Celiakia a tehotenstvo

kuly
22. aug 2006

Minule som dostala strasnu chut na mastny chleba s kacacou mastou, tak som vyskusala psenicny chleba, a na pocudovanie, som nemala ziadne bolosti, iba stolica bola hnackovita. Hovorila som to doktorke, a ona mi povedala, ze vplyvom hormonov sa mi to mohlo ciastocne upravit. Ale radsej som uz nepokusala o dalsie experimenty, a dohovila som svojej malej nech nevymysla! A co vy?

snezienka
3. nov 2009

CORA,,, na tie medovníčky kolko vajec? 😉

cora73
3. nov 2009

Ups,sorry, 5 VAJEC... 😀 😀 😀 Maly mi tu furt pomaha pisat... 😀

Tu je ten link na jedalny listok :

www.apz.szm.sk/download/jedalne_listky.pdf

cherryblossomgirl
3. nov 2009

Cora dakujeme za skvele recepty! uz sa tesim na vianoce, ako sa nam pekne prevonia byt 🙂

ozaj, dnes som bola v tej bezlepkovej cukrarni na karadzicke, mali tam novy fajnovy bezlepkovy zakusok (malinovy), tak som si kupila hned 2! 🙂 a pani, ktora to prevadzkuje, mi hned aj povedala, ze budu robit objednavky na vianocne pecivo, veeela druhov, tak rozmyslam, ze nieco upeciem kvoli atmoske a nieco objednam, predsa len su to fajnove kolaciky a nebudem sa s tym musiet babrat.

cora73
4. nov 2009

Ja sa tam uz dlhsie chystam nieco ochutnat,ale vianocne si upeciem sama,fakt z toho cely byt krasne vonia.. 😀

cherryblossomgirl
4. nov 2009

Cora, raz prides ochutnat a stanes sa na tych kolacikoch zavisla, to ti garantujem 😀 Ja mam tu cukraren za rohom, takze sa musim ovladat, aby som tam nevosla vzdy, ked idem okolo 🙂

cora73
4. nov 2009

Ha,a co robis zajtra? Ja idem k babicke,ona byva na Racku,neskocime na zakusky? 😀 😀 😀

cherryblossomgirl
7. nov 2009

No co Cora, bola si nakoniec ochutnat kolaciky? este mi napadlo, v piatok tam je vzdy najmensi vyber, lebo cez vikend maju zatvorene.. takze najviac sa oplati ist tam v pondelok, utorok - vsetko je cerstve a maju aj vsetky druhy. Inak ja som tam davala piect aj torty, ked sme mali nejaku oslavu alebo svadbu a boli fantasticke (su bezlepkove a bezlaktozove zaroven)..

cora73
8. nov 2009

Vies co,nebola,aj bolo hnusne sychravo a len tak sa mi tam ist nechcelo,alew teraz budem castejsie v Blave,tak tam niekedy skocim,nemam to daleko... Ale ja som si vcera spravila kyslu fazulovu a LOKSE !!!!!!!! MNAAAAAAAAAAAAAAm !!! Napraskala som sa totalne.... 😀 😀 😀 😀 😀

majina.b
8. nov 2009

syn mojej kamošky je celiatik, chváli si tuto stránku
http://www.bezlepkovadieta.cz/kucharka

langoše robila
http://www.bezlepkovadieta.cz/kucharka/bezmasa-...

martaina
9. nov 2009

Ahojte, tak po dlhšom čase sa ozývam aj ja. Tiež som momentálne tehotná - už s druhým a mám dosť blízky termín Tvojmu cherry. Ja som jeden rok piekla na Vianoce také kokosové suché keksíky z kukuričnej instantnej múky - už si nepametám výrobcu. Kúpila som ju na stretku celiakov a boli neuveriteľne dobré. Môj švagor mi ich skoro všetky zjedol a to nie je celiatik. Ešte som piekla aj salajkové, výborné, ale ten smrad 😝

martaina
9. nov 2009

Inak sa dajú zákusky tiež objednať aj u Jordans.sk, majú síce len dva druhy. Tá čokoládová roláda je dobrá, druhý som nemala.

atrami
11. nov 2009

Ahojte,
my čakáme na výsledky u najmladšieho syna- má rok. V rodine máme celiakiu. Švagrovi ju zistili pred 2 rokmi ako 16. ročnému. Nositeľom je svokor. U najstaršieho syna bolo podozrenie pred 6. rokmi, potvrdila sa len alergia na mlieko.
Teraz len počkať na výsledky. ☹

cora73
11. nov 2009

Ahoj,tak drzime palce... 😀 My tiez cakame na vysledky,este 3 tyzdne... ☹ ☹ ☹

atrami
11. nov 2009

cora,
čakáš Ty alebo niektorý zo synov?
Malý zje viac ako starší bratia, ale je to chrústik. Teraz prišli len výsledky z krvného obrazu a tie sú vzorové.
Jediná útecha je , že s potravinami nebude problém- myslím zohnať ich.

cora73
11. nov 2009

Ja mam celiakiu,starsi syn nema-zatial,a malemu Kubkovi cakam na vysledky,ale on skor ma problemy s ryzou,kasami a mrkvou,na celiakiu mu robi popritom...Bohuzial,krvny obraz nie je smerodatny,treba pockat na ostatne..Potraviny nie je problem,len potom skolka,skola so stravou,hadam sa to zlepsi a zacnu tym detom vsade varit...

atrami
11. nov 2009

Ja viem, že krvný obraz nič neznamená. Len nám doktorka- tiež celiatička povedala, že nízky obsah železa je doležitým znakom. K tým potravinám máš IP.

cora73
22. nov 2009

no bezlepkacky,co je??? Kde ste? Uz som dneska zamiesila medovnikove cesto a nastrihala si sablony,budem robit medovnikovy domcek,adventny veniec a tri svietniky.. 😀 😀 😀

atrami
23. nov 2009

cora,
robila si obyčajné medovníčky alebo bezlepkové?

cora73
23. nov 2009

Bezlepkove,dufam,ze sa podaria,lebo minuly rok som ich robila z Promix Uni a boli skvele-a moje prve v zivote-a tentokrat som ich zamiesila z Mix B,a cesto sa mi lepilo,musela som pridat muku,tak sa bojim,ake budu,zatial cesto spinka v ladnicke.. 😀

snezienka
24. nov 2009

Ahoj Cora,,, skusila som tie kokosové pusinky z bielkov.... prvý den boli super, chrumkavé, ale do druhého dna mi uplne zmakli, a boli ako guma. 😖 😝 😖

cora73
24. nov 2009

ahoj,s tym asi neporadim,mozno treba najst iny recept,ved aj tento bol normalny,nie bzl,to som minuly rok len tak skusala,a ani sa nepamatam,ci potom zmakli... 😕 😕 😕

fukylove
26. nov 2009

ahojte babenky - rada by som sa pridala k Vam - odporucila mi tuto diskusiu cherry 😉

kocky - tie co mate vacsie skusensoti s celiakiou - ja som na diete iba od juna... - potrebovala by som radu co sa tyka kysnuteho cesta... lebo sa mi podari vzdy super vymiesit,no nikdy mi poriadne nevykysne...
teda - robim to tak, ze urobim cesto, z neho urobim co treba a to by malo potom vykysnut - aspon tak som to citala, ze sa bezlepkove cesto nema nechat kysnut ale najskor spracovat a potom nechat oddychovat a kysnut... a mne nikdy nekysne 😒 😒 😒

cora73
27. nov 2009

Ahoj Fukylove,skus si najst recepty na stranke www.celiakia.sk,tam urcite najdes taky,co vyjde..Mne osobne sa kysnute nepodarilo,a uz ani neskusam..Ale uz som vcera upiekla medovnicky,naaaadherne nam vonia cely byt a su skvele... 😀 Este najst niekoho,kto ich vyzdobi... 😀

fukylove
27. nov 2009

ahoj cora - ja som tahala recept z ivako.cz a tej kocke vsetko tak krasne vyzera... hehehe... no ale v kazdom pripade to, co som robila vcera aspon dobre chuti 😉 ja este dam zopar pokusov o kysnute a asi sa tiez na to vykaslem, ak to nepojdem 😀

ja idem medovnickovat dnes - juj - len som do cesta zabudla dat sodu bikarbonu, tak mam pocit, ze budem robit este jedno cesto - aby to bolo aj jedle 😀 😀 😀

cora - ak som dobre videla, ved mas 10r synceka - nech popracuje 😀

cora73
27. nov 2009

zle si videla,14-rocneho pubisa... 😀 😀 😀 Jedine ze by zdobil medovniky cez PC.... 😀 😀 😀

verbasiska
28. nov 2009

Ahojte prosim poradte mi. Včera som bola s mojim 9 mes synom u kožného a na základe krvných testov, ktore on nariadil mu zistili že ma pozitivne vysledky na Gli Iga v hodnote 26,34. Takze vraj je alergický na lepok, poslal nas na vysetrenie ku alergologovi, ale ten vcera nerobil tak teraz neviem na com som. Maťko nemal žiadny problem akurat suchu pokožku ale už aj to sa mu upravuje. Neviem čo mám robiť. Uplne ma to zaskocilo. Stále dúfam, že sa pomýlili, ja viem možno to beriem až moc tragicky, ale ako si som to nečakala. poradte mi dakujem

cora73
28. nov 2009

Mne bolo u gastroenterologicky povedane,ze celiakia nie je alergia,ale porucha metabolizmu..???Ale to su asi medzi dr take slovne hracky,celiatikom to je jedno,aj tak musia dodrziavat dietu..Neviem,preco ta so synom poslala na alergologiu,vypytaj sa na detsku gastroenterologiu,aj tak by ta tam potom asi poslali,tam mu tiez spravia vsetky testy..Ja som mala Anti Gli Iga 101.25,takze asi to syncek nebude mat az take strasne,hlavne nech sa to podchyti a nech ti potom,ak by sa to potvrdilo,vsetko vysvetlia,ale uz sa da najst aj na nete.. Priznaky a prejavy celiakie su velmi rozne,u kazdeho nieco ine,tazko povedat,ze len suchu pokozku,ak by mal mat celiakiu,lepok mu poskodzuje crevo, ale do creva nevidiet,u deti byva casom az problem s prospievanim,vahou,zastavenie rastu apod..Ja som si u detskeho lekara vypytala ziadanku na detske gastro a teraz cakame na vysledky,nesla som cez alergologa,ak by sa to potvrdilo, je tam potom aj narok od isteho stupna poskodenia aj na preukaz ZTP a na recepty na muku a ine bzl vyrobky,co sa velmi oplati..

verbasiska
29. nov 2009

Ďakujem za odpoved, mne bolo hned čudne ked ma poslali na alergologiu, ja som už s dcerkou chodila na gastro kvoli mlečku, ale už z toho vyrastla. Hned zajtra idem k našej detskej a necham si to všetko vysvetlit, a dam sa poslať na to gastro. Snáď to nebude až také zlé. Ešte raz dakujem a držím palce

cora73
29. nov 2009

Fajn,tak aj ja drzim palce,nech to dobre dopadne... 🙂

fukylove
29. nov 2009

cora - ja som fakt asi zle citala 🙂 alebo som mala vidiny 🙂)))) veru, 14r chlapika asi moc nepresvedcis na zdobenie 🙂))) uff - inak - ak si ich este nepiekla - moja kamoska si ulahcovala robotu tym, ze este pred pecenim ich potrela vajickom a dala tam navrch orechy a pod a potom to nezdobila tou bielou zmesou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre