Celiakia a tehotenstvo

kuly
22. aug 2006

Minule som dostala strasnu chut na mastny chleba s kacacou mastou, tak som vyskusala psenicny chleba, a na pocudovanie, som nemala ziadne bolosti, iba stolica bola hnackovita. Hovorila som to doktorke, a ona mi povedala, ze vplyvom hormonov sa mi to mohlo ciastocne upravit. Ale radsej som uz nepokusala o dalsie experimenty, a dohovila som svojej malej nech nevymysla! A co vy?

cora73
25. okt 2009

No,v Lalii som parkrat bola,ale je to skor podnik pre pubisov,a raz som si tam dala bzl pizzu ☹ ,bola vyborna,ale cely den som v krcoch presedela na wc,az potom som si vsimla,ze ju sice robia z bzl muky,ale na tom istom prac.mieste ako normalne,aj do pece ide do tej istej,a v jed.listku je poznamka,ze nerucia za to,ze aj prisady su bzl,ale ja " pazroska " som kaslala na to,a zalizovala sa za usami... 😀 😀 😀 Ale iba ten jedenkrat... Minule som si tam bola sadnut s kamoskou a ona si objednavala jest a akurat servirka zachytila,ze mam celiakiu,tak mi tu pizzu ponukla 😀 ,ale uz som odolala. Inac s tym varenim v restikach-o tom viem svoje-neverim tomu,ze vsade zachovaju tu hygienu,co vyzaduje bzl varenie,a ahlavne,malo sa este stale o tom vie,a nikto nemoze od kuchara ziadat,hlavne ak ma nahodou kopec roboty,ze to jedlo uvari na cistom riade s cistym olejom a pod... Ja skor chodim do Blavy,lebo ja som sem len prestahovana a vobec mi to tu neprirastlo k srdcu,ani sa tu s nikym nestykam-a ani po tom netuzim... 😀 😀 😀 Jej,musim utekat,dieta mi doslo z vychadzky... 😀 😀

cherryblossomgirl
26. okt 2009

Cora, to fakt ti bolo z tej pizze zle??? ja si ju tam davam dost casto a nikdy mi z nej nic nie je 😕

laki
26. okt 2009

ahojte, Cora chcem sa ťa opýtať či ten tvoj chlebík môžem skúsiť spraviť aj z Promixu CH? Neskúšala si ho náhodou aj z tejto múky?

cora73
26. okt 2009

Ahojte,Laki,ja som najprv piekla iba z Promixu,lebo mi ten Schaer bol drahy,kym ho na recept nezlacnili,takze by ti to malo vyjst,celkovo vidim rozdiel v tych mukach iba v konzistencii,z Promixu ma strukturu ako normalny chlieb,ale je taky draplavejsi na hrdlo a zo Schaeru ako rohlik,alebo sendvic,je taky jemnejsi..Ved skus,aj mne chlieb raz vyjde,druhykrat nie,aj ked ho robim stale rovnako... 😠 Cherry,fakt mi bolo z tej pizze zle,radsej si spravim doma,aj ked nie je taka chutna,ale vtedy som si to odtrpela,asi neznesiem ani male mnozstvo lepku... ☹

cherryblossomgirl
26. okt 2009

ja si prave robim na obed tuto:

http://recepty.celiakia.sk/index.php?option=com...

je fantasticka a strasne rychlo a lahko sa robi

🙂

cora73
26. okt 2009

dik 😀 😀 😀 prave som si ju ulozila do pc..Este tak mat na to cas.. 😀 😀 😀 Pri krpcovi tieto domace vychytavky moc nestiham..Cely vikend okolo mna chodili lokse,ale nestihala som...Uvidim,lebo teraz prerabame v byte elektrinu,takze nam tu buraju a zapajaju,potom musim vyupratovat-ale uz tak predvianocno-vianocne,aby ma to nezdrzovalo pri vianocnom peceni,lebo ideme na Vianoce k svokre a tam si musim vsetko napiect a nachystat,lebo by som slintala ako bernardin a mala triasku bez kolacov.. 😀 Nevies,da sa ten korpus aj zamrazit? Ze by som toho narobila naraz viac a zmrazila..Lebo listkove som si takto zamrazila a da sa...Ty si tu pizzu tiez este rychlo uzi,lebo budes mat malicke a na pizzu spomienky... 😀 😀 😀

cherryblossomgirl
26. okt 2009

Cora, priprava toho cesta trva fakt 15 minut, fakt je to velmi rychle.. ja by som to velmi nemrazila, to cesto je dost lepkave, mam co robit, aby som ho doslova 'natrela' na plech

cora73
27. okt 2009

Ok,tak ja to niekedy skusim,najprv budu lokse.. 😀 Ale nasla som tam recept na langose,tak ho skusim,neskusala si ho nahodou?

cherryblossomgirl
27. okt 2009

ja som tie langose neskusala robit, ale moja mama ich robi a su fantasticke 😉 ja som nedavno skusala robit lokse podla tohto receptu, tiez velmi jednoduche a rychle..

http://recepty.celiakia.sk/index.php?option=com...

cora73
27. okt 2009

Viem,vcera som trosku po tej stranke pobehala,a nieco si aj skopirovala.. 😀 Prave riesim maleho,uz som z neho zufala,znova som mu po 2 m nasadila na olovrant ryzovu kasu a zase polovicu noci prevrieskal.chudacik od bolesti bruska... ☹ ☹ ☹ Ako moze robit ryza takyto problem??? Ved ja ju jem V KUSE..

cherryblossomgirl
27. okt 2009

Cora, citala som raz v casopisu Zdravie, ze nejaka kocka mala alergiu na ryzu, aj ked to znie neuveritelne.. zapamatala som si to, lebo aj ja jem ryzu velmi casto.. chuda Jakubko, ked ho tak boli brusko 😖

cora73
27. okt 2009

Ja praveze neviem na nete absolutne nic na ryzu najst!!! Uz som to viackrat hladala,ale nic!Vsade len mlieko,lepok a ine veci a ryzu uvadzaju spolu s kukuricou ako absolutne nealergennu potravinu...Ja sa zblaznim,ak mu nahodou najdu aj celiakiu a nebudeme moct ani ryzu,ved co bude jest??? ☹ ☹ ☹ Teraz som mu spravila kukuricnu instantnu kasu,tak uvidim,aka bude dalsia noc... ☹ ☹ ☹

cherryblossomgirl
27. okt 2009

tu pise nejaka kocka, ktora ma alergiu na ryzu

http://www.celiakia.sk/modules.php?op=modload&n...

a tu je presne ten isty clanok, ktory vysiel v casopise Zdravie

http://zdravie.pluska.sk/zdravie/pribeh/vyhrala...

a tu bolo nejakemu babatku zle po ryzovej kasi

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

a este cosi k alergii na ryzu

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

a tu je o tom napisane komplexnejsie, ak vies po anglicky

http://yourtotalhealth.ivillage.com/rice-allerg...

podla mna to ale chce navstevu u lekara 😖

cora73
28. okt 2009

Dik moooc 😀 😀 😀 Dnes v noci sme spali,uvidim ako dalej,este 2 dni mu dam tu kukuricnu kasu,ci sa to za 3 dni prejavi alebo nie...

cora73
29. okt 2009

Dnes som robila tie bzl langose,boli nenormalne!!! 😀 😀 Po sto rokoch som jedla langos..Aj so starsim synom sme sa zalizovali 😀 A teraz nas dobre duje... 😀 😀 😀 Som zvedava,co povie krpec na to cesnakove mlieko,ked ho budem kojit... 😕

cherryblossomgirl
29. okt 2009

No super, Cora, tak aj ja vyskusam.. nemas niekde poruke ten recept?

cora73
30. okt 2009

Ha,mam ho v hlave! 😀 😀 2 vajcia,250 g jemny tvaroh,250 g muka,1 prasok do peciva,sol. Ja som nevedela odhadnut velkost,tak som si urobila 8 guliciek,ale asi tak najlepsie je 6,ale neber to ako pismo svate... 😀 😀 😀 A dobre sme si ich ocesnakovali,mnam 😀

cherryblossomgirl
30. okt 2009

Cora, vsetko spolu zmiesat a urobit gulicky, ktore vyprazim na oleji?

cora73
30. okt 2009

Vsetko spolu zmiesat a ja som si to vyvalkala na take ako lokse a to vyprazis na horucom oleji,ale daj tak olej,aby boli ponorene,potom posolit a potriet prelisovanym cesnakom s olejom,ja som si dala olivovy.. Dobru chut! 😀

cora73
30. okt 2009

A na Vianoce si pecies,alebo ti pecie mama?

cherryblossomgirl
30. okt 2009

Dakujem 🙂 urobim si ich niekedy buduci tyzden mnam mnam

mama pecie, ona je strasny maniak.. tiez je na bezlepkovej diete, takze som si 100% ista, ze tam nesuchne nieco, z coho by mi bolo zle.. a ja som bola doteraz vzdy na vianoce u rodicov, teraz prvy krat ostavam na stedry vecer s priatelom a jeho rodinou, k nasim budeme cestovat az 25. alebo 26.12, takze asi si nieco upeciem, aby som nezavidela ostatnym 🙂 nemas nejaky fakt lahky recept na vianocne pecivo? medovnicky? alebo tak..

ozaj, ako je malemu?

cora73
30. okt 2009

cau,prave preto som sa pytala,lebo som minule Vianoce prvykrat bzl piekla, a neskutocne mi vsetko krasne vyslo a este viac mi to chutilo ako normalne... 😕 😕 😕 Nikdy som "nemusela" moc vanilkove rozky,ale tentokrat som "vyzrala" celu krabicu skoro sama,aj pred synom som si ich schovavala-ja viem,fuuuj,ale! Bola som tehotna... 😀 Takze vysli mi medovnicky,to aj suseda si vypytala recept ! ,linecke,vanilkove rozky,kokosove somariny,atd..Z medovnikoveho cesta som si urobila aj svietnik-skoro sme zhoreli 😀 😀 😀 ,a tento rok chcem urobit aj svietnik aj medovnikovy domcek,lebo ideme k svokrovcom a tiez su tam male deti.. 😀
Malemu davam kukricnu kasu,a krasne v noci spinka-klop,klop,a dnes bol muz pre pohanku,pseno a neviem co este,objednala som to cez net a on len pre to zbehol,je to v Petrzke,ma to skoro pri robote,takze uz to budem takto riesit..Takze dalej pokracujem s vyskumnickym planom,ze ktore kase mozeme a ktore nie,doktorke ideme sice 5.11.,ale kym mu budu robit vysetrenia,tak dovtedy musi nieco jest... 😀 😀 Nikdy som nebola na zdravu vyzivu,najviac som lubila vypr.rezen,ale asi sa pomaly zacnem preorientovavat,boze,rezen som mala po sto rokoch minuly tyzden,a do rana ma bolel zlcnik... ☹ ☹ ☹

cherryblossomgirl
31. okt 2009

A mozes mi poslat recepty na tie kolaciky? hlavne tie pernicky.. aby som sa psychicky mohla pripravit, ze budem prvy krat piect vianocne 😀

cora73
31. okt 2009

Malemu som spravila tu psenovu kasu-je nenormalna!!! Musela som si spravit aj ja.. 😀 😀 😀 😀 Chuti ako krupicova,ale este je lepsia...

snezienka
2. nov 2009

ahoj Cora,,, mne sa krásne podarili linecké od Labety, maš recept aj z muky z promixu? napíš prosím aj na tie medovníčky, kokosové, a vanilkové... určite sa tvojim receptom potešia viaceré maminky....... už sa teším na Vianoce 😝 , ako sa všetci budu zalizovať na bezlepkových mnamkách.....

matja
2. nov 2009

ahojte dievčatá, dostala som tip, že sa mám opýtať v tejto téme 🙂
Pripravujete niektorá doma amarant? Napríklad ako kašu? Dočítala som sa, aký je zdravý a neviem, ako ho mám zaradiť do jedálnička pre môjho 8,5 mesačného syna.

cora73
3. nov 2009

Ahoj Matja,amarant som este neskusala,ale kuknem na to,zatial som skusala psenovu,kukuricnu a pohankovu a su skvele,aj chrumky kukuricne a pohankove,a hlavne,su to ciste kase,nie je tam milion umelin ako v tych detskych kasiach,na obaloch je navod,ja kupujem tie instantne,a to len necham zovriet vodu a sypem a miesam,pokial to nema tu hustotu,medzitym sa to uz trocha ochladi a dam tam este 1-2 odmerku UM,aby to malo lepsiu chut a nastruham este nejake ovocie,maly sa idem zadrhnut za tym.... 😀 😀 A kazdy den mu dam inu,aby sa mu to neomrzelo a uz aj obed,ked mu uvarim,tak tu vodu s tym potom trocha zahustim,alebo aj s bzl mukou,ako kedy...
Snezienka,recepty hodim,ale momentalne nemam cas,ale nezabudnem...

matja
3. nov 2009

cora ďakujem, presne tak isto sa chystám robiť aj ja kaše. Domáce, žiadne kupované, dokonca ani instantné moc nechcem, aj keď jednu instantnú (pšenovú) už doma mám. Len rada by som zistila, čo s tým amarantom. Lebo niekde som sa dočítala, že sa má kombinovať s niečím, tak neviem, či sa čistý nesmie, alebo čo...

cora73
3. nov 2009

Matja,tie 100% instantne cisto iba z tychto surovin si myslim,ze su stale lepsie,ako tie kupovane kase,pricom medzi kupovanymi od znamych klasickych vyrobcov,som tieto nenasla,iba klasicke lepkove a co som skusala naposledu spaldovu bio od Alnatura,tak sa mi maly nenormalne vyhadzal okolo ust,mal tmavocervene flaky vsade,kde sa mu ta kasa dotkla koze okolo ust a do vecera vracal... ☹ Ja zas nemam tolko casu,aby som tie zrna komplikovane a zdlhavo varila,potom odsupkovala,a pod,kazda z tychto potravin sa nejako vacsinou specialne 😀 vari,takze ak su instantne,tak mi to vyhovuje...Uz som zase prestala malemu davat lepok,upiekla som mu bzl chlieb a v pohode,nasla som jednu zaujimavu stranku,ak sa mi podari ju znova najst,hodim sem link,je tam jed.listok zevraj zdravy a klasicky,s akym sa stretavame od 6m,ze mame davat detom..Nehovorim,ze pojdem presne podla neho,lebo sme masozrava 😀 rodina,ale niektore veci asi zacnem praktizovat,hlavne co sa tyka lanoveho oleja,o ktorom som si precitala zaujimave veci.. O tom amarante som tiez nasla iba to,ze sa ma s niecim kombinovat,este som to moc nestihla pozriet,ale ved su tu aj tie ostatne kase-psenova,pohankova,kukuricna...

Tu su tie recepty,minuly rok mi to vsetko vyslo perfektne-ha,teraz som to zakrikla 😀 ,ale tento rok upravim davky,lebo to nemal kto pojest... 😀 😀 😀

LINECKE CESTO (tento rok spravim len jednu davku)

350 g muka,vsetko som piekla z Promix Uni
160 g pras.cukor
250 g Hera
2 zltky
trocha citr.kory

VANILKOVE ROZKY (tento rok spravim 3 davky-boli BOZSKE)

250 g Hera
300 g muka
150 g orechy
120 g pr.cukor

KOKOSOVE PUSINKY (tento rok nerobim,jedla som ich sama,ale su tiez vyborne..)

300 g pr.cukor
1 vanil.cukor
5 bielkov
250 g kokos

Z bielkov sneh+preosiaty cukor+vanil.cuk.,slahat nad parou 25 min,nechat trocha schladit a pridat kokos.Lyzickou klast male kopceky na maslom vymasteny plech-ja na vsetko pouzivam papier na pecenie...
v trube piect pri miernej teplote,skor susit,stupne nechcite-netusim... 😀

MEDOVNICKY (ak nebudete robit z cesta aj svietnik aj medov.domcek,tak staci polovicna davka! ) uplne... 😀

800 g muky
250 Hera
320 g pras.cukor
1 lyzicka soda bicarbona
medovnikove korenie
vajec
6 lyzic medu

Vsetko spolu zmiesame s roztopenou Herou,vypracujeme dokladne cesto.Zabalime do folie a dame odpocivat -aj tyzden..Cim dlhsie,tym lepsie..Vykrojene medovnicky potrieme vajickom a pecieme 200 °C

a nasla som aj recept na cokoladovu polevu,zatial som ho neoskusala,lebo cokolada na varenie ma stopy lepku-aspon iba taku som v obchode nasla... 😠

COKOLADOVA POLEVA

80 g margarin
80 g pras.cukor
2 lyzicky maizeny
2 lyzice kakaa
2 lyzice mlieka

snezienka
3. nov 2009

DAKUJEME...... 🙂 😝 🙂 😝 🙂 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre