Cervix - score 3-4 v 24. týždni tehotenstva. Poraďte!

zuz12
26. mar 2009

Ahojte,
chcela by som sa poradiť, lekár mi nariadil PNku,lebo CS mam 3-4 v 24tt, čo je vraj priskoro, kazal mi lezat s trochu vydvihnutymi nohami.
Tak som sa pod nohy dala obrovsky vankus,ale neviem ci to staci a hlavne som hrozne dolamana uz po dvoch dnoch lezania☹
ani neviem ako mam lezat, ci len na bokoch,alebo mozem aj na chrbte.

a potrebujem aj trochu posmeliť,ze to neni nic strasne a ze urcite babatko vydrzi v brusku do pôrodu

dakujem vam a drzim vsetkym palce

skalnicka
26. mar 2009

zuzi, nemaj boja, ja som to mala veeelmi podobne, ak si prejdes do temy "rizikove tehotenstvo", kazda druha tam ma tento problem. ak by to bolo velmi vazne, iste by ta poslal do nemocky, prip. by ti urobili cerklaz - zasili ti krcok aby sa male neponahlalo...ja som tiez mala kludovy rezim, okrem ineho mi to po case riadne liezlo na city..aj ti tvrdne brusko? mas ine tazkosti?

anxuska
26. mar 2009

Jaj, úprimne súcitim s tebou, ja som takto ležala od 16 týždňa a malý vydržal do 37t, ja som mala postel podloženú tehlami 😀 A v pohode som ležala aj na chrbte.

alami
26. mar 2009

zuz myslím, že len neohy podvihnúť nie je najlepšie, bolo by lepšie podvihnúť to na čom ležíš...posteľ, gauč a tým sa doatť do šikmej polohy...aby bola vydvihnutá aj panva, nie len nohy a jasne že aj na chrbte....

andrea78
26. mar 2009

presne tak, treba podložiť celú posteľ na tej strane, kde sú tvoje nohy (tehly, knihy, drevený hranol), ide o zmenu uhla celej panvy (aby sa bábo netlačilo "dolu"). ak vyložíš len nohy, účel nie je splnený.
presne tak sú podložené (vypolohované) aj postele v nemocniciach, kde ležia kočky s takýmito problémami (bola som jednou z nich). hlavu si podložíš viacerými vankúšmi, nech nie si celkom "dolu hlavou"...je to nepohodlné, no ak ide o život bábätka, žena vydrží všetko. sama si nájdeš spôsob v ležaní, ako to bude čo najúnosnejšie. mne najviac vyhovovalo na chrbte, môžeš aj na bokoch.

ležala som tak od 23tt (cs asi ako ty+nabehli kontrakcie a začínal pôrod, no podarilo sa to v nemocnici zastavť, strašne ťažko - ale našťastie predsa), potom vypolohované ležanie až do konca tehu - malý vydržal do termínu!
tiež som bola dootláčaná, všetko ma bolelo, preležaná, v lete bolo vyše 30stupňov a ja v posteli ...no vydržať to stojí za to, čaká ťa krásne bábo a na tieto nepríjemne veci si po čase ani nespomenieš 🙂 držím palčeky 🙂

ejusaaa
26. mar 2009

🙂 Ahoj ja takisto som bola otvorena este v skorsom tyzdni ako Ty na 4 cm a musela som mat vydvihnutu postel,ja trubk som si dala 5O cm,tak som bola tyzden,skoro may vystrelo a ked som povedala doktorovi ako vysoko to mam skoro odpadol,ze to polovica staci,aj ja som tak taky mesiac lezala.Skratka,aj tak som sa otvarala dalej,vraveli mi ze predcasne porodim a nakoniec som prenasala 🙂 Otvorena na 7 cm som este behala po meste,fakt 🙂 V den porodu ked mapozerali skoro na zadok padli,ze ine pri tomto rodia a mne museli vyvolavat 🙂 Tak sa neboj,lez na tej posteli,sprvu aj ja som bola dolamana,potom si zvyknes..a neboj,vo vecsine to pomaha,oddychuj,setri sa a bude to dobre 🙂

zuz12
autor
27. mar 2009

ďakujem vám krásne za vsetky odpovede, hned mi je lepsie🙂))

hned jak vecer pride manzel, tak podlozime aj postel🙂

ine problemy vobec nemam, praveze som sa citila velmi dobre, preto ma to tak sokovalo na prehliadke.

este raz dakujem za povzbudenie, hned je ten piatok krajsi🙂)

pekny vikend vsetkym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre