Celiakia a tehotenstvo

kuly
22. aug 2006

Minule som dostala strasnu chut na mastny chleba s kacacou mastou, tak som vyskusala psenicny chleba, a na pocudovanie, som nemala ziadne bolosti, iba stolica bola hnackovita. Hovorila som to doktorke, a ona mi povedala, ze vplyvom hormonov sa mi to mohlo ciastocne upravit. Ale radsej som uz nepokusala o dalsie experimenty, a dohovila som svojej malej nech nevymysla! A co vy?

martinkatinka
27. nov 2011

Ahojte.. možno s aniektorým bude zdať moja otázka od veci, ale fórum je na rady, tak to skúsim. Po snažení sa otehotnieť sa nám podarilo a narodil sa nám zdravý krásny chlapček po ťažkom porode. Mala som masívne krvácanie z maternice a museli mi dávať krv, potom som dostala zápal maternice. Neodporúčajú ďalšie tehotenstvo a tam som si dva mesiace po porode dala zaviesť mirenu. Lenže posledné dva mesiace často zvraciam, nemožem poriadne jesť, mávam migrény a zimnice. Bola som na vyšetrení zrážanlivosti krvi ale všetko je vraj v norme. V súvislosti s tým zvracaním ma už napadla aj celiakia. Ako sa postupuje? Čo treba vyšetrovať? lebo mám doktorku, ktorá ma síce pošle na vyšetrenia, ale musím jej presne povedať kam a načo.

zuzikkaa
27. nov 2011

@martinkatinka pokial viem tak zvracanie nejako nesuvisi s celiakiou...no treba pytat sprievodku na gastroenterologiu a tam ta uz budu riesit 😉 popripade ti iba tvoja obvodna moze zobrat krv na protilatky na lepok

ale na gastre riesia vsetko ohladom travenia takze chod tam lebo tvoja doktorka ti asi moc neporadi 😒

cora73
27. nov 2011

@martinkatinka Ja osobne by som si dala Mirenu okamzite vybrat,cela antikoncepcia je neskutocne svinstvo,to uz skor radsej riesit podviazanim vajecnikov,alebo vazektomiou-i ked to maloktory chlap psychicky zvladne..Ale ak to budes konzultovat so svojim gynekologom,urcite ta bude presviedcat,ze HAK nie je na vine...Co aj musi,kedze je podmastovany farm.firmami...Celiakia to urcite nie je..

pozri sem:

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

a dalsi bonbonik:

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

gotana
10. dec 2011

Baby mali ste niektora zvysene protilatky na celiakiu a negativnu biopsiu? A predsa drzite bezlepkovu dietu?

alenka777
13. jan 2012

Ja mám presne opačný problém - všetky krvné vyšetrenia sú negatívne, biopsia - výsledok v možnom súlade s celiakiou 1. stupňa, pol roka som držala dietu ale nevidela som veľký efekt, jedna doktorka povedala že mám držať dietu, druhá že asi ano a tretia že asi nemám celiakiu.... tak neviem

miriatko
16. jan 2012

Ahojte, ja sa chcem s vami poradiť, mám 27 rokov, 155cm, 65kg, ked som mala 12 rokov tak mi dali na skusku bezlepkovú diétu ( nemala som žiadne problémy, akurát som nižšieho vzrastu, čo sme celá rodina, ale babka stále naliehala až idem s tým k doktorovi, v krvi som mala nejaké protilátky, diétu som držala do 17, kedy mi ju vysadili, vraj je všetko ok, že načo to daľej držať,kedže som nemala žiadne problémy predtým, tak sa ani nemalo čo zmeniť, snad akurát som po nasadení diéty začala mať problémy s plynatosťou, to ma fakt štvalo, ked som mala 21 rokov bola som u gastroenterologa ( bolesť pri stolici počas menzesu a pred menzesom), ale nakoniec sa zistilo, že mi to sposobujú zrasty ( bola som 3x operovaná na také masove nezhubné nádory na vaječníkoch), lekár mi však robil aj GFS a povedal, že sú malé zmeny na tenkom čreve MARSH 1, že znova celiakia a bezl. dieta, iné problémy som nemala, nikdy ma neprehánalo ani iné ťažkosti, otehotnela som sice až po dvoch rokoch manželstva, ale problém mal aj moj manžel, takže to nebolo len moj problem. Tehotenstvo v pohode, diétu som držala, ešte predtým ako som otehotnela som bola aj u liečitela, kt. tvrdil, že celiakiu nemám, skusila som dokonca aj normál stravu, potom vyšetrenie, kde výsledky ukázali, že všetko vporiadku ( v diagnoze bolo doslovne napísané : ,, zlepšenie po diéte?,,) čomu nerozumiem, ked niečo porušuješ tak ti má byť zle, takže nechápem. Momentálne som na materskej, mám 19 mesačnú dcéru, kt. celiakiu nemá, t.j. varím pre muža a pre dcéru normálne, kt. sem tam jem aj ja, ked nemám čas si pre seba niečo urobiť, manžel odmieta bezlepkovu diétu, takže variť pre troch ludi trojaku stravu je o ničom, testy krvi mám dlhodobo vporiadku, nie som vychudnutá, mám skor nadváhu, stolica v pohode, 1-2x denne normálna, žiadne hnačky, žiadne problémy, aj ked zjem normálne aj bezlepkové, tak potom o čom to je, ked niečo škodí, tak vám má byť zle a nie dobre. Aj s malou som bola u detského gastroenterologa, ona nemá problémy, ale že vraj ked ja mám celiakiu, musí isť aj ona na testy, kedže mala v 14 mesiacoch 13kg, 85cm, tak nás vypoklonkovali ani jej nebrali krv, ja som dr. povedala, že mám celiakiu marsh 1, ona že to ma aj ona, že to nie je celiakia, tak ja neviem či mám ísť na nejaké opakované testy, moj dr. ma vypoklonkuje, že čo mi napísal, že to platí, ale ja neviem načo mám držať diétu, ked mi nič nie je, teda okrem toho, že mám depresie a bývam strašne unavená, ale to je asi zo stresu, dosť málo spávam ( nie preto, že nemožem, moja dcera spava ukážkovo, ale preto že sa trápim kvoli tomu, že moja dcerka skoro vobec nerozpráva a mám podozrenie na autizmus, nič nie je potvrdené, nebola som s nou nikde, lebo manžel o tom nechce ani počuť, že ona ma na všetko čas, velmi sa kvoli tomu trápim), depresie som však už mala predtým, som taký typ človeka, kt. sa trápi až týra pre všetko. Ked sa pre niečo trápim, tak mi je z toho zle, až hystéria ma chytá, najnovšie som sa dočítala, že depresie a unava vraj možu byť príznakom celiakie ( pre mna novinka, lebo vždy dr. hovoril, že celiakia = problémy s trávením, hnačky atd., anémie, nechutenstvo, že človek chudne) tak neviem, ja aj tak neviem ako mám krmiť aj malú bez toho aby som to neochutnala, alebo ked nedoje, tak vyhadzovať, kedže som s nou vacsinou sama. Ja mám strach samozrejme, aby som si neuškodila ale ako mám vedieť, že mi to robí zle, ked mi z toho zle nie je. Prosím Vás veľmi pekne o radu.

cora73
18. jan 2012

@miriatko hm,aj by som ti poradila,len neviem presne z tvojho prispevku pochopit,s cim chces vlastne poradit...My ti tu na internete spravnu diagnozu bohuzial urcit nedokazeme... 😒 Ja napr celiakiu mam MARCH III,dietu drzim poctivo,a aj tak som stale neskutocne unavena,podrazdena..Skus si kupit multivitaminy s mineralmi,mozno celiakiu nemas,ale chybaju ti vitaminy a mineraly,na nespavost a podrazdenie potrebujes hlavne magnezium...

gumkacka1
18. jan 2012

@miriatko celiakia nemusi byt sprevadzana bolestou brucha a hnackami. Moj otec ma celiakiu a nemal ziadny takyto problem. On mal take prejavy, ze ked zjedol nieco s lepkom, tak ho zacala svrbit koza. Tiez mu najskor jeho obvodna lekarka hovorila, ze nema celiakiu, ked nema hnacky. Ale opak bol pravdou. A depresie mozu byt spojene aj s celiakiou a nedodrziavanim diety pri nej, lebo ty tym, ze jes lepkovu stravu, drazdis tenke crevo a to potom nevstrebava potrebne mineraly a vytaminy zo stravy a potom ti mozu v organizme chybat.

miriatko
18. jan 2012

@cora73, dakujem za odpoved, skusim to magnezium, lebo ta unava mi poriadne strpcuje zivot.

@gumkacka1, s tým svrbenim koze, tak to mavam aj ja, svrbieva ma a olupuje sa mi koza na tvari, a ekzem na rukach, sice na rukach neviem ci to nie je z cistiacich prostriedkov, depresie su tiez dost silne a unava ani nehovorim, ine problemy nemam, teda o nichneviem.

cora73
18. jan 2012

@miriatko radsej nejake multivitaminy s mineralmi,lebo nedostatok jedneho ti moze sposobovat neschopnost udrziavat nejaky druhy mineral v tele,a kazdy clovek je individualny,cize u kazdeho moze byt ta kombinacia potrebnych mineralov ina...Este dost neprijemna je aj alergia na mlieko,laktozova intolerancia,skus sa vypytat na tieto vysetrenia..Alebo Helicobacter pylori,a Candidoza je strasne svinstvo,ma ju urcite skoro kazdy a robi velku paseku v organizme..Nieco v sebe podla mna mas,ale nemusi to byt prave celiakia..Skus vylucovaciu dietu,ci sa ti pri vyluceni niecoho nepolepsi,mozes zacat napr s mliekom a ml.vyrobkami..

kathrin17
25. jan 2012

ahojte dievcata...prosim vas pekne potrebovala by som poradit ohladne bezlepkoveho chlebika...zatial som skusala len kupovane, ale s prepacenim mi strasne pachnu a neviem si na to zvyknut, neviete mi poradit, ci doma peceny bzl chleba vonia a ak ano nevedeli by ste mi dat daky recept?Som uz totalne zufala ☹

tenty
25. jan 2012

@kathrin17 ahoj 🙂 zdielam presne tvoj nazor, aj mne tie kupovane chleby tak pachnu, smrdia a vobec nechutia 😒 a ked si pozriem to dlhocizne zlozenie, tak sa ani necudujem ,ja si robim chlebik doma a som spokojna podla tohto receptu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31615

kathrin17
25. jan 2012

@tenty juuuj ty si poklad dakujem velmi pekne.....vyskusam urcite a potom dam vediet.....uz som bola z toho strasne nestastna a teraz naposledy co som si kupila chlieb za skoro 4 ecka som vyhodila....lebo ma z neho normalne napinalo a tak som si povedala, ze tak sa tyrat nemozem...mam doma pekarnicku, tak nieco poriesim...dufam, ze sa podari 😀

tenty
25. jan 2012

@kathrin17 drzim prsty 😉

kathrin17
25. jan 2012

@tenty dakujem pekne....please a kolko si na bezlepkovej diete?Ak by som potrebovala poradit, mohla by som sa na teba obratit?Dakujem uz vopred 🙂

tenty
25. jan 2012

@kathrin17 v marci to bude uz 5 rokov ☹ kludne sa pytaj, rada ti poradim co budem vediet 🙂

lucxy
6. feb 2012

ahojte ja mam tiez celiakiu a prejavuje sa mi to hlavne ekzemom 🙂

mita9
11. feb 2012

ahojte. mali ste problem otehotniet s celiakiou?

tetapetra
11. feb 2012

@mita9 mam byvalu kolegynu. Ma doma krasneho 2 rocneho syna. Problem nemala a vsetko bolo ok aj pocas tehotenstva

kkristin
26. feb 2012

pridavam sa k tehotnym a bezlepkovym.... 😉

adka.8
28. mar 2012

Ahojte, rada by som vhupla do vašej diskusii. Môjmu manželovi pred 2 týždnami zistili celiakiu, varenie sa dá zvlánuť aj babovku som dokazala ale chlieb - to je moja nočná mora. Kupila som už aj pekarničku , skušala som už aj v rure a fakt neviem kde robím chybu ale potrebujem dobrýýýýýýýýý receptík - som zufala. Chlebík je síce vonavý, na povrch pekne prepečený chrumkavý ale ked ho rozkrojím zda sa mi ako nedopečený surový a je ťažký ako skala.
Ak mate dáke overené receptíky z radosťou privítam.
A ešte k mukam ? s ktorou mate naj skusenosti promix od Novalimu , schar ...................... alebo.....

Dakujem za každu radu.

denamir
8. dec 2013

Za ako dlho sa črevo dostava do pôvodného stavu ?

sanym
8. dec 2013

@denamir to záleží od stupňa poškodenia, u dospelých to môže trvať aj niekoľko rokov, u detí menej. Môj syn mal protilátky v poriadku po viac ako roku bezlepkovej diéty.

denamir
8. dec 2013

fuha lebo chceme babo o pol roka

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
12. dec 2013

@mpravda zaujímalo by ma, ako sa to "vyliečenie" z celiakie u daných ľudí prejavuje? Lebo podľa mňa ten kto by vyliečil celiakiu by bol kandidátom na Nobelovu cenu za medicínu. A to nie som odporca alternatívnej medicíny, ale matka celiatika. Myslím si, že takéto zavádzanie (a hlavne tehotnej ženy) nie je namieste...

leonetka
6. feb 2014

@miriatko no tak ak ti raz biopsiou diagnostikovali celiakiu, tak ju mas a musis dodrziavat dietu. priznaky mat nemusis, i ked plynatost, nafuknutie, depresie, unava su vlastne priznaky celiakie. treba dodrziavat bezlepkovu dietu a zo zaciatku obmedzit aj mliecne vyrobky kym sa upravi poskodene crevo a travenie. da sa to v pohode. ja som tiez ziadne priznaky nemala a mam ju.

miriatko
6. feb 2014

@leonetka, ja som mala celiakiu len na skušku v detstve, potom som mala normálnu stravu, potom som prišla ku gastroenterologovi v dospelosti s tým, že mám problemy s bolestivým vyprázdnovaním počas menzesu ( nakoniec sa zistilo, že problémy spôsobovali zrasty po gynekologickej operácii, ktorú som predtým prekonala, urobil mi gastrofibroskopiu, a napísal mi, že mám celiakiu - stupen MARSH 1, dietu som držala a potom som určitý čas dietu nedržala na radu jedného ludového liečitela, znova som si dala urobiť gastroskopiu a on mi povedal, že výsledky mám Marsh 0, že vdaka diete sa uplne zregenerovalo črevo, zaujímavé na tom je, že ked niečo nedodržuješ, tak sa stav zhorší a nie naopak vylepší. S plynatostou som prestala mať problem odkedy som prestala uplne jesť vyprážané, sladkosti, chipsy, piť mlieko. Depresie mám z toho, že mám problemy v manželstve.

leonetka
7. feb 2014

@miriatko celiakia je nevyliecitelna choroba. sama pises ze " ...že vdaka diete sa uplne zregenerovalo črevo..." vsak jasne, ked drzis dietu, tak ti vysledky vyjdu dobre. takze bud celiakiu vobec nemas a len si sa pomylila alebo ta zle zdiagnostikovali. lebo ak mas celiakiu, t.j. tvoje telo netoleruje lepok, tak to je problem nafurt. jednoducho neznasa tuto bielkovinu. a ked budes jest lepok nadalej, poskodzujes si crevo co ma za nasledok dalsie choroby v ratane rakoviny. ako fakt milujem take hlasky, ze z celiakie som sa vyliecil. blbost. je toho plny internet a tiez gastroenterolog by ta mal poucit. a davat na rady nejakeho ludoveho liecitela akoze to nemyslis vazne. nema ziadnu pravnu zodpovednost, takze si moze navymyslat cokolvek a este dostane zaplatene. bez ohladu na to, ci ti tym ublizi alebo nie. ale ako chces, hazardujes s vlastnym zdravim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre