Cerklazny pesar. Pomohol vám donosiť bábo?

glee
12. sep 2011

Mali ste ho niektora zavedeny? V akom tyzdni vam ho zaviedli? Pomohol vam donosit babatko?

ka.
12. sep 2011

Ahoj, mne ho lekar zaviedol, cca 6w pred porodom, ak sa dobre pamatam. Malu som nakoniec prenasala, aj ked mi ho vybral 🙂 Tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a babo pekne vydrzi v brusku ako ma 🙂 🙂

glee
autor
12. sep 2011

@ka. dakujem za odpoved. A zhanala si aj ty vtedy nejake informacie o pesare? Zvykne byt ucinny?

ka.
12. sep 2011

@glee - nejako som to neriesila, akurat som zistovala, ze co zvyknu robit - napr. aj sitie, ale verila som, ze moj mudr vie co robi. Bola som vsak v strese, priznavam, prve tehotenstvo to bolo, takze vsetko bolo velka neznama. Dopadlo to vsak super, mame uz 2-rocny poklad 🙂 tak nech sa dari!!

tigri
13. sep 2011

mala som ho od 6teho mesiaca pri druhom babe a pomohol...v podstate su iba 2 moznosti bud serklaz v nemocnici alebo pesar, vzdy zavisi od lekara, ako zvazi individualne okolnosti...

nika5214
9. nov 2012

ahoj ja som mala pesar od 20t a pomohol mala som nakoniec prenasala vsetko bolo ok teraz mi ho asi tiež bude davat ale skor nech sa predide skracovaniu kedže mam k tomu sklony neboj je to dobra vec a aj opora pre krčok ale treba oddychovat setrit sa 🙂

solnicka_nr
23. máj 2013

@nika5214
@tigri
@ka.
@ka.
@glee ahojte mne sa tiež skracuje krcok som 33tt doma mám 19 mes syna takze som sa as pretazovala aspon ja si to tak odovodnujem. Teraz mám naordinovany kľud a lezanie. Budúci týždeň mi budú dávať pesar. Budem môcť potom aspon chodit normálne alebo stále len ležať? Mna ani nenapadlo sa na to pytat

nika5214
23. máj 2013

@solnicka_nr ahoj ja som pri druhom robila uplne všetko mala som ho od 27t a dnes je tomu tyžden čo sa ma narodil moj krasny zdravy syn a v termine takže v pohode

nika5214
23. máj 2013

@solnicka_nr aky dokt.ti ho bude davat nie nahodou Kozar

s.a.s.k.a.
23. máj 2013

@solnicka_nr ahoj, ja som mala pesar zavedeny od 14.tyzdna, vybrali mi ho v 38tt a v 39tt som rodila. Mala som nakazane lezat, bola som cele tehotenstvo pn. Vacsinu dna som lezala, ale chodila som sa trochu aj prejst von a raz do tyzdna na masaz,pretoze ma z toho lezania strasne bolel chrbat. Bolo tazke to vydrzat stale byt len doma, najma ked vonku bolo krasne. Ale ty si uz v 33tt takze to uz nemas vela, len mesiac a potom uz mozes rodit. Ja som pocula, ze so sitim je to lepsie s tym sa da potom normalne fungovat, vraj. Pesar moze aj vypadnut, mne sa to nestalo mala som ho tam pevne, az tak, ze mi ho potom nevedeli vybrat. 15 minut totrvalo 😀
Najprv som mala blby pocit po zavedeni, ale potom som to uz ani necitila, ze tam nieco mam, bolo to ok. Podla mna nebolo nevyhnutne cely den lezat, lenze lekari ma strasili, tak som radsej lezala...

glee
autor
23. máj 2013

@solnicka_nr Ahoj, ja som mala pesar od 27tt a porodila som v 40tt. Chodit som normalne mohla, ale bude sa treba viac setrit.

solnicka_nr
23. máj 2013

@nika5214 nie nie ja mam gynekologicku v BA. Najprv mne naordinovala klud ale zas sa mi to skratilo po tyzni tak mi bude davat tu umelinu...... 😒 ale tak dufam ze budem moct teda robit aspon nieco.

@s.a.s.k.a. No ono sa to da vydrzat mesiac ja viem ze to nie je vela ale mam maleho a je mi strasne luto ze som skoro cely den bez neho nemozem ist ani von ked s nim idu....tak preto sa pytam lebo najprv som si myslela ze sak aspon si budem oddychovat ale strasne mi je bez neho smutno.....a je to ine ako ked by bol v jaslickach. Lebo poobede by som sa mu mohla naplno venovat ale takto len trosku sa s nim zahram nieco alebo ho vyobjimam a potom zas ,usi tato alebo niekto lebo sa bojim aby som neublizila zas malej v brusku ☹

@glee tak dufam ze aj mne dovoli...... uvidim

Dakujem baby sak uvidim za tyzden co bude......

ajusik83
28. jún 2013

Čaute baby, chcem sa opýtať, pesar zavádza môj gynekológ, alebo sa musí zájsť do nemocnice? Dík

martyna94
15. júl 2016

@ajusik83 nemusis chodit do nemocnice, pesar ti zavedie tvoj gynekolog na ambulancii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre