju doma deti s touto chorobou drzim palce,lebo urcite to nie je lahke

katu31
25. feb 2009

ahojte 😉 ,
mám takmer 2-ročného syna a práve s obavami čakáme na výsledky krvných testov na celiakiu.Problém s nechutenstvom máme asi rok,ale lekári nám poriadne neverili,bagatelizovali to,lebo sme nemali ani hnačky,len kašovité stolice.Malý mi pred 3týždnami dostal virozu a úplne ho to zložilo,to už prestal jest úplne a schudol a výsledky krvi boli zlé.Boli sme v BB v gastroenterologickej ambulancii a teraz čakáme na výsledky.Som teda nováčikom čo sa týka celiakie,ale asi sa mi aj ulaví ked konečne budem vediet prečo má malý podvýživu a neprospieva.........

mukky
25. feb 2009

katu31 prosim napis mi kde do Ke idete,ja potrebujem nieco zistit.Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre