Celiakia a tehotenstvo

kuly
22. aug 2006

Minule som dostala strasnu chut na mastny chleba s kacacou mastou, tak som vyskusala psenicny chleba, a na pocudovanie, som nemala ziadne bolosti, iba stolica bola hnackovita. Hovorila som to doktorke, a ona mi povedala, ze vplyvom hormonov sa mi to mohlo ciastocne upravit. Ale radsej som uz nepokusala o dalsie experimenty, a dohovila som svojej malej nech nevymysla! A co vy?

larmimi
27. jún 2011

ahojte, ako sa prejavuje alergia? mojej dcere byva uz asi rok a pol zle stale sa stazuje, na wc chodi niekedy aj 3-4x denne...dr. jej robila vysetrenia ale ze ma vsetko v poriadku..no nerobila jej ziadne testy na alergie..musim si to asi vydupat, ja uz neviem co s nou 😒

laki
27. jún 2011

ahoj @larmimi celiakia sa môže prejavovať rôznymi spôsobmi - bolesť bruška, hnačky ale aj zápcha - moja malá mala len bolesti nožičiek.V prvom rade by som odporučila odber krvi na zistenie protilátok v krvi, ak budú pozitívne, tak potom vás pošlú na gastroskopiu. Držím palce aby, sa ti to podarilo vydupať čo najskôr, aby ste vedeli na čom ste.

larmimi
27. jún 2011

@laki no zrovna dnes mala vysledky krvi v poriadku, ale neviem ci jej robila zrovna na toto, doktorke som to spomenula ale mam pocit ze jej stale robi dokola nejake parazity 😠

laki
28. jún 2011

@larmimi kedy jej brala krv? Neviem síce odkial ste ale nám keď brali krv, tak sme čakali na výsledky ohľadom celiakie cca 2 týždne. Ja by som som bola otravná a žiadala by som určite odber krvi aj na celiakiu, lebo u niektorých lekárov sa inak ničoho nedočkáš, len keď si to vydupeš. Prečo nechať dcérku trpieť" Treba za tým ísť a dôkladne vyšetriť.

larmimi
28. jún 2011

@laki no presne...brala jej krv v piatok...takze urcite nie na toto...to zas bude neprijemne ju o to prosit 😖 alebo jej vyskusam davat taku stravu a uvidim ci to pomoze...

laki
28. jún 2011

@larmimi to určite nerob, nenasaď jej diétu. pokiaľ nemáš výsledky.Nieže by jej to uškodilo, ale ak by ste išli potom na nejaké odbery, tak by mala skreslené výsledky a vlastne by si len jej urobila zle. Ja by som určite riešila najprv ten odber krvi a ďalej podľa výsledkov. Lekárka nech si hovorí čo chce, veď prvoradé je pre teba zdravie tvojej dcéry. Ja som takto chodila každý deň k dr., keď mala Kika 4 mesiace, pisklavo dýchala, teplota len 37,2.Každý deň som tam bola, že sa mi nezdá.Mesiac som jej bola na krku a tvala na tom, nech ju popočúva a pošle na RTG, po mesiaci mi so slovami " Tak si choď na ten RTG " dala odporučenie, a keď som sa vrátila s výsledkom, tak sa nestačila diviť, že ako je to možné , ona nič nepočula.Obojstranný zápal plúc - skočili sme v nemocnici a na sprejoch. To len na okraj toho, že niekedy my matky musíme byť tvrdé aj za cenu šomrania lekárov.

larmimi
28. jún 2011

@laki presne tak , mas uplnu pravdu, a zapal pluc je nebezpecny ! 😒 dnes som volala o vysledky stolice ze ma vsetko v poriadku tak som sa spytala a co ten lepok? tak nas objednala na gastro ze tam to z krvi zistia tieto alergie , tak sa to pohlo 🙂

laki
29. jún 2011

@larmimi tak to je super, že sa to pohlo dobrým smerom. Kedy máte termín? Držím vám palce!

larmimi
30. jún 2011

@laki 15.7. 😉 som zvedava !! 😉

laki
1. júl 2011

@larmimi to teda aj ja som zvedavá, potom sa ozvi ako ste dopadli.

larmimi
1. júl 2011

@laki teda ale dufam ze to nebude hadicka ale odber krvy 😒

laki
1. júl 2011

@larmimi určite to nebude hadička 😉 .Najprv malú odvážia, zmerajú výšku, budú sa pýtať kopec blbostí 😝 a určite jej zoberú krv a podľa výsledkov vás objednajú na hadičku.

larmimi
1. júl 2011

@laki preboha, aj tvojej robili hadicku? ako to prezila ? 😒

laki
4. júl 2011

@larmimi áno, robili.Prežila to v pohode, lebo jej to robili pod anestézou. Ráno sme prišli, pichli jej injekciu za pol minutky spala, poslali ma von, počula som ako ju napína, cca po 15 min. ma zavolali k nej , zobrala som ju do vedľajšej miestnosti, kde si pospala skoro 2 hodiny, ostatní spali cca 20 min., naša sa nedala rušiť 🙂.Potom som ju obliekla a išli sme domov.No a v aute sa nás opýtala, kedy jej už budú pozerať to bruško hadičkou 😀. Totálne nič si nepamätala, a ani nepamätá. Akurát sa mi asi 2 dni sťažovala, že ju bolí hrdielko, ale to je všetko. Neboj sa deti toho veľa zvládnu, Kika mala skoro 5 rokov, keď jej to robili.
Ak jej vyjdú pozitívne protilátky v krvi, tak celiakiu možno jednoznačne potvrdiť len histológiou, teda bez tej hadičky to nejde.Ale nemusíš sa obávať, ak bude treba tvoja princezná to zvládne v pohode.

larmimi
4. júl 2011

@laki aha, a ak by boli teto vysledky negativne tak uz dalej nic robit nebudu ? ano to som pocula ze to detickam robia pod anestezou, ved oni by z toho mali strasny zazitok 😒 aj moja ma teraz 5 rokov 😉 akosi sa uz nestazuje na bolest , teda je to par dni...ale aj tak s nou pojdem..

laki
6. júl 2011

@larmimi ak budú výsledky negatívne, tak by mali pátrať po inej príčine. Všetko závisí od toho aké sú vysoké hodnoty protilátok v krvi.Ak sa malá aj momentálne nesťažuje, určite to neodkladaj ale choď s ňou na to gastro, veď radšej ísť zbytočne ako niečo zanedbať.A teda celiakia bez diéty, môže mať katastrofálne následky v dospelosti ☹ . Budem na vás toho 15-steho myslieť 😉 , držím palce.Potom sa ozvi ako ste dopadli.

sanym
6. júl 2011

@larmimi Môj starší syn absolvoval biopsiu ako 4,5 - ročný a bez anestézie. Bolo to úplne v pohode a nemá z toho vôbec žiadnu traumu. Takže to závisí asi aj od dieťaťa a samozrejme lekára, ktorý zákrok robí. Držte sa.

larmimi
6. júl 2011

@sanym spolieham sa este ze vysledky budu negativne, ako zacali prazdnini sa prestala stazovat na bolesti bruska, mozno to bolo sj psychicke zo skolky, stazuje sa mi stale na jedno dievcatko...denno denne ju zoziera :-a je to asi rychlovka , ze? 🙂

larmimi
18. júl 2011

@sanym vzali nam krv, vysledku budu 15teho a bude sa robit aj na mlieko 🙂

adaka
2. aug 2011

Ahojte ja mám dcérku 9 ročnú, pred 2 rokmi jej zistili celiakiu. Začiatky boli ťažké, plakala som pri každom nákupe. Ale prišli sme do toho, teraz je to ľahšie, múku a cestoviny predpisujem u dr. Varím celiatickú stravu pre celú rodinu, akurát pečivo kupujem zvlášť- to by nás vyšlo draho 🙂 Doma v pekárni pečiem len chlieb, žemle mi nikdy nevyšli tak tie radšej kupujem. Do koláčov pridávam jej múku , niekedy vyjdu niekedy nie, niekedy ju tam je aj cítiť. Držte sa

susik77
4. aug 2011

Ahojte, uvazujem, ci nemam nahodou celiakiu...Asi od zaciatku jari-od zmeny casu byvam vecer strasne unavena, niekedy uplne zaspavam okolo 19.hod 😝 A asi 2 mesiace ma po niektorych jedlach-hlavne po cerstvom pecive hrozne boli brucho. Zacalo to na lavej strane pod rebrami, teraz skor v strede. Asi polhodinu-hodinu po jedle mam pocit plnosti, potom tie bolesti.
Vsimla som si ze je to hlavne po kysnutom pecive, vine, vyprazanych jedlach. Vsetky tieto jedla jem malo, tak 1x za tzden. Na ranajky jedavam uz par rokov ryzove racio chlebiky - su bezlepkove skor kvoli tomu ze mi chutia.
Teraz v juli sme boli tyzden na dovce tam sme mali na ranajky to cerstve pecivo. Cely tyzden mi bolo dost spatne, citila som sa plna, bolelo ma brucho, mala som migreny...Inak nechudnem, nevraciam, nemam nic ine. Tak neviem ci ist s tymto k Dr. alebo este pockat...A k akemu? Myslite ze na internu alebo skor na alergologiu?

angellinka
4. aug 2011

@susik77 ahoj 🙂 najskor by som na tvojom mieste isla na gastro,tam ti zoberu krv,a podla vysledkov urci co dalej.
Urcite to nie je v poriadku,citis to aj ty sama,tak vela stastia a daj vediet 🙂

katarinasifrova
7. aug 2011

ahojte, chcem sa opytat, ze ako je to s pridavanim lepku do stravy babatka, ak otec ma celiakiu. kedy mam zacat? jakubko ma 6 mesiacov a informacie su rozlicne. niekde sa pise, ze zacat neskor inde, ze treba dat co najskor. tak teda kedy?

catharinaa
17. aug 2011

ahojte..no mne teraz zistili celiakiu...mam taku otazku ze co hovoria o tej pekarnicke domacej je to naozaj dobre na pecenie chlebika a podobne???
aa este jednu otazku.. mam rocneho synceka aa on tiez bude musiet ist ze vraj na nejake testy..len si neviem predstavit ake testy mu budu robit.. branie krvi?? alebo aj nieco ine?
dakujem vam za odpoved..

lyenka
19. aug 2011

Ahojte, prosim neviete mi poradit niekoho kto pecie torticky pre celiatikov, aj ked my k tomu potrebujeme vynechat aj vajcia, kravske mlieko...prosiiiiiiim kazda info pomoze ja si na to vobec zatial netrufam... cele vychodne slovensko dakujeeeeem

janina09
31. aug 2011

@catharinaa ahoj, ja mám celiakiu asi 3 roky....mám 6 roč. syna, ten je OK, a tiež ročnú dcérku...zatial nemá žiadne problémy, ževraj nemusí...ale treba to odsledovať.....a pekáren na chleba používam jedna radostť...aj teraz sa pečie, záleží od múky...túto čo mám na chlieb, tak chlebík vydrží bez mrazu aj 4 dni...vpohode, ak by si mala ešte nejaké otázky..kludne sa pýtaj...🙂

catharinaa
9. sep 2011

@janina09 jeej super si ma potesila....ako ja tiez pozeram ci malicky nema nejake priznaky ale nic zatial a dufam ze to ani nebude...pozerala som tie pekarnicky na nete ale vobec sa v tom nevyznam ..je ich plno a kazda ma ine funkcie...vies mi nejako s tym poradit? 🙂 a dakujem

janina09
9. sep 2011

ahoj...ja mám moulinex..presný typ Ti neviem teraz povedať...je na 1 a 1/2 chlebík....a má bezl. program, ktorý využívam...neskôr poviem..zatial....

anjelicek1
21. sep 2011

@lyenka mám kamošku, ktorá pečie bezlepkové tortičky a pečie aj nemliečne ak treba. Jej torty sú vynikajúce, na nerozoznanie od lepkových.
Tu je jej stránka, ak chceš, môžeš si ich pozrieť: www.bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk
Akurát je z okresu Galanta, takže to je pre teba asi ďaleko. Viem, že raz piekla tortu až do Bardejova, ale to si prišli pre ňu

iwusca
27. sep 2011

ahojte moze sa celiakia prejavit aj ekzemom? moja mala ma 2 roky a pod kolenami a na hrudi sa jej spravil ekzem. Mame susedu doktorku a ta mi poradila ze mam vyskusat bezlepkovu dietu. Je fakt ze sa jej to ovela zlepsilo a ked jej dam sem tam nejaky keksik normalny tak sa jej to zase zhorsi 😒 ale nema ziadne traviace tazkosti ...a ta doktorka ma syna comu zistili celiakiu v skoro 30 rokoch a jemu sa to prejavovalo ako psychicke problemy, bol casto chory a ked zacal dietu tak mu vsetky problmy zmizli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre